Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Hip-hopotam » 04 Мар 2020, 20:22

Карах миналата година такъв летен Корморан за задни 245/45/17 и беше доста добре като сцепление, но края на лятото влезе едно винтче в едната и спрях при един гумаджия малоумник дето за една лепенка успя да ми надере джантата и да скъса гумата....до тогава се държаха много добре :)
За предни 235/45/17 Dayton Тоуринг 2 също ми харесват, забравих какъв шум издава АБСа, тихи са, комфортно вози, волана се върти леко,бордовете им са меки,трябва да се пазят повече.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от host » 11 Мар 2020, 10:33

покарах си почти една седмица GOODYEAR Eagle F1 Asymmetric 5 FP ...

гумата държи отлично (не съм състезател, но въпреки това се усеща по гнусния асфалт в Плд) , но не е нещо извънземно в това отношение спрямо стари модели на Pilost Sport които съм карал и все пак доста чисто подобре усезаемо от китайски с топ параметри и не лоши резултати по тестове
усещането във волана е по-притъпено от Pilot Sport , но не е нещо което бих казал, че е минус

комфорта както винаги при слагането на чисто нова гума е по-добър , докъде внушение, докъде реалност, за мен е осезаемо, жената също забеляза

най-голямата разлика и не преувеличавам е в шума от гумата , никога не съм имал толкова тиха гума, шокиращо тиха е за мен

спрямо горното, много сериозно бих препоръчал на всеки този модел (който не е някакъв спортист) около 140-150лв 225/45/17

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 715
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 11 Мар 2020, 10:57

5цата наистина е много тиха. На мен в 8цата ми направи впечатление дето е обезшумена като стая за луди, представям си в нормална кола каква е разликата. Но това зависи и с какво е карано преди това, че да се сравнява

Май приключихме с големите студове и в началото на април ще стане лудница по гумаджийниците :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от grkv » 11 Мар 2020, 11:02

Момци, трябва да купувам нови летни на каляската, но нещо се колебая кое си струва и кое не...
Засега с моя размер намирам Кумхо на 230лв, Нексен на 250лв и Бриджстоун на 330лв.
Бриджстоун съм карал на друга кола с друг размер, модела беше драйвгард рънфлет и хич не бях доволен от поведение. Фулдата беше къде къде по-добре, а е по-евтина. Общо взето сам стигнах до извода, че цената не винаги има пряка връзка с качеството на гумата.

За нексен чета все хубави работи, но почти винаги има ''за парите си'', което при кола която се движи основно извън града не е вариант.
Гудиър за 500лв гумата също не е вариант.
Някой има ли впечатления от първа ръка от Кумхо?
Намирам и Файърстоун и Унироял, но са ми съвсем чужди като марки.
Съвети приемам всякакви. :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от terorero » 11 Мар 2020, 17:53

grkv написа:Момци, трябва да купувам нови летни на каляската, но нещо се колебая кое си струва и кое не...
Засега с моя размер намирам Кумхо на 230лв, Нексен на 250лв и Бриджстоун на 330лв.
Бриджстоун съм карал на друга кола с друг размер, модела беше драйвгард рънфлет и хич не бях доволен от поведение. Фулдата беше къде къде по-добре, а е по-евтина. Общо взето сам стигнах до извода, че цената не винаги има пряка връзка с качеството на гумата.

За нексен чета все хубави работи, но почти винаги има ''за парите си'', което при кола която се движи основно извън града не е вариант.
Гудиър за 500лв гумата също не е вариант.
Някой има ли впечатления от първа ръка от Кумхо?
Намирам и Файърстоун и Унироял, но са ми съвсем чужди като марки.
Съвети приемам всякакви. :roll:


Карах 2 сезона с Kumho PS71 мисля беше модела - 18 инча, доста стречнати. Никакви проблеми :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от drifty » 11 Мар 2020, 18:34

Аз бях доволен от Унироялите, особено на дъжд. Нямаше да го мисля, ако ги предлагаха в моите размери, ама ги няма :D май имат и нов модел сега.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bum_bum » 11 Мар 2020, 19:38

Кумхо Крюген, страааашно дърво! Иначе на външен вид- шарка, каналчета. Барнали са ги :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 11 Мар 2020, 23:16

grkv написа:Момци, трябва да купувам нови летни на каляската, но нещо се колебая кое си струва и кое не...
Засега с моя размер намирам Кумхо на 230лв, Нексен на 250лв и Бриджстоун на 330лв.
Бриджстоун съм карал на друга кола с друг размер, модела беше драйвгард рънфлет и хич не бях доволен от поведение. Фулдата беше къде къде по-добре, а е по-евтина. Общо взето сам стигнах до извода, че цената не винаги има пряка връзка с качеството на гумата.

За нексен чета все хубави работи, но почти винаги има ''за парите си'', което при кола която се движи основно извън града не е вариант.
Гудиър за 500лв гумата също не е вариант.
Някой има ли впечатления от първа ръка от Кумхо?
Намирам и Файърстоун и Унироял, но са ми съвсем чужди като марки.
Съвети приемам всякакви. :roll:



1. NEXEN е много много по-добра гума от Фулдата, която държи само първия сезон или първите няколко мм. от грайфера.
Вземи си NEXEN - това мога да кажа, в този ценови клас. Здрава е, надеждна и с добро сцепление. Слага се и на нови автомобили (OEM доставчик на VAG, в това число и на PORSCHE).
Карах летни NEXEN на една чисто нова SKODA , рент-а-кар в Германия и нямах никакви притеснения с 250 км/ч по магистралата им. Естествено GOODYEAR и CONTI са малко по-добри, но доста по-скъпи. Реално може и да не усетиш разлика в сцеплението.
Обмислям да взема или летни NEXEN, или всесезонни, които да карам от ранна пролет, лятото, до късна есен, след това да слагам зимните (имам Nexen Winguard 2, купени Ноември 2019).

2. Uniroyal е по-скъпа от NEXEN, произвежда се от Conti. Това е гума оптимизирана за аква-планинг и дъжд. Обърни внимание, че новия модел е по-евтин от стария и с клас C на икономия на гориво, докато стария модел е доста по-скъп и клас E, което значи че новия модел и е много вероятно да има по-лошо сцепление, като поостарее. И тук обмилям вариант за летни или всесезонни UNIROYAL, (които да карам от ранна пролед до късна есен.... )

3. FIRESTONE - произвежда се от BRIDGESTONE. Ако от BRIDGESTONE не си бил доволен, не си вземай FIRESTONE.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от grkv » 11 Мар 2020, 23:19

Благодаря ви.
Ще събера още малко мнения и от други форуми и ще взема някакви обувки, пък дано изкарат... вече имам 6 гуми от различни марки срязани пътищата... :confused:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 13 Мар 2020, 23:59

Все пак сподели какво си решил да вземаш, да дадем последно мнение.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 715
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 14 Мар 2020, 0:01

Не знам как ги режете тия гуми :dunno:
За 12 години шофьорски стаж имам 3 или 4 спукани гуми, но никога срязана
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bum_bum » 14 Мар 2020, 0:46

За 26 години нямам ни една спукана, изкривена или с балон :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от grkv » 14 Мар 2020, 6:03

Рецептата е проста, ставнитело ниски гуми, висока скорост за участъка и неочакван кратер. Всяко едно срязване е придружено с крива или буквално скъсана джанта.
Имал съм случаи и по две на веднъж - две леви, две десни...но основното е скоростта, ако беше по-ниска щеше да има време да се видят и заобиколят.

Най-вероятно в понеделник ще поръчам нексен.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 14 Мар 2020, 9:20

Виж кой точно модел - има такива с EKO насочесност, с повече пробег и намалено сцепление. Ще се ориентираш по етикета.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от grkv » 14 Мар 2020, 9:36

Това не го знаех, ще обърна внимание, благодаря.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: немо

Последни теми
Facebook