Пазара на автомобили втора ръка в БГ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от Е.Димитров » 23 Юни 2017, 9:24

efren написа:Откакто пуснах темата разговарях с много хора и всеки един от тях е напълно съгласен, че в БГ се вкарват гробове и километражите им се връщат с по няколкостотин хиляди км,
НО всеки един от тях вярваше, че точно неговата кола е на реални км, че я е взел от автовоза, че джамбазина му е приятел и никога няма да го излъже, и т.н и т.н. ...


Хахаха, вярно е това.
Един приятел си купи кола от "приятел" вносител на втора употреба автомобили, като онзи му обясняваше, че колата е на реални 160к километра.
Та пича нещо я прави, и бръкна някъде на дълбоко и тъмно място в коша, и намери табелка за смяна на маслото от преди 3 години и там се мъдреше число на километрите, колкото сериен номер на касетофон. Пишеше някъде около 370к километра :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от KPETEH » 23 Юни 2017, 16:07

некой е подхвърлил фалшива бележка :mhihi:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от barty » 23 Юни 2017, 18:38

KPETEH написа:некой е подхвърлил фалшива бележка :mhihi:


Сакън недей, колата е от "приятел" :mhihi:
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от sixstraight » 23 Юни 2017, 21:04

И аз знам за едно е91 от приятел на реални 160х км пък като го закачиш с делфито излиза че е дало грешка в дисата на 204 х км, така че от преател е най-сигурна работата :driving:
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от Stoqnov_1979 » 23 Юни 2017, 22:39

Някой по-нагоре каза,че взел колата направо от автовоза и значи всичко е наред!?
Имам приятел,който работи точно такова нещо в автокъща. Връщане на километражи на 100% от всичките коли,които се докарват в нея. Отделно понякога се е случвало да отиде автовоз,който е натоварен с коли за друго място и да се преправят всичките на него. А някой си сигурно през това време чака в неговия си град за колата си и после казва: Ама аз направо от автовоза я взех и нищо не е правено :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от KPETEH » 27 Юни 2017, 10:02

sixstraight написа:И аз знам за едно е91 от приятел на реални 160х км пък като го закачиш с делфито излиза че е дало грешка в дисата на 204 х км, така че от преател е най-сигурна работата :driving:

а тая сивата 5-ца от 91-ва, закача ли я?! Кажи там кво става, приятел :mhihi:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от Dextuar » 27 Юни 2017, 11:59

Квото и да си говорим, няма как регистрирана кола (ама не преди 1-2 месеца да си я купил и да си и видял проблемите и да искаш да я разкараш) да е на цената на нов внос. Според мен такива коли са с някакъв дебел предстоящ ремонт.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от KPETEH » 27 Юни 2017, 16:45

dextuar написа:Квото и да си говорим, няма как регистрирана кола (ама не преди 1-2 месеца да си я купил и да си и видял проблемите и да искаш да я разкараш) да е на цената на нов внос. Според мен такива коли са с някакъв дебел предстоящ ремонт.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Новия внос е кола която някога е имала регистрация някъде... ква е разликата?! БГ-регистрацията сваля цената автоматично ли? Не разбирам логиката... То половината нов внос са изтаванени преди да дойдат тук...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от Dextuar » 27 Юни 2017, 16:53

KPETEH написа:
dextuar написа:Квото и да си говорим, няма как регистрирана кола (ама не преди 1-2 месеца да си я купил и да си и видял проблемите и да искаш да я разкараш) да е на цената на нов внос. Според мен такива коли са с някакъв дебел предстоящ ремонт.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Новия внос е кола която някога е имала регистрация някъде... ква е разликата?! БГ-регистрацията сваля цената автоматично ли? Не разбирам логиката... То половината нов внос са изтаванени преди да дойдат тук...
Баш обратното казвам. Гошо си купува кола за 15к, кара я 2 години, налива 5 бона в части, не броим смяна на масла и боядисвания, говорим за да кажем съвдинител, маховик и т.н скъпи ремонти. За тези две години Гошо навърта 30-35к. Гошо не е луд, знае, че тая кола не струва 20к, но Гошо не е и тъп, защото знае, че за разлика от новия внос за 10к, Гошо си знае стоката и в повечето случай Гошо си я знае и й е оправил кусурите. Затова Гошо я пуска за 14к. Това имах предвид. Тук ключово е, че Гошо не е мърляч, гледал си е колата за себе си поне година/ да може всичко скрито да е изкочило/, а не кат бат Иван вкарал, нещо се окотило и я продава директно от собственик с регистрация на 2 месеца.
Ей това имах предвид аз.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от K_Ilkov » 27 Юни 2017, 17:01

Евалата, Гоше! :yes: :mhihi:

KPETEH написа:Новия внос е кола която някога е имала регистрация някъде... ква е разликата?! БГ-регистрацията сваля цената автоматично ли? Не разбирам логиката... То половината нов внос са изтаванени преди да дойдат тук...

Нов Фнос е нещо като "всички екстри" и "реални километри" отдавна не означава нищо :mhihi:

Иначе има логика една и съща кола карана и поддържана в Германия да е по-читава от такава карана тук ама не се знае знае ли се :mhihi:

Също и на Гошето логиката може да е вярна ама Гошето може и да е правил разни БГ лайнарщинки и пак да Й иска повече от новия Фнос
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от TNT » 27 Юни 2017, 19:18

Също така и Гошето да се е наиграл при 3-4 бг-форумни-топ-майстори-разбирачи :yes: :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от Dextuar » 27 Юни 2017, 19:40

Ей затова е много важно да прецениш Гошето и като човек, не само ламарината, която кара. Ако повечето хора можеха да видят бившите собственици на новия внос, надали щяха да си ги купят сегашните кочинки.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от ukelichko » 27 Юни 2017, 20:09

Оставете го вие Гошо, дайте да видим купувача Пешо с прякор Адидаса. Та Пешо е дръпнал някакъв кредит, около петнайсетунка и иска да стъпи на премиум клас кола, да покаже стил и класа. За 15 може да си купи нова Дачия с климатик и пет години гаранция :kuku: Може и да си купи нещо от типа на Фокус или Астра на 5 години, което не е били фирмена кола, на около 90К километра или Фиат Пунто на три години. Всички от компанията на Пешо го убеждават, че това са боклуци и едно 12 годишно БМВ ще ги закопае всичките. Пък и Пешо не е смотаняк и единствено БМВ или Мерц са достойни за него. Един вид, ходят му на джапанките Адидас. Те пък и тия педали от Адидас така са сложили надписа, че почти не се вижда. Намира си Пешо Х5-ца от Германия на свет години. Тази кола била на Гюнтер, след това я купил Зоран, който я продал на Ахмед, който я дал на синовете си да си карат материалите до обектите в които лепят плочки. Нормално стечение на обстоятелствата. Каквото се търси, такова се предлага.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 15.05.2017
Пол: Мъж

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от ivan40glupaka » 27 Юни 2017, 21:08

ukelichko написа:Тази кола била на Гюнтер, след това я купил Зоран, който я продал на Ахмед, който я дал на синовете си да си карат материалите до обектите в които лепят плочки. Нормално стечение на обстоятелствата. Каквото се търси, такова се предлага.

Обаче това е само за първите 6-7 години от живота на колата- докато стигне колата до БГ минават още толкова и дори не искам да знам какво се случва в това време.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Пазара на автомобили втора ръка в БГ

Мнение от Top Gun Maverick » 27 Юни 2017, 21:30

За новия внос само да вметна, че вярно отдавна не значи нищо, но...не се знае, знае ли се Илков както казваш самия ти. :mhihi: Не знае, понеже ще се изненадаш колко много народ още робува на онова "кола каран в Германия 300 000 км. е много по-добре от кола карана в България 100 000 км. :shock: Всъщност никой от тези поддържащи тази теза не осъзнава, че километрите са си километри и най-важното е на първо място колко са те, на второ място как са навъртяни(градско, смесено или извънградско)и на трето място идва как е поддържана колата, което ако е зле, то може да обезсмисли първите две. Върви обясни на един човек, който още мисли как износено окачване е най-големия проблем на колата, че може да има в пъти по-големи проблеми от това да смени няколко накрайника, някой тампон, шарнир или амортисьори. Та не ги мисли за толкова тъпи продавачите, щом го пишат, значи хората връзващи се на това са повече от другите, които знаят, че реално нищо не значи, особено пък да гарантира нещо. Реално щом една лъжа се повтори 100 пъти най-клиширано казано, тя се превръща в истина. Та щом всички джамбази ти обясняват за новия внос, то значи бая народ ще се замисли над това нещо. Горе-долу наистина е като разните там "Уникат, реални километри, качваш се и караш" и т.н. Знаем всички защо ги пишат, но има огромен брой хора, които се връзват.

Миналият ден един със скъсан ремък на Вектра Б(скъсал го защото не го сменял много време(мене ако питаш никога))решава, че няма да прави ремонт на 1.6 мотора, а ще си купува втора ръка. Обяснявам му аз, че няма гаранции този втора ръка в какво състояние ще е, а ако направи неговия поне ще го знае какъв е. Казвам му, че и 400 лв. да даде за "нов" то нека пита майстора, който ще го слага колко ще вземе, да не излезе после, че ремонта е бил по-евтин и разни други неща. Той започва да ми говори, че искал да си купи май БМВ. Дърпам му една 2 минутна лекция как най-важно е ако иска икономичен(искал Е46(каква изненада))да си вземе 318 защото 316 не стават, ако търси 6 цилиндъра да не взема 320 защото гори и не върви особено и най-важното да гледа състоянието на колата. Той почва да ми говори как имало едно 520 Е39 на газ в града, но било съмнително евтино и се чудел. Пак повтарям ключови моменти от 2 минутната лекция как най-важно е състоянието и като не е имал никога БМВ, просто може като много други да се разочарова и да намрази марката, казвам му набързо как трябва да работи тая кола и при леки колебания да не вярва на разни, че със 100 лв. там ще се оправи "дреболията". Сега очаквам да се натресе. Както един друг, който скоро се нахака с "уникално" по неговите думи 330хд(пак изненада Е46)което много вървяло, първо прави автомата(между друго май го бе свалил от автовоза и той :mhihi: )сега пукнал колектори и звънял на някакъв който му казал 300 лв. и нашия човек мисли, че продавача е луд да искал 300лв. за нищо едва ли не. :mhihi: Скоро един друг направо даде на отпадъци на Е46(каква изненада пак)320д 136 коня(макар да му бях казал, че тоя мотор е най-зле когато е стар и неподдържан от всички Е46)защото стоя 1 месец в един сервиз за "нещо си, че не палела" после още 1 месец в друг сервиз(преди и двата сервиза му бях препоръчал сервиз в който той така и не отиде, понеже в другите му даваха гаранции, че ще оправят проблема)и накрая за моргата. Та хората ме питат разни неща, аз им казвам неща от извора какво да, какво не и накрая те правят точно това, което е не. Това не го разбирам. Защо изобщо ме питат? Та такива едни разсъждения. Хората понякога просто не могат да бъдат разубедени, че не могат да минат метър с покупката на БМВ. Обаче пък продавачите ги убеждават точно в това и схемата се повтаря отново и отново. Та нов внос скоро няма да спре да се пише по обявите.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Коцето

Последни теми
Facebook