Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Hip-hopotam » 08 Дек 2019, 18:23

С Рикен Студ 2 съм,нови са,шарката е масовата като на таурус,корморан,тигър,разликата е че има заготовка за шипове.Пробвах ги във страшен дъжд Варна-Бургас,има си достатъчно завой и локви за хубави аквапланинги.Доволен съм като поведение в дъжда,карането ми беше сравнително бързо но без екстремни неща.Миналогодишните ми зимни гуми много се поддаваха на аквапланинг бяха Ханкук и Уестлейк 2х2,сега вече е по-добре.
На сухо са тихи,возят меко и волана се върти все едно колата е на подемника още.За сега много доволен,още не съм ги пробвал на сняг и лед.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от vicho » 08 Дек 2019, 19:10

Hip-hopotam написа:С Рикен Студ 2 съм,нови са,шарката е масовата


чисто нова гума --> нормално...

на 3-тата зима пак ще си говорим, ако още ги търкаляш :driving:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от TNT » 08 Дек 2019, 19:17

Тогава положението става "бат Георгиии, лъзгам сааа" :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Hip-hopotam » 08 Дек 2019, 20:28

За тези пари два сезона ако се представят добре не ме бърка,нясно съм че няма винаги да са с такива качества.
При положение че маркова гума с моя размер е с около 50процента по-скъпа мисля че няма какво да говорим :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от TNT » 08 Дек 2019, 20:32

Еми има... защото зависи колко ще я караш. Аз повече евтина няма да си купя, защото излиза скъпо :wave: Дори същото да излиза - в единия случай си карал с хубави гуми, другия не.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от DigitalExile » 08 Дек 2019, 20:47

Каквото и да си говорим среден клас гуми винаги излизат най на оферта. Китайските са пълни дърва, да се дават извънземни суми за премиум гуми при нормално каране няма смисъл защото разликата в поведението между средния клас и премиум е малък, а ценовата разлика е огромна бих казал.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bum_bum » 08 Дек 2019, 21:11

За мен има огромен смисъл от гуми с които и при нормално каране с определена скорост ще спра с 5-6 по-рано.

Да чукам на дърво, не ми се е случвало, но точно толкова е разликата между това да си плюя в пазвата и да продължа или да оставя натрошен пешеходец или тотализирана кола.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от drifty » 08 Дек 2019, 21:29

Втора зима с Nokian WR D4, не знам дали щото ми е вече втора зима с тая кола, но имам усещането, че гумите са по-добри от предния първи сезон с тях. Последната седмица особено имам над 250км на сух студен асфалт в града и извън града, на мокър асфалт в града, на заснежен проход, киша, слънчево време, дъжд с и без тракшън - нямам забележки, колата стои добре на пътя, няма усещане за нестабилност или занасяне, на заснежения проход управляемостта на сняг беше просто страхотна, имах усещането, че карам на сух път. Спирането за сега нямам абсолютно никакви оплаквания, само на заснеженото си отнемаше време, но беше и подледено, така че - а спрямо миналата година видимо износване не виждам, нито втвърдяване - общо взето дадох около 700лв за 15ки, обаче съм напълно спокоен на пътя с оглед представянето им вече втори сезон. Препоръчвам
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от ceco_kd » 08 Дек 2019, 21:44

vicho написа:
Hip-hopotam написа:С Рикен Студ 2 съм,нови са,шарката е масовата


чисто нова гума --> нормално...

на 3-тата зима пак ще си говорим, ако още ги търкаляш :driving:


Коя марка на третата година са си все още супер? Не вярвам да има такава, но ако ми кажеш може и да опитам с риск да хвърля една кофа пари и да се убедя, че не винаги скъпото си струва след един определен период.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от don_gori » 08 Дек 2019, 21:50

Много зависи и какъв километраж се навърта с тях. За мен премиум гумите след 4тата година са чаЛлл или макс 5-60к км.
Служебната кола я карам с нови Ориуми 2ра година, драстичен спад в поведението не съм усетил :dunno: ама и пробега им е малък около 7-8000км.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 08 Дек 2019, 23:28

ceco_kd написа:
vicho написа:
Hip-hopotam написа:С Рикен Студ 2 съм,нови са,шарката е масовата


чисто нова гума --> нормално...

на 3-тата зима пак ще си говорим, ако още ги търкаляш :driving:


Коя марка на третата година са си все още супер? Не вярвам да има такава, но ако ми кажеш може и да опитам с риск да хвърля една кофа пари и да се убедя, че не винаги скъпото си струва след един определен период.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

При мен SEMPERIT бяха страшно добри и третата зима. След това вече не.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от vicho » 09 Дек 2019, 14:04

ceco_kd написа:Коя марка на третата година са си все още супер? Не вярвам да има такава, но ако ми кажеш може и да опитам с риск да хвърля една кофа пари и да се убедя, че не винаги скъпото си струва след един определен период.


на моите им е точно трети сезон... ама общия пробег им е максимум 15,000км (2 сезона по 7к-8к)... НИКАКВА промяна няма в поведението от чисто нови и сега... все са си добре :driving:

п.с. 18 цола... не са от скъпите...
п.п.с. гледам колеги минават 60к км със зимните гуми за 4 години, това значи пробег около 35,000-40,000км година общо (зима и лято)... което си е доста, тогава може и да не стават за 3 годишно ползване :roll:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Kurtov » 09 Дек 2019, 16:41

don_gori написа:Много зависи и какъв километраж се навърта с тях. За мен премиум гумите след 4тата година са чаЛлл или макс 5-60к км.
Служебната кола я карам с нови Ориуми 2ра година, драстичен спад в поведението не съм усетил :dunno: ама и пробега им е малък около 7-8000км.


И аз точно това щях да кажа.
Аз карам по няма и 5к километра зимата и предпочитам гумата да не е премуим и да я сменя по-рано.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Dextuar » 09 Дек 2019, 17:13

5-та зима карам с полуразпадащите се Nokian WR D4 /кофти партида/, вече се усеща, че не са това, което бяха. Да съм им врътнал сумарно за цялото това време не повече от 15к, карани единствено зимата.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от c04 » 09 Дек 2019, 20:35

vicho написа:
ceco_kd написа:Коя марка на третата година са си все още супер? Не вярвам да има такава, но ако ми кажеш може и да опитам с риск да хвърля една кофа пари и да се убедя, че не винаги скъпото си струва след един определен период.


на моите им е точно трети сезон... ама общия пробег им е максимум 15,000км (2 сезона по 7к-8к)... НИКАКВА промяна няма в поведението от чисто нови и сега... все са си добре :driving:

п.с. 18 цола... не са от скъпите...
п.п.с. гледам колеги минават 60к км със зимните гуми за 4 години, това значи пробег около 35,000-40,000км година общо (зима и лято)... което си е доста, тогава може и да не стават за 3 годишно ползване :roll:

Само дето така и не стана ясно каква е тая гума :dunno:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook