Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от drago9205 » 31 Окт 2019, 9:14

r19 написа:Такива SAVA-и купихме за на бащата колата :)
Ще видим как ще се представят :yes:


Кой размер е тази Сава, ние на сестрата за полото взехме 4 нови 14-ки сава Ескимо миналата година (със същата шарка). Според мен са много добри гуми за цената си и даже се представят по-добре от някои по-скъпи.
Аз търкалям 3 лета едни Intensa UHP 2 17-ки летни, за парите си (105-110лв) според мен се представят чудесно (даже ми харесват повече от Нокиан zLine, с които карах преди това), 1 праснах в дупка и при таква цена даже не се замисляш, а поръчваш направо нова, даже не съм питал гумаджията дали може да се кърпи и прочее.
Та много пъти съм го казвал - средният клас гуми си имат удобства и предимства особено по нашите ширини, като това, че няма да си нарушиш сериозно разходите и семейния бюджет ако изненадващо спукаш 2 гуми у някой кратер.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F31 320da+ M power kit= 200hp;420Nm

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от mopasan » 31 Окт 2019, 20:01

vicho написа:дано ги изпита на пистата на нокиан... кекекек

п.с. не се заяждам, ама нале :yes:


Те Nokian Snowproof се доказаха като най-некъдарна гума за тази зима! Та незнам какъв полигон имат, ама гумите им за европейски климат не струват!!!

https://shina.guide/press/21442/ -който не разбира руски има google translate
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от TNT » 31 Окт 2019, 21:33

А бе най-доброто е каквото изскочи на промоция :ok: Понякога има премиум гуми с ДОТ от миналата година на цената на Nexen.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от frizzante » 31 Окт 2019, 23:31

Някой с мнение за Maxxis? Тайвански са, произвеждат гуми за всичко от колело до тежки машини и като цяло има добри отзиви из мрежата, но са главно от чужбина. От Америка и Канада. Сякаш са среден клас гуми. При спокойно каране в не толкова тежки условия сякаш най-големия проблем на бюджетните гуми излиза баланса след ползване 1 сезон да кажем. В началото са ОК, на следващия сезон се почва с вибрации и абсурдни количества баланс, въртене по джанти и тнт. Ако някой има директен опит с тази марка ще ми е интересно мнението му.
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 01 Ное 2019, 6:10

Sava и Debica , както и Austone и Diplomat, са бюджетни марки на Goodyear.

А някой карал ли е с Premiori? Нека да сподели впечатления.

Изпратено от моят motorola one zoom с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 01 Ное 2019, 6:15

frizzante написа:Някой с мнение за Maxxis? Тайвански са, произвеждат гуми за всичко от колело до тежки машини и като цяло има добри отзиви из мрежата, но са главно от чужбина. От Америка и Канада. Сякаш са среден клас гуми. При спокойно каране в не толкова тежки условия сякаш най-големия проблем на бюджетните гуми излиза баланса след ползване 1 сезон да кажем. В началото са ОК, на следващия сезон се почва с вибрации и абсурдни количества баланс, въртене по джанти и тнт. Ако някой има директен опит с тази марка ще ми е интересно мнението му.
Доста задобряха в последните години по тестовете. Другите "понапреднали"от тази част на Азия са GT Radial, които са ОЕМ доставчик.

Изпратено от моят motorola one zoom с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 01 Ное 2019, 9:25

Според мен това, че са OEM доставчик не е мерило за качеството на гумите. Производителя се чуди как да си намали цената и гумите са едно от първите неща, които бива подменено с по-нисък клас, особено за малките градски модели. При по-големите все още не смеят толкова решително да монтират някакви незнайни марки затова повечето залагат на Pirelli - европейска марка, съмнително качество :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Вуйчо » 01 Ное 2019, 9:47

а
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:18, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Пинтев » 01 Ное 2019, 9:58

Знам че едните ги правят в Турция,може би ниският клас.Или пък всичките са там :lol:
Аз на три различни автомобила използвах Клебер Зимни.Страхотна гума за сняг,на мокро слаба..но за цената смятам че е добра.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 01 Ное 2019, 10:04

Вуйчо написа:
Don_Diego написа:Pirelli



:OT: Винаги ми е било чудно защо мненията за тази марка гуми са в двете крайности - или някой ще казва, че това са най-добрите гуми и се кълнят в тях, а други ще казват, че за нищо не стават. :dunno:


Всичко опира до модела. Ако са P Zero са топ, ако са P нещо си завъртяно...чеп за зеле не стават. Аз съм с P7 Cinturato RFT - шумни, лесно се активира ABS при по-интензивно спиране, на сухо не са нещо УАУ. Изначало този модел никога не е бил сред топ класираните по тестове и явно има защо, но е добро бюджетно решение за производителите защото този конкретен модел се слага на почти всяка марка в по-големите размери (17" и нагоре)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от drago9205 » 01 Ное 2019, 10:58

Аз забелязвам, че последните 2 години нисък-среден клас гумите се представят изключително добре на тестовете при по-малките размери (14-15 цола).
На ADAC миналата година в тестовете за 14-ки половината в топ10 бяха от не толкова скъпите гуми.

frizzante написа:При спокойно каране в не толкова тежки условия сякаш най-големия проблем на бюджетните гуми излиза баланса след ползване 1 сезон да кажем. В началото са ОК, на следващия сезон се почва с вибрации и абсурдни количества баланс, въртене по джанти и тнт.


Аз не бих казал, че съм имал проблеми с баланса на нисък/среден клас гуми. Зависи какво разбирате под абсурдни количества.

Don_Diego написа:Всичко опира до модела. Ако са P Zero са топ, ако са P нещо си завъртяно..

Един колега ни вози миналата година с такива гуми 17-ки зимни в една Cupra 300к.с. зимата (беше почистен пътя де) - София - Банско. Много добре се държаха по мои наблюдения.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bum_bum » 01 Ное 2019, 12:04

Вуйчо написа:
Don_Diego написа:Pirelli



:OT: Винаги ми е било чудно защо мненията за тази марка гуми са в двете крайности - или някой ще казва, че това са най-добрите гуми и се кълнят в тях, а други ще казват, че за нищо не стават. :dunno:


Ползват много синтетика според мен. Първата година са страхотни. На втората са криво-ляво, след третата са вече с качествата на китайска пръчка.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 01 Ное 2019, 12:45

Не е синтетика. Масово бюджетните се правят да минат добре първите км. Както и тестовете . След това смеската става различна . Дължи се на 2 фактора главно,:

1. Остатъчна вулканизация.
Процеса на вулканизация не е приключил, поради повишената скорост на линията на производство. За да се спести процесно време и аразходи. След време смеската се втвърдява от остатъчната вулканизация.
При по-скъпите модели има шанс да са по-добре нещата.


2. Горните няколко ММ. се правят от различен, по-лек и скъп материал .

Изпратено от моят motorola one zoom с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от r19 » 01 Ное 2019, 13:30

drago9205 написа:
r19 написа:Такива SAVA-и купихме за на бащата колата :)
Ще видим как ще се представят :yes:


Кой размер е тази Сава, ние на сестрата за полото взехме 4 нови 14-ки сава Ескимо миналата година (със същата шарка). Според мен са много добри гуми за цената си и даже се представят по-добре от някои по-скъпи.
Аз търкалям 3 лета едни Intensa UHP 2 17-ки летни, за парите си (105-110лв) според мен се представят чудесно (даже ми харесват повече от Нокиан zLine, с които карах преди това), 1 праснах в дупка и при таква цена даже не се замисляш, а поръчваш направо нова, даже не съм питал гумаджията дали може да се кърпи и прочее.
Та много пъти съм го казвал - средният клас гуми си имат удобства и предимства особено по нашите ширини, като това, че няма да си нарушиш сериозно разходите и семейния бюджет ако изненадващо спукаш 2 гуми у някой кратер.

14ки също 185/70 като за миниван :mhihi:
Иначе забелязвам, че май има и Debica с подобна или същата шарка.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 01 Ное 2019, 16:20

Don_Diego написа:Живот и здраве в петък слагам Michelin Pilot Alpin 4 и ще кажа как е усещането в масонската ложа :mhihi:


Защо никой баровец не каза, че трябва да си нося шлемофони в тая ложа :mhihi:
Първото впечатление е, че са чувствително по-шумни от летните Пирели, единствено зимния Falken ми е правил толкова голямо впечатление с шума дето генерира
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Southside

Последни теми
Facebook