София-Лефкада

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4093
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: София/Сандански
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330d; BMW F25 30d
Мечтае да кара: BMW M

Re: София-Лефкада

Мнение от kriso85 » 26 Юни 2017, 10:23

Май месец тази година пътувах до Лефкада. Използвах този маршрут, към който си се насочил и ти - Кулата, Солун, Йоанина, Преваза, Лефкада.
Магистралата е до Йоанина, след това има под 100 км. път - планински, но не е лош. Навигация гугъл мапс върши прекрасна работа.
Бензиностанции на магастралата след Солун до Йоанина няма - трябва да отбиваш в населените места ако нямаш гориво. На околовръстното на Солун има няколко бензиностанции, след това при Йоанина. От границата до Лефкада - таун са под 500 км. Има около 50 тунела - сериозно съоръжение е магистралата до Йоанина.
Аз лично не срещнах нито един патрул, само камери има по пътя (доста). Карах изцяло в ограниченията и пътуването въобще не беше натоварващо.
На острова има бензиностанции.
Тул таксите мисля че са около 12-13 евро в посока. Подводният тунел при Преваза е 3 евро, другите такси са по 2.4 евро има и една 1.2.
На мен лично много ми хареса острова.
"Try not. Do or do not. There is no try" Yoda
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: София-Лефкада

Мнение от dir2cas » 03 Юли 2017, 10:23

Аз бях там миналата седмица. Яко беше, но честно казано не бих бил толкова път отново. Аз обичам като пристигна да паркирам колата на сянка и да не се занимавам повече с нея, а там трябва всеки ден да се блъска по завоите, за да се стигне до някой плаж, а до някой пътя е тегав особено за ниска кола като моята. Верно, покефих се по завойчетата в началото, но ми писна.

Катизма е най-уреденият плаж на който бяхме, има си всичко - бийч бар, таверни, широка ивица, покрити паркинги за по 3 еврака, както и много места където може да се остави колата. Порто Кацики е много екзотичен и също уреден откъм достъп и парко места, но за разлика от Катизма, те щракат 5 евро за паркинга и няма сянка, но дето се вика веднъж си отишъл. Варианта да се правя на хитър и да паркирам по шосето за мен не е опция.
На всякъде обаче плажовете като влезнеш във водата е камънак, иначе е красиво спор няма. Всички плажни ивици са стръмни и освен камъните отдолу на 5м навътре вече е дълбоко над главата.

Относно пътя - след Солун има една много голяма бензиностанция AVIN, има всички горива, намира се малко след като се отклоните от магистралата за Атина и се поеме в посока Йоанина. Има и нещо като малък мол до нея, където може да се хапне готвена храна на и прочие. Климатизиран е, което е доста добре. Обектите са и от двете страни на магистралата.

След това може да се зареди на слизане от магистралата при Йоанина - отново има всичко.

Аз на отиване реших да тествам един от маршрутите предложен от kolp и слязох от магистралата, не на Йоанина, а по-близо до Игуменица, но за съжаление пътя надолу беше кофти. Уж широк, но непредсказуем - караш хубав участък и изведнъж разлом и гърбици, не бих минал от там освен ако не се отиде до Парга, чух, че там има какво да се види.

Един от дните се прежалихме за един круиз из островите, не беше зле. Цял ден те клати еднa гемия, но пък се изкъпахме на Егримни и на Итака, където плажа беше най-добрият за цялото пътуване. Тъпото е, че вместо да ти оставят повече време на тези места, гемията те влачи и до частния остров Скорпиос, което беше напълно безсмислено.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: София-Лефкада

Мнение от ///M Power » 04 Юли 2017, 19:11

dir2cas написа:...............

Да добавя някои неща, аз бях на Превеза и от там пътувах. Лефкада е супер за снимки, добри плувци и гмуркане. За останалите тук примерно е доста по-добре - https://www.google.bg/maps/place/Parali ... 4692?hl=bg .

пс: Превеза е доста по ефтино градче от Лефкада и Парга.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: София-Лефкада

Мнение от 3186 » 04 Юли 2017, 20:30

dir2cas написа:....

Не сме успели да се засечем, а програмата ти е била като моята :D
Катизма наистина беше най-добре уредения плаж, който видях, с много добър бар с басейн, където си откарахме доста време.
Изображение
В сряда - круиз, а в петък вечерта някакво парти със същия круизен кораб.
Егремни и Порто кацики си бяха красиви, но може би заради адската жега не успях да им се порадвам подобаващо. Добре е и че колата не ме предаде, че ми беше първо дълго пътуване с нея. Доста дълго пътуване и също не бих го повторил лесно, при наличието на прекрасни плажове на Ситония, на 4 часа път от София. Пътят е предимно магистрала, а където не е - е гаден. Таксите са около 10-11 евро в посока.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: София-Лефкада

Мнение от ///M Power » 05 Юли 2017, 12:00

Таксите до Лефкада са следните- 2.40 евро на Промахон (веднага след границата), 1.20 след Солун. До Йоанина има 2х2.40 по магистралата и 3.00 евра за тунела под водата при Превеза.
пс: Не знам защо на колегата не му е харесал другия път, за мен беше много по приятен за шофиране от скучната магистрала...
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: София-Лефкада

Мнение от apexs » 10 Юли 2017, 8:38

От къде ще препоръчате минаване - да се отбие още от Йоанина, както ми го дава Googlemaps или през Игуменица ? Също през ГКПП Маказа нкой минавал ли е и как е пътя до там ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: София-Лефкада

Мнение от kolp » 10 Юли 2017, 9:09

apexs написа:От къде ще препоръчате минаване - да се отбие още от Йоанина, както ми го дава Googlemaps или през Игуменица ? Също през ГКПП Маказа нкой минавал ли е и как е пътя до там ?


През Маказа само ако си в източната част на БГ, иначе няма смисъл, а и стават невероятни опашки защото всички румънци минават през там.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: София-Лефкада

Мнение от ///M Power » 10 Юли 2017, 20:53

apexs написа:От къде ще препоръчате минаване - да се отбие още от Йоанина, както ми го дава Googlemaps или през Игуменица ? Също през ГКПП Маказа нкой минавал ли е и как е пътя до там ?


На мен по ми хареса да се отбие от Йоанина, другия път е доста натоварен от туристите пътуващи за плаж между курортите и тн. Пътят през Маказа е добре , ама опашките са по-големи ако пътуваш през по натоварениете дни.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: София-Лефкада

Мнение от apexs » 30 Юли 2017, 13:41

След 3000 км тази седмица и аз се завърнах . Готино място и като цяло ми хареса. Имаше запомнящи се моменти, като няколко секундно земетресение на Порто Кацики и стабилен стрес за всички плажуващи. Не ми хареса само далечните плажове и тесните пътища, не е за ниски автомобили.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 20.08.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90 N46B20
Мечтае да кара: M4 CS

Re: София-Лефкада

Мнение от merx » 13 Авг 2017, 7:52

Ехеее имало си е адреналин даже. Добре, че не ми се е случило на мен. Не ми понасят такива събития.

:OT: Тази година се ориентирахме горе-долу в същия район и на 9ти септември заминаваме за Парга. Дано времето да е хубаво, че е от толкова мислене не успяхме да го планираме навреме.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook