Състав на зимната гума

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от hell's angel » 28 Апр 2017, 16:39

Vra4anin написа:След нашумялите тази седмица теми за гуми вървящи в ретроградна насока, би било логично да се пусне тема "на един мост две различни гуми". :mhihi: Дискусията би била доста интересна, особено ако се изтъкне, че поне една от гумите е премиум марка (пък била тя втора ръка или зимна).


Ми с една лятна лятото, (ДСЦ, ЕСП ) ме кастри повече, отколкото с две зимни, все тая дали е на сухо или мокро. :mhihi:
П.П. Все премиум марки са. Зимата пак е така :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от cmdkick » 28 Апр 2017, 17:16

Другото нещо което се доказа в тая тема е че сцеплението на гумите (без значение те какви са) е равно пропорционално на опита на ш'а'фйора.
Tires are evil - destroy them all ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от Dirty M5 driveR » 28 Апр 2017, 17:17

Има достатъчно информацияв мрежата, клипове и прочие... Тоя въпрос "с какво толко е по-различна зимната смес от лятната" ми е като "кое толко отличава дизеловия от бензиновия двигател"... :mhihi: А където зимата гума на мокро се пързаляла и зимата... значи е толкова гума. Купете си истински качествени гуми и няма да се пързалят. Аз търкалях едни зимни Континентали на доста години и даже на черен лед постигах добри резултати в определени завойчета. Сега ги доизносвам лятото и на есен ще ги хвърля... за което ме е изключително яд, защото исках да си купя хубави летни, ама излязоха непредвидени разходи и реших, че тая сумичка ще е излишна в момента. Нямам кой знае какви оплаквания от сцеплението, но минусите са на лице - свирят досадно, държат се по-лигаво от летните, и което най-много ме дразни шумят доста. С две думи - нищо фатално не е да се покара лятото със зимни, особено като вече няма да се позлват при зимни условия. Ама ей така на пук да се икономиса от закупуване на нови летни гуми е тъпотия.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 412
Регистриран на: 6.04.2007

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от alX3m » 28 Апр 2017, 17:32

Dirty M5 driveR написа:Има достатъчно информацияв мрежата, клипове и прочие... Тоя въпрос "с какво толко е по-различна зимната смес от лятната" ми е като "кое толко отличава дизеловия от бензиновия двигател"... :mhihi: А където зимата гума на мокро се пързаляла и зимата... значи е толкова гума. Купете си истински качествени гуми и няма да се пързалят. Аз търкалях едни зимни Континентали на доста години и даже на черен лед постигах добри резултати в определени завойчета. Сега ги доизносвам лятото и на есен ще ги хвърля... за което ме е изключително яд, защото исках да си купя хубави летни, ама излязоха непредвидени разходи и реших, че тая сумичка ще е излишна в момента. Нямам кой знае какви оплаквания от сцеплението, но минусите са на лице - свирят досадно, държат се по-лигаво от летните, и което най-много ме дразни шумят доста. С две думи - нищо фатално не е да се покара лятото със зимни, особено като вече няма да се позлват при зимни условия. Ама ей така на пук да се икономиса от закупуване на нови летни гуми е тъпотия.

Зимна гума дали ще държи на мокро зависи от шарката и обикновено тези дето държат и са с висок скоростен индекс не копаят добре в сняг.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от Dirty M5 driveR » 28 Апр 2017, 19:15

Има златна среда и тя е обикновено при премиум гумите. Искаш всичко - плащаш за всичко. А кой какво разбира под "копаят" е нещо относително.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от ukelichko » 28 Апр 2017, 19:35

Аз зимните ги изхвърлям на два сезона. Обикновено гумаджията ми дава някакви пари за тях, додавам и си купувам нови. Ама нали в семейството има 4 коли и само един дето се грижи за тях, та някой път като станат за изхвърляне зимните гуми, просто ги оставям цяло лято от мързел. Следващата зима обаче в сняг и лед са пълна скръб. Въпреки това гумаджията пак ми дава пари за тях. Значи някой ги купува и кара с тях. Не ми се мисли, този купувача, ако си е поврявал, че е голям шофер и голям играч и е докопал хубави гуми на супер далавера и влезе в някой заледен завой, какво ще се случи.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от Dirty M5 driveR » 28 Апр 2017, 19:46

То това е вече до умения зад волана, култура и разум. И с най-новите и хубави гуми може да се пречукаш доста интересно. :mhihi: Иначе факт - една "ниша" от потребителите купуват гуми, които откровено стават само за боклука, или пък за ползване през лятото като 13та резерва... Има и едни, дето в прав текст ми заявяват, че пари за нови гуми НЕ дават, сякаш това е нещо лошо. :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от NGneer4eto » 28 Апр 2017, 19:47

Не препоръчвам каране със зимни гуми на горещо време! Говоря за маркови, чисто зимни гуми. Имам горчив опит с една служебна кола на 31-2 градуса, континентал ТS850 на един сезон. На извънградско с около 90-100 ми се наложи да спра рязко, за да не се нацепя в този пред мен. На пътя имаше леки коловози на асфалта. Докато спирах, колата така взе да се лашка наляво-надясно и запчона да ме завърта настрани. Рефлективно отпуснах спирачката и се стабилизира, после пак я натиснах - колата започна да се клати наляво-надясно и за щастие вече бях намалил достатъчно за да се стабилизира. Отбих после, слезнах да огледам колата - всичко беше наред, като пипнах каучука на гумите, беше супер мек. Налягането беше нормално. Беше си страшничко. Още на следващия ден сложих летни гуми и усещането в колата нямаше нищо общо. Нарочно след седмица преминах през същото място и все едно бях с друг автомобил. Колата не беше БМВ, но си беше голяма, със системите за стабилност и т.н. Бях я карал десетки хиляди километри преди това и я познавах добре. Оттогава, вдигне ли се температурата над 10 градуса - веднага при гумаджията. Не си струва риска!
При евтините зимни галоши, доколкото знам каучукът е по-твърд и се държат по-добре през лятото, но не карам с такива гуми и не мога да споделя впечатление. Също така добрите зимни като паднат под 4мм, слоят каучук вече е по-твърд и доколкото съм чувал, се държат по-добре през лятото.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от Lenco » 28 Апр 2017, 20:01

Все си мисля, че се въртят някви пари във форума.
Не може преди време да ми заключите темата.
viewtopic.php?f=4&t=400687&hilit=%D1%82%D0%BE%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B0+%D1%85%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%8F
Тя, както всички знаем се отнася за най-ценното, което си пазим (е не всички ама тва е друга тема), а не за някви гуми АБС-и, АСЦ-та, 3-ки и 5-ци.
Все пак с тоалетната хартия може да мъчиш само себе си, а с гумите е по-забавно, участват повече.
Ще съм благодарен ако някой я отключи.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от steeN » 28 Апр 2017, 20:24

alX3m написа:Зимна гума дали ще държи на мокро зависи от шарката и обикновено тези дето държат и са с висок скоростен индекс не копаят добре в сняг.


Т.е. зимните дето държат добре на мокро и имат висок скоростен индекс... реално не са зимни :mhihi:
После се чудим що се реве как зимата не можело било със задно.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от Top Gun Maverick » 28 Апр 2017, 20:31

Може да се кара ако караш някаква бавна кола, за която няма особено значение гумите дали са от каучук или пластмаса. Понеже след едно лято тъкмо това става със зимните гуми. Което пак не е особено голям проблем за нисък клас кола, която се кара по-внимателно. По-бързо прегряват, най-лесно това се вижда по кръговите като почнат да свирят с ниска скорост дори. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 21.02.2007
Кара: М40, 1.6

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от Chapai » 28 Апр 2017, 20:40

Комбина написа:...Скоро се очаква да се появи някой в защита на всесезонните...


Какво им е на всесезонните ? Или с точните гуми можем да шофираме с точното самочувствие, че и околните трябва път да ни дават...
Шофирал съм със едни и същи зимни гуми целогодишно доста години. Лятно време пищяха по завоите, накрая взеха да се ронят но не съм забелязал други проблеми. Въпрос на стил на шофиране. Е, след тях си купих нови всесезонни.
Едно е да се държи като отегчена съпруга, друго си е като ококорена комшийка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от Don_Diego » 28 Апр 2017, 20:50

Навремето като имах едно Audi 80 quattro и едно лято реших да пробвам с зимни да карам...като му подавах повечко зор в завоите и мяташе задницата, после хората ме питаха колко съм надул мотора, та дори на сухо да се пързаля 4х4то :mhihi: . Не изкарах цяло лято де, че каретата ми станаха консуматив и не беше рентабилно, отделно гумите се разхвърчаха (бяха някакъв мишелин на 4 години) :mhihi:
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от K_Ilkov » 28 Апр 2017, 20:51

Установи ли се вече, че няма универсални неща или са нужни още 20-30 страници?

ааааа забравих, викат имало две - рендето вьорнер и професор Вучков :ok:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от Cyberloner » 28 Апр 2017, 21:07

K_Ilkov написа:Установи ли се вече, че няма универсални неща или са нужни още 20-30 страници?

ааааа забравих, викат имало две - рендето вьорнер и професор Вучков :ok:


как ще няма бе, ти за всесезонни гуми не си ли чувал :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook