Състав на зимната гума

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от K_Ilkov » 28 Апр 2017, 21:17

И съм чувал и съм карал, ама пак да кажа :mhihi: - универсални неща няма.

Оно кое си сака си требе. Козата си иска пръч и тн. :ok:

Ама нищо де, те опитите да се надиграе ситуацията никога не спират :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от acho.rs » 28 Апр 2017, 21:31

Скърцат жестоко - което "не значи че си много бръз" (според мой познат) а че гумата се насира . Спирачния път се увеличава много - то на и на студено зимната гума спира по-зле, но на 30 градуса въздух и 50-60 градуса асфалт са трагедия.
За градско стават стига да не те бърка, че все едно си със износени накладки и озвучаваш всеки завои, тръгване и спиране.
Първото стъпване на магистралата, когато бай ганьо подкарава варела към приморско и слънчака , става зле. Спирания 160 до нула се случват често на родната тракия ...

ПС: Очаквам следващата тема да е - къде се изгубиха гумите РЕГЕНЕРАТ :mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от ukelichko » 28 Апр 2017, 21:34

Верно, къде се изгубиха регенератите. На времето имаше едни Малатеста, които се водеха топъл регенерат. Ако сложиш 100 грама тежести, можеха и да се балансират.

Изпратено от моят SM-A310F с помощта на Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: Е38, Е53
Мечтае да кара: ново

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от mi6obmw » 29 Апр 2017, 8:45

Регенератите, май се казват вече "нови" гуми в някои заводи за такива.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от K_Ilkov » 29 Апр 2017, 10:12

Vra4anin написа:"Бьорнер" колега, казва се "бьорнер" . Имам два комплекта такива рендета :mhihi:

Ше извиняваш, сигурно е така, не знам :mhihi:
Кажи барем така ли е? Универсални ли са :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от efren » 02 Май 2017, 19:02

Lenco написа:Все си мисля, че се въртят някви пари във форума.
Не може преди време да ми заключите темата.
viewtopic.php?f=4&t=400687&hilit=%D1%82%D0%BE%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B0+%D1%85%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%8F
Тя, както всички знаем се отнася за най-ценното, което си пазим (е не всички ама тва е друга тема), а не за някви гуми АБС-и, АСЦ-та, 3-ки и 5-ци.
Все пак с тоалетната хартия може да мъчиш само себе си, а с гумите е по-забавно, участват повече.
Ще съм благодарен ако някой я отключи.


Говори с BULLI, предложи му "празно за пълно", да заключи една от М-найсетте теми "зимни - летни" и да отключи твоята. Или дори 2 за 1, то теми за гуми има колкото искаш.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от Grozdanoff » 03 Май 2017, 12:40

По-бързо се износват! Това е по мое наблюдение. По-меки не спират както летните гуми и не са толкова стабилни, особено в дъжд тъй като нямат тези канали за отвеждане на водата, които ги има на летните гуми.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от dan-dam » 03 Май 2017, 13:11

Grozdanoff написа:По-бързо се износват! Това е по мое наблюдение. По-меки не спират както летните гуми и не са толкова стабилни, особено в дъжд тъй като нямат тези канали за отвеждане на водата, които ги има на летните гуми.

Без оф топик, моля :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от klintan66 » 03 Май 2017, 14:57

Даа , тук сарказма е на почит а скучаещите са доста!

Ще дойда на събора да снимам "новите" гуми с които карат всички ! :mhihi:
90 % от колите по поляните са за скрап но във форума 90 % "карат" с нови премиум гуми!!!

Пичове, и по джанти да карам пак ще спра и няма да ударя никой , защото карам С РАЗУМ И МИСЪЛ и се старая да не застрашавам себе си и другите!

Онзи ден един дрисльо изряза една X3 на, мама колата сигурно, в една много тясна и къса улица вдигайки пушилка от събрания до бордюра прах.
Аз се разхождах с жената и като мина край нас реагирах с жест в смисъл " егати , уважавай и другите". И оп, дрисльото скача на спирачките и едва спря след поне 30м. Явно с цел да ме бие.
А съм супер добронамерен, толерантен и отстъпчив ,и щях бая да го наритам, но май задна не му работеше! :mhihi:
И на мен се е случвало да се изложа , но не скачам на бой а се извинявам!
Разказвам случая ,защото и с летни гуми не се спира с 0 спирачен път а трябва да се мисли и предвижда.

Карайте бавно и внимателно и ви гарантирам , че и най-големия галош няма да направи аквапланинг , нито ще се гъне по завоите , нито спирачния път ще е недостатъчен!
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от efren » 03 Май 2017, 17:18

klintan66 написа:

Пичове, и по джанти да карам пак ще спра и няма да ударя никой , защото карам С РАЗУМ И МИСЪЛ и се старая да не застрашавам себе си и другите!



Пусна цяла тема за да ни натриеш носовете и да ни покажеш, че имаш кристален глобус и виждаш бъдещето си, вече си го разгледал по дни, месеци и години и знаеш, че няма да удряш никой? Единственото което не разбрах е с какви джанти караш лятото лети или железни, струва ми се на железните по бавно ще се търка грайфера? А зимата обуваш ли гуми или пак по джанти?
Не мисля, че може да има по-голямо бедствие от пълната и непоклатима самоувереност. Няма по голяма опасност от шофьор, който е убеден, че не може да сбърка, а на теб не ти липсва самоувереност.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от klintan66 » 03 Май 2017, 18:38

Не, колега !
Имах желание някой запознат да каже ПОНЕ ПРИБЛИЗИТЕЛНО какво има или няма в зимната гума за да се износва по-бързо през лятото ИЛИ това е просто мит?
Защото едно е да губи сцепление при екстремно каране или да се пързаля върху мокро с 160 и друго да се кара до магазина с 30км/ч на 40 градуса.
И ако е поредния мит много хора, които имат по 2,3 или повече коли могат да избутат 4-5000к км със зимни гуми през лятото.
Но от 40 мнения половината грам не са по темата, както и твоето.
Така реших да отговоря в посоката, която се даде от последната страница.
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от Dirty M5 driveR » 03 Май 2017, 19:19

Официално писмо ли да ти напиша, на тема "Защо зимната гума се износва по-бързо през лятото"? Гуми не произвеждам и химични елементи и консистенции не мога да цитирам, но десетки пъти вече се спомена в темата - зимната гума е с много по-мека смес + множество ламели, за да може на ледения зимен асфалт да ти осигури достатъчно сцепение даже и като ходиш само до магазина... Като я подкараш лятото на асфалт, на който от новините си правят експерименти как се пържат яйца на очи сместа не издържа и почва да втвърдява и рони. За тия температури е направена лятната смес - колкото по-топло, толкова по-добре, особено за високоскоростни гуми. Те пък съответно се износват по-бързо от летните гуми с нисък скоростен индекс и високо число на износване, защото винаги едното е за сметка на другото. Пускаш си едно състезание от формула 1 и виждаш как ултрамеките гуми се износват най-бързо, но и държат най-много. С твърдите гуми е обратното.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от cmdkick » 03 Май 2017, 19:52

Dirty M5 driveR написа:Пускаш си едно състезание от формула 1 и виждаш как ултрамеките гуми се износват най-бързо, но и държат най-много. С твърдите гуми е обратното.

Те едни шофъори са там... я имат я нямат 5г. от как са взели книжки... Колегата е много по-опитен и разбива "мита" за твърди/меки, зимни/летни, хубави/лоши, нови/стари гуми, а на всичкото отгоре и
гарантирам
дава гаранция...
Tires are evil - destroy them all ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от klintan66 » 03 Май 2017, 20:15

Като не знаете каква е сместа , какъв е проблема да се напишат личните впечатления без да се правят намеци и не само в тази тема?

Много пъти се е оказвало, че реалността не винаги следва логиката.

п.п. Всички теми се във форума ги има в нета , но до скоро тук информацията беше на значително по-високо ниво.
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от efren » 03 Май 2017, 20:34

Аз може и да не съм разбрал добре, ама си си купил е53 за да караш с 30 км/ч? Моето пикливо е46 го карам с около 50 до 60 км/ч градско и малко повече извънградско... явно ще си карам с летни.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: slavi7575

Последни теми
Facebook