Самолетска тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Ryanair - въпрос

Мнение от randity » 07 Авг 2017, 18:26

Ми аз никога не съм летял с такова чудо. Никога не ми се беше налагало да резервирам билет и да влизам в цялата тази драма, която преди месец ми се струваше "ебаси сложното", но с помощта на много колеги тук се оказа лесна задача.

Благодаря още веднъж на всички, които активно се включиха в темата и помогнаха с голяма информация, която я няма никъде.

:bchug: :bchug:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Самолетска тема

Мнение от randity » 16 Юли 2018, 22:04

Колеги, бърз въпрос. Тая година и аз ще ида до Испания. Сам си резервирах билета :mhihi: . Въпроса ми е, ще пътуваме двама души само с ръчен багаж. Идкам обаче да си взема и фотоапарата, който е професионален и голям. С чанта е (тип диагоналка :mhihi: ). Въпроса е, мога ли да си го нося така в мен, заедно с ръчния багаж, щото някак си не искам да го слагам в багажното и да го извадя на парчета.
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Самолетска тема

Мнение от alekangg » 16 Юли 2018, 22:23

остава да кажеш с коя компания ще ходиш
Ако си с Rayan, имаш право на втора малка чанта с размери 35 x 20 x 20 см
С Wizz нямаш право на втора, ако не си купиш WIZZ PRIORITY. Ако си купиш, ще имаш право на втора малка чанта 40X30X18 СМ
С Тимер няма да имаш проблеми за втора чанта

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Самолетска тема

Мнение от randity » 17 Юли 2018, 6:25

Така де. С Райън Еър ще пътувам. Довечера ще я видя с какви размери е.
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: Самолетска тема

Мнение от alozavar » 17 Юли 2018, 18:38

Пътувай с чантата за фотоапарата в кабината и си пусни куфара да го чекират на гейта :wave:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Самолетска тема

Мнение от NGneer4eto » 17 Юли 2018, 23:27

Провери политиката за багаж на съответната компания! Но по принцип при всяка авиокомпания стандартно имаш право освен на ръчен багаж и на една лична вещ в кабината, която може да бъде лаптоп, таблет, фотоапарат, чадър, мъжка/дамска чанта(предполагам диагоналката се брои за едно от двете :mhihi: ) и др. Т.е. личната вещ трябва да може да се носи под мишница или в дланта и да не заема много място. Ако не се лъжа май стана задължително изискване за европейските авиокомпании.
За най-сигурно влез в сайта на авиокомпанията и виж изискванията за багаж. Всички имат такива инструкции на сайта си. Ако е писано в сайта и ти направят проблем имаш право да ги съдиш и едва ли ще посмеят да ти правят проблем. Има си международен правилник с неприкосновени права на пасажера и всяка компания се съобразява с него. Почти съм сигурен, че това с личната вещ е включено в този правилник.

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Самолетска тема

Мнение от randity » 31 Май 2019, 18:32

Момци, пак проблем с тия Райън еър. Запазих билет, излитане Юли и връщане Септември. Да, ама тия са отказали всички полети за Септември месец. Въпросът е, към кого да си пусна искане за връщане на сумата, да не кажа, че искам цялата сума да ми се възстанови и повече да не чувам за тия боклуци. Някой сблъсквал се с такъв проблем? :banghead:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook