Смарт-часовници и смарт-гривни

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 21.11.2007

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от azotos » 21 Юни 2017, 22:08

Също ползвам garmin fenix 3 и съм повече от доволен. Ако ще се ползва за спортуване е може би по-добре да се потърси ъпгреднатия вариант с вграден монитор на сърдечния ритъм -fenix 3HR, че с отделен колан си малко тегаво. Но приложението им , в което да си следиш активността е може би едно от най-добрите, също ако имаш примерно Ант каданс сензор на колелото, можеш да ги свържеш към часовника, гпс-тракинг и още и още.
Преди гармина, имах един lg urban с андроид и не беше лош, но сравнение с гармина е просто класи назад а и с това зареждане всяка вечер съвсем ме загуби .
...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от Nickelback » 31 Май 2018, 19:10

Има ли някой в темата да сподели преки впечатления за Xiaomi Amazfit 2? Изглежда що-годе с прилично качество на добра цена, а и ме блазни дисплеят му, понеже е трансрефлективен :dunno:

https://www.gearbest.com/smart-watches/pp_1665534.html

Изображение

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 3.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 525 dA Touring
Мечтае да кара: BMW F11

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от feron » 31 Май 2018, 19:50

Nickelback написа:Има ли някой в темата да сподели преки впечатления за Xiaomi Amazfit 2?


Аз ползвах Amazfit 1. Беше със същатата тема, като на снимката. Ползвах го с iPhone и имах проблеми с синхорнизациите. Приложението им за iOS, има бъгове и не работи добре. За около 9 месеца така и не го оправиха. Накрая ми писна и го продадох. Преди това ползвах MiBand 2 и мога да кажа, че приложението му за iOS е класи над това за Amazfit.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от Nickelback » 29 Май 2019, 18:24

Бях забравил, че бях писал в тая тема... Е все пак купих Stratos-a, за който питах.
Вече почти една година никакви проблеми. От всичко съм доволен - изработка, материали, дизайн, живот на батерията, стабилност, износоустойчивост, транслефлективността на дисплея и т.н.
Само едно ме дразни/липсва - затворена система е. Едно апликейшънче не мога да си сваля или напиша.
Та в тая връзка има ли на пазара някой smartwatch с качествата, които изброих, но с Android Wear, да речем? :dunno:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от Don_Diego » 02 Юни 2020, 16:31

Мумията се завръща :mhihi:
Има ли смисъл от смарт часовник/фитнес тракер? :dunno:
През карантината качих 4кг и съм решил да ги смъкна, с храната вече влязох в норми и режим, остана активността и движението. В момента съм 90% нетрудоспособност, че вчера пресолих манджата във фитнеса и страдам жестоко, неработещият асансьор в офиса също не помага, та днешните 8-10 слизания/качвания от и до 6ти етаж (без телефона да ги отрази подобаващо) ме наведоха на мисълта, че подобна джаджа би била полезна.
Поразгледах и доста ми допадна Fitbit Versa 2 - май е сред топ предложенията за такъв тип техника: смарт часовник ама не баш, а по-скоро силно ориентиран към следене на сън, сърдечен ритъм и физическа активност.
Много хора казват, че било "стимулираща" тая джаджа - като видиш днес колко си извървял или тренирал, утре да искаш повече :dunno: . Fitbit видях, че си имат "общност" където се сравняваш с другите...тук вече наистина виждам момент на стимулация ама пак...лесно е да излъжеш (if you know what i mean :mhihi: )
Конкретно в този модел ми допадна дизайна и акцента върху активността, батерията също е издръжлива по ревютата и като цяло е доста хвален модел сред фитнес тракерите.
Отворен съм за всякакви мнения и препоръки (в някакъв разумен бюджет все пак, наясно съм че Garmin за 1к+ ще върши по-добра работа ама нали...1к няма да дам за такова нещо)
Също как се случва носенето нон-стоп на подобна джаджа и класически часовник? По един на всяка ръка? :dunno:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW 320ci E46 Convertible

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от preki » 02 Юни 2020, 16:56

Аз имам Lenovo X smartwatch подарък. Полезен е и наистина те кара да следиш крачки, изминат път и да те кара да ходиш повече.
Обаче го нося или него, или някой от останалите класически модели. Според мен ще е комично и на двете ръце да имаш часовници :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от smamf » 03 Юни 2020, 6:53

Ако искаш смарт устройство за спорт има две категории - Гармин и всичко останало. Говоря от опит.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от speeder88 » 03 Юни 2020, 9:55

От известно време съм с Fenix 3HR, доста съм доволен, с изключение на надмосрската височина, която с времето на едно и също място расте, но го отдавам на това че GPS не е пуснат постоянно и според мен асансьорите го объркват. Батерията държи около 8-9 дни, ако правя преходи 2-3 часа ходене с GPS в планината смукват батерия колкото за ден, което според мен е ОК. Сърдечния ритъм, който измверва е точен, сънят също. Имаше едни Intense minutes, които ту се губят, ту се появяват, но в крайна сметка има и брояч на активните калории, които също са добър ориентир. Мисля да го потъркалям още малко и да се метна на 5-цата. Вече ги има в OLX от 500 кинта.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 20.05.2009

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от pixar » 03 Юни 2020, 11:02

Колегата спомена, че и цената си е фактор. Може да погледне Xiaomi Amazfit bip (около 100лв.). Издръжлива батерия (около месец), за една година не успях да надраскам стъклото и каишката е оригиналната (а работя в производство). Вече за дизайна и функциите...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от Don_Diego » 03 Юни 2020, 14:40

Цената е фактор доколкото го има психологическия момент, че като привърженик на класическите часовници никога не бих дал 4 цифрена или близка до такава сума за смарт часовник. Не съм професионален спортист и не гоня някакви рекорди и постижения. Дори на телефона рядко се сещам да отворя да си проверя крачките :dunno: . Интересно ми беше дали наистина го има стимулиращия ефект да се сравняваш с другите и да подобряваш собствените си резултат.
Другия възспиращ момент е постоянното носене за да има ефект - никога не бих се отказал от класическия часовник. Да сваля Hamilton или Panerai за да нахлузя тамагочи...ми няма как да стане или да ходя накичен с часовници. Към момента съм се отказал от идеята.
Видях, че фитнес тракери се предлагат и под формата на пръстени - пак ще ми е странно (не нося пръстени), но пък ще покрива всичко без тренировките :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от grkv » 03 Юни 2020, 14:46

Момци, часовник не искам, ама ми се иска нещо, което да ми мери изгорените калории по време на спорт и да се връзва с блутуут към телефона. Говорим за сесии от час до 8-10.
Гледам разни фитнес гривни, препоръчайте нещо бюджетно, което върши работа и мери що-годе адекватно?

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от TNT » 03 Юни 2020, 16:51

Един колега беше доволен от гривната на Xiomi. Около 50лв е в Алиекспрес.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от hell's angel » 03 Юни 2020, 17:20

:mrgreen: :ok:

Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от bum_bum » 03 Юни 2020, 17:35

grkv написа:Момци, часовник не искам, ама ми се иска нещо, което да ми мери изгорените калории по време на спорт и да се връзва с блутуут към телефона. Говорим за сесии от час до 8-10.
Гледам разни фитнес гривни, препоръчайте нещо бюджетно, което върши работа и мери що-годе адекватно?
Нагръден монитор и го свързваш с телефона. Но тия калории са твърде естимирани, ако мислиш на това да разчиташ.

Иначе за часовници откакто видях Garmin Marq мисля, че няма никъде проблем от гледна точка гъзарията, сравнено с разни други механични. Но тъпото е, че купуваш нещо много готино като кейс, а си ограничен после в ползването понеже софтуера остарява.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Смарт-часовници и смарт-гривни

Мнение от grkv » 03 Юни 2020, 19:45

Загледах се силно по Шаоми Ми 4, хвалят го много.
Аха бях скочил и видях, че след седмица е премиерата на Ми 5 и май ще изчакам да взема направо него.
Относно калориите - не гоня точна цифра, по-скоро ориентир за да знам, че днес съм спортувал повече от вчера с цел надграждане, пък колко са реално - майната му, все са повече от вчера. :lol:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook