Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Да караме спокойно със затъмнени джамци
23
35%
Да караме спокойно без да могат органите да те лишат от правото да управляваш кола във всеки един момент
43
65%
 
Общо гласове : 66
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Мнение от Elesar74 » 07 Юни 2017, 10:23

Мога да ви разкажа случка с мен. Преди 3 г., ме намериха в града който работя, на 36 км. от града, където живея. Намериха ме криминалните от местната полиция и ме привикаха на едно място. И ми казаха, след 1 час, да отида с личната си кола, в друг град, където да дам показания за причинено от мен ПТП, същия ден сутринта, засякъл съм някакъв и той се хакнал в някакво дере и видял моята кола уж. Викам им, колата ми стои на паркинга, няма ГО, няма винетка, няма и нафта, как мислят е възможно това и кой ще ми плати да изправя тези неща и то за 1 час? Пък и пари нямах, бях скъсал много ластика тогава. Вдигат ми рамене и казват, трябва да се изпълни нареждането. Последваха разни телефони насам натам, вкл. и с началника на онова РПУ в другия град, хеле, разбрахме се да отида само аз, без колата. Иначе ми казаха, че направените разходи, щели да се поемат от МВР. Чакай...За мое щастие, колежката се съгласи да ме закара с нейната кола за едни 10 лв., а пък полицаи от моя град ходиха на оглед на колата, да видят удар има ли, няма ли. Та ходих аз в онзи град, в местното РПУ, добре, че беше само на 20 км. и писах обяснение и чудо, че нямам нищо общо с тази ситуация. Ама ако беше в София, Свиленград, Видин.... И тъй, бях виновен, до доказване на противното. Което мисля, че е в основата на цялата ни правораздавателна и правоохранителна система. Това как може да се промени, не знам.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Мнение от Top Gun Maverick » 07 Юни 2017, 18:27

K_Ilkov написа:И като имат интерес що не си вършат работата?
Не казвам, че целта им е да ми/ни вземат книжките - просто не си вършат работата. Кое не ти е ясно?

На мен всичко казано от теб ми е ясно, но не ставаше дума за това, съвсем други неща беше засегнал.
Ще ти кажа къде грешиш. Те си вършат работата в този вид на закона. Работата им е да го следват. След като не могат да намерят някой по една или друга причина, минават на следващия план, тоест да ти вземат книжката като се покажеш някъде. На теб сега кое не ти е ясно? За да си вършат работата(според тебе)то освен желание трябват и законови промени и докато ги няма, те ще вършат това за което им се плаща. То толкова и им плащат де, но това е друга тема.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Мнение от turieca » 07 Юни 2017, 18:38

А бе как ще ти вземат книжката без основание. Само за да те принудят да отидеш в РПУ. Че утре може и портфейла с парите да искат да е сигурно, че ще се отбиеш или детето да ти вземат от колата. Щом няма основание няма да взима нищо и толкова. Като не може да връчи акта щот нещо не работи да си купи личен таблет и да бачка с него.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Мнение от K_Ilkov » 08 Юни 2017, 8:13

Top Gun Maverick написа:Ще ти кажа къде грешиш. Те си вършат работата в този вид на закона. Работата им е да го следват. След като не могат да намерят някой по една или друга причина, минават на следващия план, тоест да ти вземат книжката като се покажеш някъде. На теб сега кое не ти е ясно? За да си вършат работата(според тебе)то освен желание трябват и законови промени и докато ги няма, те ще вършат това за което им се плаща. То толкова и им плащат де, но това е друга тема.

Има нещо много сбъркано в това мнение :mhihi:

В този вид на закона, ама извън закона, щото по закон (доколкото разбирам)
трябва да ми ги връчат щом не са, а не да ми взимат книжката.
Според теб явно е нормално служителите на реда да нарушават законите на държавата?!?!
Тва да не ти допотопен холивудски екшън дето ченгето взима нещата в "свои ръце" :kuku:

Не могат да ме намерят щото не са ме търсили. Ти тва не го ли разбра?!?!

От 9г съм регистриран и живея на този адрес, получавал съм:
- глоби
- препоръчани писма, които знаеш са потенциално глоби от КАТ, и съм си ги взимал
- плащал съм си фиш написан на място

Плащам си данъците на колите още от времената когато никой не регистрираше коли в общината щото трябва да плаща.

Ше ти го напиша с големи букви, барем зацепиш НЕ СЪМ СЕ КРИЛ.

Ако имат проблем със закона ченгетата да си ескалират проблемите през системата на КАТ и МВР, а?
А не всички да обясняват - от нас не зависи :dunno:

Чакай да те питам още нещо ...
Според теб работи ли изобщо наказанието при положение, че аз 4г не знам, че съм сгазил лука?
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Мнение от Lenco » 08 Юни 2017, 8:20

Top Gun Maverick написа:.... Те си вършат работата ...

Как банката ме намира, като се промени курса и изоставам с 20ст, как мобилния оператор ми обяснява, с кой повече говоря... 2017г. КАТ да не могат да те намерят и да не можеш онлайн да провериш, какви подаръци имаш.....
Докато се чудя дали съм заработил за златен талон, така може да ме изненадат по софийско, че да се чудя как да се предвижвам до Бургас да си оправям задълженията.
За разлика от фолиото, бизнеса има интерес да се отнемат книжки/точки, та после да платиш за възстановяване.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Мнение от Dextuar » 08 Юни 2017, 8:21

Top Gun Maverick написа:Колегата Декстър знае, че има някаква глоба, но не знае каква. Знае и че го търсят, но не отива защото или няма време, или желание, или нерви, или просто мисли да не я плаща като се надява някога да отпадне. Все ми е едно на мен какви са му причините, лично негова работа си е, даже и да не иска да я плати. Но не се чудете тогава защо искат да ви вземат книжките на пътя. Тогава като ти вземат книжката съм убеден, че всеки "не знаещ", че няма глоба бързо ще отиде и ще я плати даже в пълната сума за да му върнат книжката или поне в 90%-та от случаите защото в другите 10 ще са някакви на които им е все тая.


dextuar написа:Не можах да ти прочета цялото мнение затова само по моя повод. Ако не бях отишъл да подавам за златен талон и на гишето да ми кажат, откъде щях да зная, че са ме снимали? Аз не се крия, адреса си е моя, пощальона го познавам и той мен, но все нищо не ми носи. Аз не съм длъжен да ходя в КАТ постоянно да проверявам, нали така???


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


И аз това се опитвам да разбера? Всяка седмица по 1 ден отпуск за висене в КАТ, щот нямаме приятелче да ни звънка на ДжиЕсЕма ли?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 18.01.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530i E39

Re: Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Мнение от kener » 08 Юни 2017, 8:29

Top Gun Maverick написа:
K_Ilkov написа:И като имат интерес що не си вършат работата?
Не казвам, че целта им е да ми/ни вземат книжките - просто не си вършат работата. Кое не ти е ясно?

На мен всичко казано от теб ми е ясно, но не ставаше дума за това, съвсем други неща беше засегнал.
Ще ти кажа къде грешиш. Те си вършат работата в този вид на закона. Работата им е да го следват. След като не могат да намерят някой по една или друга причина, минават на следващия план, тоест да ти вземат книжката като се покажеш някъде. На теб сега кое не ти е ясно? За да си вършат работата(според тебе)то освен желание трябват и законови промени и докато ги няма, те ще вършат това за което им се плаща. То толкова и им плащат де, но това е друга тема.


Не си прав. Взимат ти книжката ако имаш неплатена в срок глоба. Срока има начало(момента на връчване) и край след 30 дни. Като не е настъпило събитието за начало няма как да изтече срока, т.е. имаш глоба, но срокът и за погасяване не е изтекъл, тъй като не е започнал да тече още. Много добре го знаят това, но злоупотребяват. Интересно е, какво се случва, ако в такава ситуация караш без книжка и стане ПТП, веднага ще лъсне неправомерно отнетата книжка и к'во праим. А иначе има нещо като скрит гратисен период - ако те спрат пак(в същия район) да караш без книжка в рамките на 30 дни те пускат.
40653

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Мнение от K_Ilkov » 08 Юни 2017, 8:34

Може би има нещо такова, защото ми казаха "Не е желателно да карате", но не съм сигурен кво точно значи.
Не съм и пробвал освен, че си прибрах колата, като ги питах дали няма да ме подгонят за без книжка ... казаха - няма :mhihi:

Lenco написа:Как банката ме намира, като се промени курса и изоставам с 20ст ...

Софийска вода за 14лв. ми счупват телефона ако забравя да си платя сметката :dunno:

От РПУ-то ми се обадиха и ме извикаха да се явя за ПТП с подобен на моя автомобил,
че ми звъняха и след като ходих пак да ме викат :mhihi: Втори тъпир беше взел списъка явно :lol:

Обаче КАТ разбираш ли "не ме намират" ... тц, тц ... Ти да видиш, как съм се укрил :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Мнение от Lenco » 08 Юни 2017, 9:08

Писна ми да се боря с простотията в тая държава, но ако решите нещо съм ЗА :yes: .
Въпреки, че мача е ясен, ще извадят всички дрифтъри и нарушители с БМВ, ще обяснят, как форума с най-лошите шофьори се бори против закона, тъпа история...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Мнение от bum_bum » 08 Юни 2017, 9:26

kener написа: Интересно е, какво се случва, ако в такава ситуация караш без книжка и стане ПТП, веднага ще лъсне неправомерно отнетата книжка и к'во праим..


Ми нищо не става. Писах по-горе как седях година без книжка, похарчих 600 и нагоре лева и после ми казаха просто "ами извинете".
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Мнение от Top Gun Maverick » 08 Юни 2017, 18:59

Колега Илков, никой, НИКЪДЕ не ти е казвал, че точно ти се крил, ставаше дума за масовия случай. Аз тука не съдя никой, че се е крил или не, казах защо го правят това с книжките. Ти ако искаш пак се мъчи да го извърташ по 5 други начина.
Декстъре, казах ти, че ти си знаеш за глобата вече и ми е все тая дали ще я плащаш или не, не те обвинявам, твоя работа си е. Дали си щял да знаеш или не към момента е все тя защото по един или друг начин си разбрал, но не си отишъл да ти я връчат. Ако баба мъжка и дръжка ги знаеш също. Ако все пак искаш отговор, вероятно нямаше да знаеш ако не бе отишъл. :mhihi:
Аз не оправдавам нито КАТ, нито вас, нито пък нападам първите или вас.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Мнение от K_Ilkov » 08 Юни 2017, 21:04

Top Gun Maverick написа:Аз не оправдавам нито КАТ ...

Хубаво, че го уточни, че иначе от километрите ти писмО се чудех дали ПР-а или правния отдел на КАТ е налазил форума :winky:

Едно ще ти кажа, последно, - гражданина има право на избор дали да спазва законите и реда със съответните последствия от това.

От друга страна полицая няма този лукс, тъй като е служител и пазител на ЗАКОНА.
Приел е доброволно тази роля и срещу съответното заплащане, което е ниско за съжаление както на всички хора в БГ-то, но също е приел доброволно.

За мен по тези въпроси няма дискусия и всички смекчаващи вината обстоятелства изписани от теб струват 0 (нула).
Пък ти ако искаш продължавай колкото ти е на сърце ;)
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Мнение от Top Gun Maverick » 08 Юни 2017, 21:09

Е да де, но в случая нали все пак е законно да ти вземат книжката? Тоест те са спазили закона защото така трябва да правят. Това, че самия закон има недостатъци е отделна тема. А че те прилагат избирателно или по-скоро когато им се работи пак е друга тема.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Мнение от K_Ilkov » 08 Юни 2017, 21:23

Сигурно е в мен проблема, че не мога да се изразя ясно ... Но пък и други го написаха поне няколко пъти.
Ама нито съм тънък разбирач на ЗДВП нито юрист. Обаче така казА и по телевизията един с пагони, че ако не са връчени ще бъдат връчвани.

Ако не са връчени, е неправомерно отнемането на документите.
Още в първото мнение написах, че и тия от Видео контрол това казаха ...

Като се замисля, може и в теб да е проблема, май повече си падаш писател, а не читател :dunno:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Отнемане на СУМПС за глоби VS фолио за затъмняване

Мнение от Top Gun Maverick » 09 Юни 2017, 4:52

Абе разбрах те. Само където има нещо, което ти не разбираш или не искаш по-точно да е така. Онзи с пагоните ти го е казал, не виждам защо въртиш едно и също. Ясно е, че не е в час работата, ясно е, че трябва да се промени, НО докато или по-точно АКО това изобщо някога се случи, то ще бъдат връчвани, просто защото на тях така им е по-лесно и защото все има неоткриваеми елементи, които даже и да ги откриеш и да им ги връчиш, те пак ще откажат да платят. Сега това било тяхно право както казваш ти, добре. Тогава пък държавата има право да им отнеме книжките и така ще прави. За сухото и суровото го разбрахме, дано и ти си разбрал обаче за мнозинството и малцинството, мисля темата е изчерпана. От тук нататък на теб и всички недоволни им остава само да променят нещата като толкова ви пречи това нещо, ама не и да си чешеш клавиатурата обяснявайки ми как аз не съм те разбрал 1500 пъти(нещо грешиш, всички други ме разбраха отдавна)все едно аз определям кое и как да се взема на криещите се в тази държава и на не криещите се като теб, които са изгорели в ролята на мокрото. Хайде вече не ме намесвай мен в тази тема, че не ми се пише повече по нея, нито чете, обърни се към някой друг ако имаш още какво да повтаряш, нито ми се чете, нито ми се пише, нито има какво. :yes:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Е.Димитров

Последни теми
Facebook