Връщат КАТ в храстите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Връщат КАТ в храстите

Мнение от zvetiko » 07 Юни 2017, 11:18

Връщат КАТ в храстите
07.06.2017

Изображение

Шумно заявените „сериозни” промени срещу войната по пътищата всъщност представляват два параграфа, явно писани ударно и набързо, смята бившият депутат Петър Славов

Връща се добре познатата ни и не особено европейска практика катаджии да се крият из храстите и от „засада да изненадват” нарушителите. Това заяви вчера бившият депутат от Реформаторския блок Петър Славов по повод внесения от ГЕРБ проект за промяна в Закона за движение по пътищата (ЗДвП).

В един от текстовете (чл. 165, ал. 1, т. 1) отпада задължението на служебните лица при проверка „да се обозначат ясно”, като остава само досегашното изискване „да осигурят необходимата видимост”. Според Славов подобни действия, особено при натоварен трафик, са изключително опасни, създават задръствания и често сами по себе си стават предпоставка за възникване на катастрофа.

Логиката на депутатите от ГЕРБ обаче е, че с тази промяна ще отпадне знак Е 24 преди камерите за засичане на превишена скорост.

В новите 278 автомобила на КАТ няма мобилни камери за превишена скорост, а „за селфи”. Монтирани са по План за действие срещу корупцията в МВР, предвиждащ до септември 2017 г. да бъдат оборудвани общо 600 коли на Пътна и Охранителна полиция.





Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Kroki » 07 Юни 2017, 11:41

Сериозно почвам да се замислям, че връщането ми в БГ беше грешка.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от K_Ilkov » 07 Юни 2017, 11:44

Kroki написа:Сериозно почвам да се замислям, че връщането ми в БГ беше грешка.

Понеже съм по-дрът, а и я допуснах тази грешка :mhihi: мога да ти потвърдя, че замислянето ти е съвсем основателно :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от bum_bum » 07 Юни 2017, 11:46

Че те не са излизали от там за да се връщат.

Тоя знак го слагаха само в началото. После взеха да го слагат легнал на пътят, а накрая изобщо не се главоболяха да ходят да го слагат. :dunno:

Сега очаквам дежурните мнения от рода на "така трябва". "Само високи глоби му е майката", "на Ганьо не му ли бръкнеш в джоба" и т.н. :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от alekangg » 07 Юни 2017, 12:16

K_Ilkov написа:
Kroki написа:Сериозно почвам да се замислям, че връщането ми в БГ беше грешка.

Понеже съм по-дрът, а и я допуснах тази грешка :mhihi: мога да ти потвърдя, че замислянето ти е съвсем основателно :mhihi:

Напълно съгласен! Никога няма да сме като другите и това ще ни боде в очите постоянно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Exclusive89 » 07 Юни 2017, 12:23

Kroki написа:Сериозно почвам да се замислям, че връщането ми в БГ беше грешка.

И аз мислих след 2-3 години да се върна там където съм роден, но май ще трябва да се мисли по-сериозно :mhihi:
А ве на тия от КАТ не ли им е по-лесно да монтират повечко камери и да пращат честитки на нарушителите :kuku:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от zvetiko » 07 Юни 2017, 12:40

Exclusive89 написа:
Kroki написа:Сериозно почвам да се замислям, че връщането ми в БГ беше грешка.

И аз мислих след 2-3 години да се върна там където съм роден, но май ще трябва да се мисли по-сериозно :mhihi:
А ве на тия от КАТ не ли им е по-лесно да монтират повечко камери и да пращат честитки на нарушителите :kuku:


Нали и те семейства хранят, готвят се да стачкуват, държавата е фалирала и съществува на помощи от EС и проблема се решава с промяната на два члена и се стига до "Е сега какво ще правим". Ако мислиш, че някой го интересува колко са загинали по пътищата и защо....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от host » 07 Юни 2017, 12:45

Преди няколко години имаше някаква статия/статии... Как монтирана камера за скорост се избива рекордно бързо, и с всички разходи по поддръжка и техническо осигуряване пак е много по-добре от униформени да в вършат тая работа.

И още нещо, като ги ангажиран с тая тъпотия, хем ги излагат на риск за живота, хем е неефективно, хем корупция се прави.

Ако имаше само камери щеше да им е по-малък щата, с по-малко глупост да ги занимават, с по-големи заплати да са... ама явното лобирането е в различни посоки. И просто се вземат пари.

А да не говоримо за камерите седящи за неправилно паркиране които автоматично разпознават нарушител докато патрула си обикалям маршрута из града по каквато и да е причина.
Sent from my SM-G930F using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Bexim » 07 Юни 2017, 13:21

Kroki написа:Сериозно почвам да се замислям, че връщането ми в БГ беше грешка.

Няма какво да го мислиш.. Така си е.. То това е най-най-малкото... :banghead:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от don_gori » 07 Юни 2017, 15:32

Нека да кажа какво мисля и аз за тая работа :lol: Преди 5 години някъде ме бяха щракнали и то на главен път даже не съм разбрал къде са били мушнати и изгорях със 150лв , купих си радардетектор и си реших проблемите след това. Когато започнаха да слагат знаци махнах радара(стойката му се прецака,а не нарочно) и карам с идеята че видя ли знак намалям.
Та ако карах без радар определено щях да карам по-внимателно ако нямаше знаци, отколкото ако има и от там си мисля, че като цяло като се опарят повече хора ще започнат да карат мааааалко по-внимателно :)
Изобщо не мисля, че тея решения ще намалят жертвите на пътя, но конкретно според мен има смисъл в премахването на тоя знак :yes: Лично мнение :)

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Mini » 07 Юни 2017, 17:37

Kroki написа:Сериозно почвам да се замислям, че връщането ми в БГ беше грешка.


Млад си още, имаш време да я поправиш. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Ivo_Borisov » 07 Юни 2017, 17:55

Отдавна не ми дреме какво мислят и правят КАТ. Не нарушавам, не ме спират, не ме снимат, не ме глобяват. А карам из цяла България че и Гърция.

Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от zvetiko » 07 Юни 2017, 18:22

„Когато те дойдоха…“


Когато нацистите дойдоха за комунистите, аз мълчах; не бях комунист.
Когато дойдоха за социалдемократите, аз мълчах; не бях социалдемократ.
Когато дойдоха за тези от профсъюзите, аз мълчах; не членувах в профсъюз.
Когато дойдоха за евреите, аз мълчах; не бях евреин.
Когато дойдоха за мен - вече нямаше кой да говори.

..................................... Мартин Нимьолер





старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от bum_bum » 07 Юни 2017, 18:26

Ivo_Borisov написа:Отдавна не ми дреме какво мислят и правят КАТ. Не нарушавам, не ме спират, не ме снимат, не ме глобяват. А карам из цяла България че и Гърция.

Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk


Да бе. Направо ти повярвах, че ако не караш по магистрала не вдигаш над 90 никога :mhihi:

А в темата за катализаторите рева кат саранска мечка от глупостите на държавата.

Е тва сме. Мен не ме засяга и край. После като те настъпят пищиш с всичка сила...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Връщат КАТ в храстите

Мнение от Ivo_Borisov » 07 Юни 2017, 18:33

Нямам глоба за превишена скорост сигурно от 5 г, може и повече. Гледам че само мрънкачите дето нарушават се оплакват. Ами давайте, не ми пречите, вие ще плащате, не аз. Аз ако наруша ще платя и то защото съм нарушил, а не защото се били скрили в храстите.
П.п. бум бум, аз не съм ревал, мисля даже да слагам катализатор, нещо си се облещил от толкова много спамене.

Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook