Да си купя ли нов телефон и какъв?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Да си купя ли нов телефон и какъв?

Мнение от Don_Diego » 07 Окт 2017, 21:46

MartinP, аз нямам проблем с прегряване, нито с бързото зареждане (засичал съм такива оплаквания в интернет). Единствено ми е стоплят повече когато гледах hd клипове с усилен звук и зареждах
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Да си купя ли нов телефон и какъв?

Мнение от turbonetic » 08 Окт 2017, 10:07

super_mario написа:Днес ми казаха за модел Xiomi Redmi note 4x . Много добър тел бил сега навлизал в БГ. Ако,някой го има да сподели мнение. Благодаря!



Аз си поиграх преди месец два с старото хиоми какво да ти кажа брутален телефон няма лагване,засичане много бърз на външен вид също страхотен телефон! Казаха ми ,че този Xiomi Redmi note 4x бил още по-брутален с една дума това е китайския айфон :mhihi: Сравнявах ги с най-новия самсунг на моменти самсунга имаше лагове докато хиомито работеше перфектно !

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 17.04.2013
Пол: Мъж

Re: Да си купя ли нов телефон и какъв?

Мнение от goshevv » 08 Окт 2017, 12:27

Xiaomi са много добри телефони, няма спор. Има обаче едно "но". Трябва да ти се занимава с флаш, руут и всякаквите там производни действия :) Ако телефона се вземе от Китай, много често идва с т.нар. гаражна версия на рома, което предполага не добра работа - изпитах го лично. Взех си Редми Про преди време - изработката е прекрасна, всичко е изпипано добре, но разговорите ми прекъсваха непрекъснато, постоянно крашваха приложения. В последствие разбрах, че това бил единственият телефон на марката, който нямал официален европейски ром, демек лошо :) Така че първо проучете за кой модел какви официални ромове има, и ако всичко е налично и ви се занимава - скачайте, едва ли ще съжалявате.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 13.04.2008
Пол: Мъж
Кара: ски и свири на цигулка

Re: Да си купя ли нов телефон и какъв?

Мнение от super_mario » 08 Окт 2017, 14:17

turbonetic написа:
super_mario написа:Днес ми казаха за модел Xiomi Redmi note 4x . Много добър тел бил сега навлизал в БГ. Ако,някой го има да сподели мнение. Благодаря!



Аз си поиграх преди месец два с старото хиоми какво да ти кажа брутален телефон няма лагване,засичане много бърз на външен вид също страхотен телефон! Казаха ми ,че този Xiomi Redmi note 4x бил още по-брутален с една дума това е китайския айфон :mhihi: Сравнявах ги с най-новия самсунг на моменти самсунга имаше лагове докато хиомито работеше перфектно !

Мерси. Потвърждава ми се мнението, че този ще е!:)
От АлиЕкспрес мисля да го поръчвам.
БМВ е религия чада мой ,споменаването на Марката до марки като опел и други кокошарници е обидно ! Карайте си там недозавиващите, балонообразни, бавнооборотни автомобилчета, чието задвижване е на неправилните колела ,оставете ни нас балъците каращи 8-10 годишни БМВ-та на цената на 3 опела!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Да си купя ли нов телефон и какъв?

Мнение от Don_Diego » 08 Окт 2017, 14:50

Мтел вече са представител на Xiaomi и пускат оферти с техни телефони, разгледай ги и ако не си на зор изчакай малко да пуснат повече модели. Най-малкото така ще имаш гаранция :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Да си купя ли нов телефон и какъв?

Мнение от bum_bum » 08 Окт 2017, 14:55

https://www.xiaomishop.bg

Това се оказа, че е на съквартиранта ми от студентските години. Бил официалния представител за България. Цените не ги знам как са сравнено с Алиекспрес, защото не съм си купувал такъв телефон. Но имат гаранция.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Да си купя ли нов телефон и какъв?

Мнение от alekangg » 08 Окт 2017, 15:24

Да разбирам ли, че има ментета на тези неща, след като горе на сайта им пише оригинални Xiaomi телефони???

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Да си купя ли нов телефон и какъв?

Мнение от bum_bum » 08 Окт 2017, 16:24

За телефоните не знам, но камери на тая марка има фалшиви. Така, че е твърде възможно.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 13.04.2008
Пол: Мъж
Кара: ски и свири на цигулка

Re: Да си купя ли нов телефон и какъв?

Мнение от super_mario » 08 Окт 2017, 16:30

bum_bum написа:https://www.xiaomishop.bg

Това се оказа, че е на съквартиранта ми от студентските години. Бил официалния представител за България. Цените не ги знам как са сравнено с Алиекспрес, защото не съм си купувал такъв телефон. Но имат гаранция.

Колега подържаш ли връзка със съквартиранта си още да го разпитаме това онова за тези телефончета“?
БМВ е религия чада мой ,споменаването на Марката до марки като опел и други кокошарници е обидно ! Карайте си там недозавиващите, балонообразни, бавнооборотни автомобилчета, чието задвижване е на неправилните колела ,оставете ни нас балъците каращи 8-10 годишни БМВ-та на цената на 3 опела!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Да си купя ли нов телефон и какъв?

Мнение от bum_bum » 08 Окт 2017, 17:05

Не, случайно се видяхме в мола. Но предполагам ако се обадиш там по телефона ще ти отговори на каквито имаш въпроси.

Каза ми, че е в контакт и ги внася директно от производителя, за това предполагам няма вариант с ментета.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Да си купя ли нов телефон и какъв?

Мнение от turbonetic » 01 Ное 2017, 8:51

Колеги,а някои има ли впечатление от Nokia 6? Води се уж с здравината на старата нокиа 3310

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 21.02.2007
Кара: М40, 1.6

Re: Да си купя ли нов телефон и какъв?

Мнение от Chapai » 01 Ное 2017, 16:20

Сина от около 2 месеца е с Нокиа 6. За момента отзивите на пубертета са само положителни и е много доволен.
Едно е да се държи като отегчена съпруга, друго си е като ококорена комшийка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Да си купя ли нов телефон и какъв?

Мнение от don_gori » 02 Ное 2017, 8:35

Знам че има колеги дето си накупиха OnePlus 5чки, та ако видят ще ги помоля да дадът малко инфо за телефона.
Преди бях с 1+3 , но го смених за S8 и аз незнам защо :mhihi: Но нещо не мога да свикна с тоя продълговат дизайн и кофти съотношение на дисплея, камерата също е пълен ужас. Та обмислям дали да не го заменя за 1+5 :roll: това мяса да е последния читав телефон с нормално отношение на дисплея и адски удобната конфигурация от хардуерни бутони отпред с FP скенер, както и супер софтуер. Мислех за Pixel 2 , но в момента е изчерпан цвета който искам и т.н. :)
Ще се радвам и ако може някой да метне някое DNG от камерата му, че ми е тръпка още от доста време да снимам с телефони.
Скоро ще пускат 1+5т , но и той вече ще е с 18:9 дисплей и FP скенер на гърба ..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Да си купя ли нов телефон и какъв?

Мнение от Nickelback » 02 Ное 2017, 21:34

don_gori написа:Знам че има колеги дето си накупиха OnePlus 5чки, та ако видят ще ги помоля да дадът малко инфо за телефона.
Преди бях с 1+3 , но го смених за S8 и аз незнам защо :mhihi: Но нещо не мога да свикна с тоя продълговат дизайн и кофти съотношение на дисплея, камерата също е пълен ужас. Та обмислям дали да не го заменя за 1+5 :roll: това мяса да е последния читав телефон с нормално отношение на дисплея и адски удобната конфигурация от хардуерни бутони отпред с FP скенер, както и супер софтуер. Мислех за Pixel 2 , но в момента е изчерпан цвета който искам и т.н. :)
Ще се радвам и ако може някой да метне някое DNG от камерата му, че ми е тръпка още от доста време да снимам с телефони.
Скоро ще пускат 1+5т , но и той вече ще е с 18:9 дисплей и FP скенер на гърба ..


Ами аз по-стабилен телефон от Oneplus 5 не съм притежавал. Имам го от три месеца някъде, дори не е лагнал за секунда, камо ли да забие. LG G4-ката също се държеше стабилно, но за същия период от време беше зависвал веднъж-дваж. Вярвал съм, а сега се и убеждавам, че действително, ако се направи отговорно Андроид порт на каквато и да е хардуерна платформа, то така получилата се комбинация не отстъпва на по стабилност на каквото и да било на пазара (дори не споменавам Apple, еле пък напоследък :mhihi: ). Нищо, че са китайци :)
Иначе какво да кажа, убийствен перформънс, стабилност, камерата си е свястна, но аз и кой знае какви изисквания нямам. DNG не снимам, но мога да снимам нещо утре на път за работа. Ако те интересува друго по-конкретно ще отговоря с удоволствие :)
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Да си купя ли нов телефон и какъв?

Мнение от don_gori » 02 Ное 2017, 22:05

Благодарство за информацията, интересува ме батерията как се държи и основно дали има някакви wackelock-ове дето не я оставят да заспи. Иначе платформата наистина е уникална 3ката е още толкова впечатляващ както беше преди година и половина. Ако не ти е проблем щракни някое .dng утре на слънчево или каквото дойде, че ми се иска да видя как излиза на lightroom-a, че 3ката даваше едни странни цветове и искаше доста калибрация.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook