Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bum_bum » 17 Фев 2020, 14:14

Я съм сигурно един от малкото хора в историята, които имат два еднакви модела джанти за зимни и летни гуми. Ама аз на кафе не ходя и не ме бърка толкова. :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от ///M Power » 17 Фев 2020, 14:20

Dextuar написа:
bum_bum написа:
///M Power написа:
bum_bum написа:Въпрос на виждане. Аз винаги съм се ръководил от сигурноста на първо място и за това никога не съм гледал неща като пробег, разход, цена и т.н. на гумите.

Едно дизелово БМВ ако го пердашиш прилично без проблем ще ти даде поне 2/100 по-висок разход. При 10к на година това са ти 450лв (без глобите :mhihi: ).

Та за мен, ако имаш пари да караш бързо и можеш да даваш за това 4-500лв на година за гориво в повече е странно, ако нямаш още 3-400 и за прилични гуми.


Ако караш нормално и няма тия 2/100 отгоре, както и глобите. :D Пък и комплект гуми може да са и доста повече от 3-400 лв разлика. Всеки иска сигурност, ама предпочитам среден клас на 1-2 г., между мега премиума на 4-5.


Говоря за 3-400лв на ГОДИНА разлика Което разделено на живота на гумите си е комплект 17-ки безплатно.

Забелязал съм,е логиката за взимане на китайски гуми обикновено е - по-добре по-евтини и да ги сменям на 2 години. И в същото време се кара пак 4-5 години с тях.

Всеки си знае как да си харчи парите, разбира се. Аз лично имам някаква психологическа контра в мозъка също и няма начин в тоя живот да си купя линг-лонг, хуявей или нещо от тоя сорт.


Да не забравяне и че повечето предпочитат китаец на 19-ка джанта вместо премиум на 17-ка, че иначе не е вървежен пред кафенето...


Не помня някъде да съм написал китайци, написах среден клас. То тия дето са до кафенето в повечето случай са и тия дето минават 5000км на година.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bum_bum » 17 Фев 2020, 14:51

///M Power написа:Не помня някъде да съм написал китайци, написах среден клас. То тия дето са до кафенето в повечето случай са и тия дето минават 5000км на година.


Нямах предвид теб.
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Mollov » 18 Фев 2020, 15:58

Някой да си е "играл" с 20" GOODYEAR EAGLE F1 ASYMMETRIC3, че съм хвърлил око на едни такива.... бях се насочил към FK510, ма нещо много кофти отзиви чета за тия гуми при този размер и SUV...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 18 Фев 2020, 17:42

8цата е с 19ки Eagle F1 A5 и са доста добре. За едно лято здраво бой по магистрали и второстепенни пътища никакви грижи, но се води че този модел въпреки еднаквата шарка е голямо надраждане над А3 :dunno:
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Mollov » 18 Фев 2020, 17:53

A5 мисля, че няма този размер... поне за задните, предните може и да има...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 18 Фев 2020, 18:18

Ами А5 си струва парите, изглежда че ше изкарат 2 сезона без проблем, предишния Спорт Контакт 6 изкарваха точно 1 сезон, но пък държаха зверски :lol:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от acho.rs » 19 Фев 2020, 7:57

///M Power написа:
Dextuar написа:
bum_bum написа:
///M Power написа:
bum_bum написа:Въпрос на виждане. Аз винаги съм се ръководил от сигурноста на първо място и за това никога не съм гледал неща като пробег, разход, цена и т.н. на гумите.

Едно дизелово БМВ ако го пердашиш прилично без проблем ще ти даде поне 2/100 по-висок разход. При 10к на година това са ти 450лв (без глобите :mhihi: ).

Та за мен, ако имаш пари да караш бързо и можеш да даваш за това 4-500лв на година за гориво в повече е странно, ако нямаш още 3-400 и за прилични гуми.


Ако караш нормално и няма тия 2/100 отгоре, както и глобите. :D Пък и комплект гуми може да са и доста повече от 3-400 лв разлика. Всеки иска сигурност, ама предпочитам среден клас на 1-2 г., между мега премиума на 4-5.


Говоря за 3-400лв на ГОДИНА разлика Което разделено на живота на гумите си е комплект 17-ки безплатно.

Забелязал съм,е логиката за взимане на китайски гуми обикновено е - по-добре по-евтини и да ги сменям на 2 години. И в същото време се кара пак 4-5 години с тях.

Всеки си знае как да си харчи парите, разбира се. Аз лично имам някаква психологическа контра в мозъка също и няма начин в тоя живот да си купя линг-лонг, хуявей или нещо от тоя сорт.


Да не забравяне и че повечето предпочитат китаец на 19-ка джанта вместо премиум на 17-ка, че иначе не е вървежен пред кафенето...


Не помня някъде да съм написал китайци, написах среден клас. То тия дето са до кафенето в повечето случай са и тия дето минават 5000км на година.

По принцип, най-яките коли не минават по повече от 5к км на година, ама това е друга тема. Вараимата ми със Пирелито отпадана в последния момент. Търся Гудиър Ийгърл Ф1 Ас5 ама няма в моя размер, само Асиметрико 3, а той е модел на 10 години. Изчезнаха и Дънлоп Спорт Макс РТ2, та до 2 седмици трявба да съм поръчал Премиум Контакт 6.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от drifty » 19 Фев 2020, 8:46

Mollov написа:Някой да си е "играл" с 20" GOODYEAR EAGLE F1 ASYMMETRIC3, че съм хвърлил око на едни такива.... бях се насочил към FK510, ма нещо много кофти отзиви чета за тия гуми при този размер и SUV...


Аз на 17ки ги търкалям Ф1-то, не съм особено доволен. отзад съм с ФК453 и май от тях съм по-доволен.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от host » 19 Фев 2020, 10:02

Изображение
аз вече си взех F1 A5 17ки ама много студени са сутрините за да ги кача и изкажа впечатления , иначе според тестовете PZ4 пребива всякакви други , но в 17 цола няма , както няма и 4s и F1 SS , Vredestein и тях ги гледах, но Гудиърчето биеше по тестовете бая гуми, още седмица-две и ще разбера какво е положението реално

към колегите които се чудят за някакви по-евтини (тия са под 150лв) има по сайтовете много агресивна цена на Apollo 225/45/17 , рейтинг А на дъжд, и по тестовете са малко над средните резултати май - мисля че около 100лв бяха ;)

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Mollov » 19 Фев 2020, 13:49

drifty написа:
Аз на 17ки ги търкалям Ф1-то, не съм особено доволен. отзад съм с ФК453 и май от тях съм по-доволен.


Mасово хвалят 453 пред 510, ма мисля никъде няма вече... особено някви по-едри размери, да не говорим да са dot след 18...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от drifty » 19 Фев 2020, 20:55

Mollov написа:
drifty написа:
Аз на 17ки ги търкалям Ф1-то, не съм особено доволен. отзад съм с ФК453 и май от тях съм по-доволен.


Mасово хвалят 453 пред 510, ма мисля никъде няма вече... особено някви по-едри размери, да не говорим да са dot след 18...


Да, моите са 255/45/17 и ги купих 2019та, а бяха с дот от началото на 2018та. Върху 510 нямам никакъв поглед, но от 453 съм доволен за сега.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от r19 » 23 Фев 2020, 3:01

Да върна темата към първоначалния и облик а именно бюджетните гуми :mhihi:
Дайте мнение за тези "красавци"
Изображение
Корморан/таурус/рикен :mhihi:
Желателно е мнението да е от хора, които са имали такива
Размер 205/40/17 :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от ///M Power » 23 Фев 2020, 10:50

acho.rs написа: По принцип, най-яките коли не минават по повече от 5к км на година, ама това е друга тема.

За екзотики ли си говорим, или коли на 10-15г?
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от alekangg » 23 Фев 2020, 18:36

Винаги съм купувал възможно най-скъпите гуми, но от както съм в България видях, че е безсмислено. На тукашният асфалт е все едно с какво се кара или разликите са минимални, нито една гума няма идентично държание спрямо асфалта в чужбина и оттам реших, че е само хвърляне на пари.
Едни и същи коли с едни и същи гуми се променят коренно след като минат границата, а когато е мокро да не говорим.

Та трябва да купувам и аз гуми и още миналата година загледах gislaved ultra speed 2. Предполагам, че са с твърд дебел борд от това което чета в нета. Някой карал ли е с такива?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook