Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Пинтев » 21 Ное 2019, 15:42

Колкото и да е смешно..в Кауфланд Дебиката вчера я гледах бяха с дот 2019 ..примерно 32,34,имаше и 1819,там е хубаво че може да си ги подбираш :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от TheDriver » 21 Ное 2019, 16:02

Дебика, Тигър и т.н. намирах с ДОТ 2019, но от по-скъпите марки нямаше( Continental, GoodYear, Bridgstone...) :dunno:

В крайна сметка намерих с 2 седмици доставка, но ще си чакам. :mrgreen:


Явно здраво се зареждат бюджетни за сметка на скъпите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от drifty » 21 Ное 2019, 16:49

Има ефект от БМВ форума - хората четат за премиум гуми и си купуват. Доставчиците са се оказали неподготвени за търсенето :D
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от ///eMo » 21 Ное 2019, 19:19

От Примекс Контита 27/19

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 16.10.2008
Местоположение: софията

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Mid » 02 Дек 2019, 17:00

А какъв е проблема, ако ДОТ-а е от предходна година или е 2-3 годишен(не говорим за 5-6г). Гумата разваля ли се?Стана някаква истерия с тези ДОТ-ове близките няколко години.А като си купувате обувки гледате ли ДОТ :lol:
Карал съм с гуми ДОТ на няколко седмици и такива с 2 годишен,разлика не съм намирал.
Сичко е част от шоуто!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от TheDriver » 04 Дек 2019, 11:13

bum_bum написа:Твърде е вероятно и на студен асфалт зимните да спират по-лошо от летните и това не мисля, че някой го е отричал.

Нещата силно ще се променят обаче, ако е мокро. А за семитата има и по-лошо. Ще се нацепят доста кофти.

И тук все пак говорим за асфалт, а не за нашето подобие, където посред лято семито не може да захапе и на 140км. Да не говорим, че с нормално каране без интензивни спирания си е почти през цялото време студено.


Ето потвърждение на това. :yes:

https://www.youtube.com/watch?v=bKtnczk8Mxk

В общи линии температурите не трябва да са единственият фактор който се гледа. И тоя тест е много показателен за хората от "топлите" части на страната.

Само дето цените на тия всесезонни са х2 над останалите типове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от maxoyn » 04 Дек 2019, 13:51

Не знам тези кросклимат как във всеки тест на сняг са толкова близо до зимна гума при управление и спиране.

На практика нищо общо. Има ли сняг градско в София ABS полудява . Качват се до Алеко и тн без проблем, но там явно обработват по сериозно. Като няма сняг/киша са ок.

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 4.06.2013
Местоположение: София
Кара: 523i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от emo25 » 04 Дек 2019, 15:48

Някой има ли впечатления за VREDESTEIN SNOWTRAC 5 ? Средния клас гуми много бързо се кривят и след баланс дори не се оправят

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.08.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 320d

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от stean » 04 Дек 2019, 17:07

Аз карам с такива вече 3-та зима и съм доволен. Сега дали 3 г. по-късно ги произвеждат същите :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от KoolyO » 06 Дек 2019, 7:16

maxoyn написа:Не знам тези кросклимат как във всеки тест на сняг са толкова близо до зимна гума при управление и спиране.

На практика нищо общо. Има ли сняг градско в София ABS полудява . Качват се до Алеко и тн без проблем, но там явно обработват по сериозно. Като няма сняг/киша са ок.

Или си гледал само графиките, или не си чел между редовете.
Макар, че човекът си каза, че въпреки, че разликите изглеждат малки, реалното усещане е много по-различно. И че с намаляването на температурите, предимствата на (обикновенните) зимни гуми са все по-осезаеми.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 07 Дек 2019, 11:57

Първи "зимни" впечатления от Michelin Pilot Alpin 4 - на сняг и киша се държат по-добре от колкото на сухо :lol: .
Не съм търсил преспи да видя как копаят, но w213-та в 7-8см, пресен и отъпкан сняг нямах абсолютно никакви грижи, спират супер за което съм най-доволен.
Сутринта в поледицата също бяха сравнително окей - спирането беше премеждие, но потегляне дори при наклони не беше драма (съвсем малко превърташе и тръгваше)
Някой с летните да сподели как е било положението при него :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bum_bum » 07 Дек 2019, 12:03

Като говорим за скапани китайски гуми в тая тема, да кажа и мойте впечатления - летни Kумхо Крюген (нещо, което никога не бих си купил ма с тях си беше колата, а и чисто нови). Зимни Гудиър.

Еми.. зимната е уж по-тежка, по-рошава, по-шумна.. Нищо общо. Зимния гудиър е поне едно 100 пъти по-гума от скапаната китайска пръчка. Мисля, че е дори по-лека, защото волана се върти по-лесно и изчезна едно претрисане на място от омекнал тампон. Определено са по-тихи. Даже разхода падна с малко.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от acho.rs » 07 Дек 2019, 12:58

bum_bum написа:Като говорим за скапани китайски гуми в тая тема, да кажа и мойте впечатления - летни Kумхо Крюген (нещо, което никога не бих си купил ма с тях си беше колата, а и чисто нови). Зимни Гудиър.

Еми.. зимната е уж по-тежка, по-рошава, по-шумна.. Нищо общо. Зимния гудиър е поне едно 100 пъти по-гума от скапаната китайска пръчка. Мисля, че е дори по-лека, защото волана се върти по-лесно и изчезна едно претрисане на място от омекнал тампон. Определено са по-тихи. Даже разхода падна с малко.

Кум'о са корейски ;) Допреди да започнат да си плащат тестове и дргуите корейски боклуци - Ханкок , имаха същия имидж

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bum_bum » 07 Дек 2019, 17:30

Всичко извън 5-6 марки за мен е китайско, независимо дали се прави в западната ни съседка по лиценз на Мишлен или в Германия под някакво екзотични име, напомнящо “сифон” :mhihi: Скапан продукт без качества, само хабящ ресурсите.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от TheDriver » 07 Дек 2019, 21:41

Обаче е в ход една много неприятна тенденция свързана с въпросните гуми.

Относително лесно и евтино може да се направи зимна гума която да е добра на сняг и лед.

Тези 5-6 марки са добри, защото имат добро представяне във всякакви условия.

Само че тестовете на зимни гуми основно се фокусират върху представяне на сняг и лед или поне хората масово от тази част на теста се интересуват.

На много от тестовете, гуми като Дебика са номер 1 на сняг, но са много назад на сухо, мокро и т.н. Забелязвам, че най-долнопробните китайски гуми са претъпкани с ламели т.е. се цели максимум представяне на сняг и лед. Хората дали ще четат тестове за представяне на сняг или ще се възхищават колко добре ''копаят в преспите'' китайците е все едно.

Дано големите продължат да се борят с това чрез под-марките си, а не да започнат да правят гуми за печелене на зимни тестове.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Spit-Fire

Последни теми
Facebook