Връщат КАТ в храстите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от B.Stoimenov » 08 Юни 2017, 11:51

K_Ilkov написа:Тц, взимат малкия талон :yes:

viewtopic.php?f=4&t=420578

klintan66 написа:Не смея да кажа . Баш па в бмв форума, където се "уважава" чуждото мнение...

С право :yes:

Подобно мнение би било за съжаление, а не за уважение ;)


Значи по-добре да кажеш, че не си го носиш, и да ти пишат фиш-че ? :dunno:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от K_Ilkov » 08 Юни 2017, 12:07

Ми не знам ... При всяка проверка ще казваш, че нямаш документи за колата ли :dunno: Ебати схемата :dunno:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от klintan66 » 08 Юни 2017, 12:35

K_Ilkov написа:Тц, взимат малкия талон :yes:

viewtopic.php?f=4&t=420578

klintan66 написа:Не смея да кажа . Баш па в бмв форума, където се "уважава" чуждото мнение...

С право :yes:

Подобно мнение би било за съжаление, а не за уважение ;)


Нали?
Уважава се да ревеш за бай тошо и бг домати.
Те затова останаха един клас народ у форума.

По темата - за бмв играчи законите не важат. Газ колко може , те камерите не работят и с кия не могат да те стигнат.
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от K_Ilkov » 08 Юни 2017, 12:52

нещо се опитваш да хиперболизираш ситуацията ... ама все тая всъщност

Тебе щом те кефи как КАТ си вършат работата, мога само да ти пожелая успех :yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от bum_bum » 08 Юни 2017, 13:00

Драгослав написа:Ако някой не е обърнал внимание на тези промени в закона за движение,да ги погледне,защото изненадата би била много неприятна. Вече с новите патрулки КИА милиционерите имат възможност да направят бърза справка за неплатени глоби,фишосе ,актове. Ако има такива от един принтер се изпечатват и връчват. До тук добре. Ако се окаже ,че имате неплатен фиш за 20-30лв примерно, се отнема книжката до заплащането на глобата и също могат да спрат мпс-то от движение. Направи ли се справката няма възможност за върщане назад или отказ,за което са се погрижили мус.софт за да няма рушвети,за което много се радвам. Онзи ден на един приятел за неплатен фиш за 30 лв му взеха книжката. Съответно отишъл е в кат софия,платил си,но книжката ще си я види,когато тя пристигне в кат,което не е ясно кога ще стане точно. Особено както по лк не е в София,а книжката е отнета в София.

ПРИНУДИТЕЛНИ АДМИНИСТРАТИВНИ МЕРКИ
1.временно отнемане на свидетелството за управление на моторно превозно средство на водач:
д) който управлява моторно превозно средство с наложена наказание глоба, незаплатена в срока за доброволно заплащане – до заплащане на дължимата глоба.
2.временно спиране от движение на пътно превозно средство:
к) на собственик, който управлява моторно превозно средство с наложена наказание глоба, незаплатена в срока за доброволно заплащане – до заплащане на дължимата глоба.


Е как така ще ми го връчи в момента и в същия ще ми вземе книжката?

Да кажем не съм карал аз и искам да обжалвам като заведа виновния. Такава възможност няма ли?

Къде отива хипотезата за невинност?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Драгослав » 08 Юни 2017, 13:03

bum_bum написа:
Драгослав написа:Ако някой не е обърнал внимание на тези промени в закона за движение,да ги погледне,защото изненадата би била много неприятна. Вече с новите патрулки КИА милиционерите имат възможност да направят бърза справка за неплатени глоби,фишосе ,актове. Ако има такива от един принтер се изпечатват и връчват. До тук добре. Ако се окаже ,че имате неплатен фиш за 20-30лв примерно, се отнема книжката до заплащането на глобата и също могат да спрат мпс-то от движение. Направи ли се справката няма възможност за върщане назад или отказ,за което са се погрижили мус.софт за да няма рушвети,за което много се радвам. Онзи ден на един приятел за неплатен фиш за 30 лв му взеха книжката. Съответно отишъл е в кат софия,платил си,но книжката ще си я види,когато тя пристигне в кат,което не е ясно кога ще стане точно. Особено както по лк не е в София,а книжката е отнета в София.

ПРИНУДИТЕЛНИ АДМИНИСТРАТИВНИ МЕРКИ
1.временно отнемане на свидетелството за управление на моторно превозно средство на водач:
д) който управлява моторно превозно средство с наложена наказание глоба, незаплатена в срока за доброволно заплащане – до заплащане на дължимата глоба.
2.временно спиране от движение на пътно превозно средство:
к) на собственик, който управлява моторно превозно средство с наложена наказание глоба, незаплатена в срока за доброволно заплащане – до заплащане на дължимата глоба.


Е как така ще ми го връчи в момента и в същия ще ми вземе книжката?

Да кажем не съм карал аз и искам да обжалвам като заведа виновния. Такава възможност няма ли?

Къде отива хипотезата за невинност?


Няма възможност за обжалване. Доста е тъпо. За мен щом така ще процедират, да сложат в патрулките и пос терминали за плащане.
Последна промяна Драгослав на 08 Юни 2017, 13:07, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Club BMW » 08 Юни 2017, 13:06

Естествено, че може да се обжалва ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Драгослав » 08 Юни 2017, 13:11

Не знам за какво обжалване говорите. Към този момент ако бъдем спрени,проверени и имаме неплатени глоби,се взима книжката до плащането на глобата. С полицая на място няма да има обжалване. На следващ етап вероятно може.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Kroki » 08 Юни 2017, 13:12

https://www.facebook.com/Dracon.bg/post ... 1388279344

Момчета, нашите приятели тренират, за да могат да се справят по-адекватно с нарушаващите закона.

Изображение
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Е.Димитров » 08 Юни 2017, 13:54

Доста често ми се е случвало, да видя как два автомобила са се ударили и да чакат КАТ.
След около час, час и половина минавам от там и гледам хората още чакат КАТ, като същевременно затрудняват движението на останалите автомобили, защото не трябва да се местят от пришествието (друг е въпроса с попълване на двустранните протоколи, които са създадени за белите страни, тук са почти не приложими, защото може всеки един момент да се окаже, че единият лъже:) ).
И така, не идват от кат с часове...А междувременно съм ги виждал, или стоят някъде в "засада", или са на някое кафенце.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от bum_bum » 08 Юни 2017, 14:08

Club BMW написа:Естествено, че може да се обжалва ...


Е какво да обжалваш като те са ти взели вече книжката и са те спрели от движение. Ще ти я върнат и ще ти пуснат колата като докажеш, че не ти си шофирал, но това ли е начина?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Club BMW » 08 Юни 2017, 14:31

НП, Електронен фиш, фиш ... подлежат на обжалване и се връчват по определен ред. Когато правната норма се прилага в нарушение - търсете си правата.

Е.Димитров написа:Доста често ми се е случвало, да видя как два автомобила са се ударили и да чакат КАТ.
След около час, час и половина минавам от там и гледам хората още чакат КАТ, като същевременно затрудняват движението на останалите автомобили, защото не трябва да се местят от пришествието (друг е въпроса с попълване на двустранните протоколи, които са създадени за белите страни, тук са почти не приложими, защото може всеки един момент да се окаже, че единият лъже:) ).
И така, не идват от кат с часове...А междувременно съм ги виждал, или стоят някъде в "засада", или са на някое кафенце.


При ПТП, превозните средства не се местят, ако не пречат на движението. Щом пречи, местиш ...

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Lenco » 08 Юни 2017, 14:49

Драгослав написа:Вече с новите патрулки КИА милиционерите имат възможност да направят бърза справка за неплатени глоби,фишосе ,актове. Ако има такива от един принтер се изпечатват и връчват.
ПРИНУДИТЕЛНИ АДМИНИСТРАТИВНИ МЕРКИ
1.временно отнемане на свидетелството за управление на моторно превозно средство на водач:
д) който управлява моторно превозно средство с наложена наказание глоба, незаплатена в срока за доброволно заплащане – до заплащане на дължимата глоба.
2.временно спиране от движение на пътно превозно средство:
к) на собственик, който управлява моторно превозно средство с наложена наказание глоба, незаплатена в срока за доброволно заплащане – до заплащане на дължимата глоба.

Ако е връчено, пък било и с писмо с обратна разписка ОК, ако ти го връчат от мобилния принтер, започват да текат сроковете за обжалване и плащане. Така го разбирам.
Как обаче бай Х§й с Киата ще докаже, че е връчено, минал е срока и може да ми прибере всичко на пътя?
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от K_Ilkov » 08 Юни 2017, 15:19

Не знам на какво се базира информацията, но в КАТ във Видео контрол ми казаха - Наистина не са ви връчени.

Явно имат някъде информация дали е връчено, колко и дали е вярна и коя я ползва е друг въпрос ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Club BMW » 08 Юни 2017, 18:04

Във връзка с темата...

Това е поредният законопроект, който показва колко невежи са вносителите му, как се пишат закони, как ни управляват ...:kuku:

Бърз поглед върху внесения законопроект и по специално промените в чл. 165, ал. 1 и предложението за отмяна на т. 8 от същия чл. в ал. 2.

Изображение

От чл. 165, ал.1 да отпадне частта от текста "да се обозначат ясно" и да се замени с текста "по безопасен начин".

Предложения текст, който да се отмени е чл. 165, ал. 2, т.8 : "т.8. (нова - ДВ, бр. 19 от 2015 г.) обозначават чрез поставяне на пътни знаци, оповестяват в средствата за масово осведомяване или на интернет страницата на Министерството на вътрешните работи участъка от пътя, на който се осъществява контрол по спазването на правилата за движение чрез автоматизирани технически средства или системи;"

Мотиви

Изображение

И тук идва въпроса, как точно ще отпадне знак Е24 с промените, които предлагат? :kuku: Явно са пропуснали факта, че в същия чл. 165 съществува и ал. 3.

"(3) (Нова - ДВ, бр. 19 от 2015 г. (*)) Условията и редът за използване на автоматизирани технически средства и системи за контрол на правилата за движение се определят с наредба на министъра на вътрешните работи."

А в нея пише ясно.

НАРЕДБА № 8121з-532 от 12 май 2015 г.
за условията и реда за използване на автоматизирани технически средства и системи за контрол на правилата за движение по пътищата



Чл. 7. (1) Местата за контрол с мобилни и стационарни автоматизирани технически средства и системи се обозначават с пътен знак Е24 и се оповестяват чрез средствата за масово осведомяване или на интернет страницата на Министерството на вътрешните работи.
(2) Пътният знак Е24 се поставя преди мястото за контрол във всяка посока на сработване на автоматизираните технически средства и системи. При указване на мястото на контрол с преносим пътен знак Е24 разположението му се документира със снимка.
(3) Под пътен знак Е24 се поставя допълнителна табела Т2, указваща дължината на контролирания участък, в случаите, когато се осъществява контрол:
1. на няколко места за контрол, разположени в един участък;
2. във време на движение.


Не на последно място, тия хора явно са с къса памет и са забравили тълкувателното решение на ВАС - да си го припомнят!

Един цитат от него...

"Поставянето на технически средства, които автоматично да записват административни нарушения, трябва да се извършва по определена процедура и с оглед спазването на определени изисквания (арг. чл. 32, ал. 2 от Конституцията)."

Конституция

"Чл. 32. (2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи."

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook