Внезапно напускане на работа?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 535
Регистриран на: 15.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Suzuki Gsx R1 (к9) в народното събрание

Re: Внезапно напускане на работа?

Мнение от Conqueror » 23 Юни 2017, 13:54

Колега имаш ЛС !!!!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Внезапно напускане на работа?

Мнение от choio » 23 Юни 2017, 14:28

Принципно,както си си тръгнал днес не е ок,отиди при познат лекар и вземи болнични за този ден,в който си отсъствал. След това пусни молба за напускане,с едномесечно предизвестие. Най вероятно шефа ти ще те извика и ще поиска да си стиснете ръцете веднага,той няма интерес двмотивиран и напускащ човек да работи 1 месец при него. Ако пък ли не те извика,намери контакти за болнични и изпилзвай отпуската си за да си спестиш този месец...успех.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 2.07.2014
Пол: Мъж

Re: Внезапно напускане на работа?

Мнение от leionel » 23 Юни 2017, 14:50

Здравейте,
Само да вметна, че болничен и отпуска удължават предизвестието и не е вариянт - в смилъл ако си вземеш 1 месец болничен, срокът на предизвестието се удължава със срока на болничния. Същото е и с отпуската, но 99% от работодателите са съгласни тя да бъде взета в срока на предизвестието, тъй като иначе трябва да бъде изплатена.
Моя съвет в случая към колегата, пуснал темата, е да преспи и да вземе решение на сутринта - ако наистина е толкова зле и ти е писнало - кажи го в прав текст на работодателя си, разберете се да се разделите по взаимно съгласие от днес/утре и така. Ако не се съгласи, можеш или да останеш още месец, след като си пуснеш молбата (ако предизвестието ти е само месец, разбира се) или да си изплатиш 1 месец брутно възнаграждение към работотдателя като неустойка(което не е вариянт мисля).
Поздрави и успех.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Внезапно напускане на работа?

Мнение от Bogat-Beden » 23 Юни 2017, 17:50

Говори с началството ,колега.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Внезапно напускане на работа?

Мнение от Lenco » 23 Юни 2017, 19:32

Харесай си нещо, 2 е най-използвано.
Това, че си си заминал не е повод за уволнение.
Ако имаш повод да напуснеш си получаваш необходимата/заработената борса. При взаимно съгласие не е така, трябва да намериш някой познат да те назначи и да те освободи в изпитателния срок.
Тънка материя, по-добре да се консултираш с някой, който се еб@ва с нея.
Прекратяване на трудовия договор от работника или служителя без предизвестие
Чл. 327. (1) Работникът или служителят може да прекрати трудовия договор писмено, без предизвестие, когато:
1. не може да изпълнява възложената му работа поради заболяване и работодателят не му осигури друга подходяща работа съобразно предписанието на здравните органи;
2. работодателят забави изплащането на трудовото възнаграждение или на обезщетение по този кодекс или по общественото осигуряване;
3. работодателят промени мястото или характера на работата или уговореното трудово възнаграждение освен в случаите, когато има право да извърши такива промени, както и когато не изпълни други задължения, уговорени с трудовия договор или с колективния трудов договор, или установени с нормативен акт;
3а. в резултат на извършена промяна по чл. 123, ал. 1 и чл. 123а, ал. 1 значително се влошат условията на труд при новия работодател;
4. преминава на платена изборна работа или постъпва на научна работа въз основа на конкурс;
6. продължава образованието си в учебно заведение на редовно обучение или постъпва на редовна докторантура;
7. работи на срочен трудов договор по чл. 68, ал. 1, т. 1 или т. 3 и премине на друга работа за неопределено време;
7а. работи по трудов договор с предприятие, което осигурява временна работа, и сключи трудов договор с друг работодател, който не е предприятие, което осигурява временна работа.
8. е възстановен на работа по съответния ред поради признаване на уволнението за незаконно, за да заеме работата, на която е възстановен;
9. постъпва на държавна служба;
10. работодателят преустанови дейността си;
11. работодателят е предоставил неплатен отпуск на работника или служителя без негово съгласие;
12. е придобил право на пенсия за осигурителен стаж и възраст.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Внезапно напускане на работа?

Мнение от Kris » 23 Юни 2017, 23:47

Колега,
предполагам вече си разбрал какава глупост си направил.

Ако всички така си тъгвахме от работа до къде ще я докараме?

Ако по време на операция хирурга реши, че му е писнало вече?


Всичкото това, което те е накарало да си тръгнеш, със сигурност е набирало сила от доста време.
А, като се случва нещо, което не ти харесва, отиваш при прекия ти ръководител, говорите за проблема и намирате решение.
Например:
увеличили са ти се задълженията (без значение от причината):

1. отиваш и споделяш за проблема
2. отпадат новите задължелия или се предоговаряте относно новите задължения
3. не отпадат задълженията и не можете да се договорите => подаваш молба за напускане


Не само, че така се прави.

Но и по този начин няма да си съсипваш нервите, както и на хората около теб.


За това сега, отиваш при работодателя и говорите да те освободи по взаимно съгласие.
Както казаха и другите колеги, със сигурност и на него не му се занимава да те чака в предизвестие или да те уволнява.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Внезапно напускане на работа?

Мнение от klintan66 » 24 Юни 2017, 21:43

След като си тръгнал като играч, бъди играч до край. Но сега да мрънкаш ама как да стане, че да откъснеш някой лев...
Излагаш се!

Същия случай преди години само, че аз съм работодателя а отишлия си "изнервен служител" ми доведе всяка институция, която в която можа да се оплаче да ме дрънкат да му платя. Млад бил , опит нямал , да съм влезнел в положение.

Категорично не му платих.
Дебело подчертавам за менторите от форума ,че от около 300 човека персонал през годините този е ЕДИНСТВЕНИЯ подобен случай.
В 80% на сто от случаите напускането при мен е имало някакъв личен мотив и смисъл, но в 20 е въпрос на чист мързел или некадърност.

п.п. Ето ви един пример: Да се смееш ли да плачеш ли?
В Пазарджик мой приятел отвори фурна и назначи майстор хлебар с 15 години стаж. Същия правил гевреците многоъгълници каквито му дойдат.
След месец "свикване" за 1000лв заплата , през което шефа оправял дупките да станат кръгли , му направил забележка , че вече е време да ги прави по-кръгли и да се старае повече...
И "разтроения" служител си тръгнал без да каже и дума.
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Внезапно напускане на работа?

Мнение от Мордехай » 24 Юни 2017, 22:03

Ти си некъв гаден чорбаджия, на всичкото отгоре водиш неприлично млада жена. Ако беше и майна щеше да си лош човек. :lol:
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Внезапно напускане на работа?

Мнение от Stoqnov_1979 » 25 Юни 2017, 12:14

Каквото и да се говори,работодателите в българия на 90% за нищо не стават. Имаш ли шанс като работник,нахакваш му го до последно и толкова,защото иначе ще направи същото с тебе. Както казах ако имаш и 1 ден забавяне на заплатата може да се измъкнеш идеално.
При мен случката беше,че ме съкратиха без предизвестие и беше длъжен да ми го изплати. Но пък остана една заплата за изплащане и отговора му беше: Ми ти кво искаш. Не стига че ти дадох едни пари без да си работил,а сега търсиш стара заплата. Едното препокривало другото. На всичкото отгоре,предизвестието го плати с някакви осигуровки и удръжки,като вече дори и договора ми беше прекратен към него. И инспекциите по труда само казват,ще видим,ще стане работата и нищо повече. Така си мина почти година вече :dummy:


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Внезапно напускане на рабохта?

Мнение от efren » 25 Юни 2017, 12:54

mfandakov написа:Имам вече десетина напуснали, с всички сме останали приятели.Много от тях и сега наминават през фирмата.Ние заедно работим, заедно " оцеляваме" и няма да живеем 100г още.Не всичко е пари, хора сме и всичко се решава с думи.

П.с Когато си човек, попадаш на човеци.


Stoqnov_1979 написа:Каквото и да се говори,работодателите в българия на 90% за нищо не стават. Имаш ли шанс като работник,нахакваш му го до последно и толкова,защото иначе ще направи същото с тебе. Както казах ако имаш и 1 ден забавяне на заплатата може да се измъкнеш идеално.
При мен случката беше,че ме съкратиха без предизвестие и беше длъжен да ми го изплати. Но пък остана една заплата за изплащане и отговора му беше: Ми ти кво искаш. Не стига че ти дадох едни пари без да си работил,а сега търсиш стара заплата. Едното препокривало другото. На всичкото отгоре,предизвестието го плати с някакви осигуровки и удръжки,като вече дори и договора ми беше прекратен към него. И инспекциите по труда само казват,ще видим,ще стане работата и нищо повече. Така си мина почти година вече :dummy:


Ко каза... вече не знам кого да слушам. Пак си оставам на стария вариант - всекиму заслуженото.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Внезапно напускане на работа?

Мнение от Binev_OuT » 25 Юни 2017, 13:18

Принципно правилното в случая е , работника да си хване пътя без да получи една стотинка.Обаче света в момента е безпринципен и колегата горе е прав.
Ако не му го нахакаш , ще ти го нахака той.
В една фирма хорото се води от шефа , когато той стъпи на криво всичко тръгва на криво.
Кой кога закъснял , кой кога спал , кой на кого не платил , кой кого експлоатирал - всеки си е прав за него си.
Имаш право на две самоотлъчки преди да има право да те изгони дисциплинарно.Най вероятно ще ти пуснат отпуска за деня когато си си хванал м***те и си си заминал :mhihi:
Варианта е - медицинско че ти пречи прашната среда , високия шум или че работата ти действа зле на нервите , той е длъжен да ти намери друго работно място или ако не може да те освободи , след като ти плати всичко.
Не знам обаче по какъв член ще е и каква ще ти е борсата.
Като цяло ако съм аз , ще те задържа на кофти работно място съобразено с медицинското ти и ще ти спра бонусчето (предполагам си на бонусна система) , ще си взимаш само основната заплатка която е около 500лв най-вероятно :mhihi: , и ще те изчакам да си пуснеш молбичката , при което ще ти пусна макс предисзвестие , за да не го спазиш и да не ти платя нищо :mhihi: :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Внезапно напускане на рабохта?

Мнение от mfandakov » 25 Юни 2017, 16:16

efren написа:
mfandakov написа:Имам вече десетина напуснали, с всички сме останали приятели.Много от тях и сега наминават през фирмата.Ние заедно работим, заедно " оцеляваме" и няма да живеем 100г още.Не всичко е пари, хора сме и всичко се решава с думи.

П.с Когато си човек, попадаш на човеци.


Stoqnov_1979 написа:Каквото и да се говори,работодателите в българия на 90% за нищо не стават. Имаш ли шанс като работник,нахакваш му го до последно и толкова,защото иначе ще направи същото с тебе. :dummy:


Ко каза... вече не знам кого да слушам. Пак си оставам на стария вариант - всекиму заслуженото.


Когато мислиш така..
"Имаш ли шанс като работник,нахакваш му го до последно и толкова,защото иначе ще направи същото с тебе"
обикновено нещата не вървят в живота ти.
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Внезапно напускане на работа?

Мнение от efren » 25 Юни 2017, 16:52

Света е пълен с хора, които нямат за цел нещата в живота им да вървят.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Внезапно напускане на работа?

Мнение от Stoqnov_1979 » 25 Юни 2017, 17:20

Такааа... Да обясня на двамата колеги преди мен,какво значи да прекараш работодателя си или конкретно какво беше в моя случай и кой каква цел има или няма в живота си!
Работих малко повече от 10 години в една фирма. Всичко си беше ОК,работата си вървеше и нямаше никакви проблеми,нито от моя страна,нито и от към работодател. Стигна се до един момент,в който заплатите почнаха да закъсняват. И миналата година около март-април отидох при бившия вече работодател да видим какво ще става,а и така и така си бях намерил работа на друго място. Приказвахме като приятели му обясних как стоят нещата. Неговия отговор беше да не се притеснявам,познаваме се от толкова време. Всичко щяло да се оправи и ще остана много доволен. Но така си и мина и лятото и септември месец бях с 6 месеца назад със заплатите. Септември месец дойде и го питам какво ще правим,а отговора му беше: Ти нали имаш лозя. Сега ще ги обереш и ще имаш пари,какво само съм питал. Кипна ми. Замина на някъде и аз попълних едно заявление за напускане за неизплатени заплати. Когато дойде след 2 часа му го връчих и пребледня. Почна се,сега проверки,защо така,познаваме се от толкова години,затруднено положението.,сигурно и глоби ще има от Инспекцията по труда. Искаш ли аз да те съкратя и то ще е едно и също,поне да няма проверки и т.н. Питах го как и по кой член ще ме съкрати и ми каза. Звъннах на адвоката и ми каза,че е идеално. Предизвестие и един месец ако не си намеря работа ще ми бъде платено. Съгласих се,нали и тук казвате,то работника и работодателя-приятели и т.н. След 2 часа ме вика да подпиша заповедта и там се оказва,че члена е друг,по който ме съкращава. Питам защо така,нали уговорката ни беше друга. Ми то сега аз други хора няма да мога да назнача,ако не си намериш работа,ще трябва да ти и плащам. Не се съгласих и му дадох заявлението за напускане,но вече не го прие и по пощата също нищо не стана като го изпратих. А той накарал колегите ми да се подпишат под неговата заповед,че не съм я приел и всичко приключи в негова полза,а малко преди това щеше да ми реве още малко дори.
Така че,отдаде ли ви се възможност да го НАХАКАТЕ,карайте до последно,защото на сълзливи истории изобщо не се вярва!


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Внезапно напускане на работа?

Мнение от efren » 25 Юни 2017, 17:21

Някога много отдавна, преди да дойде кризата, имах познат с работещ бизнес и около 40 работника. Моят човек беше добър, та чак наивен, плащаше на работниците си около 1500 лв средно и ги осигуряваше на истинските им заплати. Надали имаше и 5 човека дето заслужаваха тези пари, но бизнеса горе долу вървеше и работата се увеличаваше. С времето започна да взема обекти по морето чиито истински собственици (не тези по документи) можеш да ги видиш редовно по телевизията. Естествено дойде един прекрасен момент, когато "забравиха" да му платят. Човека прие удара като истински мъж - каза какво пък толкова, имам жена, две здрави деца, чакам внуци, майната му, живота не е свършил... Събра работниците и им каза че остават само 4-5 човека, плати им по една заплата и за него случая приключи. Не и за работниците му. Всичките 35 човека го осъдиха за по 6 заплати, защото имаше наивността да вярва, че като се е държал години наред добре с тях такива подробности като документи и формалности и така нататък не са толкова важни. Грешка. Взеха му всичко - коли бусове, жилище. Пиявиците стояха по 6 мес без работа, защото знаеха, че като не знаеш как се работи с шублер и 800 лв няма кой да ти даде.
Ко викаш, хора?
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook