Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 9.01.2014
Пол: Мъж
Кара: E46 318 CI

Re: Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

Мнение от bar0na » 25 Апр 2017, 8:27

Ами конкретно за тези 17-ки таурус няма как да гръмнат, но много гадно вият, пързалят се в завоите прекалено лесно, като вали и се наложи да спра (изскачат заблеяни пешеходци близо пред мен) и колата само се пързаля като на лед, абс-а рита и от 50 до 0 км/ч отнема цяла вечност и се случва 20 метра след бягащите пешеходци. 3 пъти ми се случи това за около месец и ми побеляваха косите всеки път. Не казвам че таурусите ще гръмнат, а че за тези пари можеш да вземеш хубави гуми на 2 сезона с 80% грайфер и ще са много по-безопасни за теб и околните. И евтините гуми вършат работа, няма да гръмнат, но от моя опит постоянно си на тръни, особено като е мокро и бученето им супер много дразни. Все едно имаш гуми от пластмаса. Сигурно има и хубави бюджетни гуми, но най-евтината прилична легна гума която съм карал е клебър. Пак казвам че зимната дебика за мен е номер 1 зимна гума, нищо че е евтина, така че зависи от конкретния модел.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

Мнение от TheDriver » 25 Апр 2017, 9:13

Карам винаги с нови премиум марка(или над средното ниво) отпред, а отзад или премиум марка втора употреба или моите си предни на чието място са дошли нови.

Има нещо много важно за българският пазар на гуми което се пропуска. Както с храните и колата и при гумите това което се продава е различно от това което се продава на запад. Доста от продуктите дори на премиум марките са произведени в Турция или Тайланд примерно.

Знам, че на теория заводите имат еднакви стандарти за качество, но някакси немога да им се доверя. Как пък винаги при нас са гумите произведени в "третият свят", а на запад са все произведени в бели страни.

Гумите втора употреба също имат класове :mhihi:
Ясно е че се продават изтъркани с много стар ДОТ на по 15-35лв парчето. Тях не мисля да ги коментираме.
Най-големият пазар е на търговци които или с коли втора употреба или целенасочено вкарват гуми в големи количества. Често са напудрени, с не особено пресен ДОТ и на доста завишена цена. От такива също не купувам.
Това което съм купувал втора употреба винаги е било от хора които си сменят гумите на 2-3 сезона с нови. Основно от София или Пловдив и основно 17ки. Вярно че е гърч търсиш цял месец преди да изпадне нещо, но...
Надолу по размерите шансът за читави гуми втора употреба ряско намалява, а и няма особен смисъл. Предполагам че и над 18ки нещата стоят по подобен начин.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

Мнение от TNT » 25 Апр 2017, 9:45

Вече има и китайци, и китайци. Има ставащи :mhihi: Варианта нещо по-"премиум" на 1-2 сезона с 70-80% грайфер е супер, но много трудно се намират. Реално втора ръка са само галоши, рядко се намира нещо с грайфер. Баща ми от доста години все кара със смотани гуми, макар и нови. Но Tigar и West Lake :mhihi: си е смотано от завода. Ни зима, ни лято стават. Пълен ташак са. Едни 50-100лв отгоре за комплект си заслужават много за нещо по-прилично.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

Мнение от terorero » 25 Апр 2017, 10:22

Едната ми кола е с китайци - летни Hifly 235/35/19 XL. Прочетох доста ревюта, чуждестранни разбира се, защото тук в България хората карат кошовете само с "премиум" гуми и отзиви няма. Основната слабост на тези летни китайци според потребителите изразили мнение в ревютата беше, че са ужасни на сняг :mhihi: :mhihi: !??
Гумите ги взех нови миналата пролет и след един сезон с тях мога да кача, че са чудесни за парите си. Не съм си поставял за цел да изпитвам какъв им е лимита, още повече, че съм спокоен водач, но мога да кажа, че държат добре на мокро и в завои с по-висока скорост, не са шумни въпреки размера. Доста са твърди, но след един сезон по нашите пътища все още са си идеално балансирани и не са ми изкривили джантите а не е като да съм ги пазил. Дори да ги хвърля след това лято поради някакъв страх, че са евтини и вече на две години (а не защото са износени), пак бих заложил на марката.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

Мнение от Don_Diego » 25 Апр 2017, 11:30

Kroki написа:Аз смятам, че много зависи от стила на каране и ако караш спокойно и не си първи по светофарите, по-добрия вариянт е на всеки 2 години да взимаш нови китайски и прочие.
Ако пък караш по-спортно вземи висок клас...


Ето го ключа от палатката :yes:
Има един тънък момент с топ марките, че гумите им винаги са с по-висок скоростен индекс от останалите производители (бюджетните и средния клас), а това поражда някой неудобства защото по-високия скоростен индекс изисква повече загряване на гумата за да държи добре. То и затова има толкова голям избор от гуми - за да има гуми за всеки джоб и предпочитания
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

Мнение от Kroki » 25 Апр 2017, 12:01

Мерси хехе

Примерно бащата кара супер спокойно, дай боже една Е46 да го зарадвам скоро..
Та човека кара Плевен - Априлци всеки уикенд и един път в годината до морето.
Като падне сняг почти не кара.. Минава около 6000км на година и скорости над 90км/ч не съществуват в редките случай на магистралата..

Няма абсолютно никакъв смисъл от висок клас гуми, по-добре на всеки две години по едни нови "бюджетни" и това е.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

Мнение от ogata » 25 Апр 2017, 12:31

Дилемата ми звучи като некоя 20 годишна с 5 стинки под балатум, срещу 50 годишна с огромни и увиснали като уши на дакел :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

Мнение от Don_Diego » 25 Апр 2017, 13:04

:OT:
Ей ся го вкара Врачанина в размисли :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 24.08.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж

Re: Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

Мнение от KUM4o » 25 Апр 2017, 16:23

Тука писалите ми напомнят много на моите приятели мотористи. Особено на тези с пистаците, които от 9кладенеца ми вадят вода, че изпържена и с липсващ каучук 2ве годишна полусликова Pireli diablo rosso ги държала много добре в завоя и после ги гледам изтърсили се в някоя канафка. Тука бълвате глупост след глупост, гърмяли китайки премиуми на по 10 години. Интересни шофьори сте как определяте качествата на гумите по името и външен вид и как преценявате, че щом е Мишелин е премиум? На старата кола и бях боднал Infinity китайче, което качваше баир, който много коли с премиум гуми не можеха, 4 зими ме вози без да съм имал проблем. Лагери сменяте, главини се пръскат спрете се. Мога да ви дам пример как премиум гума на Пирели за мотор на мокър асфалт боксува, а с друга не толкова премиум проблем няма. Имам над 100000 навъртяни в Европа с не премиум гуми и може да бъдете спокойни няма да ви оставят. Щом гърмите, цепите и тн гумите си замислете се как карате :bchug: . Ако не караш на писта всяка една гума ще ти свърши работа. Спазвай си тегловия и скоростния индекс и карай внимателно. Карат премиум коли с втора ръка премиум гуми. И направи ми впечатление някой спомена, че евтината гума се търкала по-бързо от премиум, ми то туй хубаво значи каучука е готин и мек, замисли се премиум гумата колко е премиум щом кара двойно повече.
Изображение


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

Мнение от Хаос » 25 Апр 2017, 16:35

KUM4o написа:Тука писалите ми напомнят много на моите приятели мотористи. Особено на тези с пистаците, които от 9кладенеца ми вадят вода, че изпържена и с липсващ каучук 2ве годишна полусликова Pireli diablo rosso ги държала много добре в завоя и после ги гледам изтърсили се в някоя канафка. Тука бълвате глупост след глупост, гърмяли китайки премиуми на по 10 години. Интересни шофьори сте как определяте качествата на гумите по името и външен вид и как преценявате, че щом е Мишелин е премиум? На старата кола и бях боднал Infinity китайче, което качваше баир, който много коли с премиум гуми не можеха, 4 зими ме вози без да съм имал проблем. Лагери сменяте, главини се пръскат спрете се. Мога да ви дам пример как премиум гума на Пирели за мотор на мокър асфалт боксува, а с друга не толкова премиум проблем няма. Имам над 100000 навъртяни в Европа с не премиум гуми и може да бъдете спокойни няма да ви оставят. Щом гърмите, цепите и тн гумите си замислете се как карате :bchug: . Ако не караш на писта всяка една гума ще ти свърши работа. Спазвай си тегловия и скоростния индекс и карай внимателно. Карат премиум коли с втора ръка премиум гуми. И направи ми впечатление някой спомена, че евтината гума се търкала по-бързо от премиум, ми то туй хубаво значи каучука е готин и мек, замисли се премиум гумата колко е премиум щом кара двойно повече.

Толкова безмислици накуп скоро не бях чел
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

Мнение от Dextuar » 25 Апр 2017, 19:16

Как да си купиш гуми 300лв/бр, като трябва да ги караш през това :kuku: И така вече повече от седмица стоят изрязани

Миналата седмица към 10 вечерта как се изхаках като бяха ги почнали в първата, направо не повярвах, че гумата е още цяла, ама трябва да минавам пак реглаж :ranting:



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

Мнение от acho.rs » 25 Апр 2017, 19:47

TheDriver написа:Карам винаги с нови премиум марка(или над средното ниво) отпред, а отзад или премиум марка втора употреба или моите си предни на чието място са дошли нови.

Има нещо много важно за българският пазар на гуми което се пропуска. Както с храните и колата и при гумите това което се продава е различно от това което се продава на запад. Доста от продуктите дори на премиум марките са произведени в Турция или Тайланд примерно.

Знам, че на теория заводите имат еднакви стандарти за качество, но някакси немога да им се доверя. Как пък винаги при нас са гумите произведени в "третият свят", а на запад са все произведени в бели страни.


Тотално не съм съгласен - в производството на гуми човешката ръка няма абсолютни никаква намеса - всичко е автоматизирано. След това се сещаш, че вече почти цялото производство на премиум автмобили се мести в 3тия свят, а вярвай ми в производството на автомобили се налага безкрайно повече "човешка намеса" от това на гуми.
Това е все едно едно - майка и бащата Българи, правят дете и го раждат в китай и то става - китайче :mhihi: Да мейд ин чайна е , но не е китаец

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

Мнение от Denmark » 25 Апр 2017, 23:38

Vra4anin написа:Колега горното ми мнение не беше реплика на твоето, на на мнението на Denmark. Докато пишех моето мнение, твоето все още го нямаше, чак днес сутринта го виждам :dunno:


Всеки сам си преценява, според мен живота ти трябва да е по-ценен от спестените 100тина лева.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

Мнение от alx » 25 Апр 2017, 23:55

както казах в другата тема - аз гуми втора употреба не бих си купил.

нови бюджетни- малък размер (до 16ки) с висок борд- бих пробвал ако имат някакви положителни ревю-та по интернета. 17 и по-големи особено с борд под 50 не бих посмял.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Нови бюджетни срещу премиум стари гуми

Мнение от Lenco » 26 Апр 2017, 8:14

В "извън темата" пълно с маняци, а в "продава гуми" пълно с гуми с ДОТ 2006 - 2010 г.
От миналото лято карам бюджетни Баруми 225/40/18 Bravuris 3 HM 92Y XL, няма разлика с Континентал СК3 и СК5 на подобна кола. На асфалта в София са мъка и трите модела. В планината искат загряване иначе са мъка, като СК3 са 235/40/18 на три сезона и при повече газ в завоите поднасят в началото (колата е без АСЦ/ДСЦ).
Барумите започват втори сезон с около 20 000км без забележки и за цена около 130лв на бр. са по-добър избор в сравнение с Континентала за над 200лв.
Ако Рикена е по-мек означава, че е предразположен към 90% от шофьорите, които не си подгряват гумите преди да си пробват лимита на колите, а и тези 90% си ги купуват и карат докато ние си чешим клавиатурите.
Според мен, разликата в спирането между премиум и бюджетна гума е около 5-10 метра, а забавянето в реакциите от 1 секунда водят до 30 метра при 100км/ч :dunno:
Масово новите гуми (Континентал и Мишлен са в това число) в България идват от Румъния, аз такива гуми няма да си купя, нека да са същите като тези в Германия и Румъния, той и Кастрола е еднакъв ама ......
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook