Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Да караме спокойно със затъмнени джамци
23
35%
Да караме спокойно без да могат органите да те лишат от правото да управляваш кола във всеки един момент
43
65%
 
Общо гласове : 66
старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Мнение от K_Ilkov » 09 Юни 2017, 7:38

Top Gun Maverick написа:Абе разбрах те. Само където има нещо, което ти не разбираш или не искаш по-точно да е така. Онзи с пагоните ти го е казал, не виждам защо въртиш едно и също. Ясно е, че не е в час работата, ясно е, че трябва да се промени, НО докато или по-точно АКО това изобщо някога се случи, то ще бъдат връчвани, просто защото на тях така им е по-лесно и защото все има неоткриваеми елементи, които даже и да ги откриеш и да им ги връчиш, те пак ще откажат да платят. Сега това било тяхно право както казваш ти, добре. Тогава пък държавата има право да им отнеме книжките и така ще прави. За сухото и суровото го разбрахме, дано и ти си разбрал обаче за мнозинството и малцинството, мисля темата е изчерпана. От тук нататък на теб и всички недоволни им остава само да променят нещата като толкова ви пречи това нещо, ама не и да си чешеш клавиатурата обяснявайки ми как аз не съм те разбрал 1500 пъти(нещо грешиш, всички други ме разбраха отдавна)все едно аз определям кое и как да се взема на криещите се в тази държава и на не криещите се като теб, които са изгорели в ролята на мокрото. Хайде вече не ме намесвай мен в тази тема, че не ми се пише повече по нея, нито чете, обърни се към някой друг ако имаш още какво да повтаряш, нито ми се чете, нито ми се пише, нито има какво. :yes:

:mhihi: :mhihi: :mhihi:

Извинявай, че те намесих в тази тема :mhihi: :kuku:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Мнение от KPETEH » 09 Юни 2017, 8:37

Наблюдава се крайно и постоянно затъпяване на дългогодишни юзъри, но при положение, че времето минава, следва че същите трябва да поумняват, а то не е така! Единственото обяснение е, че: "Продаването и препродаването на регистрации у форума трябва да спре!"
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Мнение от Lenco » 09 Юни 2017, 9:14

KPETEH написа:Наблюдава се крайно и постоянно затъпяване на дългогодишни юзъри, но при положение, че времето минава, следва че същите трябва да поумняват, а то не е така! Единственото обяснение е, че: "Продаването и препродаването на регистрации у форума трябва да спре!"

Хората книжки продават, ти за регистрациите се притесняваш.
Каква е цената, ако не е тайна, че дъщерята още ме бъзика, че е по-стар юзър?
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Мнение от K_Ilkov » 09 Юни 2017, 9:18

Не оспамвайте темата! Оферти за юзъри на ЛС само, моля :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Мнение от Top Gun Maverick » 09 Юни 2017, 19:12

Знаех си, че съм се прекарал като си направих нова без да издиря старата и да я продам. :mhihi:
Ама спокойно, то вече в цялата държава е пълно с описаните хора, плюс такива, които да констатират всичко за всеки с абсолютната точност. :yes:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Мнение от bum_bum » 15 Юни 2017, 15:01

Малко да вдигна темата с някаква лична стъкмистика.

През 2010-та глобите по ЗДВП са увеличени драстично- тройно. Инициатива на МС в съответствие с действащата програма на ЕС за по-голяма безопасност на движението и намаляването на жертвите от катастрофи. Тази програма предвижда намаляване на пътните инциденти и жертвите от тях с 50 процента до 2010 година. Чудно как въвеждайки по-високи глоби в началото на второто тримесечие решават, че жертвите на катастрофи до края на годината ще намалеят с 50%, но да кажем ОК, това е една мярка и се надяваме да даде резултати.

В края на 2010-та имаме 776 загинали в следствие на ПТП. Сравнени с 901 от 2009-та.. уоу! 125 човека по-малко. Успех! :clap: Ама чакай малко! Да погледнем и разликата 2008-2009-та. 1061-901=160 човека по-малко са загинали през 2009, спрямо 2008-ма. Без да са вдигани глобите. :shock:

Или след като през 2010-та глобите са увеличени трикратно през тази година, спрямо предната са загинали 35 човека в повече сравнено с годината преди това, когато глобите са били по-скоро символични. Над 41км превишаване на скоростта 30лв, 31-40 - 20лв и т.н. Костана? :dunno:

Изглежда, че броят на жертвите на ПТП просто намалява през годините без да е свързан с налаганите санкции.

Новите глоби от началото на годината и другите мерки като взимане на книжки, сваляне на номера и т.н. явно също не променят нищо съществено. До май месец на пътя са загинали 180 човека. Реално виждаме намаление спрямо 2014-та (последната за която статистиците са успели да скалъпят данни по месеци, все пак много работа е за къде да бързат). Но пък поглеждайки по-назад виждаме, че сме на нивото на 2012-2013-та. Т.е. глобите отново не работят.

А предстоят юли и август, когато убитите са двойно на януари-февруари. Какво ще стане тогава?

До кога ще се кефим на подобни полвинчати мерки? Вземете му книжката, глобете го 10 000лв, вкарайте го в затвора.. ! И кво? Видно е, че това не работи. Пътищата са станали една идея по-добри. Колите в пъти по-сигурни. Това е причината убитите да намаляват. Очевидно е, че глобите сами по себе си нищо съществено не променят. Да, те са част от стратегията но важните неща са другаде.

Пуснат една партенка колко строги стават наказанията и се подмокряме от кеф по форумите. В същото време с някой лев сгънат в документите тия наказания вече не важат. Книжки се раздават като семки. Нямат никаква реална стойност на практика. Участъци от пътя, където често стават ПТП-та седят неподсигурени с години, а в същото време се направиха хиляди легнали полицаи, щото там се усвояваха пари.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Мнение от DaGa » 15 Юни 2017, 15:22

Абе кво си говорим... Е преди малко - патрулка спира пред пешеходна пътека в лявата лента - аз зад нея. Пресича пешеходец.... В същия момент джигит (не е важен модела кола) си прелетя в дясната лента поне с 50км.... Я познайте дали патрулката пусна буркани и спря тоя тупан....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Мнение от KPETEH » 15 Юни 2017, 15:40

Аве ако ти си в затвора за нещо, предполагам децата ти няма да допуснат същата грешка, защото ти не би искал това да стане и вероятно ще направиш така, че да ги научиш да бъдат по-отговорни или да не допускат грешки. Те ще бъдат по-разумни от теб, ще карат по внимателно, ще пазят тези около теб и себе си, което ще доведе до по малко жертви....
Ако платиш високи глоби, и не можеш да си го позволиш, ще се научиш лека полека, да бъдеш по примерен и отговорен. Вероятно е твоите наследници да копират твоите, вече добри навици и те ще бъдат по-разумни от теб, ще карат по внимателно, ще пазят тези около теб и себе си, което ще доведе до по малко жертви....
Ако ти даваш подкуп, то и те ще дават подкуп, ще бъдат по-лекомислени и тнт...
Нещата са в нашите ръце и глави. Аз и ти го разбираме, но има такива които не го и ще го научат само чрез затвора или бъркане в джоба....

Манталитет и контрол са факторите! Тъпи водачи с надценяване на възможностите си или неотговорно управление на МПС-та, неспазвайки законите са причините за ПТП. Това са хора без обществена отговорност и това е пряко пренесено от техните родители!!! Толкова е просто! Липсата на контрол и регистриране на такива постъпки, от страна на КАТ и ако щете обществото, също забавя процеса по "подобряване" на обществото!
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Мнение от K_Ilkov » 15 Юни 2017, 15:48

Тъпото е, че всичко в тая държава се случва кампанийно по пожарникарски ...

Утре (чети след 1,2,5 месеца) ще заглъхне пак темата с "войната по пътищата"
и чичовците в КАТ ще се върнат към стандартните си занимани - драпане на макарите ...
След 1г пак ще се сетят, че то си е ебало майката и ще има акция "еди кво си".
А тия неща не стават от денс за утре и ударно, или поне аз така си мисля.

пп. Още нямам отговор от КАТ ... да видим дали ще ме удостоят с отговор по въпроса :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Мнение от KPETEH » 15 Юни 2017, 15:51

Ше получиш дедоф :mhihi:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Мнение от K_Ilkov » 15 Юни 2017, 15:54

То дедовия има много лица в болните мозъци на администрацията :mhihi:
Миналия път ходих да давам обяснения за оплакването си :lol: :lol: :lol:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Мнение от bum_bum » 15 Юни 2017, 15:59

Аз показвам фактите такива, каквито са. Затвор, глоби, незнам кво си.. видно е, че промяна няма. И ти пак- ама ако ти бръкнат в джоба. Ми бъркат с 500% и нагоре сравнено с това, което е било преди 7 години и разлика няма.

Това ли е начина на възпитание- вкарваме в затвора, че да си знаят? Аз се сещам за други по-удачни методи.
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Мнение от K_Ilkov » 15 Юни 2017, 16:14

bum_bum написа:Това ли е начина на възпитание- вкарваме в затвора, че да си знаят? Аз се сещам за други по-удачни методи.

Много ясно, че има ... методи има и за след, а най-важни са тези преди
Щото иначе се бориш с нещо дето е неконтролируемо ....

Това е малко като майка да каже на детето си - Много си невъзпитан/а! :shock: :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Мнение от KPETEH » 16 Юни 2017, 7:27

То проблема е, че малко влизат у затворите за такива простотии. Всеки се измъква!!! Няма обществен пример! Може би не е проблема в КАТ и в НАС ми в съдебната система!
Едно, две, три нарушения, констатирани, свършват ти точките, позволяваш си да караш без книжка - затвор! Тфа е логиката и трябва да се следва без изключения! Случва ли се? НЕ! Кво им пука на всички около него и знаещите за случая - НИЩО!
Тфа е! Не можеш да имаш извинение за доказано безрасъдно шофиране и толкоз!
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Мнение от DaGa » 16 Юни 2017, 7:42

KPETEH написа:.... Това са хора без обществена отговорност и това е пряко пренесено от техните родители!!! ....


Хммм... Я кажи,аз като съм израстнал без родители Ко правим ?! Кой ще е виновен в тоя случай ако да кажем съм джигит!??

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook