София-Лефкада

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

София-Лефкада

Мнение от Superexstatic » 07 Юни 2017, 18:45

Здравейте, колеги
Изчетох доста информация по форумите, но е от преди 2-3 години. Сигурен съм, че сред нас има хора с по-актуално инфо и най-вече ме интересува кой маршрут да изберем. Засега сме се спрели на София- Кулата- Солун -Йоанина- Превеза - Лефкада като най-кратък (около 700км). Доколкото разбрах таксите по пътя са общо към 10 евро в посока


Базата ще бъде хотелче във Василики, за да са близо плажовете по западното крайбрежие. Адски ме е яд, че Егремни вече го няма, но кот такова. Порто Кацики и Агиос Йоанис пак са мазало. Приемам предложения за хубави кръчмета, какво да се пробва от гръцката кухня и общо взето кой квот се сети :bchug:
Последна промяна Superexstatic на 07 Юни 2017, 22:57, променена общо 1 път
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: София-Лефкада

Мнение от apexs » 07 Юни 2017, 21:55

Включвам се в темата и аз . Юли месец пътувам към Лефкада.
Миналата година ходих до Корфу и полувината път е същия .. най-важното спазване на ограниченията.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: София-Лефкада

Мнение от ///M Power » 07 Юни 2017, 22:45

Явно доста хора са натам, и аз ще пътувам в края на месеца :)
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: София-Лефкада

Мнение от 3186 » 07 Юни 2017, 23:50

И аз ще ходя натам в последната седмица на месеца. Не очаквам кой знае какво, понеже предпочитам по-населени места, но ще видим..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: София-Лефкада

Мнение от kolp » 08 Юни 2017, 7:30

lefkada.JPG


Аз лично предпочитам този маршрут, кара се по бързо и като слезеш от магистралата е по-красиво надолу. мисля че има още две тол такси по 2.40.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: София-Лефкада

Мнение от kolp » 08 Юни 2017, 7:33

сега чета че ще отворят пътя за Егремни това лято. така или иначе ако вземете трипчето с ферибота от Нидри той спира там. иначе не пропускайте и Kathisima beach.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: София-Лефкада

Мнение от astrapower » 08 Юни 2017, 7:58

През миналия септември пътувах до Корфу, общо взето се пътува спокойно и магистралата до Игуменица беше почти празна. Има тол такси на няколко места и както е казал колегата спазвайте ограниченията това е най-важното. Има места за спиране и като цяло пътуването е приятно. Отново се замислям за там, може би септември ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: София-Лефкада

Мнение от kolp » 08 Юни 2017, 8:02

astrapower написа:През миналия септември пътувах до Корфу, общо взето се пътува спокойно и магистралата до Игуменица беше почти празна. Има тол такси на няколко места и както е казал колегата спазвайте ограниченията това е най-важното. Има места за спиране и като цяло пътуването е приятно. Отново се замислям за там, може би септември ...


за ограниченията, до 140-150 няма проблем, така или иначе гърците пердашат без да им пука. хващате един бързак и зад него ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 20.08.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90 N46B20
Мечтае да кара: M4 CS

Re: София-Лефкада

Мнение от merx » 08 Юни 2017, 8:18

Много добра дестинация сте избрали колеги! :yes:

Миналата година в средата на юли прекарах 10 дни на Лефкада и по-точно също във Василики. Останах изключително доволен, въпреки, че това ми беше първото море в Гърция и нямам база за сравнения, но със сигурсност някой ден пак ще повторя и то пак на същото местенце.

Деня започна със ставане в 3ч. и товарене на багажа. Около 4 и нещо изпихме по едно кафе на ОМВ Бъкстоун на оковръстното и поехме пътя. Маршрута ни беше абсолюно същият като описания в първия пост на колегата. Следващата ни спирка беше на ОМВ-то в Сандански като за последно преди границата. След това минахме доста бързо ГКПП-то, но пък нарочно си бяхме избрали да пътуваме в работен ден, че да няма много навалица. Не знам до къде са стигнали със стоителството на магистралата точно след границата, но пък веднага ти прибират 2.80 EUR. Гръцка му работа. :lol:

Надолу има отклонения на няколко места. Аз лично ползвах ''Here maps'', offline са и напълно безплатни, но пък нали и роуминга пада ''почти'', може и Google maps да се ползва, ама все пак наблюдавайте маршрута от време на време.

Около Солун някъде има 1-2 отклонения и там някъде е хубаво да си направите кратка почивка, че след това след голямата магистрала към Йоанина, която е новичка и в посока на отиване мисля, че нямаше удобни заведения, на които да се спре. Ей това си е магистрала наистина! Имаше десетки тунели, направена си е както трябва. Аз лично с кеф си платих тол таксите, не като винетките в БГ. :ranting:

След отклонението на Йоанина следва по-планински път и при по-натоварен трафик движението е малко тегаво, но пък отивате на почивка, не бързате за никъде и отивате да си почивате. :) Следват селца и паланки, и придвижването става по-бавничко. Последната такса и на тунела при Превеза, който минава под морето. Тук някъде внимавайте да Ви прекара GPS-а покрай летището, че моя навръщане ме замота през някакви селски пътища. Точно полрай летището имах интересна слъчка. Пътя минава точно покрай оградата и има един малък светофар, който точно пред мен светна червено и се зачудих какво да правя, понеже беше сложен насред нищотото. Добре, че зад мен ми пресветнаха да спра. Оказа се, че като излита самолет, понеже е много близо до пистата, не трябва да има коли зад самолетите. :D

Хубавото на този ''остров'' е, че не трябва да чакаш ферибот. Минава се през един паркиран на брега и хоп вече си на Лефкада. От града минахме по по-заобиколния и бавен, но пък затова и доста живописен път до Василики. На тези, които нямат търпение силно препоръчвам пътя през Нидри, но пък другият има няколко места за хубави снимки и със сигурност магията на острова ще Ви завладее доста бързо.

Пристигнахме около 15 ч. май, не помня точно. Ние по-точно бяхме в Ponti, като аз лично не правя много разлика от Василики, за мен са си едно. Нашето хотелче беше на баира над селото с малка тераска с изглед към залива.

Заведения не мога да Ви препоръчам, като цяло в самото Василики вечеряхме няколко пъти и останахме доволни, но нищо специално. Ние бяхме в студио и някои вечери си готвехме сами (както споменах терасата ни имаше невероятен изглед). Ако някой е решил да практикува така съветвам да си носи провизии от вкъщи понеже във Василики има 2 супермаркета и цените са доста височки. Лидл има чак в Лефкада. :D

Относно плажовете обиколихме доста от южната част. Порто Катсики наистина си е най-красивият, но пък за мен си е и най-ш*бания. Пътува се 30 мин в посока. На мест пътя е доста лош. Тесни улички и стръмни баити през селата. Плажа е преселен, ососбено когато акостират круизните корабчета и всички се изсипят на плажа. Най-приятно е в сутрешните часове, като е все още сянка и няма почти никой. В следобедните часове като напоче, камъните по целия ''плаж'' се нагряват става като в сауна. Стоиш под чадъра и се потиш зверски. Хубаво е да се отиде и види, ама мен едвам ме навиха да повторя.

Бяхме също и на Агиофили, корабчето тръгва от кея на Василики. ходихме също и на Десими бийч. Ама най-ни хареса на Ammouso. Сравнително близо и бързо се стига до там. Кара се малко тесничък път, ама пък не е кой знае колко сложно. Като отидеш по-рано си има свободно къде да паркираш, даже и на сянка под едни дръвчета. Чадъра и шезлонзите се плащат, ама пък 3 евро за чадър и два шезлонга, какво му плащаш. Ресторантчето, което е точно на плажа си го бива. Миналата година главния сервитьор беше една бараба с черна брада, приличаше повече на затворник, от колкото на сервитьор. Камъните на този плаж са доста по-ситни и вода бистра, не като на Порто Катсики....

Плажа на Василики не е особено хубав, освен ако не сте сърфист. Бях чел, че бил един от най-хубавите в Гърция за уиндсърф. Даже момчето, който стопанисваше хотелчето ни беше сърфист. Ей това заведение го държат българи, жената е от Пловдив. Отивате и ги почвате директно на български. Приятна женица е, от години живеела там. https://www.google.bg/maps/place/John+Gazi+Ioannou,+Vasiliki+310+82,+%D0%93%D1%8A%D1%80%D1%86%D0%B8%D1%8F/@38.6325647,20.5954613,3a,75y,293.66h,86.69t/data=!3m9!1e1!3m7!1s0dsamBy2E6uCsrYYNJWs_A!2e0!7i13312!8i6656!9m2!1b1!2i34!4m13!1m7!3m6!1s0x135c4a0e763f0c91:0x7de687c7d70f44f2!2zRXBhci5PZC4gTGVma2FzIC0gVmFzaWxpa2lzLCBWYXNpbGlraSAzMTAgODIsINCT0YrRgNGG0LjRjw!3b1!8m2!3d38.6292295!4d20.6104545!3m4!1s0x135db0bfae4d3ce3:0xcb7d0712161bd478!8m2!3d38.6325554!4d20.5954161!6m1!1e1

Единия ден ходихме и на круйз с кораб. Какво да Ви кажа, със смесени чувства съм. Хем обикаляш и виждаш други места, хем е голяма навалица, а аз хич не ги обичам такива мероприятия. Иначе корабчето акостира и на Егремни, по вода вече е единствения начин да стигнеш до там.

Задължителни си купете аква обувки. Много добра инвестиция са си. Няма плаж с пясък на този остров.

Иначе навръщане минахме по същия път и беше пълно с турски гастарбайтери, които се прибираха.

Доста се отплеснах, май ще трябва да почвам да работя. Това е горе-долу, което се сещам. Ако има нещо питайте и приятно прекарване. Аз все още не съм я изключил напълно опцията да отскоча септември. :driving:

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 15.05.2007

Re: София-Лефкада

Мнение от pepone » 08 Юни 2017, 8:36

Аз ходих преди 2 години, много е красиво, но не ми допаднаха плажовете, повечето са доста дълбоки, на Халкидики има доста по приятни за сравнение, дори на каяка който ходихме на Сивота плажовете бяха за мен по-добри, да не говорим, че нямаше хора. Силно препоръчвам разходката с корабче от Нидри(мисля, че от там тръгваха), като продължителност мисля, че беше почти цял ден, обикалят се интересни плажове и се скача от рампите на корабите, което ми допадна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: София-Лефкада

Мнение от dir2cas » 08 Юни 2017, 9:25

И аз имам планове да отскоча до там (Лефкада, Василики) последната седмица на месеца, като гледам направо може да сформираме една форумна среща :bchug: :driving:
Тъй като ще ми се наложи да тръгвам малко по-късно през деня, се чудих дали да си спестя Кресна и Кулата и да мина през Гоце Делчев до Драма, след това на магистралата....

Идеята на kolp за маршрута ми хареса, аз първоначално мислех да слезна от магистралата след Йоанина, но за отиване мисля, че неговия вариант е по-подходящ.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: София-Лефкада

Мнение от streetz » 08 Юни 2017, 9:46

Общо взето колегите по-горе са ги описали нещата. Аз ходих в началото на септември 2016-та, 10 дни във Василики. Пътя е чудесен, таксите са общо около 12 евро в посока. Навигацията свърши добра работа (Here Drive). Бензиностанции по магистралата няма много, да не кажа, че май видях само 1-2, но после по обикновените пътища са доста начесто. Аз си зареждах само във Василики. Там пробвах почти всички ресторантчета и все бяха на отлично ниво. Цените са около 8-9 евро порцията, ама порция дето после едвам се прибираш до вкъщи :lol: Говорят английски прилично, някъде работят и българи и като цяло комуникацията е лесна. Препоръчвам агнешните кебапчета, правят ги само на едно място - Мега Гирос май се казваше. Има една пекарна , уникални тортички правят. До Егремни се стига с тези корабчета, които предлагат еднодневни круизи (тръгват от Нидри), но незнайно защо на нашия круиз не ни закараха там. Честно казано е адска навалица в тия корабчета и като изключим 1-2 интересни места през останалото време се возиш и тъпееш. За мен беше загубен ден, не препоръчвам. До Егремни може да се слезе и пеша, но е малко екстремно - ние се отказахме.
Porto Katsiki e чудесен, особено ако уцелиш местенце с пясък, че иначе изръбва :) Задължително обувки за вода (важи за всички плажове). Места за паркиране има много, има голям безплатен паркинг. Но има и платен, едни мангали стоят и ти махат да влизаш. Аз първия ден така се излъгах, реших, че са сложени да помагат да паркират колите, но се оказа друго та заминаха 5 евро. По навътре има и асфалтов паркинг, но за да се уредиш там трябва да се отиде рано. Има черен път от Василики до Порто Кацики, но не бих го препоръчал. По пътя за Porto Katsiki през селцата има 2-3 площадки с уникални гледки, особено над Егремни. Има ресторант нагоре по пътя, като на плажа обикалят сервитьори и ако искаш си поръчваш, те звънят в заведението и за 30-40 минути храната е при теб. Цените са нормални.
Ходихме и на Gialos Beach - приятен пясъчен плаж с много малко хора заради разрушения път, всъщност полуразрушен. Честно казано тогава за пръв път в живота си се усъмних в Е36-цата, особено на връщане по баира нагоре. Справихме се де, но повече не посмях да отидем :)
Катизма е приятен плаж също, има чадъри и шезлонги, заведения, паркинга е безплатен и е почти до пясъка, на сянка :)
Градът Лефкада е интересен за разходка, от там накупихме разни сувенирчета и храна.
Във Василики плажа е камъни, но 2 метра навътре във водата става фин пясък. За съжаление е плитко първите 100-150 метра и е постоянно пълно със сърфисти, та за плуване не става, само за плацикане.
Аа и на връщане от плажовете, няколкостотин метра преди Василики на един обратен завой седи един дядо и продава маслини - уникални, яд ме е, че не купих цяла кофа. На същото място няколко сутрини стоеше паркирана червена Е30 М3, явно местна беше :mhihi:
Един съвет - наспи се добре, ама наистина добре. Не са много километрите, но пак си е изморително. Аз за малко да направя беля заради задрямване, за късмет се разминах само с няколко настъпени конуса (бяха наслагани заради ремонт няколко км по-напред).
636090393499247802.jpg

WP_20160909_15_23_46_Pro.jpg

WP_20160913_19_31_21_Pro.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: София-Лефкада

Мнение от kolp » 08 Юни 2017, 10:00

streetz написа:Общо взето колегите по-горе са ги описали нещата. Аз ходих в началото на септември 2016-та, 10 дни във Василики. Пътя е чудесен, таксите са общо около 12 евро в посока. Навигацията свърши добра работа (Here Drive). Бензиностанции по магистралата няма много, да не кажа, че май видях само 1-2, но после по обикновените пътища са доста начесто. Аз си зареждах само във Василики. Там пробвах почти всички ресторантчета и все бяха на отлично ниво. Цените са около 8-9 евро порцията, ама порция дето после едвам се прибираш до вкъщи :lol: Говорят английски прилично, някъде работят и българи и като цяло комуникацията е лесна. Препоръчвам агнешните кебапчета, правят ги само на едно място - Мега Гирос май се казваше. Има една пекарна , уникални тортички правят. До Егремни се стига с тези корабчета, които предлагат еднодневни круизи (тръгват от Нидри), но незнайно защо на нашия круиз не ни закараха там. Честно казано е адска навалица в тия корабчета и като изключим 1-2 интересни места през останалото време се возиш и тъпееш. За мен беше загубен ден, не препоръчвам. До Егремни може да се слезе и пеша, но е малко екстремно - ние се отказахме.
Porto Katsiki e чудесен, особено ако уцелиш местенце с пясък, че иначе изръбва :) Задължително обувки за вода (важи за всички плажове). Места за паркиране има много, има голям безплатен паркинг. Но има и платен, едни мангали стоят и ти махат да влизаш. Аз първия ден така се излъгах, реших, че са сложени да помагат да паркират колите, но се оказа друго та заминаха 5 евро. По навътре има и асфалтов паркинг, но за да се уредиш там трябва да се отиде рано. Има черен път от Василики до Порто Кацики, но не бих го препоръчал. По пътя за Porto Katsiki през селцата има 2-3 площадки с уникални гледки, особено над Егремни. Има ресторант нагоре по пътя, като на плажа обикалят сервитьори и ако искаш си поръчваш, те звънят в заведението и за 30-40 минути храната е при теб. Цените са нормални.
Ходихме и на Gialos Beach - приятен пясъчен плаж с много малко хора заради разрушения път, всъщност полуразрушен. Честно казано тогава за пръв път в живота си се усъмних в Е36-цата, особено на връщане по баира нагоре. Справихме се де, но повече не посмях да отидем :)
Катизма е приятен плаж също, има чадъри и шезлонги, заведения, паркинга е безплатен и е почти до пясъка, на сянка :)
Градът Лефкада е интересен за разходка, от там накупихме разни сувенирчета и храна.
Във Василики плажа е камъни, но 2 метра навътре във водата става фин пясък. За съжаление е плитко първите 100-150 метра и е постоянно пълно със сърфисти, та за плуване не става, само за плацикане.
Аа и на връщане от плажовете, няколкостотин метра преди Василики на един обратен завой седи един дядо и продава маслини - уникални, яд ме е, че не купих цяла кофа. На същото място няколко сутрини стоеше паркирана червена Е30 М3, явно местна беше :mhihi:
Един съвет - наспи се добре, ама наистина добре. Не са много километрите, но пак си е изморително. Аз за малко да направя беля заради задрямване, за късмет се разминах само с няколко настъпени конуса (бяха наслагани заради ремонт няколко км по-напред).
636090393499247802.jpg

WP_20160909_15_23_46_Pro.jpg

WP_20160913_19_31_21_Pro.jpg


тоя дядо какви истории разправя ако седнете да поговорите ;) помни острова като не е имало толкова туристи и идвали само немски и сръбски нудисти. преди да тръгне разпродаването на ивицата е било съвсем различно, ама много хора са станали милионери на стари години :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: София-Лефкада

Мнение от Superexstatic » 24 Юни 2017, 0:01

Големи благодарности на колегата merx и всички включили се :bchug:
Ние също бяхме в Понти Бийч във Василики. Хотела го държи сърфистче заедно с жена му, страшни свежарки


Острова е един път. Пътя се взима за 7-9 часа зависи колко се мотаете. За колегите, които тепърва ще се пускат натам - преди да тръгнете задължетена ревизия на спирачките, че са си чукари яко. Като тръгвате към плажовете се придържайте по главния крайбрежен път, че гпс-а ще се опитва да ви прекара по некви шорткъти, дет са алеле майко. Тая леля от гугъл мапса едва ли некога е била по-псувана

Катизма и Порто Кацики са :ok:

Изображение
Изображение
upload photo to website
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 20.08.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90 N46B20
Мечтае да кара: M4 CS

Re: София-Лефкада

Мнение от merx » 26 Юни 2017, 7:40

Радвам се, че ви е харесало! :yes:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook