Забраняват колите без катализатори

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Забраняват колите без катализатори

Мнение от Dextuar » 15 Юли 2017, 16:12

Днес карах зад камион на ГАЗ - мислех, че всичките са на дизел, беше поне 30-40т, еммм веднага пуснах на вътрешна циркулация, то не се дишаше...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Забраняват колите без катализатори

Мнение от немо » 15 Юли 2017, 17:03

DLVasilev написа:
N.Mihaylovski написа:Пичове, няма да говоря кое колко замърсява, ще споделя от вчера, 3-4 съм зад стара дизелова кола и при тръгване бълва черен дим и аз започвам да кашлям като магаре, еми сори, ама кой квот да казва дизелчетата са си таковали онаковата, не че спирането им от движение ще оправи въздуха ама пак е нещо

Ми не! .

Ми да!!
Откак е тая тема ВЕЧЕ ми прави много повече впечатление как припушват печките.Ама те не просто припушват,ами хвърлят зверски черни сажди на кило и на кубик....евем ти дизеляците,на всичкото отгоре всичко им е по-скъпо.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Забраняват колите без катализатори

Мнение от host » 15 Юли 2017, 17:25

вчера возя баща ми да го закарам да си вземе колата от сервиз ... спираме зад 2.0d e46 туринг на един светофар ... седим 10сек и бащата ми разправя "Костадине, тая твоята кола е много скапана , така ти вони гадно вътре в купето" ... ЪЪЪъъъъъъъъъ викам баща ми ... дизелчето отред е ... и няма майтап, след още 30сек престой чак ми се пригади и на мен ... дадох назад уж да не вкарва толкова, пуснах и вътрешната циркулация и малко отворени прозорци .... не е майтап, като тръгна яко пушилки сигурно нямаше нищо останало по генерацията тва комби

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Забраняват колите без катализатори

Мнение от Binev_OuT » 15 Юли 2017, 17:38

Аз тва не го вярвам , бъркате са :mhihi:
Според ауто билд дизела е по-икономичен и по-ЕКОлогичен от бензина! Чия поръчка изпълняват малоумните авто медии ми е интересно!
Ей тия съвременните алденца от тия с ледчетата по стоповете :mhihi: , като се изтърже от светофара , асфалта от долу направо нов :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Забраняват колите без катализатори

Мнение от bai_ILIA » 15 Юли 2017, 17:39

в БГ сигурно няма Е46 дизел с катализатор, така че незнам какво се учудваш :D
"Чемодан, вокзал, Москва"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Забраняват колите без катализатори

Мнение от host » 15 Юли 2017, 17:40

ем ама чак да ми се догади/да ме кара на повръщане за 30сек, до сега ми се е случвало така яко да вони само зад едно Q7 3.0tdi ... е46 може и развалено/чипосано да е било ... нз ама страшна работа :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Забраняват колите без катализатори

Мнение от Don_Diego » 15 Юли 2017, 17:47

Тя колата от само себе си едва ли е станала на това положение. ГанЮ пак се е изхвърлил, като е взел най-евтината нова таратайка в мобилето само и само да е модерен в махалата (това, че дори накладките и филтрите не може да си позволи не е от значение за него) :kuku:
Изображение

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Забраняват колите без катализатори

Мнение от N.Mihaylovski » 15 Юли 2017, 17:48

DLVasilev написа:
N.Mihaylovski написа:Пичове, няма да говоря кое колко замърсява, ще споделя от вчера, 3-4 съм зад стара дизелова кола и при тръгване бълва черен дим и аз започвам да кашлям като магаре, еми сори, ама кой квот да казва дизелчетата са си таковали онаковата, не че спирането им от движение ще оправи въздуха ама пак е нещо

Ми не! Зад моите дизели няма да кашляш и не съм съгласен да се слага всичко под ножа. Защото пък аз мога да ти разказвам за много бензинови коли и стари и нови с мого интересни изгорели газове - сини, зелени, червени и т.н. от които ще смениш и цвета освен, че ще кашляш :mhihi:
Както казах по-напред: Дупе ми гащи няма, шапка ми перо иска...

Ми ДА, и моята е перфектна и не се усеща какво гори, ама това са малко коли, повечето са си е*али таковата, махат се ДПФ, катализатори и т,н това е истината няма кво да се лъжем, за камионите и автобусите няма да говорим
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Забраняват колите без катализатори

Мнение от Jordana » 15 Юли 2017, 19:08

Зад дизелите вони от нитрозните окиси , силна остра задушлива миризма като от азотна киселина . Саждите и мазната блудкава воня на нафта си е отделно . Особено по кръстовищата и в паркинга на мола примерно , не се стои зад дизел заради нитрозните окиси .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Забраняват колите без катализатори

Мнение от steeN » 15 Юли 2017, 22:16

Binev_OuT написа:Най-бедните са най-замърсени според кого?


Според фактите.

Lenco написа:Някакви класации пък обясняват, че САЩ е втория замърсител след Китай, дали е вярно, едва ли, щом L.A. е толкова чист.


Да, защото е замърсител, ако смяташ CO2 за замърсител. Парижкото споразумение няма нищо общо с чистотата на въздуха, а с количеството CO2, което се отделя в атмосферата и митичното "глобално затопляне". То като Европа подписа Киото (през 90-те), а САЩ не... тогава получихме дизелите. Тва беше начина на Европа да намали CO2... Ама е неудобно да се говори за тва :mhihi:

fuck the people, save the planet :mhihi:

п.с. сега с това Парижко споразумение дори не се наемам да предвидя какви уродливи странични ефекти ще има... супер висока цена на тока със сигурност... другото тепърва ще се види.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Забраняват колите без катализатори

Мнение от Jordana » 16 Юли 2017, 0:47

Пингвините дали мислят като тебе ? Леда им се топи под краката вече :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Забраняват колите без катализатори

Мнение от Top Gun Maverick » 16 Юли 2017, 9:00

DLVasilev написа:
N.Mihaylovski написа:Пичове, няма да говоря кое колко замърсява, ще споделя от вчера, 3-4 съм зад стара дизелова кола и при тръгване бълва черен дим и аз започвам да кашлям като магаре, еми сори, ама кой квот да казва дизелчетата са си таковали онаковата, не че спирането им от движение ще оправи въздуха ама пак е нещо

Ми не! Зад моите дизели няма да кашляш и не съм съгласен да се слага всичко под ножа. Защото пък аз мога да ти разказвам за много бензинови коли и стари и нови с мого интересни изгорели газове - сини, зелени, червени и т.н. от които ще смениш и цвета освен, че ще кашляш :mhihi:
Както казах по-напред: Дупе ми гащи няма, шапка ми перо иска...


Кара: E38 740i, W124 E200/250 D

Ако караш или някога си карал 124-ка от тия двата дизела(не, че другите не спадат в това число)направо не знам как го написа това. Тези КОМИНИ бълват колкото ТЕЦ на въглища без филтър на комина! По едно време излезе мода да се карат с олио(употребено вече естествено от някой ресторант или нещо такова)и като се наредиш зад такова, дори на 10 коли, пак усещаш ужаса. Ако трябва пък да го изпревариш, но не си с бърза кола и той реши да натисне...малеееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее, няма такова нещо, няма! Направо вкарваш носа в пазвата и като го задминеш просто сваляш всички прозорци, изчакваш 10 секунди и вадиш носа. Аз между другото го вкарвам този нос напоследък все по-често в пазвата заради всякакви дизели. Не кашлям или нещо такова, но просто усещам гадния дим, който знам, че те убива бавно и веднъж като влезе, той си се наслоява. Затова вече видя ли такава кола отдалеч с дори лек цвят отзад, веднага носа или ако съм в много, много добре изолирана кола, спирам въздуха отвън или направо цялата вентилация. Лошото е, че понякога го помирисваш преди да го видиш и може да е късно. Научаваш се да дишаш със съвсем леки вдишвания. И дори дизела да има катализатор, пак е напълно възможно да си пуши когато нещо друго не му е наред.
От друга страна ела да ти пъхна носа в ауспуха на моята Зафира на метан, която е в добро техническо здраве, но няма катализатор вече, ако се закашляш или дори леко ти замирише на нещо неприятно, направо слизам от нея.
Разбирам ти доводите, не може всичко да се слага в кюпа, но на проценти, дизелите в огромната си част пушат яко и дори новите ХаЛдита както наказа един колега нагоре. Ново, бе, ново. Спирам зад него и мирише леко, дава газ и се чудиш какво се случва. По едно време в БГ чак бе станало толкова нормално това невежество откъм дизелите, та масово хората почнаха да казват, че било нормално дизел да пропушва като му се дадяла газ, а иначе поне малко. :kuku: Ами не е нормално. Но е факт, че трудно се поддържа един дизел да не пропушва, а ако бяха толкова готини откъм екология, то нямаше в редица градове да ги спират да влизат в центъра. :shock: Иначе за по-малкото CO2 е вярно, но дотам. И не ги мислете за чак толкова прости Америкаците, че не карат дизел. Вярно, че бензина им е евтин както и на Руснаците, ама не е само това. За мен бе грешка, че дизеловия двигател се развиваше доста дълги години от производителите като се наблягаше на тази икономия толкова много, която реално не е чак толкова голяма, но вече дизелите стигнаха макса на развитие почти и сега се развиват отново и бензинките.
Та ако трябва да избирам в джунглата(България) дали да има пушещи дизели или бензини, не бих се замисли. Но естествено предпочитам да има просто реални технически прегледи както в Германия.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Забраняват колите без катализатори

Мнение от Binev_OuT » 16 Юли 2017, 11:07

steeN написа:
Binev_OuT написа:Най-бедните са най-замърсени според кого?


Според фактите.

Кой ги пише фактите :mhihi:
Еколозите ли ги пишат или икономистите , я да те видя!?
Кой е виновен за дизела на светофара , който ни кара да кашляме?Гюнтер или Меркел?

Защо 20 години се хвърлят толкова усилия за развитие на дизела?Кое е по-икономически изгодно за Гюнтер - да си смени ДПФа или да си смени филтъра на ЛПГ-то?
А кое е по-икономически изгодно за индустрията?
С една дума уния таблички дето ги цитираш , се пишат от хората които правят белите , и да ти кажа ли къде можеш да си ги сложиш :mhihi:

СЗО , разрешава на ВАГ да си продава саждите , и на медиите да ги лансират , после СЗО отива при Гюнтер и му вдига данъка щото алдито му замърсява.
Това е икономика не екология!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Забраняват колите без катализатори

Мнение от drago_pavlov » 17 Юли 2017, 8:59

steeN написа:fuck the people, save the planet :mhihi:

Подкрепям напълно...
Населението поне на 3 континента е излишно :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Забраняват колите без катализатори

Мнение от DLVasilev » 18 Юли 2017, 13:10

Top Gun Maverick написа:
DLVasilev написа:
N.Mihaylovski написа:Пичове, няма да говоря кое колко замърсява, ще споделя от вчера, 3-4 съм зад стара дизелова кола и при тръгване бълва черен дим и аз започвам да кашлям като магаре, еми сори, ама кой квот да казва дизелчетата са си таковали онаковата, не че спирането им от движение ще оправи въздуха ама пак е нещо

Ми не! Зад моите дизели няма да кашляш и не съм съгласен да се слага всичко под ножа. Защото пък аз мога да ти разказвам за много бензинови коли и стари и нови с мого интересни изгорели газове - сини, зелени, червени и т.н. от които ще смениш и цвета освен, че ще кашляш :mhihi:
Както казах по-напред: Дупе ми гащи няма, шапка ми перо иска...


Кара: E38 740i, W124 E200/250 D

Ако караш или някога си карал 124-ка от тия двата дизела(не, че другите не спадат в това число)направо не знам как го написа това. Тези КОМИНИ бълват колкото ТЕЦ на въглища без филтър на комина! По едно време излезе мода да се карат с олио(употребено вече естествено от някой ресторант или нещо такова)и като се наредиш зад такова, дори на 10 коли, пак усещаш ужаса. Ако трябва пък да го изпревариш, но не си с бърза кола и той реши да натисне...малеееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее, няма такова нещо, няма! Направо вкарваш носа в пазвата и като го задминеш просто сваляш всички прозорци, изчакваш 10 секунди и вадиш носа. Аз между другото го вкарвам този нос напоследък все по-често в пазвата заради всякакви дизели. Не кашлям или нещо такова, но просто усещам гадния дим, който знам, че те убива бавно и веднъж като влезе, той си се наслоява. Затова вече видя ли такава кола отдалеч с дори лек цвят отзад, веднага носа или ако съм в много, много добре изолирана кола, спирам въздуха отвън или направо цялата вентилация. Лошото е, че понякога го помирисваш преди да го видиш и може да е късно. Научаваш се да дишаш със съвсем леки вдишвания. И дори дизела да има катализатор, пак е напълно възможно да си пуши когато нещо друго не му е наред.
От друга страна ела да ти пъхна носа в ауспуха на моята Зафира на метан, която е в добро техническо здраве, но няма катализатор вече, ако се закашляш или дори леко ти замирише на нещо неприятно, направо слизам от нея.
Разбирам ти доводите, не може всичко да се слага в кюпа, но на проценти, дизелите в огромната си част пушат яко и дори новите ХаЛдита както наказа един колега нагоре. Ново, бе, ново. Спирам зад него и мирише леко, дава газ и се чудиш какво се случва. По едно време в БГ чак бе станало толкова нормално това невежество откъм дизелите, та масово хората почнаха да казват, че било нормално дизел да пропушва като му се дадяла газ, а иначе поне малко. :kuku: Ами не е нормално. Но е факт, че трудно се поддържа един дизел да не пропушва, а ако бяха толкова готини откъм екология, то нямаше в редица градове да ги спират да влизат в центъра. :shock: Иначе за по-малкото CO2 е вярно, но дотам. И не ги мислете за чак толкова прости Америкаците, че не карат дизел. Вярно, че бензина им е евтин както и на Руснаците, ама не е само това. За мен бе грешка, че дизеловия двигател се развиваше доста дълги години от производителите като се наблягаше на тази икономия толкова много, която реално не е чак толкова голяма, но вече дизелите стигнаха макса на развитие почти и сега се развиват отново и бензинките.
Та ако трябва да избирам в джунглата(България) дали да има пушещи дизели или бензини, не бих се замисли. Но естествено предпочитам да има просто реални технически прегледи както в Германия.

Ако знаех, че ще бълваш толкова змии и гущери щях още в началото да ти кажа, че ги карам на керосин и не пушат грам, понеже керосина гори доста по-ефективно от нафтата и няма сажди при него, ама по стара българска традиция всеки да се изкаже па после видиш ли :mhihi: :winky:
Та в общи линии говорете си, не ми пречите ама тия от вас дето подкрепят цялата тая простотия след време ще изреват от нея по един или друг начин ;)
Изображение
ATR-42/72

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook