Преминаване от Лев към Евро... и кризата.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 15.05.2017
Пол: Мъж

Re: Преминаване от Лев към Евро...

Мнение от ivan40glupaka » 19 Юни 2017, 22:30

bum_bum написа:
Аз съм да кажем работодател. Какво ще ме накара след две години да започна да плащам 1370лв, вместо 1000лв? Това е огромно процентно увеличение, което дефакто е печалбата ми. От къде факта, че сме в евро зоната ще ми докара тези допълнителни пари за да си позволя подобни заплати?

Много е важно в кой бизнес ще си- ако имаш ресторант примерно (и куп други в сферата на услугите) си яко преебан. Ако обаче си в сфера в която създаваш нещо ще ти е далеч по-лесно- не изглеждаш на глупак, можеш и сам да се сетиш защо и откъде ще дойдат тези 370лв. горница в заплатите, нали? И ако 30% увеличение за 2г. те събаря значи или не разбираш от това с което си се захванал, или имаш твърде много служители- и в двата случая проблемът е в теб като работодател.
Хубавото в случая е, че минаването към Евро-то за срок от 2-3-4 години ще ликвидира много от далаверите и кражбите на ниско ниво- смяната на валутата си има и други последици освен новите картинки на банкнотите. Да го кажем простичко- трябва само да извъртя няколко прости номера с осигуровките и още някои неща и автоматично ще мога да давам 3-5% по-ниски оферти от сегашните. Ако сега не го правя то е от единият гол патриотизъм, но при минаването към Евро тези далавери ще се правят по-сложно и последиците ще са по-лоши- поне в малкия и среден бизнес ще се въведе повече ред. За съжаление далаверите на високо ниво никой не може да ги спре, там само ще се вдигнат тарифите за "ни чул, ни видял".
Лошото е, че ниско платените работници с под 1000лв. ще бъдат преебани най-яко- ако сега е давал 300лв. за храна ще трябва да дава 400лв. скоро, а на тези хора не им остават по 200лв. свободни всеки месец и не могат да издържат дълго на завишените заради Евро-то цени.


steeN написа:"Всички" страни, които са минали към Евро не са били с валутен борд. Нищо няма да се случи с цените.
Това е най-необоснования страх и изобщо не е проблема на влизането в Еврозоната.

"Валутният борд" е много интересен механизъм, но с него по никакъв начин не можеш да попречиш на спекулата и е желателно да не коментираш неща които не разбираш- продължавай да миеш чинии и да сервираш ракия на дрогирани тъпаци в кръчмата, тукашният разговор е много над умствените ти възможности.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Преминаване от Лев към Евро... и кризата.

Мнение от steeN » 20 Юни 2017, 9:24

Дейба спекулантите дали. Ракия не пия... ама мисля да си сипя едно черно джони след тежкия работен ден в кръчмата :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Преминаване от Лев към Евро...

Мнение от bum_bum » 20 Юни 2017, 10:04

ivan40glupaka написа:
bum_bum написа:
Аз съм да кажем работодател. Какво ще ме накара след две години да започна да плащам 1370лв, вместо 1000лв? Това е огромно процентно увеличение, което дефакто е печалбата ми. От къде факта, че сме в евро зоната ще ми докара тези допълнителни пари за да си позволя подобни заплати?

Много е важно в кой бизнес ще си- ако имаш ресторант примерно (и куп други в сферата на услугите) си яко преебан. Ако обаче си в сфера в която създаваш нещо ще ти е далеч по-лесно- не изглеждаш на глупак, можеш и сам да се сетиш защо и откъде ще дойдат тези 370лв. горница в заплатите, нали? И ако 30% увеличение за 2г. те събаря значи или не разбираш от това с което си се захванал, или имаш твърде много служители- и в двата случая проблемът е в теб като работодател.
Хубавото в случая е, че минаването към Евро-то за срок от 2-3-4 години ще ликвидира много от далаверите и кражбите на ниско ниво- смяната на валутата си има и други последици освен новите картинки на банкнотите. Да го кажем простичко- трябва само да извъртя няколко прости номера с осигуровките и още някои неща и автоматично ще мога да давам 3-5% по-ниски оферти от сегашните. Ако сега не го правя то е от единият гол патриотизъм, но при минаването към Евро тези далавери ще се правят по-сложно и последиците ще са по-лоши- поне в малкия и среден бизнес ще се въведе повече ред. За съжаление далаверите на високо ниво никой не може да ги спре, там само ще се вдигнат тарифите за "ни чул, ни видял".
Лошото е, че ниско платените работници с под 1000лв. ще бъдат преебани най-яко- ако сега е давал 300лв. за храна ще трябва да дава 400лв. скоро, а на тези хора не им остават по 200лв. свободни всеки месец и не могат да издържат дълго на завишените заради Евро-то цени.


steeN написа:"Всички" страни, които са минали към Евро не са били с валутен борд. Нищо няма да се случи с цените.
Това е най-необоснования страх и изобщо не е проблема на влизането в Еврозоната.

"Валутният борд" е много интересен механизъм, но с него по никакъв начин не можеш да попречиш на спекулата и е желателно да не коментираш неща които не разбираш- продължавай да миеш чинии и да сервираш ракия на дрогирани тъпаци в кръчмата, тукашният разговор е много над умствените ти възможности.


:mhihi: Очевидно и на моите.

Все още продължавам да не виждам от къде ще взема 37% повече пари за да ги раздавам за заплати след като започна да плащам в евро. 30% увеличение на заплатите абсолютно ме събаря. Служителите ми са дори по-малко, от колкото имам нужда. Остава да не си разбирам от работата.. дали бизнеса, 21 години вече ме храни, а аз все още не мога да го разбера. :mhihi:

За да плащам почти 40% отгоре, то трябва и печалбата ми да нарастне съответстващо на заплатите тъй като това е моята заплата. Т.е. ако печалбата ми е 60% излиза, че минем ли в евро автоматично заппочвам да генерирам двоен оборот. Как?

Също не разбирам и как така като минем в евро ще ми е по-трудно да не плащам осигуровки и как последиците от неспазването на трудовото законодателство ще станат по-сериозни само защото валутата ни вече в евро?

Не разбирам и проблема за ниско платените работници, които ще обеднеят защото ще плащат повече за храна. Нали автоматично ще трябва да им се вдигнат заплатите с близо 40%, какъв им е проблема?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Преминаване от Лев към Евро... и кризата.

Мнение от Jordana » 20 Юни 2017, 21:56

Напълно в тон със събитията , е свежия цинизъм на френската кралица
Мария-Антоанета (фр. Marie-Antoinette de France, 1755-1793) , дъщеря на австрийската императрица Мария-Тереза и съпруга на френския крал Луи ХVI, обезглавена по време на Френската революция. В историята остава с една своя фраза. Когато й съобщавят, че хората се бунтуват, защото нямат хляб, тя възкликва:
Като нямат хляб, да ядат пасти.
Ще ядем пасти скъпи сънародници , те и без това 27 години ни тъпчат с пастите на демокрацията - още малко от същите пасти едва ли ще ни развалят диетата :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Преминаване от Лев към Евро... и кризата.

Мнение от host » 20 Юни 2017, 23:22

Jordana написа:Напълно в тон със събитията , е свежия цинизъм на френската кралица
Мария-Антоанета (фр. Marie-Antoinette de France, 1755-1793) , дъщеря на австрийската императрица Мария-Тереза и съпруга на френския крал Луи ХVI, обезглавена по време на Френската революция. В историята остава с една своя фраза. Когато й съобщавят, че хората се бунтуват, защото нямат хляб, тя възкликва:
Като нямат хляб, да ядат пасти.
Ще ядем пасти скъпи сънародници , те и без това 27 години ни тъпчат с пастите на демокрацията - още малко от същите пасти едва ли ще ни развалят диетата :mhihi:


Нали знаеш ... че това е лъжа и няма доказателства да го е казвала?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Преминаване от Лев към Евро... и кризата.

Мнение от Jordana » 21 Юни 2017, 6:46

host написа:
Jordana написа:Напълно в тон със събитията , е свежия цинизъм на френската кралица
Мария-Антоанета (фр. Marie-Antoinette de France, 1755-1793) , дъщеря на австрийската императрица Мария-Тереза и съпруга на френския крал Луи ХVI, обезглавена по време на Френската революция. В историята остава с една своя фраза. Когато й съобщавят, че хората се бунтуват, защото нямат хляб, тя възкликва:
Като нямат хляб, да ядат пасти.
Ще ядем пасти скъпи сънародници , те и без това 27 години ни тъпчат с пастите на демокрацията - още малко от същите пасти едва ли ще ни развалят диетата :mhihi:


Нали знаеш ... че това е лъжа и няма доказателства да го е казвала?

Не знам какви доказателства трябва да се очакват за нещо казано през 17 век ? Може би флашка със СРС или запис на предаването ? Виж ако го е написала някъде е друга работа , но казаното е само устно свидетелство и няма как да бъде потвърдено освен чрез свидетелство на присъствали . Синдрома ЕЖК може и да съдържа частица истина понякога . Който и да го е казал , сентенцията е напълно адекватна . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Преминаване от Лев към Евро... и кризата.

Мнение от Nukem » 22 Юни 2017, 8:56

казала е нещо съвсем по-различно за един френски десерт подобен на пасти и то с идеята че трябва да се диверсифицира при борба със спекулата, ама пролетариата прост, не разбира. Много е лошо, когато простите хора вземат власта, както в Бг. Гласуваите за Герб и продължаваме напред :mhihi:
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Преминаване от Лев към Евро... и кризата.

Мнение от barty » 22 Юни 2017, 11:13

И аз се нареждам до Bum-bum в чакане на отговори :ok:
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Преминаване от Лев към Евро... и кризата.

Мнение от steeN » 28 Юни 2017, 6:48

сервирах в кръчмата на бай стефчо... и кво ми разказа :mhihi:

Проф. Стив Ханке: Приемането на еврото - голяма грешка, от полза е само за политиците


https://news.bg/finance/prof-stiv-hanke ... tsite.html
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Преминаване от Лев към Евро... и кризата.

Мнение от bum_bum » 28 Юни 2017, 11:34

По думите му, европейските фондове имат краткосрочен положителен ефект и като цяло негативно влияние върху икономиката.


Харесва ми как мисли тоя тип. :mhihi:
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Преминаване от Лев към Евро... и кризата.

Мнение от K_Ilkov » 28 Юни 2017, 12:15

На мен не ми харесва, че сега сме във фазата на добрето :mhihi:
Като спре лапането от фондовете не ми се мисли :banghead:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Преминаване от Лев към Евро... и кризата.

Мнение от bum_bum » 28 Юни 2017, 12:45

Ще започнват да се ценят парите. В момента отиваш да похарчиш 10, 20 или 30 000 лв във фирма Х и си никой. Щото има фондчета и тия сучат от там.

Тъпото е, че почти нищо трайно не се създаде с тия милиарди, които ни изляха направо с кофата. Как може да прахосаме толкова пари и да се чудим 2020 какво ще правим като ги спрат?
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Преминаване от Лев към Евро... и кризата.

Мнение от K_Ilkov » 28 Юни 2017, 13:43

За съжаление може ... просто защото тия дето са на кранчетата на фондовете ги бОли знаеш какво,
за всичко друго освен за тва да се налапат повече. Парите са отишли за бЕло, еС класи и силиконови спермояди ...

За съжаление това е стил на мислене и боравене с финанси от соца още
щото и тогава са ни наливали от вън и реалните резултати не са били баш важни.
Не казвам, че сега е по-добре или зле от тогава, тва вече го обсъждахме :mhihi: ,
кранчетата просто отидоха пак при "наши хора", а не при държавници ...

Тъжно но факт ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: Преминаване от Лев към Евро... и кризата.

Мнение от BiTurbo » 28 Юни 2017, 16:46

bum_bum написа:Ще започнват да се ценят парите. В момента отиваш да похарчиш 10, 20 или 30 000 лв във фирма Х и си никой. Щото има фондчета и тия сучат от там.

Тъпото е, че почти нищо трайно не се създаде с тия милиарди, които ни изляха направо с кофата. Как може да прахосаме толкова пари и да се чудим 2020 какво ще правим като ги спрат?


Съгласен съм!

Само да допълня, че никой не ни изсипва милиарди с кофата, ние си ги плащаме във форма на такса към ЕУ. Демек ефекта става двоен, не стига, че са краднали парите, ами и се оказва, че това са си баш нашите пари ;) И ко стаа, бедния -> по-беднен, а богатия -> по-богат....... светло бъдеще предстои...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Преминаване от Лев към Евро... и кризата.

Мнение от bum_bum » 28 Юни 2017, 16:56

BiTurbo написа:Само да допълня, че никой не ни изсипва милиарди с кофата, ние си ги плащаме във форма на такса към ЕУ..


Това не го коментирам. Имаме добър пример малко по-на юг. Незнам си колко стотин милиарда били отишли по сертакита и таверни нали.. На ви едни пари ама нашата фирма ще извърши това за което са предвидени. После- вие ги изядохте и изпихте.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: slavi7575

Последни теми
Facebook