Машина за полиране raider

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 228
Регистриран на: 13.11.2011
Пол: Мъж
Кара: Лимузини
Мечтае да кара: самолет

Машина за полиране raider

Мнение от az777 » 25 Апр 2017, 22:34

Колеги спрял съм се на тази машина искам да полиран 2 коли дали става въобще за нещо да изкаже те мнение ясно ми е че няма да е нещо много добро но със сигурност ще е по добре от търкането на ръка http://www.onlinemashini.bg/polirma6ina ... 110w-/3587

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Машина за полиране raider

Мнение от Kroki » 26 Апр 2017, 10:12

По принцип става, но няма регулировка на оборотите, а това е доста важно. Полирали сме едно време с такава, но е много по-добре с такава тип - http://www.onlinemashini.bg/polirma6ina ... 200w-/3586
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Машина за полиране raider

Мнение от KPETEH » 26 Апр 2017, 14:27

НИКОГА, АМА НИКОГА не си купувайте РАЙДЕР! ТОВА Е АДСКИЯ БОКЛУК! ГАРАНЦИЯТА ИМ Е САМО НА ХАРТИЯ, практически нямат таква. Купи си от ЛИДЛ от Кауфлан, от Метро, от където искаш, само не такова нещо. Успех.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 228
Регистриран на: 13.11.2011
Пол: Мъж
Кара: Лимузини
Мечтае да кара: самолет

Re: Машина за полиране raider

Мнение от az777 » 26 Апр 2017, 20:09

Kroki написа:По принцип става, но няма регулировка на оборотите, а това е доста важно. Полирали сме едно време с такава, но е много по-добре с такава тип - http://www.onlinemashini.bg/polirma6ina ... 200w-/3586

имаш ли наблюдение точно над този модел дето си посочил ?

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Машина за полиране raider

Мнение от Kroki » 26 Апр 2017, 20:21

Не, нашата беше неква китайска. Дадох ти пример каква трябва да търсиш.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Машина за полиране raider

Мнение от Mollov » 27 Апр 2017, 11:30

Rotary полиращите машини задължително трябва да се търсят такива с регулиране на обороти и още по-важно - максимално ниски минимални обороти... 600 RPM е много добре, 800RPM е абсолютният минимум!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Машина за полиране raider

Мнение от Cyberloner » 27 Апр 2017, 13:21

Mollov написа:Rotary полиращите машини задължително трябва да се търсят такива с регулиране на обороти и още по-важно - максимално ниски минимални обороти... 600 RPM е много добре, 800RPM е абсолютният минимум!

Айде айде, викаш някой да държи маркуча и ставаш воден цар на 2к оброта :D

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Машина за полиране raider

Мнение от Mollov » 27 Апр 2017, 14:10

По-добре от търкане на ръка, и по-safe от Rotary Polisher са Dual Action Orbital Polisher-ите... доста от недостатъците на Rotary-то липсват, а си е полираща машина... един от малкото недостатъци е, че е малко по-слаба... ако може да се нарече така - полиращата й сила е по-малка, иска повече време да се "търка"... но пък трудно ще направиш беля...


Другият недостатък е, че няма такива евтини...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Машина за полиране raider

Мнение от Jordana » 30 Апр 2017, 8:18

Според мен със всичките тия машини можеш мощно да си прецакаш лака , ако нямаш опит и не си наясно с техниките на шлайф и полиране . Тая за която пита колегата става за нещо ... колкото да видиш че нищо не става :mhihi: С тоя синтетичния губер дето е в комлекта нищо не става , поне трябва да се купят свестни гъби и препарати .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Машина за полиране raider

Мнение от dreadx » 13 Май 2017, 1:36

абе - понеже и аз мислех да си купувам същата Райдер, дори когато беше на 104 лв. (а сега е на 85 лв. прИмоция) - имате ли някакви други предложения, за любителски машини около тази цена, които да вършат работа?

Колкото до фирмата - вярно е, че са някакви китайски ц*гани - ама какво беше това за гаранцията, дето няма такава, KPETEH разкажи pls.

Кауфланд и LIDL не предлагат такива машини.
- в ЛИДЛ съм виждал една кръгла, с две дръжки, без регулиране на обороти, за около 30-40 лв. - дето мога да си направя същата, от намерен на кофите вентилатор с 4 степени. (даже с моторчето от вентилатора май ще имам повече екстри.)

Някой има ли такава машина, RAIDER PC04T, доволен ли е от нея?
На тази цена не виждам алтернатива, освен ако не ми кажете, че на Илиянци без гаранция се намират същите noname за 50 лв.?

Ако кажете, че върши работа, ще си купя. (- и няма да ви обвинявам после, ако се развали и не си изкара гаранцията.)
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Машина за полиране raider

Мнение от Jordana » 13 Май 2017, 8:32

Проблема на тия евтините не професионални машинки е регулацията на оборотите . Ако ти трябва за полиране само става и върши работа , но ако ще пастираш и някакви по-сериозни репарации по боята става тегаво . Настройваш оборотите и като се натисне почват да падат машината се мъчи да ги вдигне те се дигат в повече ти натискаш пак те пак падат и така една постоянна борба е с техниката хвърчащата паста пресъхването и т.н За гаранцията не знам , аз мойта я купувах от баумакс сега не знам как се казват някъде там беше към 80 лв .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Машина за полиране raider

Мнение от dreadx » 13 Май 2017, 9:35

От една страна идеята ми е да си купя нещо, което да е евтино, защото не се занимавам професионално и ще го ползвам няколко пъти, на моите си коли.

Искам например да пробвам едни кечета и пасти за полиране на стъкло (някой може ли да ме посъветва за конкретни продукти?),
също ще я ползвам инцидентно за разни пастирания, полиране на фарове и др. такива неща.

Евентуално (имайки като база някаква готова машина) - може да отпиша гаранцията и да й направя преработка така, че да си поддържа оборотите.

Ползвал съм такава машина точно един път, преди много години. - Един колега ми даде неговата - пастирах си цялата кола с нея, но наистина беше досадно, че нагласяваш едни обороти, после като я допреш падат и постоянно зависят от натоварването - т.е. регулирането беше най-обикновено, по мощност.
Но си мислех, че това е нормалното за такава машина - даже може по този начин да следиш контакта между кечето и полираната повърхност. А ето ти сега ми казваш друго.

Затова търся съвет от някой, който се занимава по-сериозно: Какво и до колко е важно да поддържа машината, за намислените от мен приложения. И евентуално от какъв ценови клас машини започват да имат реално регулиране на оборотите. (- защото ако е от 500 лв. нагоре, просто ще си взема тази от 85 лв. и ще се мъча с нея. ;)

Също има ли някакви специфични изисквания към машината при полиране на стъкло? И на двете ми коли стъклата са се понадрали от разни песъчинки и др. - като светне слънце или насрещни фарове, става една мъгла.
Една от основните ми идеи да си взема такава машина, беше за да пробвам да полирам стъклата (и без това са прежалени, та без значение какво ще стане - но все пак ми се иска да стане).

Малко е писано по форумите точно за полиране на стъкла. Четох за един в Мицубиши форума (на тези коли явно стъклата се дерат с поглед), но си взел такива специални кечета и пасти и си оправил стъклата. Абсурд да намеря чак и подробности с каква машина, на какви обороти и т.н. се прави - но предполагам, че на по-ниски в сравнение с пастирането, за да не прегрее стъклото. В описанието на тази машина пише: минимални обороти - 300 rpm. Но при регулиране по мощност, това с оборотите ще е много относително понятие.
Ако някой е правил тази работа с полирането на стъкло, и ако може да ми каже подробности, ще ми е от голяма полза.

Ако мислите, че тази машина би трябвало да свърши работа, може още днес да си я поръчам.
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Машина за полиране raider

Мнение от Jordana » 13 Май 2017, 10:04

Според мен си потърси някаква по качествена . За детайли не ти трябв голяма машина . За пластмасовите части ти трябват освен машина и целия комплект пасти и кечета за такава работа . Гледаш примерно 3М какви продукти включва системата за полиране на фарове и търсиш тия неща . В общи линии гъбите пастите кечетата и накрайниците струват повече от тая машина . На мицуто пластмасата на фара се драска даже от груб парцал . За полиране на такова нещо ще стане , там не се натиска и няма да има проблем с такава машина но качествените материали са задължителни . Това си е мое мнение , не се занимавам професионално с това така че някой колега с повече опит може да каже .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Машина за полиране raider

Мнение от Mollov » 13 Май 2017, 19:54

Качествените машини са скъпи... и мощни... и не пропадат толкова оборотите при натиск... имай предвид, че Rotary тип машините (като ъглошлайф) по-трудно губят обороти, освен това при полиране няма нужда да натискаш много, по-скоро се иска техника ;)

Евтините машини единствено могат да свършат работа в ръцете на професионалист... особено когато става дума за Rotary, техниката е нещо много важно. Без техника или ще съсипеш лаковото покритие, или ще полираш колата, но със сигурност ще има холограми и други дефекти.

При машините DA, за които съм писал по-горе, тези проблеми липсват.. ако вземете машина Forced DA, както например Rupes Big Foot, при тях DA-движението е форсирано с по-як мотор и въртеливият момент се запазва дори и при повече натискане на машината... препоръчвам този вариант за начинаещи.

Тия машини (като от LIDL), дето са с две дръжки отгоре и вибрират просто ги забравете... това за НИЩО не става.


Много добра идея е да гледате клиповете на Junkman2000 в YouTube, има доста Tutorials... малко са досадни, често повтаря едно и също, но за начинаещи е супер смислено...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 18.01.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530i E39

Re: Машина за полиране raider

Мнение от kener » 14 Май 2017, 13:52

Специално Райдера по-горе го гледах преди два дни в един магазин.
1. Доста тежък в сравнение с едно спарки поставено до него.
2. Лагера на оста имаше доста голям луфт(и на двата от изложените Райдери)
Аз бих си купил спарки 200+ лв, ама не ми се дават толкова пари, за нещо дето ще ползвам веднъж на година две.

Замислям се за 3М headlight polish kit - https://www.youtube.com/watch?v=_t1RBw0IGXA
40653

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: mirko0

Последни теми
Facebook