Какво ви дразни най-много при шофиране?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какво най-много ви дразни при шофиране?

Ляв завой от не-лява лента
16
4%
Каране с много превишена скорост
18
4%
Дрифтене, форсиране, пилене на гуми и тн.
9
2%
Водачи на скъпи коли които се държат на пътя като царе
71
17%
Незачитане на светофари, предимство и тн.
51
12%
Просяци/ миячи на стъкла и тн. по светофарите
7
2%
Водачи които дословно спазват ограниченията на скороста (примерно 35-40 в 40 зона)
13
3%
Дребните хитреци дето се предреждат когато другите участници чакат чинно
77
18%
Страхливи водачи дето се туткат без причина
24
6%
Очевидно незнаене на правилника
35
8%
Тарабите допуснати по пътищата заради липсващия контрол при годишния преглед
22
5%
Качеството на пътищата
66
16%
Полицайте в храстите/ камерите и тн.
15
4%
 
Общо гласове : 424
ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Какво ви дразни най-много при шофиране?

Мнение от Borymeckata » 24 Юни 2017, 6:55

da_ne написа:Пешеходци дето изскачат на пешеходните пътеки без да ги интересува тия коли могат ли да спрат или не могат. Както си върви по тротоара и ръгва по пешеходната пътека щото бил с предимство. Не прави сметка че като караш примерно с 30 и ти трябват примерно 5-10 метра да спреш, ама тия 5-10 метра са след пешеходната пътека.

Точно! Бих добавил още - забили глава в телефона (какво пък толкова важно ще пропуснат във фейсбук-а, докато пресичат, егати...) и със слушалки в ушите. И явно - заредени с поне 3 живота, защото се държат като Шотландския боец (но и той можеше да бъде убит по специфичен начин). Пешеходецът е с предимство на "зебрата" - ОК. Ама аз (с колата) може точно тогава да припадна, да получа инфаркт, да ми откажат спирачките - какво ти помага предимството в тези случаи? Два тона идват към теб с 30 - 40 км/час - как може да не ти пука? Предимството си е предимство, но това не е някаква вълшебна защита, нямат ли инстинт за самосъхранение тези хора...


Don_Diego написа:Никой не е споменал тия дето пишат по телефоните докато шофират градско и извънградско :banghead:

Мен "телефонистите" си ме дразнят по принцип, независимо дали на пътя, в магазина, на работа... Това (да забиеш глава в шибания телефон и да вървиш като зомби) го възприемам като израз на неуважение към околните, в това число - и към себе си. Гледам ги моите колеги в офиса (добре, че рядко се весвам там, повече време съм на обекта) - телефонът е плътно до клавиатурата, уж пишат нещо, а очите им са в него. Тръгва някъде и още преди вратата тича обратно - забравих си телефона! Дано по-скоро намерят начин да им ги имплантират в главата тия шибани телефони още с раждането, та да не ги забравят и да са непрекъснато он-лайн...

Много ме дразни някоя патка (жена), дето едва се е научила да държи пътя, ама иначе е захапала телефона в колата и няма пускане. Понеже има много минути - що да не си поприказва, докато пътува... В нашата кола телефонът на шоферското място е забранен - който кара, си гледа само пътя и колата, не мисли за глупости.


vixx написа:Сега позитивно: Прави ми впечатление, че напоследък като че ли повече шофьори карат по-умерено от преди. Също и доста спират на пешеходни пътеки. Не знам дали е временно, дали има конкретна причина, или просто си въобразявам, ама е много яко ако е истина.

Това с пешеходните пътеки и аз съм го забелязал - сякаш е различно във всеки град. В някои градове се спазват безусловно, в Козлодуй например. Само като застанеш на тротоара пред "зебрата" и движението в двете посоки спира, все едно си във Виена, егати... На 50 километра оттам - пешеходната пътека сякаш не съществува, пресичаш изцяло на собствен риск и отговорност. Ако разчиташ на предимството като пешеходец - в най-добрия случай ще отнесеш някоя псувня, а може и бой... Не знам на какво се дължи тази разлика, но прави впечатление.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Какво ви дразни най-много при шофиране?

Мнение от dan-dam » 24 Юни 2017, 7:16

dextuar написа:
efren написа:Защо в анкетата липсват неоригиналните ксенони и карането на фарове за мъгла в ясно нощно време?
+1, добавям и олигофрените на ангелски в 11 вечерта и тея с пуснатите светлини за мъгла отзад, когато такава няма.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

:yes: ...като бих добавил карането с нерегулирани фарове и карането на дълги(дори през деня). Освен, че ме дразни ме изморява и натоварва при шофиране и се създават сериозни предпоставки за възникването на ПТП.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Какво ви дразни най-много при шофиране?

Мнение от steeN » 24 Юни 2017, 10:12


:mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Какво ви дразни най-много при шофиране?

Мнение от Хаос » 24 Юни 2017, 13:06

steeN написа:
:mhihi:

тоя кармата го застигна мигновено
опита се да убие моториста и почти сам не умря
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Какво ви дразни най-много при шофиране?

Мнение от efren » 24 Юни 2017, 13:56

Само не видях къде точно автомобила се е опитал да убие моториста, ама майната му, щом си моторист всички се опитват да те убият...
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Какво ви дразни най-много при шофиране?

Мнение от Мордехай » 24 Юни 2017, 14:47

Според мен се стресна и затова се размаза, едва ли искаше да удари мотоциклета, като гледам колко неадекватно катастрофира, кой знае с какво е предизвикал шута. Надявам се някоя камера да е уловила номера на мотора.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Какво ви дразни най-много при шофиране?

Мнение от Хаос » 24 Юни 2017, 14:56

efren написа:Само не видях къде точно автомобила се е опитал да убие моториста

ми нещо друг клип гледаш явно
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Какво ви дразни най-много при шофиране?

Мнение от efren » 24 Юни 2017, 14:57

Мордехай написа:Според мен се стресна и затова се размаза, едва ли искаше да удари мотоциклета, като гледам колко неадекватно катастрофира, кой знае с какво е предизвикал шута. Надявам се някоя камера да е уловила номера на мотора.


Не се сещам с какво го е предизвикал толкова много, но на видеото няма нищо. Сигурно е толкова лошо, че трябваше заради него да пострадат и други хора. Предполагам колегата Хаос го е видял на някое друго видео, затова коментира по този начин. Или по-скоро за мотористите по дефолт не важат правила? Щом на това видео изглеждаше, че някой се опитва да убие моториста, не знам какво ще е ако случайно не го видя в огледалото докато си изпреварва с 240км/ч? Или пък ако реша да направя ляв завой в града и не успея да го видя, че точно сега е решил да пробва колко вдига моторЯ?
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Какво ви дразни най-много при шофиране?

Мнение от efren » 24 Юни 2017, 14:58

Хаос написа:
efren написа:Само не видях къде точно автомобила се е опитал да убие моториста

ми нещо друг клип гледаш явно

Ти верно си сложил каската на обратно. Видеото с мотора почва ня 27-28 сек, ти ако гледаш от 32 сек нататък...Има го на слоу моушън, ако гледаш бавно, ама направо се чудя как шофираш.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Какво ви дразни най-много при шофиране?

Мнение от Хаос » 24 Юни 2017, 15:55

efren написа:
Хаос написа:
efren написа:Само не видях къде точно автомобила се е опитал да убие моториста

ми нещо друг клип гледаш явно

Ти верно си сложил каската на обратно. Видеото с мотора почва ня 27-28 сек, ти ако гледаш от 32 сек нататък...Има го на слоу моушън, ако гледаш бавно, ама направо се чудя как шофираш.

ти колко си кухичък
едно е да ритнеш нечия кола, съвсем друго е да сгазиш/осакатиш/убиеш някого
може ли да си толкова откровено малоумен?

реципрочното на ритника във вратата - газене с кола ли е, бе?
как съществувате такива идипоти на тоя свят ми е интересно!

после защо има тема "настройват ли медиите хората против марката" , ми когато представителите на марката са такива, то е неизбежно!
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Какво ви дразни най-много при шофиране?

Мнение от efren » 24 Юни 2017, 16:15

Не ти е лесно да си прост като гъдулка. Никой никого не е газил, колата поднесе от ритника. Ама дааа, ти знаеш повече от всички...
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Какво ви дразни най-много при шофиране?

Мнение от efren » 24 Юни 2017, 16:15

.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 15.05.2017
Пол: Мъж

Re: Какво ви дразни най-много при шофиране?

Мнение от ivan40glupaka » 24 Юни 2017, 16:33

Мен ме дразни само 1 нещо- липсата на мозък сред шофьорите, това води до всичко изброено в анкетата + поне още 20 други усложняващи шофирането неща.

Gari написа:Жените, които НЕ могат да шофират.

В деня в който някак премахнеш всички други дразнители и простотии на пътя ще се съглася, че жените са проблем. Дотогава ще предпочитам да правя по 300км. дневно в София, в най-тежкия и гнусен трафик и всички около мен да са "жени които НЕ могат да карат" отколкото да правя 50км. в рехав трафик, но пък в обкръжението на "можещи" мъже ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Какво ви дразни най-много при шофиране?

Мнение от Мордехай » 24 Юни 2017, 21:59

Момчета, що се дразните толкова, нали си приказваме тука, има ли смисъл да се обиждаме? Всеки си има мнение, няма нужда да се стига до изпростяване. Всеки може да сгреши или да се обърка или да не разбере нещо, понякога когато си сигурен че си прав, може да не си.
Веднъж се засякохме две коли и другият шофьор ми свирна и изгледа намръщено. На следващият светофар се оказахме един до друг и видях че е младо момче, возещо две баби отпред. Проведохме следният разговор:
-Колега, не се сърди... казах аз.
-Ааа, аз предотвратих птп... ме прекъсна момчето.
-А дали случайно ти минава през главата, че аз съм в правото си, а не ти. Аз живея много години тук и знам... опитах се да му кажа, но той ме гледаше неразбиращо и потегли, сигурен в правотата си.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Какво ви дразни най-много при шофиране?

Мнение от steeN » 24 Юни 2017, 22:05

In_Memoriam написа:
steeN написа:
In_Memoriam написа:
steeN написа:Това с лентите. Аз за толкова години разбрах едно нещо. Ако бързаш за някъде, значи си тръгнал късно и не си планирал добре. Другите не са ти виновни, че бързаш.

"a lack of planning on your part, doesn't constitute an emergency on my part"


Теории има много, въпросът е дали е редно подобно придвижване. На мен лично ми е нелогично най-малкото.


Ех, теория, тва е как са нещата в момента. Ако имаш по-добро предложение как да се променят нещата давай да чуем...

Предложението ми е да се спазва чл. 67 глава 12 от ЗДВП. Или ако се чувстваш над нещата просто не задръствай останалите и не се чуди защо те изпреварват отдясно. Елементарно е.


Ако и двете ленти карат с максималната разрешена скорост... какво правим :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook