Покупка на кола с транзитни номера - питанки.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1520
Регистриран на: 23.12.2006
Местоположение: Казанлък

Re: Покупка на кола с транзитни номера - питанки.

Мнение от Nightmare » 16 Ное 2017, 11:42

Здравейте колеги,

Имам питане относно регистрацията на кола, внесена от Дания. Колата е в БГ от 6 месеца, със залепени хартиени номера. Имам датския талон, както и някакъв договор за покупко-продажба написан на ръка с подписите на продавача и купувача.
Какви документи ще са ми нужни за да я регистрирам в КАТ? Или това е всичко което ми е нужно. Екотакса, застраховка са ясни..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на кола с транзитни номера - питанки.

Мнение от kiko » 16 Ное 2017, 12:47

Да не отварям нова тема някой има ли идея как стои въпроса с червените номера,на временно пребиваващите?Заминава си собстенника за турция например и иска да продаде колата която е карал тук.
Каква е процедурата?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Покупка на кола с транзитни номера - питанки.

Мнение от Don_Diego » 16 Ное 2017, 14:07

Червените са дипломатически (като купуваш такава кола дължиш доста данъци дето са спестени на посолството/дипломата), сините са за временно пребиваващите :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Покупка на кола с транзитни номера - питанки.

Мнение от kiko » 16 Ное 2017, 16:40

Don_Diego написа:Червените са дипломатически (като купуваш такава кола дължиш доста данъци дето са спестени на посолството/дипломата), сините са за временно пребиваващите :yes:

Да за сините ХХ номера става въпрос,моя грешка

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1520
Регистриран на: 23.12.2006
Местоположение: Казанлък

Re: Покупка на кола с транзитни номера - питанки.

Мнение от Nightmare » 16 Ное 2017, 16:43

Nightmare написа:Здравейте колеги,

Имам питане относно регистрацията на кола, внесена от Дания. Колата е в БГ от 6 месеца, със залепени хартиени номера. Имам датския талон, както и някакъв договор за покупко-продажба написан на ръка с подписите на продавача и купувача.
Какви документи ще са ми нужни за да я регистрирам в КАТ? Или това е всичко което ми е нужно. Екотакса, застраховка са ясни..


Аз да си ъп-на въпроса, че колегата ми открадна темата :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1520
Регистриран на: 23.12.2006
Местоположение: Казанлък

Re: Покупка на кола с транзитни номера - питанки.

Мнение от Nightmare » 17 Ное 2017, 16:55

Колеги, никой ли няма опит с внос на кола от Дания...май ще отида до КАТ да питам какво ще ми е нужно.
Изображение

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Покупка на кола с транзитни номера - питанки.

Мнение от Bavarcho » 17 Ное 2017, 19:55

Nightmare написа:Колеги, никой ли няма опит с внос на кола от Дания...май ще отида до КАТ да питам какво ще ми е нужно.

Това ти е нужно - датския талон (една грозна хартия) и временните номера (хартиени), както и договор за покупко продажба. (трябва ти нов между продавача и теб)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Покупка на кола с транзитни номера - питанки.

Мнение от Denmark » 18 Ное 2017, 0:42

Nightmare написа:Колеги, никой ли няма опит с внос на кола от Дания...май ще отида до КАТ да питам какво ще ми е нужно.


В Дания договори, сделки с нотариуси и т.н. не се правят, принципно е достатъчно да имаш талона на колата. Но ако е изисискване да представиш договор в КАТ, можеш да попълниш следния (питай ако искаш да обясня/преведа нещо): https://fdm.dk/sites/default/files/inli ... vate_0.pdf
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1520
Регистриран на: 23.12.2006
Местоположение: Казанлък

Re: Покупка на кола с транзитни номера - питанки.

Мнение от Nightmare » 18 Ное 2017, 21:24

Благодаря колеги, значи все пак ще мога да я регистрирам. Имам договор между продавач и купувач, остава да измисля договор между продавача и мен. Или направо да си напиша един на ръка между мен и датския продавач...май е най лесния вариант :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Покупка на кола с транзитни номера - питанки.

Мнение от Denmark » 20 Ное 2017, 0:35

Принципно, човека който е купил колата в Дания я е експортирал (за което е взел част от данъците плащани преди това за колата), но КАТ няма как да знаят за това.

Ако съм аз и знам, че всичко с колата е изрядно ще си напиша един "договор" за всеки случай, ще махна лепенките от колата (временните номера) и ще ходя в кат с талона на колата. Ако ми поискат договора ще кажа, че само това сме попълнили с продавача, защото това е всичко небходимо в Дания.

Няма ли ръжда тая кола, че чак от Дания взимаш кола? :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1520
Регистриран на: 23.12.2006
Местоположение: Казанлък

Re: Покупка на кола с транзитни номера - питанки.

Мнение от Nightmare » 20 Ное 2017, 9:37

И аз така мисля да направя, ще си напиша един договор, като препиша данните на датския продавач, махам номерата и с талона и договора в КАТ :D

Колата си има доста ръждичка по вежди и калници, ама пък отдолу е добре...а и си имам много читав тенекиджия :mhihi:
Благодаря за инфото колега :bchug:
Изображение

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook