Детско ATV

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Детско ATV

Мнение от Мордехай » 04 Юни 2017, 17:40

Колеги здравейте, дайте акъл за детско атв до 50 кубика, четиритактово. Малкото ми копеленце много иска да кара такова, качи се на едно китайско и сега само такова сънува. Аз обаче съм заклет противник на китайските стоки и веднага харесах Поларис Аутлоу 50, намерих едно в Германия, обаче човекът каза, че не работи с източноевропейци и го продаде. Намерих някаква фирма, представител тука, обаче се оказа, че е фалирала преди време и Поларис нямат представителство у нас. В Германия имат нови, но не ми се ходи за едно детско атв, пък и гаранцията автоматично отпада ако стане нещо, щото няма пак да го карам там за някое кабелче примерно. Та дали някой ще даде съвет, та да ощастливя чавето.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Детско ATV

Мнение от bum_bum » 04 Юни 2017, 21:27

YAMAHA YFZ50 ама и те са кът нещо, а е и към 5 бона от чужбинско за 50 кубика :shock: Иначе за сервиз не би трябвало да имаш проблем, защото си имат представителства тук.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Детско ATV

Мнение от mfandakov » 04 Юни 2017, 21:31

:OT:
Прощавай колега с риск да влезна в личното ти пространство/SORRY/,защо казваш на детето "копеленце".Не звучи добре,както ако започне детето някога да те нарича"дъртия" пак няма да звучи добре.

П.С Извинявай че се намесвам така ,може би нямам право.
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Детско ATV

Мнение от Мордехай » 04 Юни 2017, 23:11

Нямам брак с жената... Обаче имам седемгодишно копеленце... Та, извънбрачните по разпоредбите на Георги Първанов от няколко години са копелета. Аз така ѝ викам. Това няма никакво значение обаче, защото я обичам и колкото по-голяма става, толкова повече я обичам.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Детско ATV

Мнение от kiko » 05 Юни 2017, 10:29

Виж в митвас,преди дружба мисля че на първия етаж имаше само полариси.Но нов да вземеш ще е скъпо виж нещо от Германия,Англия секънд хенд,като за първо него да го потроши,пък после мисли за ново

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Детско ATV

Мнение от Мордехай » 06 Юни 2017, 22:26

Днес ми остана малко време и отидох до Митвас (поларис), на влизане не ми обърнаха почти никакво внимание, щото явно бях с тениска и къси гащи. На въпроса ми за аутлоу50 ми отговориха, че било много скъпо и трябвало поръчка. Не знаели цената, но може би около 3500 евро. Аз им обясних, че съм го гледал в Германия за 2500, обаче те ми твърдят, че там пазарът бил по-голям и затова. Щели да проверят и да се обадят евентуално. Никаква заинтересованост. Леко ми вдигнаха кръвното.
Отидох в Ямаха съвсем наблизо на Цариградското. Там хората ме посрещнаха учтиво, обърнаха ми внимание. Едно момче, нещо като по-главен от другите се обади в Гърция да попита, по акцента му предполагам, че е кипърец, защото трудно разбрах какво говори, но не се издадох, че подразбирам частично. Със сигурност ми каза цената, която му казаха там. Само че се спрях на YFZ90, малко по силното за 2800 евро с 15 дни доставка, предплатих го частично и си тръгнах. Вътре разгледах моторите, като им казах, че не съм потенциален клиент за друго нещо, защото за мен марката е друга, а и не ми се дават толкова пари за нов мотор, но хората все пак ми обясняваха и ми показваха. Ей така се печелят клиенти.
Тоя от Поларис ми обяснява, колко било скъпо, без да има изобщо представа дали имам пари или нямам.
Имам за клиенти едни от най-големите фирми в България, имам и хора, дето ме търсят веднъж на две-три години, винаги се старая да угодя еднакво на всички, не знам какво е това нещо в бизнеса като у нас. Копеленцето яко се радва, та чак се изръси от колелото и разкървави една стара рана, така че като взема атвто ще кажа първи впечатления, ако някой се интересува.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3905
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Детско ATV

Мнение от Kroki » 07 Юни 2017, 6:26

Емииии затова в Ямаха са направили продажбата, а не в Поларис. Да е честито и малкия да няма сериозни контузий.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Детско ATV

Мнение от skoti79 » 07 Юни 2017, 7:03

Мордехай написа:Само че се спрях на YFZ90, малко по силното за 2800 евро с 15 дни доставка, предплатих го частично и си тръгнах.


Имам жокерче в Ямаха, можехме да измислим нещо по-така ...

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Детско ATV

Мнение от Mini » 07 Юни 2017, 17:54

Kroki написа:Емииии затова в Ямаха са направили продажбата, а не в Поларис. Да е честито и малкия да няма сериозни контузий.


Аз останах с впечатлението, че колегата има щерка. :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Детско ATV

Мнение от Мордехай » 07 Юни 2017, 20:05

Даа, женско е. Вчера жената се изцепи, че щом дъщеря ми ще има атв, значи и тя иска. И аз само това чаках, веднага разрових обявите за атвта, дордето не се е разкандърдисала. След още малко разглеждане и обмисляне, решихме да не взимаме още две, а едно, но с две места. Спрях се на няколко обяви и гледам, едното близо до мен в Горни Богров.
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3ka5w5
Обадих се и поразпитах, обясних че съм наясно с техниката и не ми се разкарва напразно, ако има някакъв проблем просто да ми каже, защото ще го открия. Нямало проблем, перфектно било, само дисплеят правел проблеми понякога. Жена ми обаче се размрънка, че никога не купуваме нищо старо от нашенци, щото са мърди и да си купим от Европа, но аз реших да наруша правилото си. Понеже съм малко мързелив напоследък, взех единия монтьор и отидохме. Значи започвам: дисплеят понякога показва, понякога - не, когато показва пише check engine и oil, при работещ двигател има някакъв шум, евентуално верига или друго в двигателя, ходовата част е леш, колелетата имат сериозен луфт, в диференциала имаше много сериозен луфт, вече друго не ми се занимаваше да гледам. Обадих се, но вече не знаех тоя човек да го напсувам ли или да се напсувам себе си, за загубеното време и разочарованието. Направете изводите за себе си и винаги проверявайте какво купувате, аз няма да отида и да си купя ново атв от магазина, защото е безсмислено за 20-30 000 лева, на детето взех ново, защото нямаше почти никакъв избор, но да се предлагат боклуци и да се твърди обратното за мен е чиста некоректност.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Детско ATV

Мнение от Мордехай » 23 Юни 2017, 19:58

Колеги, отчайвам се от бизнеса в България. Тази седмица трябваше да дойде детското атв, оказа се че дори не са го поръчали и може би ще го докарат в края на юли или началото на август. Но не е ясно. При обещание за две седмици и без никакви изисквания от моя страна за цвят или нещо подобно. Отказах се и ми върнаха парите. Обадих се в Холандия, в една малка провинциална фирмичка и ми казаха, че имат в наличност три такива. По-евтини от тука с 400 евро. Не мога да си го обясня това нещо.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 26.06.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 03' e46 330d
Мечтае да кара: Bmw E34 M5
Детайли за колата: Италиански ковчег, на пътя към възкресението си.

Re: Детско ATV

Мнение от daniel_e30 » 25 Юни 2017, 11:47

Мордехай написа:Колеги, отчайвам се от бизнеса в България. Тази седмица трябваше да дойде детското атв, оказа се че дори не са го поръчали и може би ще го докарат в края на юли или началото на август. Но не е ясно. При обещание за две седмици и без никакви изисквания от моя страна за цвят или нещо подобно. Отказах се и ми върнаха парите. Обадих се в Холандия, в една малка провинциална фирмичка и ми казаха, че имат в наличност три такива. По-евтини от тука с 400 евро. Не мога да си го обясня това нещо.


Здравей колега, с пазара на АТВ не съм запознат но ще те запитам нещо друго свързано с тях,а именно смяташ ли да ги регистрираш ? Чувал съм че има доста грижи по узаконяването им, и просто предварително искам да ти напомня да обърнеш внимание на това, и да поразпиташ тук там ако ще ги регистрираш, просто за да няма още един допълнителен негативизъм когато са при теб. Иначе ти желая много приятни моменти с семейството и само на цялата газ без контузии. :wave: :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Детско ATV

Мнение от Мордехай » 25 Юни 2017, 13:38

О, да, наясно съм с всичко, имал съм подобни неща и знам какво е необходимо за регистрация. Обаче тези детските атвта са като покетбайковете, не се регистрират.
Вчера явно имаше някаква акция на полицията, щото се разкарвах с кросовия мотор малко и понеже ме предупредиха предварително, си сложих номера, че иначе го пазя да не го загубя. Та като видяха номера и въобще не ме закачиха, но едно скутерче без номер го погнаха из селото. Неуспешно разбира се, селските полицаи винаги се надценяват.
Благодаря за пожеланието, надявам се всички хора да са щастливи и здрави!
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook