Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от TheDriver » 29 Май 2017, 19:42

vicho написа:225/40 18 и 255/35 18 - Рикени - тредуеар 240

гумата на писта се държи чудесно и спира от 170-180 км/ч прилично... няма да издържат много километри, но за тези пари пак ще си купя

п.с. карах с Потенза на пистата (пак нови) и разликата беше 2 стотни за обиколка (в полза на потензите) :mhihi: , ама то сигурно от карача :dunno:

Едните джанти не бяха ли '17 или съм се заблудил?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от k.milanov » 29 Май 2017, 19:47

TNT написа:Аз нищо не разбрах :dunno: Тауруса ли само е смотан или и двете са смотани :mhihi:


тауруса е мега зле, дайтона съм много доволен от него и препоръчвам. Таурус, рикен и корморан със шарката от снимката са пълен шит!!!

vicho написа:225/40 18 и 255/35 18 - Рикени - тредуеар 240

гумата на писта се държи чудесно и спира от 170-180 км/ч


Колега, на магистрала с перфектни условия - сухо, топло и тн. с 160-170 и от лява лента минах в дясна в ляв завой :kuku: , ужасно покъртително поведение имат тези гуми :mhihi: . Дори ще ти кажа за къде става въпрос от Перник към София след първия тунел има една праваи после следва един по остър ляв завой. Точно там от лявата лента минах в дясната. От тогав аме е страх да карам с повече от ограничението с тия рикени.......

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от klintan66 » 29 Май 2017, 21:31

efren написа:Тоя форум вече разцепи радикално. Първо трябваше да се карат зимни гуми от септември до юни, после зимни целогодишно (ама това не беше поради липса на кинти, нееее), а сега вече Рикен-а дава същите резултати като Бриджстон-а. Не знам какъв ще е следващия левел на перформънса, не ми се мисли направо.
Не може ли модераторите да сменят заглавието на темата на нещо от рода "Кои са най-евтините гуми на българския пазар?"


Колега , за себе си дали ми липсват "кинти" няма да те убеждавам.
Когато помолих да не правиш заключения имах в предвид колегите над мен, които да кажем подкрепиха тезата ми , която ти изобщо не разбра...
Някои от тези колеги не са скъсани със сигурност.

Сега от "много каране" , за два месеца около 600 км, свърши акумулатора. Т.е до края на август няма и 1000км да се изминат. Изводите си ги направи сам.
Като отидох за нов акумулатор варта ми препоръчаха мотлу ...
"совите не са това което са"
Последна промяна klintan66 на 29 Май 2017, 22:43, променена общо 1 път
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от vicho » 29 Май 2017, 21:45

efren написа:а сега вече Рикен-а дава същите резултати като Бриджстон-а.


не знам, брато... ти си карал повече от мене, ти ще кажеш, кое, как и защо... аз си трая

TheDriver написа:Едните джанти не бяха ли '17 или съм се заблудил?


не си се заблудил, потензите бяха на по-леки джанти - 17-ски :mhihi:

k.milanov написа:Колега, на магистрала с перфектни условия - сухо, топло и тн. с 160-170 и от лява лента минах в дясна в ляв завой :kuku: , ужасно покъртително поведение имат тези гуми :mhihi: . Дори ще ти кажа за къде става въпрос от Перник към София след първия тунел има една праваи после следва един по остър ляв завой. Точно там от лявата лента минах в дясната. От тогав аме е страх да карам с повече от ограничението с тия рикени.......


еми недей... на мен ми се струват добри, ама явно съм се заблудил, както твърдят и други хора тествали ги при ОЧЕВИДНИ екстремни условия...

п.с. да кажа, че карах и със същите гуми на пистата и след обилен дъжд и локви навсякъде... поведение - 0... граничещо до минус... зимата съм имал повече сцепление на сняг :mhihi: (малко пресилено, де...)
п.п.с. миналата година карах с GoodYear Eagle F1 на 2+ години, разлика 2 секунди на обиколка... вярно, подобрил съм малко карането, но разликата е осезаема в полза на НОВИТЕ рикени...
п.п.п.с. не хваля и не рекламирам, всеки сам може да си прецени на база прочетено и опит (често липса и на двете) :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от efren » 29 Май 2017, 22:14

Предавам се, Рикен са най яките гуми на света! :bowdown: Абе верно изкарахте, че най-смотаните евтинджоси са супер гуми, наистина с нетърпение ще чакам следващата серия :wave:
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от N.Mihaylovski » 29 Май 2017, 22:29

Leon написа:Избягахте много от темата, стига толкова. Гумата е само един елемент от поведението на колата и пътната безопасност, не й приписвайте всички катастрофи. Аз лично само китайска гума не бих сложил на колата си по никакъв повод! При европейските марки има някакви стандарти и контрол, тоест дори бюджетните гуми покриват някакви обещани показатели. От там си преценявате с какво да карате, но моля, като си сложите бюджетни гуми, карайте съобразено с тях. Бюджетната гума предполага бюджетни спирачки, тампони, амортисьори и други бюджетни елементи по колата, така че поведението й на пътя става доста различно от фабричното. Не съм карал с нито една от гумите, за които пита авторът, но отзивите дотук ми дават основание да вярвам, че са прилични. Определено е по-добре нови такива, отколкото съдрани от каране "маркови" на 10 години. По мои наблюдения основното предимство на марковите гуми е, че запазват характеристиките си устойчиво и при натоварване и във времето на експлоатация. С малки изключения, гуми над 17'' предполагат тежка и бърза кола, която товари гумите дори при нормална употреба. От там и недоверието към бюджетните гуми в големите размери - може и да стават, но не е сигурно. И не на последно място, пак от опит, не бих си купил кола с 18'' или 19'', ако не мога да си позволя смислени гуми за нея.

:yes:
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от ///M Power » 29 Май 2017, 22:34

efren написа:Предавам се, Рикен са най яките гуми на света! :bowdown: Абе верно изкарахте, че най-смотаните евтинджоси са супер гуми, наистина с нетърпение ще чакам следващата серия :wave:


Супер гуми - не, но по-добре от повече 2-ра ръка...

пс: Да съм жив и здрав, не карам с такива гуми. Дано и не ми се налага, но да препоръчвате стари, пред нови...
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от efren » 29 Май 2017, 22:46

///M Power написа:
efren написа:Предавам се, Рикен са най яките гуми на света! :bowdown: Абе верно изкарахте, че най-смотаните евтинджоси са супер гуми, наистина с нетърпение ще чакам следващата серия :wave:


Супер гуми - не, но по-добре от повече 2-ра ръка...

пс: Да съм жив и здрав, не карам с такива гуми. Дано и не ми се налага, но да препоръчвате стари, пред нови...


Е това си е твое мнение, колегата вичо ги е тествал професиУнално и така се е разгневил, че не му вярваме, че премина на ЛС :mhihi:
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от host » 29 Май 2017, 23:02

Според мен той имаше предвид че 4 чисто нови гуми за 400лв трудно могат да са по-зле от 4 гуми "маркови" за 400лв на над 4-5г ?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от vicho » 29 Май 2017, 23:04

host написа:Според мен той имаше предвид че 4 чисто нови гуми за 400лв трудно могат да са по-зле от 4 гуми "маркови" за 400лв на над 4-5г ?


всички разбраха, какво имам предвид, освен троловете, но ще остана равнодушен, че така или иначе съм им трън в очите... :mhihi: сефте!

НОВИТЕ гуми са винаги по-добри от стари... това е... марки вече, според възможностите и вкуса :yes:
You said: "Time will change!" What if it changes you?


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от efren » 29 Май 2017, 23:10

Да не изтъркаш клавиатурата да пишеш ЛС. Разбрахме, че си най-добрия тест пилот на писта и твоите времена са показателни за качествата на Бриджстоун.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Leon » 30 Май 2017, 8:06

vicho написа:
host написа:Според мен той имаше предвид че 4 чисто нови гуми за 400лв трудно могат да са по-зле от 4 гуми "маркови" за 400лв на над 4-5г ?


всички разбраха, какво имам предвид, освен троловете, но ще остана равнодушен, че така или иначе съм им трън в очите... :mhihi: сефте!

НОВИТЕ гуми са винаги по-добри от стари... това е... марки вече, според възможностите и вкуса :yes:

С това твърдение май няма противоречия. Така и не разбрах за какво ги изписа всичките глупости по фейсбука :dunno: Ще взема да постна цялото си мнение от тук, за да проверя дали някой друг се е обидил... "Смислени" гуми не означава маркови или непременно скъпи. Честно казано, най-смислените гуми, които съм купувал в последните две години са "силно премиум марката" Фалкен (поне засега така изглежда), та не разбирам защо се палиш. Карането на писта предполага някаква изолираност, в която асфалтът е качествен и предвидим, а евентуална повреда на гумата може да нарани само теб или още някой подготвен за подобно преживяване на пистата. Инцидент с гума на междуградски път или магистрала няма нищо общо с опита ти на пистата, мисля по този въпрос да не спорим. ОК, доволен си от китайските гуми, няма лошо, но не виждам защо останалите, които не искаме да ги караме сме луди, лоши или кисели милионери...
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от TheDriver » 30 Май 2017, 10:28

TheDriver написа:Едните джанти не бяха ли '17 или съм се заблудил?


не си се заблудил, потензите бяха на по-леки джанти - 17-ски :mhihi:


Все пак са различни размери гуми и сравнението не е съвсем точно. Вероятно това което печелиш от по-широките 18ки отзад(само преполагам) го губиш заради по-тежките джанти, но все пак.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Lenco » 30 Май 2017, 11:13

Б@си, ся ми стана едно тъпо, цяла зима гладувах за тъпия Континентал, а и глупавата патка в Диана, нищо не спомена, изрично я питах за препоръка. М@м@ им търговци, добре, че нямаха Мишелин, сигурно щеше да ми пробута него за още +40-50лв.
Аз ли изглеждам тъп или 18-ката лачена :mhihi:
Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от efren » 30 Май 2017, 13:12

Leon написа:
vicho написа:
host написа:Според мен той имаше предвид че 4 чисто нови гуми за 400лв трудно могат да са по-зле от 4 гуми "маркови" за 400лв на над 4-5г ?


всички разбраха, какво имам предвид, освен троловете, но ще остана равнодушен, че така или иначе съм им трън в очите... :mhihi: сефте!

НОВИТЕ гуми са винаги по-добри от стари... това е... марки вече, според възможностите и вкуса :yes:

С това твърдение май няма противоречия. Така и не разбрах за какво ги изписа всичките глупости по фейсбука :dunno: Ще взема да постна цялото си мнение от тук, за да проверя дали някой друг се е обидил... "Смислени" гуми не означава маркови или непременно скъпи. Честно казано, най-смислените гуми, които съм купувал в последните две години са "силно премиум марката" Фалкен (поне засега така изглежда), та не разбирам защо се палиш. Карането на писта предполага някаква изолираност, в която асфалтът е качествен и предвидим, а евентуална повреда на гумата може да нарани само теб или още някой подготвен за подобно преживяване на пистата. Инцидент с гума на междуградски път или магистрала няма нищо общо с опита ти на пистата, мисля по този въпрос да не спорим. ОК, доволен си от китайските гуми, няма лошо, но не виждам защо останалите, които не искаме да ги караме сме луди, лоши или кисели милионери...


Към "луди, лоши или кисели милионери" добави и "форумни тролове" и "прекалено слабоумни", ама това само на ЛС и за редовни клиенти :mhihi:
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: carmanf1

Последни теми
Facebook