Състав на зимната гума

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от ukelichko » 28 Апр 2017, 13:10

Направо страх ме събира, но не от това, че карате със скапани гуми. Страх ме е, че карате колите си на предела на възможностите им и сте опасни за останалите участници в движението. Имам 30 години стаж и незнам си колко стотин хиляди километра и до сега с АБС или без АБС и Ей Ес Пи, кола не ми се е занасяла с изключение на заледен участък, независимо с какви гуми съм бил. Имал съм екстремни спирания със скапани гуми, но винаги съм бил със съобразена скорост и пак нищо не се е случвало. Карал съм със зимни гуми лятото, защото бяха за изхвърляне и пак нищо не ми се случвало. Вярно лигави са на мокър паваж, но не е нещо фатално при положение, че карате нормално. И да разходът е малко по-голям може би. Ама колко да е по-голям и как ги мерите точно тези грамове гориво? Напоследък основен критерий при избор на автомобил не са ми конете и марката, а оценката на тестовете за безопасност и броя на еърбезите, заради малолетни състезатели експерти с кочини на по незнам си колко години, които си мислят, че улиците са писта и по-стойностен филм от "Бързи и яростни" не са гледали. Ама явно аз съм някакъв смотаняк, дето не знае да кара и само пречи на движението.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от skoti79 » 28 Апр 2017, 14:03

"ukelichko"
Чета и аз последните няколко теми за гумите и на някои мнение ми идва , е така да направя :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от Boyadjiev » 28 Апр 2017, 14:31

Майка ми кара целогодишно със зимни, за да си ходи до работа, но тая година стават точно 10 години с нейната кола и като й сменях маслото видях че е минала около 45 000км за тия години, демек кара малко. Сменя ги на 2 зими и не се е оплаквала, но все пак е жена и кара най-много с 50 :D Отначало сменях и зимни и летни, ама станаха на нищо от стоене и мина на тоя вариант. За сега не се е оплаквала :dunno:
Но дори края на март като сложих на евридейката летните имах 100 пъти повече сцепление, нищо че беше уж студено и тн... Така че летни гуми задължително, особено ако се кара нещо различно от градско и над 6-7 000км. :driving:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от don_gori » 28 Апр 2017, 14:51

Добре де а какъв е целия смисъл от това да караш със зимни гуми целогодишно, че нещо не схващам. По написаното до тук е чист мързел да не се сменят гуми по 2 пъти годишно, а не от финансова гледна точка :mhihi: Значи ще даваме през 2-3 години пари за нови гуми, щото ни мързи да дадем 2 пъти годишно по 20лв на някой да ни ги смени ? Отделно рискуваме лятото с неадекватното им поведение на пътната настилка ... нещо не ми се вързва тая работа :mhihi:
За мен това си е чиста проба цицня :mhihi: демек имаш пари за идеш да се напиеш всяка седмица в кръчмата или да си зареждаш колата, ама да дадеш пари за един комплект гуми - не :shock:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от Dextuar » 28 Апр 2017, 14:59

don_gori написа:Добре де а какъв е целия смисъл от това да караш със зимни гуми целогодишно, че нещо не схващам. По написаното до тук е чист мързел да не се сменят гуми по 2 пъти годишно, а не от финансова гледна точка :mhihi: Значи ще даваме през 2-3 години пари за нови гуми, щото ни мързи да дадем 2 пъти годишно по 20лв на някой да ни ги смени ? Отделно рискуваме лятото с неадекватното им поведение на пътната настилка ... нещо не ми се вързва тая работа :mhihi:
За мен това си е чиста проба цицня :mhihi: демек имаш пари за идеш да се напиеш всяка седмица в кръчмата или да си зареждаш колата, ама да дадеш пари за един комплект гуми - не :shock:


Аз съм чувал, че не било хубаво за гумата постоянно да се сваля и качва на джантата, затова имам и 2 комплекта джанти

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3197
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от laviatan » 28 Апр 2017, 15:05

dextuar написа:
don_gori написа:Добре де а какъв е целия смисъл от това да караш със зимни гуми целогодишно, че нещо не схващам. По написаното до тук е чист мързел да не се сменят гуми по 2 пъти годишно, а не от финансова гледна точка :mhihi: Значи ще даваме през 2-3 години пари за нови гуми, щото ни мързи да дадем 2 пъти годишно по 20лв на някой да ни ги смени ? Отделно рискуваме лятото с неадекватното им поведение на пътната настилка ... нещо не ми се вързва тая работа :mhihi:
За мен това си е чиста проба цицня :mhihi: демек имаш пари за идеш да се напиеш всяка седмица в кръчмата или да си зареждаш колата, ама да дадеш пари за един комплект гуми - не :shock:


Аз съм чувал, че не било хубаво за гумата постоянно да се сваля и качва на джантата, затова имам и 2 комплекта джанти

Винаги колите ми са били с по два комплекта джанти . Излиза доста изгодно в дългосрочен план . Отделно се щади джантата и самата гума от "качествен" монтаж :mhihi:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от klintan66 » 28 Апр 2017, 15:25

Очаквах ,че темата ще отиде в неправилна посока.

Но въпроса все пак си остава - Какъв е състава на сместа за зимната гума за да се твърди , че се износва и изпича ?
Не икономисвам от поддръжка и гуми. Карам три коли и миналата година набързо заминаха над 4000 лв за нови гуми , зимни и летни. 17 , 18 и 19 цола с по два комплекта джанти.
И сега на едната , която почти няма да се кара а ако се кара то ще е в града, колкото да се раздвижи е с чисто нови зимни мишелин.
Карам внимателно и културно и както каза колегата ukelichko , не помня някога да съм задействал абс, дсц или айбием...Никога не съм въртял гуми.

Та въпроса за СЪСТАВА на гумата остава.
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от KPETEH » 28 Апр 2017, 15:28

аз за първа година карам със зимни, ма щото имах подходящ размер за новите джанти, не че нямам летни на по-хубави джанти ама така ми кеф :mhihi: Разхода не го засичам, че не ми работи нивомера и разходомера. Колата не боксува, завива добре и спира колкото е необходимо. Тестове няма да правя, както съм сигурен, че и други не го правят, затова не мисля, че въобще има обективни мнения в таа тема, ми поредните глупости, като в другите теми. Скоростта с която форума рухва е забележителна :yes:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от Rainbow » 28 Апр 2017, 15:31

Все едно аз да те питам какъв е състава на полу-сликовете ми, че пише да не се съхраняват (да не говори да се карат) при под -10, защото после няма да са толкова "лепкави"?

Състава едва ли е толкова елементарен, че всеки по форумите да го разгадава и да се оправя :mhihi:

А на хората, които не им се сменя, защо не си купят всесезонни гуми?
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от don_gori » 28 Апр 2017, 15:34

dextuar написа:Аз съм чувал, че не било хубаво за гумата постоянно да се сваля и качва на джантата, затова имам и 2 комплекта джанти

Викаш лигавото поведение, дългия спирачен път и кофтито сцепление са по маловажни :mhihi: Пу-пу кви будали са тея дето имат по 2 комплекта гуми за зима и лято на едни джанти :shock:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от klintan66 » 28 Апр 2017, 15:39

Rainbow написа:Все едно аз да те питам какъв е състава на полу-сликовете ми, че пише да не се съхраняват (да не говори да се карат) при под -10, защото после няма да са толкова "лепкави"?

Състава едва ли е толкова елементарен, че всеки по форумите да го разгадава и да се оправя :mhihi:

А на хората, които не им се сменя, защо не си купят всесезонни гуми?


Според мен при стандартни зимни и летни каучука едва ли е толкова различен а по скоро след като шарката на летните е непрекъсната а на зимната е накъсана , допирателната площ е по-малка при зимната, съответно за по-бързото износване има логика но едва ли е над 10% .
Но за изсъхването на гумата през лятото не намирам информация.
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от KPETEH » 28 Апр 2017, 15:43

klintan66 написа:
Rainbow написа:Все едно аз да те питам какъв е състава на полу-сликовете ми, че пише да не се съхраняват (да не говори да се карат) при под -10, защото после няма да са толкова "лепкави"?

Състава едва ли е толкова елементарен, че всеки по форумите да го разгадава и да се оправя :mhihi:

А на хората, които не им се сменя, защо не си купят всесезонни гуми?


Според мен при стандартни зимни и летни каучука едва ли е толкова различен а по скоро след като шарката на летните е непрекъсната а на зимната е накъсана , допирателната площ е по-малка при зимната, съответно за по-бързото износване има логика но едва ли е над 10% .
Но за изсъхването на гумата през лятото не намирам информация.

брат, запали котлона и метни една лятна и една зимна гума отгоре и опиши резултатите.... останалото са приказки, колко да се каже, че има активност у форума...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от Dextuar » 28 Апр 2017, 15:59

don_gori написа:
dextuar написа:Аз съм чувал, че не било хубаво за гумата постоянно да се сваля и качва на джантата, затова имам и 2 комплекта джанти

Викаш лигавото поведение, дългия спирачен път и кофтито сцепление са по маловажни :mhihi: Пу-пу кви будали са тея дето имат по 2 комплекта гуми за зима и лято на едни джанти :shock:

Нямам представа за к'во говориш :mhihi: Аз си плащам като поп за нови премиум гуми, ама за 16-ки и 17-ки, няма пред кого да се доказвам с 19-ки с гуми на 5 сезона и 3 мм грайфер или нови китайчета :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от host » 28 Апр 2017, 16:04

Най-големия проблем е ако няма "хотел" за гуми около вас, да ги мъкнеш 2 пъти в годината... Ако са и в мазе (при мене са в гараж на познат).

Иначе аз си ги сменям сам, има място равно пред гаража на моя човек... Точно за да не ми правят мизерии гумаджии (премазани болтове, надрано по джанта вече съм имал)...Само ги ползвам за монтаж и баланс на нови гуми, и то само проверен гумаджия.
Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Последна промяна host на 28 Апр 2017, 16:12, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3197
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от laviatan » 28 Апр 2017, 16:10

Не заемат много място , а и се съхраняват правилно гумите с джанти на едни вертикални стойки . Има ги на пазара по 20-30 лв.
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook