Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 10.04.2014

Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Bokrael » 23 Апр 2017, 7:23

Искам да взема две нови гуми и за бюджета ми до 80лв за гума с размер 225/45/17 мога да се впиша само в тези. Интересуват ме каквито и да било отзиви за тези марки. Един колега си взе Sailun-a и мога да кажа, че поне на пръв поглед изглеждат доста добре и на шарка и на каучук. За другите нямам информация и не знам дали мога да постна линка с моделите, които съм си харесал за тези пари да не стане, че правя реклама?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от NGneer4eto » 23 Апр 2017, 8:06

Колега, за тези пари си вземи добре запазени Mchelin/Goodyear/Continental и тем подобни втора употреба! Даже ще ти останат пари евентуално. Не си струва да рискуваш живота си и на другите участници в движението с тези нискобюджетни боклуци, които си изброил. И аз преди се хващах на тези глупости с дъщернте фирми на Michelin, Goodyear и т.н. и си взимах Корморан, Дебица... Това са гуми за автомобили за пенсионери, които карат с 60км/ч извън града и създават предпоставки за ПТП. Дори и да не караш агресивно, един път ще ти се наложи да спреш рязко на пешеходна пътека и може да ометеш всичко наред. Да не говорим за шум, твърдост, износване и т.н. Когато си взех първия Мишелин втора употреба открих колко повече възможности има автомобилът ми и че можел да вози добре. Все пак можеш да стигнеш до тези изводи и по трудния начин, Твоя воля.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от drago9205 » 23 Апр 2017, 8:10

Има едни seiberling, под фирма на бриджстоун са. Малко над бюджета са, но като за бюджетнс гума от нисък клас мисля, че са най-добре. Аз лично не съм голям фен на китайките. Когато си взимах савите пипнах едни Hifly от любопитсъво и никал не ми харесаха, като пластмасови бяха, а ценага е като на зайберлинга, които изглежзаха като да са далеч по-добри.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от acho.rs » 23 Апр 2017, 9:37

Bokrael написа:Искам да взема две нови гуми и за бюджета ми до 80лв за гума с размер 225/45/17 мога да се впиша само в тези. Интересуват ме каквито и да било отзиви за тези марки. Един колега си взе Sailun-a и мога да кажа, че поне на пръв поглед изглеждат доста добре и на шарка и на каучук. За другите нямам информация и не знам дали мога да постна линка с моделите, които съм си харесал за тези пари да не стане, че правя реклама?

80 лв е бюджет за гума на колело, не 17ка за БМВ :idea:
Да не говорим, че най-вероятно като тъсиш 2 гуми ще ги метнеш отзад, представям си каква трагедия е останала за предните - гумите които с колата спира и завива. Съжалявам за хейта, ама е абсурдно . Най-евтината прилично смотана 17ка започва от 130-140лв, какви са тия 80лв.
NGneer4eto написа:Колега, за тези пари си вземи добре запазени Mchelin/Goodyear/Continental и тем подобни втора употреба! Даже ще ти останат пари евентуално. Не си струва да рискуваш живота си и на другите участници в движението с тези нискобюджетни боклуци, които си изброил. И аз преди се хващах на тези глупости с дъщернте фирми на Michelin, Goodyear и т.н. и си взимах Корморан, Дебица... Това са гуми за автомобили за пенсионери, които карат с 60км/ч извън града и създават предпоставки за ПТП. Дори и да не караш агресивно, един път ще ти се наложи да спреш рязко на пешеходна пътека и може да ометеш всичко наред. Да не говорим за шум, твърдост, износване и т.н. Когато си взех първия Мишелин втора употреба открих колко повече възможности има автомобилът ми и че можел да вози добре. Все пак можеш да стигнеш до тези изводи и по трудния начин, Твоя воля.

Така е , поне за летни е вариант 2-ра ръка. Зимни вече само нови - тук се пускат някакви пластамаси, изхвърлени от Европа или някой "ентусиаст" който 2-3 години си е прал с тях зима и лятно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Z3Ro* » 23 Апр 2017, 9:40

Рикен и Таурус са една и съща гума с различна марка. Мой приятел миналото лято кара 18-ки Таурус - сега каза, че е доволен и при нужда пак ще си вземе такива. Имат борд, държат добре на сухо и прилично на мокро. Мекички са обаче и ще карат максимум до 3 сезона. За цената и според мен са добър избор и поне са европейски - Таурус се прави в Унгария, Рикен не помня. Аз карам две Таурус зимни и също съм доволен - не съм закъсвал никъде, а колата я карам целогодишно. Взех ги, понеже преди това хвърлих две нови Пирели още първата зима заради балони...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Cyberloner » 23 Апр 2017, 10:02

NGneer4eto написа:Колега, за тези пари си вземи добре запазени Mchelin/Goodyear/Continental и тем подобни втора употреба!

Подкрепям мнението. Марковата гума не случайно струва повече - по мое наблюдение бюджетните гуми са много хубави за по 1-2 сезона - след това масово се изкривяват, а грайфера им заминава за норматив. Висок клас маркова гума, при нормално каране без дрифтене и т.н. спокойно си изкарва 5-6 сезона по мои наблюдения.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от v_p_m » 23 Апр 2017, 10:49

:OT: Не знам дали има друго място в света където се карат коли (стрували над 100к лв. нови) с гуми 2-ра ръка или 60-70лв. нови ... важното е цолажа да не гулуем :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от 100imenov » 23 Апр 2017, 10:54

Riken и Taurus, както каза колега по-горе са едно и също нещо и се правят в завода на Tigar в Сърбия. Имат мек каучук малко по-малък грайфер и според зависи от колата и карането 2 сезона издържат. Няма мнение че са изкуствени и им по-голяма вероятност за крива гума която не може да се балансира, но все пак са нови и имат гаранция. Относно Sailun-a си е чисто китайска гума, но е с по-добри параметри на мокра настилка(поне по етикет :mhihi: ). От някъде бях чул че Pirelli ги били купили и даже китайците им правили малък процент от камионджийските гуми ама... :dunno:.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от wladio » 23 Апр 2017, 11:12

аз пък напук на повечето мнения ще ти кажа,че миналата година си взех рикен 235 45 17, 4 бр.,от диана с хубава отсъпка,с дот 2016,гумата е с борд,прилична шарка,и съм много доволен,и в дъжд и на сухо.може би е една идея по шумна,но нямам забележки.спират добре,няма приплъзване на завои.ще си доволен.
като вземеш мишелин или континентал втора ръка с дот 07 или 09 какво като е марка???

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Kurtov » 23 Апр 2017, 11:16

Ако ще е евтина гума се поинтересувай за Blacklion, не знам дали ще намериш за 80 лв., но за зимните им чувам добри отзиви.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Z3Ro* » 23 Апр 2017, 11:24

v_p_m написа::OT: Не знам дали има друго място в света където се карат коли (стрували над 100к лв. нови) с гуми 2-ра ръка или 60-70лв. нови ... важното е цолажа да не гулуем :mhihi:


Колега, ще ме прощаваш, ама не виждам смисъл от мнения като твоето. Човекът пита за гумите стават или не, не пита как да управлява финансите си - това не е форум за счетоводители... Ако малко се замислиш, едва ли ще си толкова краен в изказванията си - нали не смяташ, че световни производители произвеждат огромни количества нискобюджетни гуми с размери 18 цола, че и по-големи, само и единствено за да ги пласират на българския пазар?!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 809
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от hummer » 23 Апр 2017, 11:48

Аз като карах с continental на 2 гуми им направих жаби (едната при паркиране до бордюр) ,Рикена вярно е мек ,ама то и скъпите ги пукаш .
Зимните ми са Рикен 225 50 17 и Континентала ми беше същия размер на един сезон . Тази зима знаеш ,че беше много тежка ,ами нямах ядове на сняг ,в токлова яки коловози влизах (хората от Хасково знаят)Що не се спукаха бе мама му деба.
Аз повече скъпи марки няма да взема при положение ,че в тая държава пътищата са под всякаква критика.
Поне и да ги гръмна няма да ме е яд толкова ,колкото за continental -a
Служебния бус също е с Рикен и си се кара баш като служебен ... няма им нищо..

Те дори 2 зими да изкарат ,си е супер далавера за цената си :lol:

На сняг си се държат много добре

https://www.youtube.com/watch?v=GMGySjPHJ1Q

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от shlosera » 23 Апр 2017, 12:10

Зимата по стечение на обстоятелствата карах един сеат с 4 нови рикен и се държаха супер и са меки и излизах навсякъде. За парите си са доста добри гуми. Ако взимаш втора ръка висок клас да са макс на 1 сезон.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bum_bum » 23 Апр 2017, 12:31

shlosera написа:Зимата по стечение на обстоятелствата карах един сеат с 4 нови рикен и се държаха супер и са меки и излизах навсякъде.


На сняг и пластмасова гума от детска количка ще върви добре. Разликата между хубавата и китайската гума идва на мокър, студен и излъскан асфалт какъвто е нашият.

acho.rs написа:80 лв е бюджет за гума на колело, не 17ка за БМВ :idea: .


Не стигат. Читавите гуми за колело са нагоре :mhihi:

Аз синаги съм ориентирал марката, модела на колата си и цолажа на джантите и по бюджета си, а не обратното. Може пък да греша, знам ли.. :dunno: Това като разни, дето си купуват мерцедес 500 за никакви пари, щото е евтин и като влязат в сервиза- олеле майко.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 18.12.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E39

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от IvanGt » 23 Апр 2017, 16:13

Лични наблюдения нямам,но тук където съм(Кипър) Sailun ги скъсват от каране.Всяка 2ра кола е с такива гуми,и не си мислете че скъсаняците ги карат...Е класи, С класи 2010г съм виждал с такива гуми.Аз лично бих ги предпочел пред 2ра употреба за същите или почти същите пари,но манталитета на българина е такъв...може да са 3-4 годишни ама нали са Мишелин....

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: carmanf1

Последни теми
Facebook