Състав на зимната гума

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от bai_ILIA » 12 Юли 2017, 17:50

точно така става като чуеш да пищат гуми лятото с 21км/ч на завой. Не е нужно да загледаш гумите да разбереш, че са...
"Чемодан, вокзал, Москва"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от Jordana » 12 Юли 2017, 17:53

А как се получава че дънлоп твърдят - зимната гума се износва по бързо защото е мека и има голямо сцепление . А тука се твърди че нямала сцепление . Хендлинга добре , каква е разликата - 1-2-3 милисекунди ? Аз не намирам някаква разлика ама щом казват приемам че е така :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от host » 12 Юли 2017, 21:18

Карай с зимните и разпространявай истината.

Всеки който не кара с зимни гуми лятото просто не е пробвал и не знае какво губи.



Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от Bogat-Beden » 12 Юли 2017, 21:59

До скоро карах с едни Sunny-та зимни 2013та ДОТ.
От около седмица съм с чисто нови Пирелли-та ,произведени април т.г.

В интерес на истината,с моето пенсионерско каране,разликата без екстремни ситуации просто е неосезаема...
Какъв е изводът-че е хубаво да имаш този ресурс и да не ти трябва,отколкото обратното.
Както писаха в другата тема май,над половината висок клас мощни джипки около 10на годишни Халуди,Бенве и Мерц са със зимни гуми,при това полуизносени,нисък клас,стари,различни преден-заден мост дори.. :paranoid:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от Dirty M5 driveR » 13 Юли 2017, 5:47

Bogat-Beden написа:Какъв е изводът-че е хубаво да имаш този ресурс и да не ти трябва,отколкото обратното.
Както писаха в другата тема май,над половината висок клас мощни джипки около 10на годишни Халуди,Бенве и Мерц са със зимни гуми,при това полуизносени,нисък клас,стари,различни преден-заден мост дори.. :paranoid:


:yes: за ресурса. Просто хората не го осъзнават. Човекът така е устроен, че за жалост се налага да изпита на свой гръб негативите от едно тако решение, преди да осъзнае, че е грешно. Да не говорим, че постоянно се спекулира с безопасна скорост и прочие... И 50км/ч може да бъде достатъчно опасна и този 1м спирачен път разлика в представянето на едните и другите гуми може да бъде решаващ.
А за скъпите джипки и гумите им... Българинът е пословичен с това, че си купува неща, които не може да се позволи. ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от acho.rs » 13 Юли 2017, 6:10

Jordana написа:Ако говорим за допустимите неща , нека имаме предвид че в града скороста е ограничена на 50км а дори на магистрала е 130км . Каквото правите над тези ограничения си го правете , но не виждам ролята на зимната гума в тая работа .
С горния линк имах пред вид че дори произодителя на гумите не си е позволил да дава съвети да не се кара със зимни лятото , или да насочва потребителя за някаква пряка опасност . Нито има някакво законово ограничение , докато обратния случай е доста по-различен .
Освен това съм амбициран от другата тема - дето производителите ни заблуждават и лъжат . Видях че доста хора споделят тази кауза и викам айде и с гумите сигурно така ни лъжат производителите обаче явно тука пък не се смята за измама на производителя :mhihi: Щом с години не си сменяш маслото и спирачната течност - защо пък да сменяш гуми по предписание на производителя ?
Разни хора разни идеали :dunno:

Като пътуваш по Тракия за Бургас със всички кроманьонци, поне 4-5 пъти доста внезапано ще ти се наложи да спреш от 130 до 0 . Тогава едни 15-20 метра спирачен път отгоре, може да са доста неприятни, пък ти карай колкото си искаш пенсионерски :winky:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от don_gori » 13 Юли 2017, 7:32

acho.rs написа:Като пътуваш по Тракия за Бургас със всички кроманьонци, поне 4-5 пъти доста внезапано ще ти се наложи да спреш от 130 до 0 .

Ми тая година 3 пъти съм пътувал по този маршрут и нито веднъж не ми се е налагало да намалям от 130/140 до под 100 да речем, а какво пък да говорим до 0 :mhihi: Нещо май много NFS сте играли едно време :mhihi: верно има идиоти дето карат в едната (бавно) или в другата (бързо) крайност, но ако се спазва дистанция и се гледа в огледалата подобни brake-test-ове от 130-0 са по-скоро мит :mhihi:
По темата: единия комшия кара ML 2014г. и гледам си кара още със зимните, а не е като да няма възможност да си купи 4 нови летни гуми :mhihi: явно не му прави впечатление и си пердаши така :dunno: сигурно си е до човек и всеки си е прав сам за себе си :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от KPETEH » 13 Юли 2017, 9:28

don_gori написа:единия комшия кара ML 2014г. и гледам си кара още със зимните, а не е като да няма възможност да си купи 4 нови летни гуми :mhihi: явно не му прави впечатление и си пердаши така :dunno: сигурно си е до човек и всеки си е прав сам за себе си :dunno:

Редно е да му кажеш да чете по-редовно форума. Тук е истината!
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от bai_ILIA » 13 Юли 2017, 9:41

acho.rs написа:Като пътуваш по Тракия за Бургас със всички кроманьонци, поне 4-5 пъти доста внезапано ще ти се наложи да спреш от 130 до 0 . Тогава едни 15-20 метра спирачен път отгоре, може да са доста неприятни, пък ти карай колкото си искаш пенсионерски :winky:


онези 30-40 коли от тоталката ония ден до Ихтиман и те са си викали повечето няма да ми се случи на мен, какъв е шансът :mhihi: да малък е, но като се случи може да е късно за нови летни гуми посред лято :ok: това се обобщава с думата безопасност, но в БГ е важно да има М пакет и/или газово майната и на безопасноста. теЗ гуми кво им има супер са си, баба ти да не е карала на джугана с нови гуми :D сипи една ракия и пускай чалгата аман от философи!!!!
"Чемодан, вокзал, Москва"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от KPETEH » 13 Юли 2017, 9:52

уникални идиоти са тия дето карат по магистралата :mhihi:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от host » 13 Юли 2017, 10:28

4 нови китайски 17ки около 450лв, или 4 нови мишена 17ки около 700-800лв.... Т.е. 2 комплекта са около 1600лв, без монтаж, съхранение, 2ри комплектчета джанти и т.н. и караш 4 години поне с тия 2 комплекта ... 23 страници вода от девет кладенеца само и само да не се каже, че е бедно населението и то масово - и аз не се имам за "небеден".



Sent from my SM-G930F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от TheDriver » 13 Юли 2017, 11:23

Jordana написа:А как се получава че дънлоп твърдят - зимната гума се износва по бързо защото е мека и има голямо сцепление . А тука се твърди че нямала сцепление . Хендлинга добре , каква е разликата - 1-2-3 милисекунди ? Аз не намирам някаква разлика ама щом казват приемам че е така :dunno:


Не е толкова просто.

Така обобщено си прав зимните са "по-меки" от летните и в такава имагинерна стерилна среда имат повече сцепление.

Когато се намеси температурата обаче нещата се променят. Зимната гума вероятно ще има по-добро или същото сцепление като лятната докато не прегрее. Проблемът е че в летни температури ще прегрее бързо т.е. в тази ситуация това че е "мека" е негатив.

И тъй като няма как постоянно да им следим температурите на гумите или да правим луди предположения за това дали са прегрели или не, е редно да се придържаме към предписанията на производителя. И най-общото указание е под 5 градуса средна дневна температура - зимни, над 5 градуса летни.

Никой от нас незнае колко точно каране им трябва на тия гуми, за да прегреят и да станат на дъвка. Може да са 3 кръстовища и едно тежко спиране, може да е 2 часа каране със 140км/ч :dunno: А при 35 градуса навън, а при 40... :dunno:

Колкото и да ни бива мен, Пешо и Гошо - няма по-добра застраховка от това да караме според предписанията от производителя.
И иначе става, но е малко като возенето в градския без билет - няма проблем да си караш така, но колкото и да те бива да ги забелязваш контролите, ако често злоупотребяваш ще те хванат.
Ето какво казват от Мишелин:
Summer tyres guarantee the maximum safety performance during summer either on dry and wet roads. As an illustration, breaking from 80 to 0 kph between 11 to 26°C, on wet roads will take 4m shorter with summer tyres than with winter tyres. On dry road, braking from 50 to 0 kph under the same temperature condition will take 1.5m shorter with summer tyres than with winter tyre.


Ама това е при 26 градуса вероятно без да са карани предварително и вероятно става въпрос за нови гуми.
Със зимни на 3 сезона след 1 час обикаляне на 30градуса+ тия 1.5 метра при 50км/ч(което и така не е малко), колко ще станат?

Е аз предпочитам да ги имам в резерв без значение дали са 1.5м или 2.035м. И се надявам и лелчето дето трябва да спре зад мен на светофара докато се гледа в огледалото да ги има, за да не ми спре в багажника.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от efren » 13 Юли 2017, 12:10

host написа:4 нови китайски 17ки около 450лв, или 4 нови мишена 17ки около 700-800лв.... Т.е. 2 комплекта са около 1600лв, без монтаж, съхранение, 2ри комплектчета джанти и т.н. и караш 4 години поне с тия 2 комплекта ... 23 страници вода от девет кладенеца само и само да не се каже, че е бедно населението и то масово - и аз не се имам за "небеден".



Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Каза се, ама много хора се обидиха. И даже и да има някой, който да не го прави по финансови причини, 99 % от карането със зимни гуми през лятото е заради пари. Я пробвайте на някой МЛ със зимни гуми през месец юли да му подарите комплект летни :bchug:
От горния процент изключвам хората дето обикалят по гори и пущинаци, ама не съм видял много МЛ-и по горите.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от Rainbow » 13 Юли 2017, 15:41

Като спомена, преди 1-2 седмици много се смях как се дърпаха с мен едни момчета с ML63 AMG, със зимни гуми :mhihi:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Със зимни гуми през лятото?

Мнение от Bogat-Beden » 13 Юли 2017, 15:57

Rainbow написа:Като спомена, преди 1-2 седмици много се смях как се дърпаха с мен едни момчета с ML63 AMG, със зимни гуми :mhihi:
Да не е било от тия набедените АМГ,че има едно такова из СФ,320 cdi,ама с баджове,само като му видиш спирачките и ти става смешно
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook