Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от TNT » 26 Апр 2020, 19:02

+ 1 за смяна на гумаджиите. Аз минах от голяма гумаджийница на по-малка и съм по-доволен.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от ildivvy » 26 Апр 2020, 19:06

Моите ги сменям точно в 'гумаджийницата' до нас и никога не е имало проблеми от подобно естество! Познавам момчетата, двама братя, работят си нормално, съвестно... Баща им също има 'гумаджийница' в другия край на квартала.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 26 Апр 2020, 19:25

Това колко са съвестни не означава, че си калибрират машината.
Проверявай тампоните.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 26 Апр 2020, 19:29

Друг възможен проблем са изпадали тежести (ако са лепени) - аз есента го играх този филм. 200+ лв смяна на гуми и на следващия ден тежестите бяха на пода в гаража :mhihi: . Не тресеше, но ме хвана яд и ходих да се разправям да балансират всички гуми наново (интересно, че машината показа нужда от по-малко тежести отколкото сложиха предния път, гумите бяха чисто нови Michelin Pilot Alpin 4) :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от drago9205 » 27 Апр 2020, 8:58

Новите гуми малко като се покарат и започва да им бяга баланса и принципно е редно да се балансират наново след няколко седмици каране. Поне това е становището на няколко гумаджии, с които съм говорил.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от barty » 27 Апр 2020, 9:14

drago9205 написа:Новите гуми малко като се покарат и започва да им бяга баланса и принципно е редно да се балансират наново след няколко седмици каране. Поне това е становището на няколко гумаджии, с които съм говорил.


И аз съм го чувал, но досега не съм имал такъв проблем. Единствено в "Диана Симеоново" ( София) не успяваха да балансират чисто нови гуми :mhihi:, марка Спортива, каквито предлагат.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от astrapower » 27 Апр 2020, 9:48

Май не е само до "Диана Симеоново". В началото на януари, смених зимните в Диана на АМ Тракия, пълен леш.....висок клас гуми, никакъв баланс. Нямаше как да се върна, че бяха почивни дни, та след около 200 км. пълен баланс на 4-те и нещата си дойдоха по местата. Просто ако на гумаджията не му се работи или "не е на кеф/толкова си може" нещата не стават.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от slatanic » 27 Апр 2020, 11:14

Работата е проста,но не е за прости хора.Важи за много професии.
Трудно можеш да намериш вече къде да ти направят читав баланс особено ако отиваме на джанти над 20 цола.Там вече е трагедия. :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: CBR 900RR

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от nCuXoHeBpo3eH » 27 Апр 2020, 11:24

Заводите на Continental са затворени и има индикации да отворят началото на следващата година. Има кореспонденция с вносителите им - да поръчват каквото има зимно, да не се надяват на друго. Заводите на Goodyear също не работят - DOT-aджиите ще пропищят тази зима.

Калибровка на машината, поичстване на джантата от кал и полепи, както и почистване на участъка в който ще се лепят тежестите са достатъчни за качествен баланс, ама колко гумаджии го правят е друг въпрос.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bum_bum » 27 Апр 2020, 19:54

Аз затова балансирам само нови гуми и от тям нататък, докато умрат не барам :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 27 Апр 2020, 20:23

(за триене)
Последна промяна SpeedyMan на 27 Апр 2020, 20:51, променена общо 1 път
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 27 Апр 2020, 20:32

Колеги, ще бъдат засегнати главно скъпите марки вероятно, тези, които зареждат линиите на автомобилните гиганти. Тези наличности, планирани за автомобилните гиганти ще бъдат пренасочени към нас, които купуваме афтърмаркет. Очаквам големи намаления на гуми ДОТ от миналата година и началото на тази.

Освен това главните гумаджийски марки държат по 10-15 по-евтини бранда, очаква се да ги спрат от производство, и така ще регилират пазара и ще пренасочат клиентите към старите наличности.

Но освен това има и други марки/производители на гуми, които не зареждат автомобилните гиганти. Те работят за вторичния пазар, т.е. за хора които си имат кола и я преобуват..
Не вярвам бюджетните и средния клас марки марки на по-малките производители, особено силно амбициозните азиатски производители да "затворят" до толкова, че да няма нови гуми, особено ако има кой да ги купи... Просто зависи от това дали ще има търсене.

И ще стане интересно...



От моя гледна точка, не планирам да купувам нови гуми, но така или иначе не планирах защото есента и двата ми комплекта ще са на 1 сезон каране. Съответно стар дот на скъпа марка ще се продава по-евтино.

Но да сме живи и здрави - да видим :)
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от BaDxBoY » 22 Юни 2020, 21:01

Колеги, писах тук преди няколко месеца колко съм доволен от едни китайски гуми. За съжаление, преди 3 месеца купих APLUS A607 , за 130лв бройката, при около 400 лв зена на бр. за примиум гуми. Размера е 275.45.20.

Гумите са ужасни, дадох около 300 лева за различни баланси и колата продължава да си тресе, просто самите гуми са криви. Имайте си едно на ум и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПАЗЕТЕ ГАРАНЦИЯТА !
И в тоя ред на мисли, ако някой знае сайт или гумаджийница с добри цени за нови гуми, да пише.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 22 Юни 2020, 22:18

Криви гуми от завода са трудни за доказване ако не се обадиш веднага след монтирането им, еле пА за китайци. Ще ти кажат, че си спрял екстремно с меки гуми и отпада гаранцията :censored:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 22 Юни 2020, 22:20

Колега, ако ще са китайски: GiTi Radial или AEOLUS, това са по-добрите марки като гледам.
Нямам идея колко струват сръбските гуми на концерна Michelin с тези размери, но си миля, че ще са по-здрави от Aplus
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook