Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от drago9205 » 24 Апр 2017, 9:20

acho.rs написа: Най-евтината прилично смотана 17ка започва от 130-140лв, какви са тия 80лв.


Това не е баш така както го написа. Има хубави 17-ки за тези пари. Но цените за 17-ка за да не е пълен компромис са от 110 нагоре (говоря за цена с някакви там отстъпки, но те вече навсякъде ги правят). За 130-140 гумата ще е далеч от нисък клас - имаш за тия пари Kumho, Sava, Fulda, Kleber, Firestone.

За това че 80 лева е твърде нисък бюджет съм съгласен. Дори нисък клас гума 17", която да не е тотално смотана е около 100-тина лева.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от TheDriver » 24 Апр 2017, 9:54

В маркетинг отдела :mhihi: на Рикен/Корморан/Тигър трябва сериозно бонуси да има за това че са се светнали да сложат "готина" шарка.

Що народ се лови по тая шарка не е истина.

Има и други гуми в този ценови клас, но на тях никой не им обръща внимание, защото изглеждат обикновенни.
Тези с шарка ала семи-слик обаче заминават като топъл хляб.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от (bubsa) » 24 Апр 2017, 10:24

Не всички са пилоти като вас :mhihi:
Доста колеги карат с Дейтън и Рикен,а няма още излетяли от "пистата" :winky:
Аз не карам със сръбски гими,но не ги и отричам!А това,че е по-добре маркови гуми втора употреба,пред нови рикени не искам да го коментирам изобщо :no:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Комбина » 24 Апр 2017, 11:21

"Маркови" гуми втора употреба вместо нови от нисък клас.... желязна логика!

Тогава същите тези колеги носят премиум дрехи втора ръка вместо нови от по-евтините марки :clap: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 680
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от wladio » 24 Апр 2017, 13:14

Комбина написа:"Маркови" гуми втора употреба вместо нови от нисък клас.... желязна логика!

Тогава същите тези колеги носят премиум дрехи втора ръка вместо нови от по-евтините марки :clap: :mhihi:

:yes:
А като ги питаш за гумите -а аз ги взех нови преди еди колко си време -дадох бая пари, ама си струва, нали са марка....... А те втора употреба.
Манталитета и показността са голям проблем в БГ.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Mollov » 24 Апр 2017, 13:50

От евтините може да се гледат и Infinity Ecomax... аз карам с такива чисто нови 18" (под 100лв за бройка) и засега се държат много добре... карам ги от септември (естествено не и през зимата), минал съм около 6000км вече...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Dextuar » 24 Апр 2017, 14:20

Леле, ние купихме за другата кола 18-ки 245/40/18 за 128 лв. бройката и се чувствах като егати мизерника пък то ще излезе, че чак сме се охарчили :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от alx » 24 Апр 2017, 15:33

проблема е гумите втора ръка никога не знаеш какви дефекти крият (и защо изобщо са били свалени). виждал съм гуми изглеждат прекрасно, балансират се прекрасно, но бият като полудели като са натоварени.. и ако имаш роуд форс машина за балансиране да ги натовари при балансирането - виждаш, че отвътре са накъсани... има и други гуми които всичко им е наред, но така са износени (и не се вижда с просто око), че на скорост звучат все едно кофти лагер.

за новите незнайни марки- моят опит е ограничен защото съм ги пробвал само веднъж - гумите бяха херкулес 255/35/20 и дойдоха с една амг с-класа. херкулес са дъщерна фирма на cooper tires които са добри гуми в ниския клас. та тези херкулес бяха с толкова мек борд, че за един месец изкривиха и 4те амг джанти които са доста здрави по начало. като го свалиха забелязах, че са доста по-леки от мишелините с които ги смених и бяха доста по-меки при натиск.

та... за леки (като тегло) автомобили с високи гуми- може би стават. но ако е по-тежка колата и гумите са нископрофилни- мисля, че неизвестните марки гуми не са оферта.

но също така мисля, че разликите в качеството са толкова големи (и няма надеждна скала да се отчита) може би има някакви евтини глупави гуми които са добри... но как да ги откриеш нямам представа. моя скромен опит както написах по-горе беше плачевен.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bai_ILIA » 24 Апр 2017, 16:23

Vra4anin написа:Нещо което ми е направило странно и може би кофти впечатление специално на летния Таурус (модела се води 401) е, че са 6,5мм грайфер на чисто нова гума. Не знам дали е нормално за размер 245/40/18, но аз лично очаквах 7мм. Все тая - ако изкарат 2 сезона ще съм доволен. Ако изкарат 3 - ще е супер ! След това - други нови.


хмм интересно даже и 7мм ми се виждат малко. То след 4мм на дъжд почти нищо не се случва...Освен това последните 3-4мм за нищо не стават и на сухо освен за придвижване градско в задръстванията. Предните ми 19-ки 265/30 Пилот Супер Спорт ги бях мерил 8.35мм като нови...Сега са ми на 5-5.5мм и ги засилвам в продавалника на промоция понеже ги смених с нови. Винаги съм си мислел, че лятна гума значи 7.5-8мм, но явно е според зависи. аз също съм на мнение по-добре нови от някакви 4-5 годишни премиуми със взето здраве и неясен произход...Имайте на предвид, че по-тежките коли да речем над 1800-1900кг мразят китайски и евтини гуми (Корморани, баруми и т.н. промоции) виждал съм много омачкани от джипове и разни лимузини, които незнайно защо са с евтини гуми...Китаеца е за по-лека кола и културно каране, което е перфектно за голяма част от хората. Признавам си, докато съм жив няма да си купя китайска гума, но не бих и ги отхвърлил с лека ръка без да съм карал с такива...
Последна промяна bai_ILIA на 24 Апр 2017, 16:27, променена общо 1 път
"Чемодан, вокзал, Москва"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от host » 24 Апр 2017, 16:26

Човек докато не кара не вярва ;) и аз така бях. Трудно е човек да повярва на думи , щото и да ги гледаш и бараш понякога си оставаш със съмнения.
И аз никога не бих очаквал продукт с примерно 1/2 цена или 1/3 от цената на нещо да покрива като качества на 100% скъпия продукт, но ако го покрива над 80% ... бих бил склонен да кажа, че си струва ако не искаш да дадеш парите за доказаното.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bai_ILIA » 24 Апр 2017, 16:31

ааа рискувайте си вие, аз се занимавам професионално с хазарт и риск мениджмънт така, че мерси :mhihi: Майтапа на страна има и силни китайци ама не и в 18-19-20 цола...Силата им е в 14-15-16-17 :driving: Такива са моите практически наблюдения. Един от основните аргументи за по-евтини гуми е точно рискът от гадните пътища..
"Чемодан, вокзал, Москва"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от host » 24 Апр 2017, 16:42

Господи, човек ... дали ще преживея ремонта на Васил Априлов нз ... да доживея да видя булеварда без павета... да не говорим за пътя покрай линиите към Пещерско шосе , да не отварям, а по локалните улици :kuku: :kuku: :kuku:

с профил 225/45/17 задните тампони конито ми ги избиваше на всеки 6-8 месеца , ОРИГИНАЛНИ ... от кабрио ... от кво ли не ... накрая на полиуретан ... a.k.a. каруца ... гуми още не съм хвърлял от пътищата вътре в града ... ама от междуградските хврълих едни RFT!!!! които се срязаха от изкопана дупка която някой "земеделец" си изкопал през пътя с и резнал асфалта с шлайф ... no comment , бях намалил до 50км ... ама дори RFT-то се сряза като с нож

та обади му там на кметЯ или който трябва ... мерки да вземат :bchug: най-високите данъци в Бг за автомобили , поне поддръжка да има на пътищата


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Bogat-Beden » 24 Апр 2017, 16:58

bai_ILIA написа: има и силни китайци ама не и в 18-19-20 цола...Силата им е в 14-15-16-17 :driving: .

Може би това е обективната истина,в което си има и много логика де :)
Аз съм карал около 5 сезона китайски SUNNY зимни,хвърлих ги с мнооого грайфер,просто се одървиха.Всъщност ги оставих до контейнера и след 20на минути ги нямаше,дано са ги взели за дрифт или нещо такова..
Бяха отлична 15" гума за лека (под 1500 кг) и доста бавна кола и за нормално шофиране. За бърза кола със спортни амбиции-представа си нямам.. Летни съм имал Федерал и Бриджстоун ,не открих голяма разлика,дори май Федерала по-ми допаднаха,Бриджстоуна са си камък,явно не бяха за моята кочина и пенсионерски стил на каране..
Всички тези са купувани нови разбира се,един път съм си купувал 2 броя зимни втора употреба и честно казано по-добре с нови летни да бях.. :help:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от ka4i » 24 Апр 2017, 21:04

Аз карам с 2 броя Корморан Гама 2 235/45/17 задни, отпред съм с Нокиан Z line 225/45/17 вече месец нямам никакви оплаквания. 98 лева гумата (Корморана) с 2 години гаранция. Не карам екстремно, на дълъг път 140-150. Супер са за парите си!!!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Dextuar » 24 Апр 2017, 21:11

Е кво излиза, ако караш със 140, може и с най-големите галоши, щото не си рейсър :mhihi: Само под секрет да вметна, че тия гуми за по 170 лв/бр също не са рейсърски да не се обърка някой :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: немо

Последни теми
Facebook