Пазара на автомобили втора ръка в БГ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от kikko » 03 Май 2017, 14:03

Основния проблем е ,че много хора искат да притежават коли, които не могат да си позволят. :yes:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от alekangg » 03 Май 2017, 14:45

dextuar написа:Не мисля, че проблемът е само в бедността. Просто много хора се надскачат.

Абсолютно!
Всеки иска нещо, а понякога и много повече от колкото може да си позволи.
Защото все още в България е много важно с какво око ще те погледнат колеги, съседи, роднини, до шофьора от съседната кола.
С две думи, проблема е в манталитета и начина на мислене, нищо общо няма с бедността.
В чужбина, който е беден, не кара кола или кара нещо евтино и невзрачно.

А защо се купуват въпреки, че на всички е ясно какви морги се внасят е пределно ясно.
Повечето хора, не могат или не искат да се занимават с ходения в чужбина и купуване на кола, още повче, че пак няма гаранция какво ще се купи, понеже пак ще се гледа най-евтината за годината и модела.
Има и един процент, които си мислят, че тяхната наистина е читава, от баба или поп.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от TNT » 03 Май 2017, 15:22

А пък и смешното е, че колегите се знаете колко взимате :mhihi: И много лесно се разбира кой се филмира на мутра-милионерче-паралия-турбо-гъзарче.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от alx » 03 Май 2017, 15:27

колите в родината са по- евтини защото ... нямат еквивалент за продан на запад. един вид в състоянието в което са на запад просто никой не иска да ги купува и затова изобщо не се излагат за продан.

и друго - много от нашите джамбази (особено по- едрите) купуват коли от търг където са доста по- евтини (но пак - това са коли които не могат да се сложат за продан на запад защото са в лошо състояние)

та с две думи - в родината са по-евтини защото се продават коли които не се продават на запада.
алекс
трабант 601с
разни други возила


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от efren » 03 Май 2017, 15:31

alekangg написа: ...от баба или поп.


Коли от баба или поп наистина има, но цената е леко различна. Наскоро един познат ми обяснява за "феномена", че А3-ките са по скъпи от А4-ките при еднакви години и километри. Страното е че не ми повярва когато му казах, че просто на А4 можеш да и върнеш 400 000 км, а А3-ки на 400 000 няма защото са градски коли.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от TNT » 03 Май 2017, 15:36

efren написа:
alekangg написа: ...от баба или поп.

Коли от баба или поп наистина има, но цената е леко различна.

И това не е точно така. Роднина работеше като шофьор на автовоз. За него си беше взел някво Волво комби 240 коня :mhihi: Звънял е и за Алфа 146 на 50 000км реални от бабичка за 3 000лв. Перфектна. Това преди 6-7 години може би. Важното е да си в схемата или да имаш много близък познат в схемата :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от alekangg » 03 Май 2017, 15:38

Има и такива, ама те са макс 1% от колите в БГ.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от TNT » 03 Май 2017, 15:40

Няма шанс да са и на 1/10 от този 1%. Такова нещо на добра цена изскача няколко пъти в годината и се продава на познати и приятели.
Последна промяна TNT на 03 Май 2017, 15:40, променена общо 1 път
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от awful » 03 Май 2017, 15:40

Vra4anin написа:Защо има коли в БГ, които поне на вид не отстъпват на европейските аналози и са доста често по-евтини ? Защото в запада се продават коли и "коли".

Ще дам възможно най-кратък пример. Октомври месец ходих на Австрия да си купя Е60 за мен, не за препродажба. Търсех хубава и здрава кола, не евтина и изгодна непременно. Купих кола от австриец със сервизна история, на реални километри, валиден технически преглед. Отворих един от сайтовете за коли и я намерих и газ към Виена:

Изображение

Купих я за € 6000 (австриеца отби € 200 ей така за пазарлъка). Според много хора Е60 530dA, произведено 2003-а година на 330 000+км, макар и с лоджик7, кожено ел. рекаро с памет и подгрев, активен волан, дайнамик драйв и ксенон, теглич... това са много пари за такава кола. Мен колата ми харесва и съм доволен от нея. Въпреки това си знам и си го признавам - стара, почти 14 годишна кола е. Слуша ме, радва ме, но си е стара. По'скръцват и поклопват пластасите из дупкте, има няколко съвсем току що избили повърхностни ръжди, твърдо си вози (очаквах за кола с такова междуосие да вози една идея по-меко), но.... важното е, че не създава ядове. На моменти дори съм се питал, дали не направих грешка, че купих 14 годишна кола, като за същите пари можех да си купя чисто нова (или почти нова) дачия или нещо от сорта... темата е дълга между другото. О да, купих си я с проблем колата, който все още не съм решил - фаровете не завиват и зеления светодиод на ключа за фаровете мига - явно някой от модулите е дал фира, трябва да го тествам и да го оправя, но щом вече 8-и месец не го правя, значи ми е все тая общо взето. Стара кола, не може без ядове.


Ден по-късно след като купих Е60-то обикалях за други коли (бяхме дружина 4-а души и всеки трябваше да си купи кола). Пристъпих в покрайнините на Виена, при едни специализирани плацове за продажба на коли. Плацове с коли и търговци, които бяха или турци/араби или двуметрови негри. Ариец на тези битаци не може да видиш. Красивата австрийска идилия и красота свърши безвъзвратно с тези плацове и автопазари - и като природа, чистота, хора... и като автомобили които се виждат :mhihi: Само ще дам един пример - видях едно от малкото Е60-ки за 3000 (три хиляди) евро. Пак беше 530D, пак автоматик, имаше кожа, но беше с обикновените седалки. Беше много рядко срещан цвят, тъмно зелен (между другото това е единственото тъмно зелено Е60 което съм видял наживо). Е60 за 3000 евро !
Гледайки колата от 5 метра с цената на предното стъкло си казах "ебах се в балъка да то платих тия коптор за двойно повече пари". :mhihi:

Реших да го огледам ей така, от чисто любопитство и се започна с разликите :mhihi: За половин минутно оглеждане на колата установих, че ако на моето ме дразни леко смачкания борд на шофьорската седалка от 330-те хил. км:

Изображение

Изображение

... то при това за 3000 евро седалката беше с дупка при "левия бъбрек" (разкъсана от качване и ставане), отделно кожата беше като пастет станала. Подлакътника на моето 530d на 330 + хил. км е в това състояние:

Изображение

... онова бе с цял подлакътник (без да се регулира за шофьора) и в периферията "кожата" се беше надула/надигнала, а там където е стоял лакътя на шофьора направо беше изорало "кожата" и се виждаше като дунапрен едно такова. Волана беше с калъф, даже не съм го и видял какво представлява, но тези "гумираните" пластмаси по кори на врати, таблото бяха да повърнеш. Ако на моето вдигнато на подемник виждам няколко ръжди в начален стадии, при това бяха потекли ръжди от всички врати и предните калници. Фаровете бяха изматирали на гъз, станали кафяви (не, че за половин час търкане с шкурка и после полиране няма да светнат де). Задния капак (багажника) беше натиснат на много кофти място (точно на ъгъла чупката отгоре, където за да се изправи ще е голяма играчка). Тук там имаше някакви невероятни цигании от типа залепено тиксо между броня и калник...
Не знам въобще това бмв на какви километри беше и какво е било технически, не съм разпитвал и чак толкова оглеждал. Но определено не беше на 300 000км като виждах салона на какъв гъз беше. Мисълта ми е - имаше защо да струва 3000 евро цена на първо четене тази кола.

Или пък ако човек намери нещо с изтекъл тех. преглед или леко чукнато/ударено или с технически проблем - цената става доста изгодна и приемлива. Но ако гледаш кола читава, здрава и права както се казва - цената е жестока. Така както гледах срив за 3000 евро, купих моето за 6000, което субективно е в едно приемливо добро състояние, така видях и фейслифтово 525d на 170 000км с никакви екстри, но на пръв поглед безупречно, за скромните 11 000 евро (за такива цени в БГ се въртят фейслифтови 535D) :)

Различни коли - различни цени, елементарно е. А щом си тръгнал да купуваш кола с цел препродажба, за да излезнеш на печалба от една нея, трябва да я купиш евтина !

PS: на същото пътуване до Австрия, 3 дни преди да купя бмв-то си бях купил друга кола, която бе в списъка, че искам да карам - хонда акорд модел 2003-2007. Просто бях тръгнал твърдо за Е60, но с влизането в Австрия видях Акорда който ми хареса и го взех, ако не намеря Е60 да не се връщам с празни ръце. Един вид се презастраховак и с покупката на бмв-то, хондата автоматично ми ставаше излишна.

Изображение

Акорда бе на 240 000км, имаше за смяна съединител и дребни неща по ходова част (биалетки, един шарнир). Купих го, стегнах го и го продадох след 4 месеца с печалба 200 (двеста) лева :mhihi: Не го бях регистрирал дори, ако бях - тези 500лв които трябваше да дам за регистрация щяха автоматично да ме накарат да продам колата на загуба. К'во да кажа повече :wave: . А съм го продал на цена, на която си вървят тук в България, нормална за пазара. Пита се в задачата - щом аз съм купил тоя акорд за сума Х, с докарването + оправянето на съединителя и другите неща по ходова част ми е стъпил на цена Y и го продавам с мъка (повтарям - 4 месеца го мъчех да го продам) само с 200лв печалба, тогава автотърговците които продават такива акорди как съществуват ? Или работят за слава или грам нищо не оправят (в смисъл, няма да сменят съединителя и ще клопа из дупките с разбитите биалетки) или го купуват буквално за няколко стотин евро.


Когато се купи дарак и се оправя се гледа да е евтино, преди 6 години от Италия купих за един Врачански пич едно Е90 320д ръчка седан, 2006 колата бе на реални 200к така, лява джанта беше друга трубото заминало, лаисните задрани все едно си ги търкал със шкурка, съединител заминал, двигател без масло :shock: седалки и мокет за коша направо като го видях и се зачудих какъв човек може да е този които го е ползвал не може да има такива хора е...и и мизерниците :shock: колата е платих 4800 Евро тогава вървяха по 18 19к лева във Бг, тази кола след 2 месец имаше всичко 2 ръка и се продаде за 17,500к лева.......... просто какъвто и кошник да е вземе ли се на добра цена печалбите са големи.
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от K_Ilkov » 03 Май 2017, 15:52

Какъвто и кошник да се вземе като се прави да е за печалба си остава кошник.

Та за тва в БГ е пълно именно с кошници ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от Kurtov » 03 Май 2017, 16:50

И сега някой като си е купил кошник и да не го поддържа ли ? :lol:
Моето мнение е, че има хора, където ще купят най-големия боклук, но ще го вкарат в пътя, както и има хора които купуват читава кола и и е*ават мамата на бързо.
Голяма част от хората гледат да е по-новичко и с повече екстри, а дали е читаво и как ще се поддържа остава на заден план :mhihi: .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от TNT » 03 Май 2017, 18:36

K_Ilkov написа:Какъвто и кошник да се вземе като се прави да е за печалба си остава кошник.

То няма проблем да ти търсят и да ти намерят и читава, ама когато цената е друга... масово се отказват.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от Elesar74 » 03 Май 2017, 20:14

Може да си купиш евтина кола и ако разполагаш с още пари, да я направиш кукла, какъв е проблема по-точно? Кое не се прави и сменя, освен може би доста ръждясало купе? Варианти всякакви има, пък това, че сме задния двор на Европа за автомобили, какво да го коментираш.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от Bogat-Beden » 03 Май 2017, 20:26

В крайна сметка с малки изключения в Западна Европа цените на колите спрямо стандарта са ако не ниски,то поне достъпни.Особено с по-читавите им лизингови схеми.Това ,че за нас 10 годишна кола е "нова",не променя фактите.Хората в един момент искат ново.Нормално е да гледат да си продадат старата кола.Да, със сигурност повечето коли,които се вкарват тук са на много км,удряни са (то колко ли 10 годишни коли не са удряни :dunno: ) и като цяло меко казано не са най-доброто.. Но в крайна сметка има и много приемливи предложения.Аз съм си купувал 2 коли от най-мразените тържища- Горубляне -1 и Дупница -1 и съответно си бяха супер :dunno: .Не бяха най-евтините за модела наистина ,даже напротив ,но все пак..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от TNT » 03 Май 2017, 20:33

Във всички автокъщи има и читави, просто са прекалено малко от общото. А за удряни... има брутални. На чичо ми алфата съм готов да се хвана на бас, че е въртяна по таван :clap: То няма 2 елемента, които да съвпадат по цялата кола. Всеки си гледа на негова си посока :mhihi: На хората масово не им прави впечатление. Дори на груби следи от удари.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook