Данък МПС

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 16.12.2009
Кара: E36 Class II
Мечтае да кара: Limited Edition
Детайли за колата: 209 255 481 704...style 24,sparco,eibach,bilstein,supersprint etc..

Данък МПС

Мнение от A.Stoyanov » 06 Юни 2017, 17:07

Здравейте, имам една "антика" която не се кара от години, но е натрупала данъци. Тези които са вече калкулирани ще ги платя няма как, но има ли вариант, при положение че няма изгледи да се кара като нормална кола (изкарвам я веднъж на няколко месеца за разходка до другото село) да се намали данъка? предполагам не но...?

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Данък МПС

Мнение от Top Gun Maverick » 06 Юни 2017, 18:29

Има, бракуваш я и казваш, че стои на отговорно пазене у вас и я караш без регистрация веднъж в месеца до това село ако пътя позволява, разбирай знаеш кога, къде и т.н. има полицаи. Само ако те блъснат лапваш дървото. Но относно по-малки данъци защото някой карал рядко или изобщо, не мисля, че има такова нещо.
Иначе може да си "оставиш" собствените номера като ги обявиш за откраднати и не слагаш нови, а направо я бракуваш. Не знам в този случай дали ще платиш още едни номера, но не би трябвало, а така ще можеш да си караш колата без да биеш на очи щом е толкова рядко. Така обаче също ако те набарат сигурно ще е още по-голям секс.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 16.12.2009
Кара: E36 Class II
Мечтае да кара: Limited Edition
Детайли за колата: 209 255 481 704...style 24,sparco,eibach,bilstein,supersprint etc..

Re: Данък МПС

Мнение от A.Stoyanov » 06 Юни 2017, 20:20

Аз не я карам защото имам нужда от нея, номер 3 ми е в чакащите хаха, паля я и я карам по два километра за удоволствие...ще си плащам данъците и толкова...все едно за първи път държавата ни .... :mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Данък МПС

Мнение от koziak » 06 Юни 2017, 20:24

A.Stoyanov написа:...все едно за първи път държавата ни .... :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Така е, това ако беше бяла държава нямаше да си плащаме данъците


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 16.12.2009
Кара: E36 Class II
Мечтае да кара: Limited Edition
Детайли за колата: 209 255 481 704...style 24,sparco,eibach,bilstein,supersprint etc..

Re: Данък МПС

Мнение от A.Stoyanov » 06 Юни 2017, 20:52

ходил съм само няколко пъти, но всекидневно работя с хора от бели и черни държави и от тях знам едно, "белите" държави плащат много повече от нас но има защо, "черните" държави не плащат нищо!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Данък МПС

Мнение от koziak » 06 Юни 2017, 21:17

Точно така! Аз затова не плащам нищо. Никой не трябва да плаща. Когато почната да ни дават хиляди евра заплата и оправят дупките - тогава, и то само ако го почувствам да ми дойде настроение за плащане


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 16.12.2009
Кара: E36 Class II
Мечтае да кара: Limited Edition
Детайли за колата: 209 255 481 704...style 24,sparco,eibach,bilstein,supersprint etc..

Re: Данък МПС

Мнение от A.Stoyanov » 06 Юни 2017, 21:37

иронията ти не е на място. Неискам да засягам болни теми затова ще ти дам глупав пример. Държавата дава безплатна закусна на учениците до еди кой си клас, но я дава два пъти седмично! а другите три дни? Знаеш ли че има хора които работят за минимална заплата, плащат си данъците и децата им в тези три дни не закусват?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Данък МПС

Мнение от cmdkick » 06 Юни 2017, 22:15

Някой хора имат 3 коли и се чудят коя да карат, други 3 дена се чудят какво да ядът. Демокрация.
Tires are evil - destroy them all ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Данък МПС

Мнение от host » 06 Юни 2017, 22:29

cmdkick написа:Някой хора имат 3 коли и се чудят коя да карат, други 3 дена се чудят какво да ядът. Демокрация.


а не колега , не е виновна демокрацията, че са изкрадени пенсионните резерви, че разни Пеевци и кви ли не разграбват цялата държава на ново (след като няколко пъти вече е разграбено всичко което може в замяна на панелки и хляб) ... виновни сме си НИЕ ... и като всеки се прави на тарикат и иска винаги да има "вратички" щото да може и той някой ден да се възползва

тва не е дело на демокрацията а на дегеративното ни идиотско поведение ... и тва поведение не е резултат на демокрацията, щото всички управляващи са резултат на супер образовалтелната КОМУНИСТИЧЕСКА система

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Данък МПС

Мнение от cmdkick » 06 Юни 2017, 22:51

host написа:

Изобщо не съм имал такова в предвид, по скоро няква ирония, как хора които се чудят коя от 3-те си коли да карат си намират оправдание че данъци не трябва да се плащат и то не заради нещо друго, ами защото има хора които 3 дена се чудят какво да ядат. Смисъл, как точно показваш че мислиш за тях, с това че не си плащаш данъците, някаква форма на протест ли е? :dunno:
Tires are evil - destroy them all ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Данък МПС

Мнение от Мордехай » 06 Юни 2017, 22:59

По белите страни има много облекчения за сезонни автомобили и разни подобни, така че човекът си е прав ако наистина не я кара тази кола.
Данъците в много случаи са некоректни, некоректно се смятат за нови и стари автомобили, при мен например плащам данък за влекачите, като сумата се калкулира за общото тегло на влекача и полуремаркето натоварени. От три години насам плащам данък и на полуремаркетата върху теглото им натоварени без влекач. Тоест върху едно и също - два пъти данък. Всяка година за 60 полуремаркета по 160 лева в повече. Ходих в данъчното, в главна данъчна дирекция, всички вдигат рамена и не разбират и нищо не могат да направят. Пих една студена вода и продължавам напред.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Данък МПС

Мнение от steeN » 07 Юни 2017, 8:22

Ми в някой държави като си спреш колата от движение и не плащаш данък. Тва си е чист рекет.
На чужд гръб 100 тояги. Тука ще се изкарат някои, че още малко и даряват данъци над дължимото :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Данък МПС

Мнение от koziak » 07 Юни 2017, 8:36

steeN написа:Ми в някой държави като си спреш колата от движение и не плащаш данък. Тва си е чист рекет.
На чужд гръб 100 тояги. Тука ще се изкарат някои, че още малко и даряват данъци над дължимото :mhihi:


Тук също не се плаща данък за автомобил спрян от движение

От такива дето гледат да минат метър и да не плащат, няма закуски за децата


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 16.12.2009
Кара: E36 Class II
Мечтае да кара: Limited Edition
Детайли за колата: 209 255 481 704...style 24,sparco,eibach,bilstein,supersprint etc..

Re: Данък МПС

Мнение от A.Stoyanov » 07 Юни 2017, 9:42

Плащам си данъците на всички движими и недвижими имоти още януари-февруари (освен на въпросната кола), осигурям се на реални доходи, плащам осигуровки от два трудови договора, но когато отида за направление при личният лекар трябва да се запиша за след месец в най-добрия случай, съответно отивам и си плащам и прегледите. Купувам си шибаната винетка (2 броя) за да може да мина не повече от 2к на година по третокласни пътища които зимата са в "бедствено положение" с една от колите. Един единствен път съм имал да вземам пари от държавата, след много нерви, разходи и разправии чаках ГОДИНИ да си взема моите пари. Като дете никога не съм получавал "детски" защото родителите ми работеха, за разлика от мангалите и крадците.

По темата...ретро колите (над 40г) освободени ли са от данъци.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Данък МПС

Мнение от K_Ilkov » 07 Юни 2017, 9:48

Аз поне не знам да има данъчни облекчения поради причина "ретро" и/или възраст.
Освен във Варна където на местно ниво са си издействали облекчения.
Сигурно и другаде може да се натисне за такива, но едва ли ще стане :mhihi:

ГО можеш да правиш по евтино ако си член на БАК Ретро, но членския внос нетира нещата.
Има смисъл за повече от 1 кола ретро ако имаш ...

пп. Спрете с политикодраматичните излияния - такива теми има бол. Нека тая да е информативна, а? :dunno:
пп2. Бих променил заглавието на Данък ретро МПС
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook