Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

Мнение от host » 26 Апр 2017, 14:23

Човек ... акъла на водачите е = 0 ...

на позната обяснявам, че гумите й са за кофата ... тва 1 година календарна си го говорим ...
вика айде да ми поръчаш гуми ...

400лв са евтини китайски от не най-големия боклук ако искаш ...

отговор - ъъъъ то това са много пари ?! :banghead: :banghead: :banghead:

и тва от човек с нормално образование, с акъла си ... ама кара с над 100 км из града , страх от нищо няма , аз не се возя щото ме е страх ... как има 20+ години стаж като шофьор без катастрофи нз

казах й цената за мишлен че е 750лв .... ама то няма смисъл такива гуми на моята кола ... :shock: :shock: :shock: ем що искат да карат тия хора нз ... 205 65 15 ... за е39 другия размер е още по-скъп 225 60 15 ...

и ся едва ли не й е тъпо, че се "прекарва" да ги даде тия пари ... щото веднага ми казва "ама то масово хората си купуват 2ра употреба гуми" въпреки, че 100 пъти съм казал, че за тия размери смисъл няма от 2ра ръка

ходи се обяснвай


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

Мнение от efren » 26 Апр 2017, 14:46

Ако приемем, че има три класа гуми - премиум, среден и бюджетен, бюджетния е най-добре да ги забранят за продажба. Един въпрос към всички, които мразят гумите втора ръка - като си купите "първа ръка" и ги покарате 7к км и грайфера остане 6,5 мм каква е разликата между първата и втората ръка и защо продължавате да ги карате? Не ме разбирайте погрешно, аз си купих нови гуми, но каква е разликата? Защото разликата между гудиар и линглонг (например) може да бъде усетена в целия експлоатационен период ( това също е разтегливо понятие, за мен свършва на 4 мм, за някои свършва на 1,2 мм).
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

Мнение от drago_pavlov » 26 Апр 2017, 15:01

KPETEH написа:Карайте с главата, те гумите са последното на което трябва да разчитате....

Дисковете и накладките също, както и окачването, ходовата част, светлините... На тия неща не трябва да се разчита... Скрап тунинг на макс и после карайте с главата...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

Мнение от KPETEH » 26 Апр 2017, 15:17

Не те разбирам, ма карай :mhihi:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

Мнение от bum_bum » 26 Апр 2017, 16:44

host написа:а то асфалта ни бил измама :D :D :D :bchug:


Абсолютно. Студени не стават изобщо за нищо. А загряти превъртат и с над 100км.

Пълен смях е настилката. Трябват гуми, които работят добре студени.

Има места в София на които с фиксито като блокирам задната гума се пързалям като по лед. Вярно са много тънки, но са възможно най-добрите гуми за колело с тредуеър двуцифрено число и животът едва няколко хиляди км.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

Мнение от alekangg » 26 Апр 2017, 17:01

Май наистина е добра идея да се кара целогодишно със зимни на нашия специален асфалт!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

Мнение от dan-dam » 27 Апр 2017, 21:19

Да вкарам един друг казус в темата-заслужават ли си чисто нови гуми от премиум марка със по-стар дот(3-4 годишни), с гаранция както си трябва на цената на китайски и турски гуми с нов дот?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

Мнение от (bubsa) » 27 Апр 2017, 21:26

dan-dam написа:Да вкарам един друг казус в темата-заслужават ли си чисто нови гуми от премиум марка със по-стар дот(3-4 годишни), с гаранция както си трябва на цената на китайски и турски гуми с нов дот?

Заслужават си,но трудно изпадат.Аз съм си купувал преди време от диана,но предполагам,че извадих късмет,защото работниците там ги взимат с предимство.Гумите нямаха никакъв проблем и си се държаха перфектно и ги продадох заедно с джантите.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

Мнение от dan-dam » 27 Апр 2017, 21:31

И аз така прецених и днес обух две точно в диана, ама да видя някой дали има впечатление как се държат :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

Мнение от k.milanov » 27 Апр 2017, 21:53

Да изкажа малко мнение и аз по въпроса. Преди 3 сезона бях пред дилемата дали нови ли втора ръка гуми. Сиромашия тогава само две гуми се търсеха за отпред. И реших да взема нови Таурис MADE IN SERBIA. Е такъв боклук няма. :mrgreen: :smoke:
По не доволен не съм бил никога от гуми, а съм карал какви ли не джапанки особено задни. Не знам как ги карат въобще, а масово се купуват и ги виждам на всякакви коли, ванове и сув-ове. Толкова са зле, че според мен дори един супер редови шофьор, който кара само от А до Б ще усети огромна разлика като се качи да ги кара. За някакво съвсем малко по-агресивно каране и дума да не става!
При мен на 2рия - 3тия месец едната отвори малък балон, който поправих и сега ще им е 3ти сезон, но ги прехвърлих задни. За оптред взех дайтон търинг 2. Тези гуми адски много ги хвалят за цената им и реших да ги пробвам. Цената им спрямо таурис, корморан и тем подобни с ТАЗИ шарка:

Изображение

е 15-20лв на бройка отгоре, но доста хора ми казаха, че разликата е огромна и се доверих. С времето ще покаже, но дори и сега пак колата е малко по - стабилна. Още не е валяло да видя как ще се представят.

В заключение бих казал, че на който му е мил живота да не си купува гуми с горната шарка на снимката, било то нови или стари. Такъв боклук друг няма на пазара. На дъжд пълен ужас, на сухо за нищо не стават също. Доста бързо се изхабяват и са слаби. Докато бях с тях отпред, отзад последно търкалях някакви стари китайски гуми. 1-2 дни преди да ги сменя ги запалих няколко пъти и почти на тел държаха повече от колкото тези като минаха задни, а имат още 5+мм живот и реално ще се карат 3та година и се очаква да са читави още. Да съм им навъртял около 15макс 20к км.
Пълен шит с две думи казано :bchug:

И последно, верно че в размер 205/40/17 са най - евтините на пазара, ама драги стенсъри, ще си почупите колите с тия боклуци :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

Мнение от vixx » 27 Апр 2017, 22:34

От 18-тата си годишнина до към 25 съм карал все с гуми втора ръка. Такива ми бяха възможностите, такъв ми беше и акъла. Няма по-голяма тъпотия от гуми втора ръка, ако ще и Спорт Къп 2 да са. Накрая си купих едни никакви, но нови и пак беше по-добре. От тогава втора ръка -никога.
Освен това, хубавите марки, особено в размер 17 и нагоре, са като айфон втора ръка. Винаги ги продаваш на някой и следващите ти излизат на никакви пари. Не знам какво толкова го мислите.
Купувайте си нови и гуми и не се занимавайте с тъпотии.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

Мнение от steeN » 28 Апр 2017, 7:57

alekangg написа:Май наистина е добра идея да се кара целогодишно със зимни на нашия специален асфалт!


Чак пък толкоз. Слагаш по-широки гуми и няма драма. Аз едно време е30ките ги карах със 195ци примерно (турски предимно :mhihi:).
По-тежка кола примерно 205 и нагоре...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

Мнение от boris » 24 Юли 2017, 16:41

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

Мнение от bum_bum » 24 Юли 2017, 18:40

Т.нар. tire shaving го практикуват от години в автокроса. Та Мишлен не откриват топлата вода. Не случайно и семи сликовете са с много по-малък грайфер от нормални гуми.

Както споменават обаче има и значителна разлика между нова гума с намален грайфер и такава на която е изтъркан от каране. Всяко нагряване на гумата активира свързващите агенти в каучука. Това с времето води до "изпичането" и и съответно намалено сцепление.

И въпреки, че съм против употребата на всякакви нови гуми от нереномирани производители една такава вероятно ще е далеч по-добра от изпечен марков галош с останали 2мм грайфер на него.

За мен това е най-интересното нещо в статията и мисля, че слага точка на дискусията.

Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

Мнение от cmdkick » 24 Юли 2017, 22:01

bum_bum написа:За мен това е най-интересното нещо в статията и мисля, че слага точка на дискусията.

Изображение


Аз съм съгласен, ама ти в тоя форум напоследък да си виждал спор на който да се стигне до край? :bchug:
Tires are evil - destroy them all ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook