Преминаване от Лев към Евро... и кризата.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Преминаване от Лев към Евро... и кризата.

Мнение от BMW_POWER » 15 Мар 2018, 3:52

BaDxBoY написа:
Извинявай, какви наркотици по-точно употребяваш ? :wave:


+1

Споко бе хора :ok: Стинката сложи 100л бира (срещу мен), че преминаването към еврото няма да донесе инфлация в страната. Щяло да бъде макс 1-2% плюс процента на инфлация в Еврозоната. Сиреч, ако инфлацията в Еврозоната е 2% за година, то за месец ще са 2/12 или някъде около 2.166%. Кой се плаши, че цената в евро ще е по-висока с 2 стотинки на лев? Това ще си е направо безболезнено, както казва нашият икономически Гуру.

Но 100л бира са си 100л бира :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Преминаване от Лев към Евро... и кризата.

Мнение от Jordana » 15 Мар 2018, 9:02

steeN написа:То не пречи да стане и сега. И това може да са само неща, за които някой ограничава конкуренцията. Все пак няма никакви мита и данъци за внос от ЕС.


То не само "може " , то се случва . За последните 10 години въпросните цени са скочили поне два пъти въпреки че курса лев евро си е закован от борда . Инфлация привнесена от вън ? Да , но не само. Стремежа към по-големи печалби не може да бъде удовлетворен с намаляване на разходите защото естествения ход е да се върви към изравяняване със средно европейските показатели. Българската икономика трябва да е част от европейската и да се изравняват маркерите а не да се задълбочават разликите - нали това е идеята на тоя общ пазар и федеративно устройство ? Още не може да разбереш че минаването към евро носи риск и нестабилност - точно това отразява пазара с повишените цени и намаленото доверие към лева при тоя процес . Най малкото бизнеса ще се опита да коригира цените в полза на печалбата шото не е луд тоя дето яде зелника .. Плюс спекулативните цени така характерни за този регион ....
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Преминаване от Лев към Евро... и кризата.

Мнение от steeN » 15 Мар 2018, 11:49

Еврото ще вдигне цените... :mhihi: без Еврото ще се вдигнат цените... :mhihi:
Виждам, че се напъваш да измислиш как ЕС е лош за стандарта ни на живот и не ти се отдава, ама поне имай консистентна теория.
Аз в същност вече съм го написал в едно изречение какъв е проблема. Вие може да си развивате вашата фолклорна икономика...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 2.03.2003
Местоположение: Банкянец

Re: Преминаване от Лев към Евро... и кризата.

Мнение от bavarec » 15 Мар 2018, 14:41

Има вариант БГ да не остане в ЕСа. Излизаме, следователно няма Еуро няма Е3 . :wave:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Преминаване от Лев към Евро... и кризата.

Мнение от Jordana » 15 Мар 2018, 16:26

steeN написа:Еврото ще вдигне цените... :mhihi: без Еврото ще се вдигнат цените... :mhihi:
Виждам, че се напъваш да измислиш как ЕС е лош за стандарта ни на живот и не ти се отдава, ама поне имай консистентна теория.
Аз в същност вече съм го написал в едно изречение какъв е проблема. Вие може да си развивате вашата фолклорна икономика...

Мисля че ни го казаха в прав текст - не сте готови за тия врътки евро лев . Не виждам що се опитваш да изкараш че е много добре след като европа казва не е добре :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Преминаване от Лев към Евро... и кризата.

Мнение от kasho » 15 Мар 2018, 17:06

bavarec написа:Има вариант БГ да не остане в ЕСа. Излизаме, следователно няма Еуро няма Е3 . :wave:


Колега, подозирам те, че си Императорът от форума на Inverstor.bg - същите изрази и (леко) смахнати идеи. Не знам на какви медикаменти си, но ти препоръчвам да ги намалиш малко :mhihi:

И за да не съм :OT: - ние в БГ колкото и да се плюнчим по въпроса искаме или не в еврозоната, щом отсреща ни казват НЕ значи няма да влезнем.

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Преминаване от Лев към Евро... и кризата.

Мнение от Zagy » 15 Мар 2018, 17:20

Импа е много по-зъл :D
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Преминаване от Лев към Евро... и кризата.

Мнение от steeN » 15 Мар 2018, 19:51

Jordana написа:
steeN написа:Еврото ще вдигне цените... :mhihi: без Еврото ще се вдигнат цените... :mhihi:
Виждам, че се напъваш да измислиш как ЕС е лош за стандарта ни на живот и не ти се отдава, ама поне имай консистентна теория.
Аз в същност вече съм го написал в едно изречение какъв е проблема. Вие може да си развивате вашата фолклорна икономика...

Мисля че ни го казаха в прав текст - не сте готови за тия врътки евро лев . Не виждам що се опитваш да изкараш че е много добре след като европа казва не е добре :dunno:


10 страници пиша защо не трябва да влизаме в Еврозоната...
ЕС и Еврозоната са две различни неща.
Ти май не знаеш дори какво коментираш?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Преминаване от Лев към Евро... и кризата.

Мнение от Top Gun Maverick » 15 Мар 2018, 20:03

От толкова приказки е ясно, че всеки ще използва спекулативно ситуацията и ще си вдига цените на воля, оправдавайки се с това, че сме приели еврото. Същото стана и когато света бе в криза, работодателите в БГ веднага намалиха заплатите с тези оправдания.
Вчера две лелко-баби(едната тъкмосе пенсионира, другата ще е скоро)обясняваха как едната с 277 лв. пенсия сега нямало да взема 277 евро, а 140 примерно, но хлабя и всичко щяло да скочи ДВОЙНО. :mhihi: Помъчих се да обясня, че точно така няма как да стане, но веднага ми се даде за пример Гърция, където някакви техни роднини, че тяхна приятелка гъркиня им казала как преди еврото живеела с драхми равносилни на 100 евро цял месец, а след еврото се умножили. Викмам им, че там други неща ги върнаха назад, тъкмо защото преди това харчеха и получаваха пари безогледно, но неееее, пак ми се каза, че един хляб сега ако е 0.80 стотиники, тогава ще е почти 1 евро. :mhihi: А, че реално цените така или иначе се качват по малко с евро, без евро това не се отчита. Гъркинята и хляба. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Преминаване от Лев към Евро... и кризата.

Мнение от Jordana » 15 Мар 2018, 20:23

Абе и на запад "хлабя" не се изкарва лесно ...особено като поскъпва постоянно . Виж как ги цакат в UK с цените и хората с право казаха баста на евродивотиите . :mhihi:
inf.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Преминаване от Лев към Евро... и кризата.

Мнение от steeN » 15 Мар 2018, 20:41

И това е заради Европейския съюз или заради централната банка на Англия, която гледа да държи постоянна инфлация.
Между другото това e записано в закона, който описва правомощията и задълженията на всяка една централна банка.
Поне като коментираш теми, от които идея си нямаш си направи труда да се образоваш малко.

https://www.bankofengland.co.uk/monetar ... /inflation

What is the inflation target?
The Government sets an inflation target for the Bank of England.

Current inflation rate 3.0%

Target 2.0%



Англия не е член на Еврозоната, има собствена централна банка и има пълен контрол над валутата си.
Единствения виновен за тази инфлация са те самите... от премахването на златния стандарт за да могат да вземат на заем за войните в началото на миналия век...
до монетарната политика, която провеждат в момента.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 2.03.2003
Местоположение: Банкянец

Re: Преминаване от Лев към Евро... и кризата.

Мнение от bavarec » 15 Мар 2018, 20:53

Отдавна съм казал че ще има два властни клона на БГ Империята в ЕУ. Булгерия ънд Бритън . Четете,гледайте, мислете. Точно каквото правите и в момента но без "поглед" :wave:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Преминаване от Лев към Евро... и кризата.

Мнение от M-coupe » 05 Фев 2020, 12:52

Да изтупам прахта малко от темата, че е актуална. Как виждате нещата с лева следващите месеци? Ще си обменяте ли парите предварително или ще се доверите в думите на управляващите :mhihi: :mhihi:
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Преминаване от Лев към Евро... и кризата.

Мнение от drifty » 05 Фев 2020, 13:05

Според мен независимо от обстоятелствата, ако имаш повече лев, не е никак лоша идея да обърнеш част от тях във валута.

Аз пари нямам :D, няма какво да го мисля, но ако имах някаква по-крупна сума, със сигурност не бих държал всичко в една валута.

Не смятам иначе, че ще се обезцени левът към настоящия момент. До колкото чух, понеже много много не следя новини, валутният борд остава в сила за сега, така че продължаваме да сме вързани към еврото.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Преминаване от Лев към Евро... и кризата.

Мнение от cmdkick » 05 Фев 2020, 13:35

Аз лично по-всяка вероятност Март месец ще "обърна". :D :D
Tires are evil - destroy them all ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook