Забравих си книжката в България

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Забравих си книжката в България

Мнение от Kroki » 13 Юни 2017, 7:53

Може с бг книжка да се взимат ренталки. Пробвал съм от enterprise, alamo и avis. В enterprise може и с дебитна карта. :idea:
Обаче имай нещо предвид, че от летище можеш да вземеш кола, само ако имаш билет за полет за след това. :idea:
Интересното е, че на летището във Fort Laudardale, FL попаднахме на такава ситуация. Представихме копие за билет за след 4 дена от NY, а взимахме колата за период 10 дена. Стана номера. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Забравих си книжката в България

Мнение от @2bar » 13 Юни 2017, 8:07

Kroki написа:.....Обаче имай нещо предвид, че от летище можеш да вземеш кола, само ако имаш билет за полет за след това......)


...това пък, каква му е идеята?

явно, както се случи или доколкото са наясно от фирмата. С две думи не може да се обобщи.

Билет за следващ полет никога не са ми искали. За книжката ми е разбираемо - немските книжки освен, че не са безсмъртни, са и само на немски.
Със същата сила мога да си покажа някоя друга карта - здравната и да кажа, че е книжка. Те хората не са длъжни да знаят немски.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Забравих си книжката в България

Мнение от Kroki » 13 Юни 2017, 8:19

@2bar написа:
Kroki написа:.....Обаче имай нещо предвид, че от летище можеш да вземеш кола, само ако имаш билет за полет за след това......)


...това пък, каква му е идеята?

нямам представа. Но положението беше до кокъл, че щяхме да живеем в колата няколко дена, докато намерим къде да живеем и да работим.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 15.05.2007

Re: Забравих си книжката в България

Мнение от pepone » 13 Юни 2017, 15:24

@2bar написа:
steeN написа:Може да вземеш кола под наем с българска книжка. Но ако дадеш българска кредитна карта ще ти искат голям депозит.
Още по-зле ако нямаш кредитна карта.


:OT:
...българската книжка ще се окаже безсмъртна... :mhihi: А мен ме цакат с международна :ok:

ти ако знаеш украинците с каква караха :banghead: , все едно аз съм я правил по труд и творчество, а и междо другото сега се сещам, че колегата като го спряха нямаше книжка, а им дадe SSN
Последна промяна pepone на 13 Юни 2017, 15:49, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Забравих си книжката в България

Мнение от drago_pavlov » 13 Юни 2017, 15:46

Kroki написа:Да, но те спират само ако си нарушил нещо. Затова и масово карат пияни и надрусани..
Лично съм го видял и бях :shock: :shock: :shock:

И аз съм го виждал - мъртво пиян и се качва да кара... При положение, че там те вкарват в затвора за такова нещо, не като тук... Смелчаци големи :kuku:

П.П.: Веднъж един ме кара да му премествам колата на паркинга. Питам го защо не си я премести сам и отговора: Снощи се напих много и все още не съм изтрезнял, а колата ми има уред, който отчита алкохола в изишания въздух и не мога да я запаля... :shock:
Като те хванат втори път пиян ти слагат такова устройство, което блокира запалването, ако в колата има пиян :shock:
Дали е истина или ме хвърляше на върбата не знам, ама ме шокира тотално тая теория :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Забравих си книжката в България

Мнение от Mini » 13 Юни 2017, 20:53

И тук им слагат на рецидивистите пиянки такива джаджи.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Забравих си книжката в България

Мнение от Kroki » 13 Юни 2017, 21:21

drago_pavlov написа:..

да има го, единия ми мениджър имаше такова на пикапа. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Забравих си книжката в България

Мнение от steeN » 15 Юни 2017, 23:05

@2bar написа:
Kroki написа:.....Обаче имай нещо предвид, че от летище можеш да вземеш кола, само ако имаш билет за полет за след това......)


...това пък, каква му е идеята?

явно, както се случи или доколкото са наясно от фирмата. С две думи не може да се обобщи.

Билет за следващ полет никога не са ми искали. За книжката ми е разбираемо - немските книжки освен, че не са безсмъртни, са и само на немски.
Със същата сила мога да си покажа някоя друга карта - здравната и да кажа, че е книжка. Те хората не са длъжни да знаят немски.


Няма ли втори език английски? Мислех, че всички в ЕС са стандартизирани.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Забравих си книжката в България

Мнение от bum_bum » 17 Юни 2017, 21:40

Май само на швабски си пише, ама бланката е стандартна. На всички европейски има на гърба колички, камиончета и мотори. Трябва да си уникално тъп за да ти пробутат нещо друго.

Стандартизацията иначе е само за балъците. Във всяка ЕС страна си карат са разни номера на дядо им още като е правил първата регистрация и никой не ги закача за нищо. Гърците имат лични карти някакви смешни тефтери печатани все едно на обикновен принтер.

Един като си сменяше талона, че сложил газова минаваше границата с някакъв лист и то не оригинал, а ксеро копие. А тук в процеса на подмяна на книжката не можеш да караш, щото талончето не било валиден документ. :kuku:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Забравих си книжката в България

Мнение от Denmark » 17 Юни 2017, 22:44

bum_bum написа:Стандартизацията иначе е само за балъците. Във всяка ЕС страна си карат са разни номера на дядо им още като е правил първата регистрация и никой не ги закача за нищо. Гърците имат лични карти някакви смешни тефтери печатани все едно на обикновен принтер.


Разликата е при държавите с кирилица - тогава информацията е на кирилица и латиница. Личните карти като тефтери са на "ветераните" :mhihi: Аз съм виждал тука 40+ годишни хора да имат такива тефтерчета, но новите карти са същите като българските (без кирилицата естествено).

Иначе на мен преди редовно ми записваха ЕГН-то вместо номера на книжката при взимане на кола под наем и т.н. Гледат картата 10-15 секунди и явно решават, че това е номера :lol:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Забравих си книжката в България

Мнение от steeN » 17 Юни 2017, 23:31

Това с номерата и пломбирането и т.н. наистина е голяма глупост. Понеже ако открадна кола, няма да мога да фалшифицирам една пластмасова пломба и тенекия с боя на нея :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Забравих си книжката в България

Мнение от bum_bum » 17 Юни 2017, 23:40

Те тоя велик "секретен" болт какво им пречеше да го слагат и на старите номера? Да не говорим, че ако ти трябва такъв е достатъчно да се разходиш из КАТ на паркинга, дето ги сменят и по земята има колкото щеш с различните цифри по тях.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Забравих си книжката в България

Мнение от steeN » 17 Юни 2017, 23:44

Някой произвежда секретни болтове за 50 лв бройката сигурно.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Забравих си книжката в България

Мнение от drago_pavlov » 18 Юни 2017, 7:45

bum_bum написа:Стандартизацията иначе е само за балъците. Във всяка ЕС страна си карат са разни номера на дядо им още като е правил първата регистрация и никой не ги закача за нищо.

Но има една подробност - не могат да напускат страната с такива номера.
Можеха и тук да го направят така - ако пътуваш в чужбина нови номера. Но нали трябва да се остриже стадото, всички под ножа...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Забравих си книжката в България

Мнение от Kroki » 18 Юни 2017, 17:16

steeN написа:Това с номерата и пломбирането и т.н. наистина е голяма глупост. Понеже ако открадна кола, няма да мога да фалшифицирам една пластмасова пломба и тенекия с боя на нея :mhihi:

Купувал съм такива пломби свободно. Някакви стотинки бяха. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook