Пазара на автомобили втора ръка в БГ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от efren » 03 Май 2017, 9:12

Защо даден модел автомобил с определен пробег е по-евтин в БГ спрямо Германия, Швейцария, Холандия, Италия...? На всички е ясно, че джамбазите превъртат километражи, но всички продължават да ги купуват. В този ред от мисли джамбазите дори нямат голям избор. На всички е ясно, че една не малка част от колите са със сериозни дефекти, които са маскирани, но продължават да ги купуват. Наскоро мой познат купи кола за 9к, за две седмици наля 3к и я продаде пак за 9к защото му свършиха парите, а колата искаше още. Същата кола можеше да се докара от Германия за 12к в много добро състояние.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от K_Ilkov » 03 Май 2017, 9:18

Понеже не виждам въпрос въпреки препинателния знак, а само тъжна констатация ще си позволя да турна един виц :ok:

Хванали един евреин, един циганин и един българин да крадат и ги осъдили на едно от 3-те: да платят 100 жълтици, да им ударят по 100 тояги или да изближат една торба сол.
Първи решил евреинът: „Да ме бият – няма да изтърпя, да ближа сол – пак не мога.“ Платил 100 жълтици и го пуснали.
Втори решил циганинът: „100 жълтици нямам, да ближа сол –не мога, на бой - държа.“ Ударили му 100 тояги и го пуснали.
Последен останал българинът: „100 жълтици – не ми се дават, да ме бият – лошо, я да видя мога ли да изближа солта?“
Близал, близал: изблизал половината и не могъл повече.
Помислил си: „Ох, 100 жълтици – не ми се дават. Я да видя тоягите“
Били го, били го, издържал 50 тояги и не могъл повече.

Платил 100 жълтици и го пуснали........
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от Комбина » 03 Май 2017, 9:41

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 2.03.2017
Местоположение: София

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от kirmer » 03 Май 2017, 9:44

Аз не мисля, че някой си купува кола с фалшивата илюзия, че всичко и е наред...
Аз си купувам кола на старо и две години я правя и опознавам. Но това си го зная преди да купя :)
Да е жива и здрава химията :) Стероидите помагат...


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от steeN » 03 Май 2017, 10:09

Защото сме бедна държава. Като спрем да сме бедна държава това ще се оправи. На обратно няма да стане.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от Dextuar » 03 Май 2017, 10:12

Не мисля, че проблемът е само в бедността. Просто много хора се надскачат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от toncho83 » 03 Май 2017, 10:22

Защото е взет блъснат (тотал щета) от чужбина.На 500 000 + км. е и се възстановява с крадени части!После някои си го купува на цена и :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 22.09.2012
Пол: Мъж
Кара: e46 330ci
Мечтае да кара: e92 m3
Детайли за колата: Добра е , но има някои пропуски!

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от shopa_bs » 03 Май 2017, 10:28

dextuar написа:Не мисля, че проблемът е само в бедността. Просто много хора се надскачат.


Много точно казано :yes:
Ето и пример: Почти никой не си купува е39 от най-скъпите и не отделя достатъчно за подръжка. За сметка на това повечето си взимат от най-евтините е60 и после изтъняват подръжката докато върви.
ASC off -> FUN on

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от drago9205 » 03 Май 2017, 10:37

В този ред на мисли аз имам от известно врме една чуденка - кое е по-добре:
1. Да вземеш кола, на която и предстоят ремонти или с някакъв дефект (да речем махоик, турбо) на по-тънка цена и пак да си я оправиш и да ти излезне да речем 15к всичко, но си сигурен, че е направена?
2. Да вземеш кола, на която някой е направил тези ремонти преди теб, но пак ти взълиза на 15к и не си сигурен дали и с какво са правени, но пък ако са - много неща може превантивно да са оправяни?

Наистина много се двоумя кое е най-правилно, защото като се замисля прагматично и в двете неща има плюсове и минуси.

Инак по темата - аз много се чудех защо има нагличанки по 5-6к лева, когато пазарната кола на същият автомобил е 10-12к. Вярно дяна дирекция е, но тая кола не е купувана 2 пъти по-евтино в UK, май от английските автомобили, които се внасят може на големи кошари да попадне човек.
А цените за Германски/Италиански/Швейцарски - имам едно единствено обяснения и то е, че се внасят най-големите утайки, които се намират на пазара там и нашит джамбази ходят с автовоза изкупуват на куп най-пропаднаите и евтини кошове за без пари и това е.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от efren » 03 Май 2017, 11:01

drago9205 написа:
А цените за Германски/Италиански/Швейцарски - имам едно единствено обяснения и то е, че се внасят най-големите утайки, които се намират на пазара там и нашит джамбази ходят с автовоза изкупуват на куп най-пропаднаите и евтини кошове за без пари и това е.


Това уж е ясно на всички, но накрая когато започнат да си купуват кола си мислят, че джамбазите работят за 300-500-700 лв на кола и като си купят кола за 10к, то колата е струвала 8.5к +1к транспорт и джамбазина да спечели 500 лв, и даже я спазаряват на 9200 :mhihi: ...
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от barty » 03 Май 2017, 11:23

Купуват се трошки, стягат се и хоп...чуден нов внос.
В Whealer dealer е същото, само че по-нагласено.
Всъщност, стар търговски трик, спомнете си за ябълките на Рокфелер.
:yes:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от K_Ilkov » 03 Май 2017, 11:49

А каква е целта на темата всъщност?

Не за друго, ама тука освен да се констатира една обществена тайна не виждам кво може да произлезе различно ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от TNT » 03 Май 2017, 12:01

Да, какъв е смисъла ? Нито на хората им идва акъла, като се опарят, нито нищо. Един приятел купува 6 или 7-ма поредна кола кенеф, ама не му идва акъла. Схемата е - читава около 15к, най-евтината обява 12 600лв, успява да намери такава за 10 000лв :mhihi: В последните 3 години кола има реално 8-9 месеца в годината. През останалото време е по сервизи.
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от K_Ilkov » 03 Май 2017, 12:09

Надеждата умира последна :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от Grozdanoff » 03 Май 2017, 12:58

dextuar написа:Не мисля, че проблемът е само в бедността. Просто много хора се надскачат.


Съгласен! Много хора с цел да си купят кола с 2г по-нова кола, си дават последните стотинки и после реват, че е станало нещо, ще кажеш че кара кола на 10000км и е невъзможно да се счупи нещо... правилната стратегия за мен е, ако имаш 10к да си купиш кола за 7к, за да не трепериш после да не и стане нещо.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook