Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Cyberloner » 18 Апр 2018, 16:22

Дойде ми време и на мен да купувам гуми и се чудя за рамер 225/55/16 дали да взема Fulda Sportcontrol или Hankook Ventus Prime 3 - някой да сподели мнения за двете?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от (bubsa) » 18 Апр 2018, 16:59

Със същата фулда в същия размер карах миналото лято на е39-ката.Много хубава и тиха гума и според мен си заслужава.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от acho.rs » 19 Апр 2018, 6:57

След личен опит с Ханкок или там както се казва - не препоръчвам, нито летни, нито зимни.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Cyberloner » 19 Апр 2018, 8:04

Аз в момента съм с таква фулда и си ми харесва, ама гледам и тоя ханкук е на същата цена, прочетох и нелоши ревюта та се замислих :)

Мерси за мненията, днес отивам да подновя джапанките на колата :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Драгослав » 19 Апр 2018, 8:16

Таурус категорично не. Пълен боклук. То верно,че това е от най-евтините гуми на пазара,но икономията не си струва. На една служебна кола.която е въпрос на малко време да я бракуваме й взех тази зима таурус,колкото да изкара зимата. Давам за сравнение-старите й гуми бяха мишелин алпин със стар дот 2010. С мишелина колата се държеше много по-добре отколкото с новият таурус. Тези приказки на разбирачите,че ''важното е гумата да е нова,не е важна марката'' са глупост.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от k.milanov » 19 Апр 2018, 13:21

Аз имам Таурус УЛТРА ХАЙ ПЪРФОРМЪНС със старата шарка, която я има аналогична на рикен и на корморан. Общо взето тази гума става за някоя редова колица, която се кара до работа и обратно. Ако не се търси кой зне каква адекватност и сцепление са окей, поне са нови и меки в началото. Моите ги карах от сиромашия предни 2 лета на 3тото отидоха задни и сега ги довъшрвам на една сватба :mhihi: и ще взимам нещо по-хубаво. Едната има малък балон, който цъфна може би 2-3 месеца след като ги взех. Нацепиха се адски много особено началото на 3тия сезон, сега са още по зле. Твърди са като пластмаса. На мокро са пълен минус, като цяло според мен не си заслужават. Миналата година взех два броя дайтон туринг и определено са доооста по-добри гуми за 10тина лв отгоре. Сега ще ги минавам тях задни, а отпред мисля да сложа NANKANG NS-2 или НАНКАНГ НС-20 :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от barty » 19 Апр 2018, 15:18

Gislaved Ultra speed: твърдо не!
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 25.06.2008
Местоположение: Велинград
Пол: Мъж
Кара: E61 530d 05
Мечтае да кара: F10 M550D

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от dmxl » 02 Май 2018, 0:57

f35 написа:
host написа:http://gumi-online.net/product/45607/225-45r17-94v-xl-ultra-high-performance-riken.html
Изображение
Изображение

по темата ... вече има UHP Riken в БГ ... каквото и да значи това , ако някой е тествал да пише - обективни и реални коментари :smoke:

https://passenger-car.riken.com/product ... rformance/


Имали някой коийто ги е тествал. Гледам, че бързо съвршиха в Дианата high-performance.

Има! Аз съм с такива, но Taurus с размер 245/40/18, купих си 4 броя за 440 лева! Очарован съм от гумите, нищо общо със старата шарка! много по-тихи, комфортни и стабилни са! Супер са за парите си! За хора с ограничен бюджет са идеални! Гледах и Dayton(Seirberling) Touring 2 но се оказа че са с по-малък грайфер и за това взех Taurus-a
DIESEL POWER
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 12.04.2003
Местоположение: Софийски имоти

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от CERT » 19 Дек 2018, 8:16

За 3-4 коли съм купувал нови рикени зимни от диана.. вече по два пъти. Ами аз лично мисля, че за цена качество нямат равни. С отстъпката на фирмата излизат на половина от следващите вече като цени. За мен лично е по-добре нова гума да я караш 2 сезона от колкото маркова на 5-6 години (малко била карана, перфектен грайфер имала)..

Карал съм и перфектни, маркови втора ръка и нови.. абе новата си е нова и разликата не е малка, а голяма, особено в снега. А с рикените никакви забележки, копаят здраво, не носят, колата на сняг се усеща супер, просто перфектни гумаци, караш 2 сезона и взимаш нови. Съсипвал съм гуми за по 500-600 лв броя по наще пътища.. ми то е грехота.. заслужава ли си?

Последният пример, преди една две години поредното бмв го взех с 2 комплекта джанти зимни и летни. Зимните бяха пирели висок клас с дот на 5-6г., и грайфер над 6 мм и наистина изглеждаха много добре. Ама като падна снега и не мога да кача тротоар.. не може по баир от спряла да тръгне колата без да стане атракция за случайният минувач и да насаждам изкуствено мнение, че бмв-тата зимата не сатвали.. и реших да взема нови. Един приятел ми каза, че на неговите само такива взима и на дъщеря му, и на жена му, и на неговата, и на служебните, и много ми ги хвали, та ме нави. Еми откакто ги взех стигнах до извода, че като взема такива чисто нови ми е по-добре. Сигурно не издържат години като скъпите мишлени и пирелита, но и цената им е 3-4 пъти по-ниска. А и за мен е по-добре на 2 сезона чисто нови, вместо да купувам скъпи да се ядосвам, че ги съсипвам по тия мега пътища и да ги карам по 5-6 г. и да ги продавам после на някой човечец за перфектни малко карани с нов дот да се види о гума..

Не бъдете предубедени като мен, евтини били,
не били маркови.. пробвайте и вижте.. А и риска не е кой знае какъв, те струват нови 4 бр. колкото 2 пълни резервоара като не ви харесат ще ги смените..
dmxl написа:
f35 написа:
host написа:http://gumi-online.net/product/45607/225-45r17-94v-xl-ultra-high-performance-riken.html
Изображение
Изображение

по темата ... вече има UHP Riken в БГ ... каквото и да значи това , ако някой е тествал да пише - обективни и реални коментари :smoke:

https://passenger-car.riken.com/product ... rformance/


Имали някой коийто ги е тествал. Гледам, че бързо съвршиха в Дианата high-performance.

Има! Аз съм с такива, но Taurus с размер 245/40/18, купих си 4 броя за 440 лева! Очарован съм от гумите, нищо общо със старата шарка! много по-тихи, комфортни и стабилни са! Супер са за парите си! За хора с ограничен бюджет са идеални! Гледах и Dayton(Seirberling) Touring 2 но се оказа че са с по-малък грайфер и за това взех Taurus-a
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от acho.rs » 19 Дек 2018, 9:06

Колега има голяма разлика между това ти да си купиш нови хубави гуми и да ги караш/съхраняваш и това някой друг преди теб да е карал и зима и лято с тях.
Като взимах 5цата ми я продадоха октомври месец със зимните гуми, нямаше летни към тях и Пирелите от вътрешния край бяха на 0мм протектор, отстрани борда нацепен като на плъх опашката. И това на рън флат гуми. Познай за 4те години живот на тази кола дали колко пъти са сменяни гумите.
Сегашните зимни, които взех 2016та са на 3ти сезон, карани от ноември до април и все още се виждат цветните ленти, стоят "мустачетата" отстрани а протектора е 7.8мм.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от host » 19 Дек 2018, 9:09

иначе за живота на тия бюджетните е доста вярно ... кола на роднина която карах няколко дни ... с 2 дебица купувани нови , това им е 3ти сезон ... едвам се спира от 60км/ч ако ти се наложи аварийно ... :kuku:

Слагам две снимки на гуми купени 2016, чисто нови... Как са карани, какво е правено? Такива цепнатини съм виждал само на 15г гума.
Имам от същата марка друг модел гуми, нямат никакви забележки. ИзображениеИзображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Mollov » 19 Дек 2018, 16:51

CERT написа:А с рикените никакви забележки, копаят здраво, не носят, колата на сняг се усеща супер, просто перфектни гумаци, караш 2 сезона и взимаш нови. Съсипвал съм гуми за по 500-600 лв броя по наще пътища.. ми то е грехота.. заслужава ли си?



А на дъжд как са, на киша, дори на сухо? Масово се оплакват, че именно в тези условия, подобни гуми са плачевни... и шумни...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от acho.rs » 20 Дек 2018, 9:43

host написа:иначе за живота на тия бюджетните е доста вярно ... кола на роднина която карах няколко дни ... с 2 дебица купувани нови , това им е 3ти сезон ... едвам се спира от 60км/ч ако ти се наложи аварийно ... :kuku:

Слагам две снимки на гуми купени 2016, чисто нови... Как са карани, какво е правено? Такива цепнатини съм виждал само на 15г гума.
Имам от същата марка друг модел гуми, нямат никакви забележки. ИзображениеИзображение

Почти същото UGP G1 на два сезона https://imgur.com/a/7T6ctEV

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от host » 20 Дек 2018, 10:33

Ама и моите летния комплект няма дерт, едните нови 15та купени, другите 16та (2ра снимка).

Нз тъщата как е карала, пренадути ли са били нейните? Такова нещо не бях виждал. Как да я убедя, че гуми на 2 сезона са за кофата пък да не говорим.

Зимния ми комплект също е на 2 сезона, като новички... Все едно сега взети. ИзображениеИзображение

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Hip-hopotam » 25 Дек 2018, 13:07

Аз държа винаги на хубави зимни гуми,купувам си среден клас.Става въпрос за Дебика,Клебер,Сава,Гиславед и подобни.Карал съм с втора употреба миналогодишен ДОТ Мишелин Алпин,бях разочарован,но го отдадох на това че все пак не са нови.Скоро приятел си взе същия Мишелин Алпин на 2 сезона и в сняг и лед е ужасна,но пак казвам... втора употреба.
Със средния клас зимни гуми закупени НОВИ лично от мен до сега не съм имал проблеми.Имах Дебика Фриго 2 преди 10години която 4 сезона се държа много добре като потегляне/спиране на сняг и лед.Най-изумен съм бил от Gislaved NORDfrost на приятел на голфчето преди много години като тийнейджъри,купихме колата с тях на може би един сезон преди нас карани.Нямаше лед и сняг за тези гуми потеглянето не беше проблем дори на стабилни наклони ,стига да не си опрял до дъно в снега.Искахме да ги намерим нови да купим но в БГ се оказа че са се предлагали за много кратък период.С Гиславед ЕВРОфрост съм карал също не е лоша ,само са и меки бордовете и се пръска лесно.От Нокиан имам добри впечатления но само като пътник в кола с такива гуми.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook