Връщат КАТ в храстите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Top Gun Maverick » 07 Юни 2017, 18:40

И аз съм за махането на тоя знак, писах го това преди много време. В САЩ също имат право така да си засичат и "шерифа" те удря от някоя странична уличка, която пресича главен път и те заковава точно както по филмите. То иначе нали всеки като види знака, скача на спирачките, отминава и после дава газ защото знае, че КАТ нямат ресурса за втора патрулка с камера на близо. Нека има малко изненади, така хората ще имат страх, че може да ги дебнат, а който знае как да се пази от такива засади, пак ще може да си кара. Няма обаче сульо и пульо, които решили днес да тръгнат някъде с колата и да си мерят 30 годишните кочини с оригиналните гуми колко "варят". Или поне като ги цакнат два-три пъти, пак ще има ефект. Колкото и да плюете рушветите, точно в тези случаи имат страхотен ефект защото почти всеки ущипан по този начин го помни дълго време това нещо и му свети сигнална лампичка като минава пак на същото място, тоест вече няма нужда от камера там защото даже е по-строго, той се чуди дали ще има патрулка или не, на подобни места също. А камерите всеки ги знае и рядко хващат някой. Да не говорим за издирване после и т.н. да плати.
Затова плащане на място трябва да се въведе като много други Европейски държави. Дори в Румъния го има. :shock: Тука пак го има, но малко по комунистическия начин с редовните реплики. :mhihi:
Колегата зад мен много вярно го е написал - глобен си не защото някой си се е "скрил"(понеже той реално се вижда, само където ти летиш и докато го видиш и те е засякъл)а защото си нарушил. Като нарушаваш ще плащаш по един или друг начин. Парите и в държавата да отиват пак някой ще им намери приложение и няма да ги използват за добро както много хора се заблуждавате. Едва ли някой може да каже къде точно отиват парите от глоби защото и самите полицаи не знаят. А ако не лапат рушвети, няма кой да работи това за тези смешни пари, които ги взема обикновен работник във фабрика, в някои случаи и доста по-големи пари.
Последна промяна Top Gun Maverick на 07 Юни 2017, 18:43, променена общо 1 път
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от bum_bum » 07 Юни 2017, 18:42

Абе не знам, може и да съм се облещил ама имам спомен, че твърдеше че и без катализатор покривал нормите.

Аз за 23 години нямам акт за скорост ама кво.. Да твърдя, че никога не съм я превишавал ли?

На полицаите мястото им е на пътя, не в храсталака.
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Top Gun Maverick » 07 Юни 2017, 18:50

Бум-бум, на полицая работата му е да те хване в крачка, а не да ти каже къде и какво трябва да направиш за да не те хване и ти после даже да му се смееш за това нещо, понеже не може да те хване. В България не може по друг начин на този етап. В държавата на тарикатите може само по този начин да има някакво подобие на контрол, а не както беше досега. Като накараха само КАТ да спира, а разни квартални си чешеха топките по канцелариите, знаеш ли какво стана? Всеки манго си караше както му падне защото като могат само КАТ да го спрат. Сега като спират пак всички и знаеш ли как реват мангалите? Миналият ден един пуснал жалба, че само него спирали селските полицаи. :mhihi: Ами то явно не спират само него, но пък за да го хващат често в крачка, значи има за какво. Няма толкова тъп полицай да знае, че си редовен и да те спира повече от два пъти просто така. Те може да са тъпи в голямата си част, но някои имат силно развит инстинкт за тези неща, да не говорим, че си има и умни.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от bum_bum » 07 Юни 2017, 18:53

Съгласен съм.. до някъде.

Като почне да се самосезира за опасни ситуации на пътя и да прояви достатъчно съзнание да отиде да ги контролира тогава ще го нарека полицай.

До тогава за мен е поредния неудачник на държавна служба съществуващ с единствената цел да ме дере.

И когато нямаха права да глобяват пак си спираха редовно, па ако мине.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от maxoyn » 07 Юни 2017, 18:59

Трети пореден ден виждам по една-две патрулки да се движат из Младост.

Неправилно престрояване, продължаване направо от лента за наляво, дори засичане.

Предполагам няма проблем. :driving: Околните коли също си ги правеха тия неща дори при наличието на патрулка до тях.

Сигурно и кокошката, която сутринта беше захапала волана в лява лента с 30-50 от метростанция Балан до Бизнес Парк и гледа самонапред като е в ограничението е супер. Това че блокира цяла лента, а трафика там е по-бърз не е проблем. Известно време, след като спрях в средната лента да си чакам светофара тя победоносно се дотътри (под звуците на 2 автомобила зад нея, не бяха доволни хората). Та накрая спря и предреди средната лента, супер! И после пак лява лента, пак бавничко, безопасно. Все пак ще се включваме на Околовръстното. :clap:

Като се скрият в храсталака със сигурност хората, които карат като идиоти, без книжка, пили, дрогирани и тн. ще се вразумят. Сигурно и пътните настилки ще се пооправят, че и те са причина за ПТП.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Vanqu1sh » 07 Юни 2017, 20:31

Днеска си карам по магистралата. Пред мен патрулка кара със 170 в лява лента. Покарахме 10-15 минути така и накрая отбиха да се заложат на радар. Това лицемерие ми идва прекалено вече.... На Подуяне паяка редовно го засичам да минава през спирката по релсите. Веднъж им направих забележка и тея почнаха да ме псуват и да ме гонят с паяка. Как може да си тръгнал да санкционираш нарушителите, като ти си един от най-големите?!?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от speeder88 » 07 Юни 2017, 20:50

Да махат знаци, да се крият колкото си искат, ама и малоумните ограничения да махнат. Не е нормално по междуградски пътища да има ограничения от сорта на 30 и 40 км/ч, а в кварталните улички да си можеш да перкаш между коли, деца, майки, колички и т.н. със 50.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Jordana » 07 Юни 2017, 21:25

Мисля че КАТ ги боли чепа за тия знаци и камери . То и сега ги мързи да слагат знака , или е "паднал" , или е в храстите , или от дугата страна на пътя или непосредствено до патрулката . Та си мисля че който разчита на тоя знак се е "опарил" вече . Полицаите им дреме повече за другата камера вътре , дето ги снима тях :mhihi: А тая за трафика е една досадна притурка към менажерията . Освен това са лимитирани бройки и често се повреждат :winky:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от ivoo » 07 Юни 2017, 23:07

K_Ilkov написа:
Kroki написа:Сериозно почвам да се замислям, че връщането ми в БГ беше грешка.

Понеже съм по-дрът, а и я допуснах тази грешка :mhihi: мога да ти потвърдя, че замислянето ти е съвсем основателно :mhihi:

Проблема Ви момчета е, че явно сте свикнали както повечето от мрънкачите тук,да живеете в кочина без ред и закон. Е,питам Ви.Дали там от където сте се върнали можете да си карате като джигити а? Не нали? Щото у Европата като нарушиш закона боли,а в Бг сте на принципа (Ши прая ко'т си искам)
Аз например предпочитам КАТ -аджии в храстите,отколкото да ме снимат камери през 200м.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от bum_bum » 07 Юни 2017, 23:29

Т.е. един ушат в храсталака създава по-голямо усещане за ред и законност, отколкото камера?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Dirty M5 driveR » 08 Юни 2017, 6:04

Не ви ли стана ясно, че никакви мерки за подобряване на безопасността не се предвиждат. Управляващите няколко пъти вече заявиха, че има недостатъчна събираемост на глоби и бюджета им куца... Това е просто "мярка" да си съберат паричките, които така или иначе не знаем къде отиват. Нагло е обаче да се поставя това като причина за лошата инфраструктура примерно. Да - може да има някакъв заложен процент пари при формиране на бюджета за пътища, но... ако народа поумнее рязко и нарушенията паднат петорно какво ще стане... :mhihi: В тази държава явно винаги ще е така - лекуват се симптомите, а не причините. Питайте някой чужденец - немец примерно, като работи на 100ина км от дома и всяка сутрин и вечер пътува до работното място, ако трябва да шофира по някой нас второкласен или третокласен път какво ще прави? Ми и той ще перка със 140, защото времето струва пари на всички. Използват се тези "възможности" на инфратруктурата ни, за да се изкара някой лев и това е. Нека сложат патрули на магистралите... Ама там едва ли голям процент нарушават драстично ограничението. Защото повечето хора просто искат да си свършат работата нормално и без нерви, а не да висят 3км зад едва пъплещ ТИР, защото пътя е двулентов двупосочен с отвратително качество.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от don_gori » 08 Юни 2017, 7:25

bum_bum написа:Т.е. един ушат в храсталака създава по-голямо усещане за ред и законност, отколкото камера?

Малко се преувеличава последно време с тея храсти ми се струва :mhihi: на 10 снимащи коли да има 1-2 която да се е дигизирала повечко. Ама пък вие какво искате с големи табели и светлини да пише има Полиция, моля да намалите че иначе глобичка :mhihi: Щом са те снимали дали било от храсталака или на стационарна камера нарушението си е факт ! Само дето като видиш табела "Камера" удряш едни спирачки, намаляш и след т'ва пак газ ...
С тая мярка управляващите ще вкарат едни пари в бюджета според мен, много пъти сме го коментирали просто липсва ефективност на закона и събираемост на глобите :yes:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от K_Ilkov » 08 Юни 2017, 7:56

ivoo написа:Проблема Ви момчета е, че явно сте свикнали както повечето от мрънкачите тук,да живеете в кочина без ред и закон. Е,питам Ви.Дали там от където сте се върнали можете да си карате като джигити а? Не нали? Щото у Европата като нарушиш закона боли,а в Бг сте на принципа (Ши прая ко'т си искам)
Аз например предпочитам КАТ -аджии в храстите,отколкото да ме снимат камери през 200м.

Ох баткооооо само как обичам "отвънка" да ми обясняват кви са ми проблемите :mhihi:

Все тая дали ше седят в храстите, по дърветата или ще има камери ;)
Въпроса е да спазват И те законите и да са в служба на обществото, а не да клечат за да изкарат лев ...
Въпроса е като ще се наказват шофьори да се наказват и милиционери, ДАИ-аджии, строители на пътища и тн.
С две думи всичка да са равни пред закона :winky: Сещаш ли се гусин чужденец?
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Е.Димитров » 08 Юни 2017, 8:38

Аз мисля, че трябва да има масирано присъствие на пътна и всякаква полиция по пътя (не да се крият разбира се, да се виждат и да респектират).
Най-малоумните и опасни нарушения съм ги виждал в града и с малка скорост.
Минава някой, засича те сериозно, от най ляво платно прави десен завой (или обратното) с цел да не чака с "балъците" и още куп подобни нарушения, които трябва да се санкционират на мига. Тоест, полицията трябва да осъществява контрол, а не да го играят като звено за попълване на бюджет.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от K_Ilkov » 08 Юни 2017, 8:41

Е.Димитров написа:Тоест, полицията трябва да осъществява контрол, а не да го играят като звено за попълване на бюджет.

E тва е :yes:

Да си вършат работата, а не да отчитат дейност и да правят акции за пред новините само!
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook