Въпрос за осиновяване.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Въпрос за осиновяване.

Мнение от top » 05 Дек 2017, 10:23

Не е ли по добре да отидете да поговорите с психолог, въпреки, че може и да му е рано за това? Според мен нарочно прави всичко това, изпитва някаква неувереност и един вид иска да ви изпита колко ще го изтърпите за да е сигурен във вас, според мен сега трябва да сте най-силни и търпеливи, идеята мисля че не се свежда просто до това че не иска да учи.
Последна промяна top на 05 Дек 2017, 10:45, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Въпрос за осиновяване.

Мнение от bioz » 05 Дек 2017, 10:35

Като не му се учи да не учи, не от всеки става ядрен физик. Пък и какво лошо има в това да стане спортист, вместо коняр, имам познати в ученическите години дето учеха спортни училища и като се събирахме да гледаме филми вземахме филми от видеотеката с дублаж защото не можеха да четат. Освен това по принцип родителите на деца оставени в домове са по-скоро ниско интелигентни, но нищо не се знае може да преживее катарзис на по-късна възраст и да реши, че му се учи, но гаранция причината за това няма да стане по ваше изрично настояване. Насила хубост не става.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Въпрос за осиновяване.

Мнение от K_Ilkov » 05 Дек 2017, 10:51

Според мен имаш леко високи изисквания и очаквания, а нямаш време и търпение да обърнеш нещата ...

Дистанционно и без надзор няма как да стане за съжаление.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Въпрос за осиновяване.

Мнение от Borymeckata » 05 Дек 2017, 11:24

Да, хубаво е нещата да стават пострепенно, но наистина няма време... Те в 5-ти клас вече учат действия с дроби и съставни числа, а нашият не знае таблицата за умножение. Изостава от съучениците си с всеки изминал ден и с всеки взет нов урок.

Ходили сме на психолог - два пъти в седмицата и смисълът е никакъв. Аз вися по два часа в коридора, докато хлапето и психоложката си търкалят някаква топка или "играят шах", като и двамата да знаят правилата на шаха... Не съм психолог и не мога да преценя, но според мен и това си беше отбиване на номер - от някакъв център за социална подкрепа отчитат дейност, на края на месеца им подписвам протоколите и всичко е точно.

Ясно е, не може (и не е необходимо) всички да бъдат висшисти, но какъв може да стане неграмотен човек? Искам да завърши поне средното, да научи НЕЩО. Не го вярвам това - че някой не може да чете, но успял в живота, щото тичал бързо и скачал високо... Поне в съвременното ни общество не може да стане. Тия спортисти, дето не знаят да четат - какво са постигнали?

Според мен причината е една - мързел. Вие препоръчвате спорт - ОК, но човек като го мързи, какво ще постигне в спорта? Както и в образованието, както и в работата - без усилия нищо не става. Спорт за забавление и поддържане на форма - да, и аз карам колело и обичам да ходя сред природатаа, никога не съм бягал от натоварване. Но спорт като професия - не го виждам, честно... Знам, че има професионални спортисти, които постигат победи и печелят милиони - евала! Ето Григор Димитров, например. Ама тия хора си сцепват задниците от тренировки и си налагат строг режим, едва ли се шляят цел ден по улиците или гледат като дрогирани CN. Нашият просто няма воля и концентрация да постигне нещо (поне за момента не показва такива), затова не бих разчитал на спортна кариера...
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Въпрос за осиновяване.

Мнение от Knoxville_ » 05 Дек 2017, 11:29

Спортът ще го научи на възпитание, воля, ще започне да спазва някакъв режим. Ако има интерес към бойните спортове - и уважение.
Няма ли вариант за самостоятелно обучение известно време?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Въпрос за осиновяване.

Мнение от Dextuar » 05 Дек 2017, 11:31

Borymeckata написа:Ама тия хора си сцепват задниците от тренировки и си налагат строг режим, едва ли се шляят цел ден по улиците или гледат като дрогирани CN.
Може да е малко брутално, но само като предложение - заключи CN-а с някаква парола, повече телевизори го могат това, 4 цифри някъде и напиши уравнение, чието решение да е паролата. Не е нужно да е нещо супер сложно. Като реши уравнението, ще си отключи канала и ще гледа колкото си иска. Ето му мотивация.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Въпрос за осиновяване.

Мнение от TNT » 05 Дек 2017, 11:33

А и за професионалните спортисти да не повдигаме темата по колко взимат... щото общо взето всичко различно от футбол е пародия. Григор е 3-ти в света. Колко човека тука във форума може да се похвалят, че са 3-ти в света в каквото и да е ? Ако щете на игра на домино ? А после става на 30-35, приключва състезателната кариера и остава един неграмотник в повечето случаи. От друга страна интелигентните спортисти... доста от тях стават и успешни бизнесмени, но от моя опит по-скоро успеха се дължи на емоционалната интелигентност, която придобиват, отколкото на умствената.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Въпрос за осиновяване.

Мнение от Petrolhead » 05 Дек 2017, 11:46

z
Последна промяна Petrolhead на 11 Юни 2020, 8:59, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Въпрос за осиновяване.

Мнение от Knoxville_ » 05 Дек 2017, 11:55

Vra4anin написа:...


Доколкото разбирам, проблемът е само 1 и е независещ от гена. Не съм съгласен, че заради гена (пустата семка баце) хлапето 10 години не е било заставено да научи елементарни неща (таблицата за умножение). Има страшно много за наваксване, ако иска да го вкара в релси.

Иначе съм съгласен с написаното от теб.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Въпрос за осиновяване.

Мнение от Borymeckata » 05 Дек 2017, 12:01

Vra4anin написа:...

Разбрах те още тогава и не съм спорил с теб, нито сега смятам да споря... Изобщо не съм очаквал някакво безметежно щастие и не съм се виждал в някакви романтични сцени. Но което е истина - също не съм очаквал, че момче на 10 години може да няма НИКАКВИ интереси и НИЩО да не го вълнува. Аз на тези години бях свръх-любопитен за всичко, буквално засипвах баща ми с въпроси и сега си давам сметка, че той винаги се е стремял да ми даде разбираем отговор, никога не ме отпратил... Дори беше направил макет на парна машина, за да ми обясни как работи, също и голям картонен часовник с дървени стрелки, за да се науча да го познавам. А това диване реве, че съм го накарал да гледаме заедно NG...

Всъщност аз не се оплаквам и нямам намерение да плача на рамото на никого. Зададох конкретен въпрос - как да го мотивирам да учи и действително получих доста полезни съвети от колегите. Ретроспекции от сорта "аз казах ли ти..." не са необходими - ние сме големи хора, взимаме решения за живота си и носим отговорност за последствията.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Въпрос за осиновяване.

Мнение от TNT » 05 Дек 2017, 13:23

Това с по цял ден на улицата също трябва да го ограничите някакси. Познавате ли децата, с които излиза ? Знаете ли къде са и какво правят ? Има деца, които на тази възраст вече пропушват цигари. След 3-4 години вече ще е на възраст, където и друго може да пропуши.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 12.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39 TDS

Re: Въпрос за осиновяване.

Мнение от Vladocbr » 05 Дек 2017, 13:26

Това дете вероятно е получавало шамари и преди (физически) а и живота му е шамар. Не го връщайте към това!
Потърсете добър частен психолог,( който вероятно няма да намерите във вашия град) а не тези на които ходите.
Той не е само за него, а и за вас.
Наистина без време прекарано с детето няма да стане. Ако трябва временно се прибирай у дома колкото и да ти е тегаво, поне докато има резултати.

Изпратено от моят E2303 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Въпрос за осиновяване.

Мнение от Borymeckata » 05 Дек 2017, 13:53

Да, работили сме заедно и се получава добре. Последно рязахме едни дърва, направо не успях да се вредя до електрическия трион от него... Докато накрая сряза дървения стол на който работехме и го изгоних... Също много обича да коси градината на селската ни къща, само му запалвам косачката и си бръмчи с нея, докато свърши резервоара. Проблемът е, че бързо му омръзва - работи само, докато му е интересно. А ние знаем, че в живота е по-различно - понякога се налага да правиш не-интересни и не-приятни неща... Той му е "хванал цаката" - когато нещо не му изнася, ако може - бяга, ако не може - започва да реве и да се тръшка, дано му се размине. Няма воля и самоконтрол да си наложи да направи или да изтърпи нещо неприятно. А мен това циганско отношение към проблемите (да се бяга от тях, вместо да се решават) много ме дразни, направо ме вбесява. Миналия месец му рапнали някаква двойка, нашият си скрил бележника и всичко е точно - заминава да играе навън. Важното е да не те хванат СЕГА, а пък после - майната му, да става каквото ще.

Да го водя на работа - абсурд да го вкарам в АЕЦ-а, то и аз понякога не мога да вляза (като си забравя пропуска), та какво остава за външен човек... Повече време заедно... може да е полезно, но може да има и негативен резултат, като във всяка връзка. Никога не съм го бил (в истиснкия смисъл, със злоба), пляскал съм го само по врата 2 или 3 пъти, само като почне да се лигави и нарочно да се прави на идиот. Всъщност само образованието разваля добрите ни отношения, ако не го карахме да учи нямаше да има никакви проблеми и щеше да се възцари мир и любов. Разберете ме правилно - аз никога не съм държал на оценките, сами по себе си. Казвал съм му - за мен е важно да имаш познания за окръжаващия ни свят, а колко точно са ти писали не ме вълнува. Аз в училище не съм бил зубрач (въпреки, че някои неща като таблицата за умножение просто трябва да ги наизустиш), винаги съм се стремял да разбирам, а не да помня. Пак казвам - плаши ме липсата му на интерес към света, а не слабите му оценки в училище.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Въпрос за осиновяване.

Мнение от TNT » 05 Дек 2017, 14:03

Borymeckata написа: Няма воля и самоконтрол да си наложи да направи или да изтърпи нещо неприятно.

Както казаха... спорт. По възможност някой по-"мъжки". Боен спорт е идеално, но може да няма интерес. А и доколкото се разбира, не живеете в много голям град, надали и избора е много огромен. Направете опит да го "побутнете" към някой спорт, но нека сам си избере конкретен.

Като иска футбол - нека е футбол. Ако иска да напредва, пак ще трябва да полага усилия и да слуша наставления на треньори. Това ще му помогне да види как труда се отплаща. След време нищо не пречи да се развива в сферата на футбола. В днешно време не е нужно да си футболист, за да си във "футбола". Има спортни мениджъри, лекари, масажисти, спортни журналисти, ПР щуротии и т.н. Даже аз съм на мнение, че в България футбола за това не върви - щото всичко се прави от футболисти, които не могат да сметнат 2 и 2 = 4. В управите на всеки клуб пълно с "легенди". На запад хич не е така.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Въпрос за осиновяване.

Мнение от speeder88 » 05 Дек 2017, 14:12

Трябва да има ограничения! Баща ми навремето ми е забранявал доста неща - да излизам навън, да играя на компютъра, да гледам телевизия и т.н., да нямам джобни! 9-10 клас всички бръмчат напред-назад аз имах отпуснат по 1 час на ден да не ми забравят физиономията. Няма да ти кажа колко отрезвяващо действа. Трябва да му намерите и някакво приятелче, с което той да се състезава, а не да го сравнявате вие. Спортът може би наистина ще е доста полезен.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook