Връщат КАТ в храстите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Jordana » 21 Юли 2017, 18:57

Ще напомня само за един нюанс който всички пропускаме , ремонта на автомобила при кварталния гаражен майстор който си умива символично ръцете след ремонта и в 17.00 Ви връчва ключовете на ремонтираното возило . В Европа така ли протичат нещата ? Има ли някакви нормативни изсквания за хората извършващи автоуслуги ?
В смисъл че сте технически изрядни , минали сте ГТП но той не гарантира нищо друго освен факта че в моменат на прегледа автомобила е изправен . Ако автомобила не минава регулярно преглед и обслужване според сервизната документация в оторизиран за тази дейност сервиз , никакъв ГТП не може да гарантира изправност в продължение на 1 година . Но ние знаем че автомобилните производители ни заблуждават със сроковете и начина на обслужване на автомобила , затова май беше излишно да питам :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Dirty M5 driveR » 21 Юли 2017, 19:30

То всеки си преценява къде да си носи колата за обслужване и ремонт. Това, че в БГ има огромно количество гаражни майстори е друг въпрос. И аз съм си носил колата при такива и съм бил много доволен, но просто знам как работят и че мога да се доверя. Само че ако нещо недай си боже стане не мога да си потърся правата по никакъв начин. ;) Тук не говорим обаче за този проблем, макар да не е никак маловажен. Аз лично споделям моите наблюдения за хора, които съвсем съзнателно не си поддържат колите както подобава по ред извинителни причини като "тя е толкова стара вече, нищо не струва", "А, тя ми е само за работа"... Какъв човек за бога трябва да си, че колата ти за работа да е в окаяно състояние... :mhihi: Имам един клиент, дето на такава работна кола кара гуми само и единствено 15та употреба с максимум 2мм грайфер. Пукат му се през ден, сваля на пътя, сменя, носи ги да ги лепим. Последният път не можа да развие гайките нещо и дойде с друга кола да вземе хубава кръстачка и един метър тръба... За него и 40лв за гума втора употреба са много. За какво си говорим...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Jordana » 21 Юли 2017, 19:56

Говорим за това че българина масово кара докато се счупи и тогава се сеща за сервиз - но при едно условие , повредата изисква неотложно отстраняване . Всичко останало се неглижира . Как искате ГТП да има някаква превантивна функция когато българина няма навик да подъдржа регулярно автомобил ? Целта на ГТП е да отсее малкия процент които са извън пътя , а не да вкарва стадото в пътя както се получава при нас . Не случайно споменах сервизите защото нещата са навързани едно с друго и не можеш да настъпиш мазола с катализаторите без да разбуташ всичко по веригата .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Dirty M5 driveR » 21 Юли 2017, 20:18

А ти какво предлагаш? Да чакаме българина любезно да придобие навика да си поддържа имуществото в подобаващ вид, че ГТП да почне да отсява малкия процент, които са извън пътя? Дето вика един познат "Чувай, х**о". :mhihi: Човекът е устроен така, че си взема поука, когато му се създаде неудобство. Ще се потретя сигурно, но от някъде трябва да се започне. И понеже никой не се влияе достатъчно добре от хорското наливане на морал е най-удачно ГТП да почнат да правят това, за което са предназначени. Щото ако си погледнете списъка с необходими проверки на превозното средство, като минавате каналите на КАТ за регистрация ще видите, че изправен автомобил не значи само такъв, който има 4 гуми, 2 здрави фара и челно стъкло.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Don_Diego » 21 Юли 2017, 20:25

Секс, тоя клип от тангентата ли е? Вчера прелитаха ниско там без радара, дано не съм изял дървото (по спомен не видях никъде скрити полицаи)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Dextuar » 21 Юли 2017, 21:09

Don_Diego написа:Секс, тоя клип от тангентата ли е? Вчера прелитаха ниско там без радара, дано не съм изял дървото (по спомен не видях никъде скрити полицаи)

:oops:

Да, оттам е, посока Ботевградско...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Don_Diego » 21 Юли 2017, 22:03

Декс* имах предвид ахахахаха
Глупавия аутокорект пак ме вкара в беля :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Lenco » 21 Юли 2017, 22:09

Ей така се лепват прякорите :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от steeN » 22 Юли 2017, 1:05

Jordana написа:Ами то това "ако се движи и има изправни светлини и гуми" не е ли контрол ? Кой го проверява това , или са на самотек нещата ? Как водача преценява изправноста на автомобила след като повечето хора разбиранията им стигат до натискане на два педала и очакване ламаринената кутия да тръгва ускорява и спира в съответствие със желанията на задкормилното устройство ?


Никой не го проверява. Ако те спре ченге щото вижда, че ти е изгорял фара примерно или те спре за друго и види нещо допълнително случайно... другия начин е ако направиш катастрофа в разследването да видят, че си примерно с гуми е недостатъчно грайфер. Водача си преценява по свое усмотрение. Просто като стане фал, застрахователя ти вдига застраховката и гледаш да преценяваш така, че да не правиш фалове :mhihi: Караш си бавно и спокойно и не се правиш на интересен. Капитализъм :mhihi:

Dirty M5 driveR написа:Значиии... ако "изправен автомобил" и "контрол на техническото състояние на автомобила" са неща, които просто ме кефят и искам да се приложат на практика значи проблема е в моя телевизор. :mhihi: Много жалко, защото в такъв случай нещата не отиват никак на добре. Обясни ми как водача определя сам себе си колко е опитен, и второ - на колко % му е технически изправна колата (щото явно не е задължително да са 100%)?


Това, че ти си вманиачен в нещо, не значи че всички трябва да са. Аз все още чакам да ми покажеш някакви данни, че "неизправните" автомобили са причина за нещо... а не че просто те дразни, че някой е "беден" или иска да си дава парите за други неща ;)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Dirty M5 driveR » 22 Юли 2017, 5:46

steeN написа:
Това, че ти си вманиачен в нещо, не значи че всички трябва да са. Аз все още чакам да ми покажеш някакви данни, че "неизправните" автомобили са причина за нещо... а не че просто те дразни, че някой е "беден" или иска да си дава парите за други неща ;)


Човек, ти сериозно ли?! :shock:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от steeN » 22 Юли 2017, 8:24

Колко по-сериозно от това, щат от почти 40 милиона човека (7мата икономика в света мисля) да работи по-този начин искаш?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Dirty M5 driveR » 22 Юли 2017, 13:58

Аз нищо не искам. Искам само като изляза да карам да няма бомби със закъснител около мен. Днес поредния случай - сравнително нова за джоба на българина Е-класа с износени до телове и конци предни гуми. Човекът идва да му сложа други, щото колата била за продаване. Огледах му предницата за хлабини, всичко беше ок и му предложих реглаж, за да не износи и новите (стари) гуми за норматив. Отказа, друг път щяло да бъде, надявал се да я продава вече... Ама докато я продаде си я кара така и не се знае колко чиста гуми още ще износи буквално до скъсване. Тая гума на магистралата с допустимата скорост ако гръмне и колата се озове срещу теб в твоето платно кой е виновен? Не е виновен човека, щото държавата му позволява да прави дивотии. Те утре ако отменят ГТП аз съм сигурен, че 90% от хората тенденциозно ще спрат да ходят, щото са сигурни в колите си... Индивиди като тоя днес трябва да бъдат наясно, че може всеки един момент да бъдат спрени за рутинна проверка и при установяване на съответното състояние на машината тя да бъде спирана от движение. Вече колко ще ти сработи късмета да не спрат точно теб е въпрос на... късмет. :mhihi: Ама като стане масова практика сам ще съблюдаваш всичко или ще посещаваш сервиза по-често, за да се контролира техническото състояние на колата, в която ЗА БОГА возиш себе си, жената, децата, внуците и кого ли още не. :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Jordana » 22 Юли 2017, 14:31

Ти разсъждаваш от твойта си камбанария , аз обаче абсолютно уверено твърдя че в 1 от 20 сервиза ще му предложат реглаж на клиента в подобен случай . Десетки са случаите когато съм карал кола в сервиз за оглед и оня сменя биалетката и вика всичко е топ , карай щото не му се занимава да търси други проблеми . Следващия пациент чака да му вземе лева за гума масло филтъра или накладки - това е асортимента ва услугите в 99% от сервизите .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Dirty M5 driveR » 22 Юли 2017, 17:37

Нека изключим факта, че работя в тая сфера. Просто ми служи добре като пример, за да изтъкна колко е зле положението. В интерес на истината първо му казах, че има нужда от реглаж, а не му предложих да му направя. Реакцията на човека беше красноречива, един вид "Абе трябва ама не ми се дават пари сега, щото ще я продавам". Ти по-скоро визираш другата крайност - отиваш в сервиза и искаш колата да се огледа обстойно и да знаеш, че всичко е ок, само че тъпанарите не го правят, щото не им се работи. Факт. Аз говоря за съзнателното занемаряване на състоянието на автомобилите по ред измислени причини. Сигурен съм, че тоя от днес още месец поне ще джитка с бенца с нерегулирана предница. Никой не знае колко е разкрачена и дали няма да се лъзне на некой пясък, да направи ПТП и какъв ще е извода - пак карал бързо и лудо. Проблемът в конректния случай се е превърнал във принципен проблем. За решаването му се изискват принципни мерки, не събиране на глоби.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от steeN » 22 Юли 2017, 21:32

Искаш да разрешиш несъществуващ проблем, това искаш ти. И понеже работиш в сервиз, това ще те облагодетелства :lol:
Точно така се случват лобистките закони... всички се обясняват как това, което правят е изключително важно и хората трябва да бъдат задължени да го ползват.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook