Криптовалути

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Криптовалути

Мнение от TNT » 17 Яну 2018, 22:21

Само чрез verify-U опцията. При другите варианти искат паспорт. Записваш си час, в който ти звънят по скайп. Ама по скайп, другото не работи. Познай откъде знам :mhihi:

Иначе по-малко от 25е не ставаше, пробвах с 10 :mhihi: За първи път купувам, а тея тъпаци не ми се струват надеждни. Сега се чуя дали да следя още или направо да купувам, че май започна да катери.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Криптовалути

Мнение от In_Memoriam » 17 Яну 2018, 22:35

TNT написа:Само чрез verify-U опцията. При другите варианти искат паспорт. Записваш си час, в който ти звънят по скайп. Ама по скайп, другото не работи. Познай откъде знам :mhihi:

Питах го онзи дебил от видео разговора няма ли друг вариант за верификация, той вика не, сори. :censored: Ще пробвам по твоя начин.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Криптовалути

Мнение от BaDxBoY » 17 Яну 2018, 23:06

Регистрирайте се в Coinbase. Валидацията става за 5 минути с българска лична карта. Отделно поддържат всички български банки и Виза карти и най-важното за мен са единствените които приемат банков превод.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Криптовалути

Мнение от TNT » 17 Яну 2018, 23:40

madafaka_donkele написа: Aко не мислиш да ги търгуваш ги мятай на кракен още сега.

Нищо не разбирам, за това HODL :mhihi: :mhihi: :mhihi: До колко време да ги чакам ? Малко се преебах иначе, пробните 25е бяха бая по-евтино, ама кво да се прави. Пазара тръгна рязко нагоре.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Криптовалути

Мнение от Cyberloner » 18 Яну 2018, 0:10

Пичове - няма смисъл. Перди малко се разбра, че Чък Норис ги копае наум

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Криптовалути

Мнение от Е.Димитров » 18 Яну 2018, 9:55

Cyberloner написа:Пичове - няма смисъл. Перди малко се разбра, че Чък Норис ги копае наум

Аз мисля, че Чък Норис е заровил биткойните :)

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 23.02.2017
Пол: Мъж
Кара: E46 328CI, Honda Hornet 600, Е46 М3
Мечтае да кара: fighter jet

Re: Криптовалути

Мнение от stick_it » 18 Яну 2018, 9:58

Аз също мога да препоръчам CoinBase. Става бързо, верификацията и тя. Най-хубавото - няма проблем с българските кредитни/дебитни/лични карти.

Банков превод - не препоръчвам. Може да се чака до 1 седмица докато банките се оправят с парите (лично ми го казаха от банката). През това време, цените може да са коренно различни. Директно станах и си тръгнах като ми го казаха.

Моя вариант какъв е - на времето бях купил няколко етъра като бяха доста по-евтини(coinbase). Още си ги държа. В последствие си харесах LiteCoin & Ripple. CoinBase поддържа LiteCoin, та това беше лесно. Все пак - CoinBase e добър вариант за малкия играч, но не е trading platform-a. Ripple не се поддържа от CoinBase, така че трябва друг вариант.

С Ripple схемата е: Купуваш Bitcoin от CoinBase (примерно), препращаш ги на Binance. Binance си е вече цяла trading platform-a, не като CoinBase. От binance си настройваш лимит (или моментално) който искаш и купуваш Ripple. След това - прехвърляш си Ripple-a в портфейл и това е.

Няколко пъти съм я правил тая врътка, нито един път не ми се е провалила транзакцията. Има някакви fees покрай всички тези преводи, но това е нормално, а пък и сумите не са фрапантни. Има начин да се изпусне fee-то като се мине през gdax (CoinBase -> Gdax -> Binance -> Wallet). Хубавото на Binance e че не иска никаква верификация. Gdax иска, така че ако искате да skip-нете fee-тата - ще стане по-бавно.

Отделно, съвет за всякакви такива платформи като Binance, Gdax и т.н - като купите дадения Coin, ако не правите сметка постоянно да въртите парите - възможно най-скоро си ги прехвърлете в собствен wallet.

Най-сложния вариант - с Ripple (или друг подобен coin) целия процес отнема не повече от 30 мин. (не включвам верификация на самия акаунт в CoinBase)

Note: ако някой реши да се заиграе с Ripple - харесайте си един портфейл и не ги сменяйте често, освен ако не е напълно необходимо. Всеки wallet "захапва" 20 XRP, които после НЕ могат да се изтеглят. Това не е вина на дадения wallet - така работи системата на Ripple. След време като се покачи цената се очаква тази лимитация да се понижи или махне изцяло.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Криптовалути

Мнение от TNT » 20 Яну 2018, 14:37

Някой да знае какво става с тоя форк на етър ? Някъде има, някъде няма. Вече вървял по 36$ в yobit.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Криптовалути

Мнение от drago_pavlov » 21 Яну 2018, 9:45

Следя темата от началото, но нещо не ме грабваше идеята досега... Но от няколко дни се зачетох по-сериозно и реших да "инвестирам" някаква дребна сума (500-1000 лв). Идеята ми не е да седя денонощно на компютъра и да купувам/продавам през 100-200 лв.
От всичко прочетено е ясно, че е по-добре с такава сума да се купи нещо, а не да се копае.
Та идеята ми е да купя нещо евтино и да чакам да стане много скъпо :mhihi: Ако не стане, здраве да е :lol:
Регистрирах се в Кракен и си верифицирах акаунта до ниво тайър 3.
И сега въпросът е какво да купя? Малко бройки от нещо скъпо като биткойн/етер, много бройки от нещо евтино като рипъл или по малко от всички евтини в топ 10 :dunno:
В акаунта ли да го държа или да купувам хардуерен портфейл?
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Криптовалути

Мнение от TNT » 21 Яну 2018, 14:12

madafaka_donkele написа:
TNT написа:
madafaka_donkele написа:Следвай официалния сайт - https://etherzero.org/
Най-отдолу пише кой борси и портфейли ще го поддържат. ЕТH-тата трябва да са ти в борсата/портфейла преди форка. Автоматично ще ти се захрани портфейла с новите койни.

Да питам пак дали съм разбрал правилно. Бутам си аз етърите в Кракен. После 1 етър (примерно) става 1 етър + 1 етър зиро без да правя нищо друго ?


True story bruh :mhihi:

Да, ама не :mhihi: Нищо не получих в Кракен. Трябвало портфейл да си направя.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Криптовалути

Мнение от drago_pavlov » 21 Яну 2018, 18:45

stick_it написа:С Ripple схемата е: Купуваш Bitcoin от CoinBase (примерно), препращаш ги на Binance. Binance си е вече цяла trading platform-a, не като CoinBase. От binance си настройваш лимит (или моментално) който искаш и купуваш Ripple. След това - прехвърляш си Ripple-a в портфейл и това е.

Купих биткойн от coinbase, после ги пратих към Кракен.
След това получих $10 бонус в coinbase:
Congrats! You just earned a $10 (16 лв.) bonus for accepting your friend Your Friend's Coinbase invite! They also got $10 (16 лв.) of bitcoin for telling you about Coinbase. Find out more on the https://www.coinbase.com/invite_friends page.

А нито съм канил, нито съм приемал покана на някой :dunno:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Криптовалути

Мнение от BaDxBoY » 21 Яну 2018, 21:19

drago_pavlov написа:
stick_it написа:С Ripple схемата е: Купуваш Bitcoin от CoinBase (примерно), препращаш ги на Binance. Binance си е вече цяла trading platform-a, не като CoinBase. От binance си настройваш лимит (или моментално) който искаш и купуваш Ripple. След това - прехвърляш си Ripple-a в портфейл и това е.

Купих биткойн от coinbase, после ги пратих към Кракен.
След това получих $10 бонус в coinbase:
Congrats! You just earned a $10 (16 лв.) bonus for accepting your friend Your Friend's Coinbase invite! They also got $10 (16 лв.) of bitcoin for telling you about Coinbase. Find out more on the https://www.coinbase.com/invite_friends page.

А нито съм канил, нито съм приемал покана на някой :dunno:


Да ти дам да ми ги пратиш освен :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Криптовалути

Мнение от drago_pavlov » 22 Яну 2018, 9:12

BaDxBoY написа:
drago_pavlov написа:
stick_it написа:С Ripple схемата е: Купуваш Bitcoin от CoinBase (примерно), препращаш ги на Binance. Binance си е вече цяла trading platform-a, не като CoinBase. От binance си настройваш лимит (или моментално) който искаш и купуваш Ripple. След това - прехвърляш си Ripple-a в портфейл и това е.

Купих биткойн от coinbase, после ги пратих към Кракен.
След това получих $10 бонус в coinbase:
Congrats! You just earned a $10 (16 лв.) bonus for accepting your friend Your Friend's Coinbase invite! They also got $10 (16 лв.) of bitcoin for telling you about Coinbase. Find out more on the https://www.coinbase.com/invite_friends page.

А нито съм канил, нито съм приемал покана на някой :dunno:


Да ти дам да ми ги пратиш освен :D

Линк мога да ти пратя :mhihi:
Да изкярим по $10 :lol:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 23.02.2017
Пол: Мъж
Кара: E46 328CI, Honda Hornet 600, Е46 М3
Мечтае да кара: fighter jet

Re: Криптовалути

Мнение от stick_it » 22 Яну 2018, 9:34

drago_pavlov написа:А нито съм канил, нито съм приемал покана на някой

Ако си взел линка към Coinbase от някой сайт, примерно от клип в youtube, някой форум и т.н, обикновено хората си слагат referral линкове, така че най-вероятно това се е случило.

drago_pavlov написа:И сега въпросът е какво да купя? Малко бройки от нещо скъпо като биткойн/етер, много бройки от нещо евтино като рипъл или по малко от всички евтини в топ 10

Ако гледаш да припечелиш истински - много бройки от нещо евтино е най-добрия вариант. В момента дори да вземеш биткойн за 10к евро, и той да удари 20к - да, добра печалба е, но няма да си супер богат след това. 10к евро не са кой знае колко пари като се има предвид че трябва да инвестираш доста и да чакаш доста.

Лично за мен, най-добрия вариант в момента е Ripple-a. Ако се проучи самия койн - има много големи предимства над останалите, и има много големи играчи които започват да го използват. Ще има и много повече за в бъдеще, понеже малко или много Ripple-а е ориентиран към финансовите институции, а там парите са големи... Та, наскоро Ripple-а беше под $1, но да кажем че е точно $1. Купуваш 1000, и само ги държиш. Друго не правиш. До края на годината много ще им се вдигне цената, да не говорим пък за следващите години.

Мой познат който нищо не разбира от trading, беше гледал лапета в youtube който обясняват за някакви coin-ове, на които цената беше от порядъка на 0.00016. Беше се надъхал, и понеже му бяха останали $10 от някакъв referral - купи такъв койн. Бяха му се вързали 60 000 токена или нещо от тоя сорт. За около месец - цената скочи на към 11 цента!!! Това е изключително голям ръст. Та да, не го свъртя и продаде, като в левове мисля че направи към 9К печалба. ($10 -> 9К лева за около месец) :shock:

Аз самия знам какво е да купиш голяма бройка на евтиния и само да гледаш цената как расте. Чувството е много яко :bowdown: Но не съм улучвал чак такива печалби като моя човек. Има време :ok:

По темата с hardware wallet-ите - освен ако не започнеш да се занимаваш сериозно и с големи суми - не виждам смисъл. Иначе препоръчвам Ledger Nano S. Не е скъп, и поддържа доста валути, но все пак - не всички.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Криптовалути

Мнение от 3186 » 22 Яну 2018, 9:58

За рипъла не се знае колко ще расте, след като си е централизирана "валута" и по всяко време създателите могат да пускат на пазара нови и нови бройки. Дано да расте де :lalala:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook