Връщат КАТ в храстите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Dirty M5 driveR » 22 Юли 2017, 23:54

Ясно. И в тая тема спирам да пиша, понеже за вас безопасност на движението явно значи събиране на глоби. И човекът днес с изтърканите гуми - той е имагинерен предмет, който съществува само в главата ми. ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Vanqu1sh » 23 Юли 2017, 0:07

Само да вметна колко абсурдно нещо ми се случи вчера. Спирам на една пешеходна и изведнъж чувам яки спирачки зад мен. Един чичка с Пежо караше с 30км/ч и се влачеше над 15 метра докато не спря в мене. Бях супер изненадан, че не успя да спре за толкова дълго разстояние. Като слезнах какво да видя - зимни гуми... :clap: :clap: :kuku:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Dextuar » 23 Юли 2017, 15:07

Днес се разходих до Пловдив, на магистралата беше пълно с полиция, но всичките бяха с пуснати светлини, което ги издаваше отдалеч. По какъв повод вече стоят така издайнически?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Don_Diego » 23 Юли 2017, 16:13

По-скоро с превантивна идея стоят така. Като ги видиш от далеч с включени светлини, първата ти мисъл е, че нещо е станало и връщаш газта. Аз съм окей с това им поведение :yes:
Криенето в храсти и зад завои не ми допада - вчера сутринта май изгорях в Невестино :ranting: (не бях взел радара, че отивах към Скопие, а там не са позволени)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от alekangg » 23 Юли 2017, 19:34

Don_Diego написа:По-скоро с превантивна идея стоят така. Като ги видиш от далеч с включени светлини, първата ти мисъл е, че нещо е станало и връщаш газта. Аз съм окей с това им поведение :yes:
Криенето в храсти и зад завои не ми допада - вчера сутринта май изгорях в Невестино :ranting: (не бях взел радара, че отивах към Скопие, а там не са позволени)


И миналата събота бяха там, явно си снимат редовно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Don_Diego » 23 Юли 2017, 19:54

Много предразполага мястото там :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 19.03.2006
Местоположение: Сф
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 E70 08.2010
Детайли за колата: Сив металик

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от 7S\/E7OSLA\/ » 23 Юли 2017, 20:37

zvetiko написа:
Exclusive89 написа:
Kroki написа:Сериозно почвам да се замислям, че връщането ми в БГ беше грешка.

И аз мислих след 2-3 години да се върна там където съм роден, но май ще трябва да се мисли по-сериозно :mhihi:
А ве на тия от КАТ не ли им е по-лесно да монтират повечко камери и да пращат честитки на нарушителите :kuku:


Нали и те семейства хранят, готвят се да стачкуват, държавата е фалирала и съществува на помощи от EС и проблема се решава с промяната на два члена и се стига до "Е сега какво ще правим". Ако мислиш, че някой го интересува колко са загинали по пътищата и защо....




Колеги, само за ваше успокоение, надявам се, да споделя много на бързичко как вчера карайки извън България в САЩ ( Флорида) станах свидетел :

-на страхотни задръствания по магистралата по пътя за морето (и тук живеят хора, и тук се блъскат автомобили, и тук явно затварят ленти за движение, и тук чакат големи опашки с часове в голямата горещина и това в бяла държава :D );

- после на влизане в самото курортно селище, където е пренаселено по това време на годината и камъче не може да падне наблюдавах как от най-дясна лента (която е свободна, а другите за направо и наляво с километрични опашки) на светофарите хората в последния момент се престрояват за наляво и те "избутват" най-нахално да им отвориш място ;

- видях и шерифа как се беше каширал в храсталаците насочен радар към срещуположното движение :lol: .

Подобни примери мога да дам и за Калифорния( Южната част - по-хубавата !!!) все уредени откъм закон, ред и т.н. дестинации... Тук даже ни пресвяткаха един път къси-дълги (от луксозна кола) и се чудехме какво се случва, а малко по-напред видяхме шерифа се скрил в храстите :D

Това са част от моите наблюдения, които реших да ги споделя и те може би са инцидентни, но искам да акцентирам, че не са само при нас в България.
Така че, ако заради това, че КАТ се крие в храстите се възмущавате, та чак да напускате родината си, вероятно няма да намерите перфектно спазване на правилата никъде и пак ще си се върнете тук :D . В чужбина не е само яхтички и високи лъскави молчета и явно тук хора живеят, и тук стават изцепки. (Може и от наши сънародници да се учат, кои знае ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Jordana » 23 Юли 2017, 20:49

Никой не обича камерите и ушевите в храстите , на много места по света ги блокират със спрей , гърмят , палят и чупят . Това нашто тука е доста рехаво като противодействие :mhihi:
Нека си припомним че в Германия на много места няма ограничение на скороста ! И това не води до някакъв безбожно голям брой убити или произшествия . Заради това разваляне на дисциплината в еврозоната германските власти са подложени перодично на натиск от ЕК да въведат ограничение на скороста навсякъде .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от alekangg » 23 Юли 2017, 21:30

Тая мантра за неограничената скорост в Германия е голяма работа, само, че не знам дали има и 20% от магистралите, където да няма ограничение.
Наскоро се возих от едно селце до Щутгард около 90-100км и видях 7-8 камери на апликацията на шофьора, та не е да не снимат и там.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от maxoyn » 27 Юли 2017, 8:03

Ето как КАТ се крият в храстите. Получих "електронен фиш", че съм сниман с автоматизирано техническо средство на км.57+900 на АМ Хемус в посока Варна със 122 при ограничение 90. Ако меря разстоянието от началото до София се пада тук, след края на ограничението и знака за магистрала. Явно трябва да приема, че съм ускорил 20 секунди по-рано и са чакали. :bowdown:
По "старото мерене" от Горни Богоров се пада тук, където такова ограничение няма и не е имало при моето преминаване.
Също така нямаше поставен знак е24, а тогава бяха длъжни. Не че това ще промени нещо. И снимка нямам.

И е платено в рамките на 2 часа от получаването, не се търсят измъквания.

Също така в интернет пише глоби пари + точки, а в фиша, който дойде пишеше само пари.
---
Поклон пред великия "аутобан" Хемус, на който след всички тия ремонти и глупости за толкова време се глобяват коли при 120 км/ч извън тунел. Същия тоя Хемус, на който точно с компакта 140 е трудна за поддържане скорост, щото ще ми паднат зъбите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Jordana » 27 Юли 2017, 15:35

Е как със електронно средство пък няма снимка ? От мобилните камери излиза доста качествена снимка с дата час и място , ако е нещо различно вероятно е някаква аматьорска камера която не е за пред хора . Обикновено от такива камери не вадят снимка , викат "нарушителя" и му пускат видеото на място в сектор видеонаблюдение .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от maxoyn » 27 Юли 2017, 16:10

Jordana написа:Е как със електронно средство пък няма снимка ? От мобилните камери излиза доста качествена снимка с дата час и място , ако е нещо различно вероятно е някаква аматьорска камера която не е за пред хора . Обикновено от такива камери не вадят снимка , викат "нарушителя" и му пускат видеото на място в сектор видеонаблюдение .

Пише само номер на средството - №550.
Четох тук из форума, че снимката уж ще си я видя на обжалването или в районното, където мисля да отида утре.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от efren » 27 Юли 2017, 16:14

maxoyn написа:Ето как КАТ се крият в храстите. Получих "електронен фиш", че съм сниман с автоматизирано техническо средство на км.57+900 на АМ Хемус в посока Варна със 122 при ограничение 90. Ако меря разстоянието от началото до София се пада тук, след края на ограничението и знака за магистрала. Явно трябва да приема, че съм ускорил 20 секунди по-рано и са чакали. :bowdown:
По "старото мерене" от Горни Богоров се пада тук, където такова ограничение няма и не е имало при моето преминаване.
Също така нямаше поставен знак е24, а тогава бяха длъжни. Не че това ще промени нещо. И снимка нямам.

И е платено в рамките на 2 часа от получаването, не се търсят измъквания.

Също така в интернет пише глоби пари + точки, а в фиша, който дойде пишеше само пари.
---
Поклон пред великия "аутобан" Хемус, на който след всички тия ремонти и глупости за толкова време се глобяват коли при 120 км/ч извън тунел. Същия тоя Хемус, на който точно с компакта 140 е трудна за поддържане скорост, щото ще ми паднат зъбите.



Не съм сигурен, но така по снимка това прилича на излизането от тунела Правешки ханове, след него има мост/виадукт с ограничение 90, на който повечето хора игнорират ограничението 90, а твоята снимка е на няколкостотин метра след това (може би има разминаване в Гугъл). Не виждам кое е толкова спешното, че трябва на виадукт висок 100 метра да караш 125 км/ч при ограничение 90. Хем ви се вижда кофти магистралата и настилката лоша, хем искате на мостовете и в тунелите да карате с 35 км/ч над ограничението.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от efren » 27 Юли 2017, 16:18

И понеже на виадукта са 2 ленти не си на магистрала :wave:
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Don_Diego » 27 Юли 2017, 16:20

Общоприето е тунелите да се използват като ускорители (на елементарни частици) и ако не се ускорява, то поне да не се намалява в тях. Иначе за виадукта, който е споменат - да, там много често стоят именно заради въпросното ограничение (стоят също така и в посока София и спират колите преди тунела :yes: )
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook