Квартира ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 21.02.2007
Кара: М40, 1.6

Квартира ?

Мнение от Chapai » 25 Май 2017, 11:09

Как вървят квартирите в София в района на кв. Света тройца - 3 градска болница ? Колко се доплаща допълнително като вода, отопление... Сина иска да се събере с приятелката си и да довърши образованието си...
Едно е да се държи като отегчена съпруга, друго си е като ококорена комшийка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Квартира ?

Мнение от speeder88 » 25 Май 2017, 11:13

Колега до скоро за тристаен доста непретенциозен плщше 400, преди 5-6 месеца хазяинът му реши, че ще го изгони елегантно и му го вдигна на 600. Сметките в зависсимост от това дали има ТЕЦ или не би скедвало да са около 20-на макс за вода, 30-на макс за ток с ТЕЦ, от 50 нагоре без ТЕЦ. ТЕЦ сам по себе си летните месеци е не повече от 20-на, зимата пак в зависимост от големината на апартамента, изолацията, надуването на радиаторите и кражбите - макс 200, има случаи и на повече, ама там вече говорим за много груби кражби, много шибано изравняване.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Квартира ?

Мнение от barty » 25 Май 2017, 11:58

Колега, въпросите са много общи
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 21.02.2007
Кара: М40, 1.6

Re: Квартира ?

Мнение от Chapai » 25 Май 2017, 12:14

Скромна квартира за студент и приятелката му живущи на семейни начала без бебе.
Едно е да се държи като отегчена съпруга, друго си е като ококорена комшийка.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Квартира ?

Мнение от streetz » 25 Май 2017, 12:29

Колко стаи, обзаведен-необзаведен, етаж, ново-старо? Иначе всичко зависи до колко държат на мизерия - има за по 400 лв пълни дупки, що годе приличните двустайни започват от 600 лв. Консумативите са около 100 лв на месец средно.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Квартира ?

Мнение от ka4i » 25 Май 2017, 13:25

За друг квартал мога да кажа - Левски Г. Към 50 квадрата, ново строителство, никога не е живял човек вътре, напълно обзаведен (много добре),5ти етаж от 7, дограми, външни изолации, няма ТЕЦ , живея сам -450 лева, сметките лятото са ми към 25 кинта, зимата - 60-70.
Изображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Квартира ?

Мнение от alekangg » 25 Май 2017, 20:31

Цените вървят само нагоре и повечето апартаменти са ниво общежитие преди 20-30 години. Както се каза, за под 400лв няма нищо, като за тези пари са едностайни или макс гарсониери с обзавеждане на 30год.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 20.08.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90 N46B20
Мечтае да кара: M4 CS

Re: Квартира ?

Мнение от merx » 26 Май 2017, 10:00

Аз не съм много съгласен. Моята квартира е в Младост 2, ново строителство, апартамента е доста просторен, че чак ми тежи в събота като трябва да го чистя :lol: , обзавеждането си е на 6-7 г. грубо и плащам 500 лв. Но цената си е такава, защото съм го наел преди 3 години и малко. Сега за тия пари в тоя квартал - боксониера и пак с късмет.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Квартира ?

Мнение от alekangg » 27 Май 2017, 16:20

merx написа:Аз не съм много съгласен. Моята квартира е в Младост 2, ново строителство, апартамента е доста просторен, че чак ми тежи в събота като трябва да го чистя :lol: , обзавеждането си е на 6-7 г. грубо и плащам 500 лв. Но цената си е такава, защото съм го наел преди 3 години и малко. Сега за тия пари в тоя квартал - боксониера и пак с късмет.


Интересен пост, хем не си съгласен, хем твоята квартира е наета преди 3 години и казваш, че сега е друго...

Ако се говори за наемане сега, без познат, приятел или жокер, положението е плачевно, без значение в кой квартал.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 20.08.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90 N46B20
Мечтае да кара: M4 CS

Re: Квартира ?

Мнение от merx » 27 Май 2017, 17:59

alekangg написа:
merx написа:Аз не съм много съгласен. Моята квартира е в Младост 2, ново строителство, апартамента е доста просторен, че чак ми тежи в събота като трябва да го чистя :lol: , обзавеждането си е на 6-7 г. грубо и плащам 500 лв. Но цената си е такава, защото съм го наел преди 3 години и малко. Сега за тия пари в тоя квартал - боксониера и пак с късмет.


Интересен пост, хем не си съгласен, хем твоята квартира е наета преди 3 години и казваш, че сега е друго...

Ако се говори за наемане сега, без познат, приятел или жокер, положението е плачевно, без значение в кой квартал.


Не съм съгласен с частта, че повечето квартири са някаква мизерия и са с обзавеждане от на баба ми времето. Тъпото е, че пенсионерите чули, че квартирите са много скъпи и предлагат някакви коптори за малко по-малко пари от колкото примерно би си взел човек апартамент с по-ново обзавеждане. Иначе съм съгласен, че квартирите вървят постоянно нагоре и е така, щото има търсене. Както се вика ''Не е луд този, който яде баницата, а този, който му я дава''.

А за брокерите хич не ми се говори, 9 от 10 са пълни шиб*няци, дето хич не им пука да ти помогнат да си намериш хубава квартира, а само да ти вземат парите, както е с повече неща в тази държава де. :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 505
Регистриран на: 1.06.2010
Местоположение: София/Русе
Пол: Мъж

Re: Квартира ?

Мнение от rhase » 27 Май 2017, 23:19

От 3 години съм в Света Троица. Квартирата е непретенциозна, бих казал старо обзавеждане, но пък среден топъл апартамент. Двустаен (2 стаи + кухня + баня) ~60-70кв.м, ТЕЦ-а зимата стига 100-120лв, като радиаторите не се спират и си стоя по тениска целогодишно. Ток и вода варират около 20-30лв. Наема е 400лв, но сега като гледам са се вдигнали цените със 100-150лв за същите условия в района. Честно казано си стоя, защото се разбирам супер с наемодателя, мястото е хубаво и колкото да не ми се вярва, нямам проблеми със съседи :mhihi: А и най-противното нещо е да се занимаваш брокери и да обикаляш като гламав по огледи на места, които нямат нищо общо с критериите които си дал.
Това с обзавеждането и състоянието на апартамента е много относително и индивидуално. За някой и мебели на 5 години са вече стари, за други е все тая - защото все пак е квартира. Аз лично не виждам смисъл да плащам 7-800лв за "лукс" квартира, след като за още малко може да си изплащам мой апартамент, обзаведен както си искам и който след време (макар и не малко) ще си остане мой.
Харесва ми, че има всички видове магазини наоколо, градски транспорт (който ползвам 10пъти в годината :mhihi: ) и е сравнително близо до център (пак 10 пъти в годината макс :mhihi: ), платени паркинги 2-3 в района.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Квартира ?

Мнение от Kurtov » 19 Яну 2019, 23:31

Здравейте.
Има ли някой колега, който да отдава гарсониера в София в района на Младост ?

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], ogi.73

Последни теми
Facebook