Въпроси относно посещение в Китай

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 302
Регистриран на: 22.07.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 320d facelift

Въпроси относно посещение в Китай

Мнение от acidburn-525tds » 15 Юни 2017, 23:16

Здравейте, колеги!
Очертава ми се пътуване до Китай до няколко дни със самолет естествено :D . Та крайната ми дестинация е Жъджао(RIZHAO), билета ми все още не е купен и не знам от къде ще минавам. Въпросите ми са следните, имат ли wi-fi на всяко летище или от къде мога да си купя карта с предплатен интернет? Четох в интернет, че доста работи са забранени като facebook,google ами относно viber,skype как стоят нещата? Работата е там, че аз в Китай няма да стоя ами просто преминавам и се качвам директно на кораб и искам да се снабдя с интернет за връзка с България. Ако някой има информация нека сподели. Мерси предварително :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Въпроси относно посещение в Китай

Мнение от TurboDieselComby » 16 Юни 2017, 7:40

What's up и Вайбър ползват свободно - всеки ден си пиша с разни бизнес партньори. Фейсбук е напълно забранен в Китай.

На всяко летище имало безплатен уай-фай. Но също можело да си наемеш - керри он уай-фай от самото летище. Като си тръгваш го връщаш :-)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Въпроси относно посещение в Китай

Мнение от memorex » 16 Юни 2017, 13:13

Освен това което е споменал предходния колега ще добавя че интернет карти се продават навсякъде ,но имай предвид че ако си купиш такава и я ползваш в друга провинция ти се зачита роуминг и бързо приключваш.На у-во с андроид предварително инсталирай приложение от рода на VPN Master за да избегнеш ограниченията за достъп от рода на фейсбук и т.н.По спомен предплатена карта е валидна около месец и излиза около 10€ -5Гб.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Въпроси относно посещение в Китай

Мнение от alx » 16 Юни 2017, 15:20

за летищата - по-големите имат безплатен интернет.

за интернет-а извън тях- не знам защото не съм опирал да го плащам аз.

но друго дойдох да напиша тука - всичкия трафик в китай е "прозрачен" за властите защото сертификатите които се ползват от китайските сайтове се издават от организация която... е прозрачна за властите... от там всеки криптиран трафик (еле пък до впн сървъри извън китай) за които нямат ключове привлича вниманието... в 99.999 от случайте това остава без последствия, но внимавай да не попаднеш в 0.001.

изобщо като си в азиатска или мюсулманска държава гледай по- сериозно да спазваш законите им...

и така. ако ще кацаш в някой от по-големите градове ако ще излизаш извън летището провери смог индекса за деня... ако е висок - изобщо не се показвай.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 302
Регистриран на: 22.07.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 320d facelift

Re: Въпроси относно посещение в Китай

Мнение от acidburn-525tds » 16 Юни 2017, 22:24

Благодаря ви много за информацията! Ще си изтегля ВПН, но на ИОС кое безплатно е най-надеждно. Не мисля да го използвам както каза последния колега да не стане фал, но да го имам за всеки случай.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Въпроси относно посещение в Китай

Мнение от cmdkick » 16 Юни 2017, 22:47

acidburn-525tds написа:Благодаря ви много за информацията! Ще си изтегля ВПН, но на ИОС кое безплатно е най-надеждно. Не мисля да го използвам както каза последния колега да не стане фал, но да го имам за всеки случай.


Имаш вградена такава функционалност, и все пак има и по лесни за сетване:
https://www.howtogeek.com/215730/how-to ... e-or-ipad/
Tires are evil - destroy them all ...

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook