Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от drifty » 11 Ное 2019, 21:10

https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/advan ... urers_id=3

Здравйте, коланги.

Аз по никое време съм с питанка относно летни гуми. Не съм много запознат с лятната гама на конти, та виждам доста разновидности за моя размер, а не знам коя версия какво представлява.

Питам, защото оставам все по-разочарован от гудиърите, с които я търкалям две лета, та обмислям докато цените са ниски евентуално да се кача на контита. Не се сещам за нещо по-добро в този ценови диапазон. А гудиърите се пързалят страшно много. Дори в летните и горещи дни се пързалят, а сега като захладня ептен вече никакви ги няма. Ама и се преебах, че не качих зимните, а сега с операция не мога да вдигам нищо, та ще ги потърпя още няколко дни.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от don_gori » 11 Ное 2019, 21:49

От това лято съм с PremiumContact6 , реших да експерементирам понеже служебната дойде с Конти екоконтакт и останах много впечатлен от тях. Правя сравнение с 3 чифта Мишлени и 1 Дънлоп, като че ли Контито ми е най-шумно. Относно пътно поведение май се представят най-добре от всички, особенно при рязко спиране, веднъж ми се наложи да спра наистина бързо и колата направо залепна за асфалта. Сега също се представят супер, още не съм ги сменил и сутрин нямам никакви грижи. На дъжд се представят страхотно по-добре от Мишлена и Дънлопа.
Моето мнение е че ако шума не те притеснява, Контито е много добра и сигурна гума, като износване само незнам как ще се представят, Дънлопа изкара най-малко Мишлена спокойно си го карах 3 сезона или общо около 55-60000км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от alekangg » 11 Ное 2019, 21:56

Задължително пояснявайте кой къде кара, защото една и съща гума на една и съща кола, в един и същ сезон дори няма нищо общо като поведение в България и в Европа, лично изпитано не 1 и 2 пъти.

За България трябват много меки гуми, но оттам следва по-голяма вероятност от спукване скъсване в дупка, ако са с меки бордове.
Ревютата, които има са безсмислени за нашия асфалт.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от drifty » 11 Ное 2019, 21:59

Шума ще го преживея. Износването по никакъв начин не ме притеснява - аз за 5 сезона примерно ще мина най-много 30-35к с тия гуми. Пък и стилът ми на шофиране не износва гумите, до сега нямам свалена гума, която да не изглежда в чудесно здраве.

Снощи ми се наложи аварийно спиране - спрях, ама с яки ритници от абс-а. Да речем, че е нормално, щото е студено, но и лятото се пързалят. Само на дълъг път са добре, като се загреят..

Карам основно градско - из Търново :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 12 Ное 2019, 0:20

Спорт контакта си иска сгряване, но за сметка на това не можеш да ги караш много дълго, че бързо се изтъркват и са склонни да се цепят от дупки :mhihi:
На W-то бяхме със Sport Contact 6, реално това им е гумата целеща се в потребителите на Pilot Sport Cup...ми не е баш за ежедневна употреба, но като загреят са супер добри.
Реално с това 6то поколение на Sport и Premium Contact малко си разместиха видовете гуми. Premium-a му вкараха още много размери, при това големи, вкараха му спортни характеристики без да жертват ежедневната пригодност.
Близък приятел кара с такива и е много доволен! Със Sport Contact-a вече си гонят расови спортни автомобили и поне от моя опит с тях (2 комплекта отупахме на W-то за 2 лета) не е най-добрия избор за градско каране
Взимай Premium-a и ще си предоволен, със сигурност е за предпочитане от летния Dunlop
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Bogat-Beden » 12 Ное 2019, 15:06

Май подранихме със зимните галоши? :paranoid:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Don_Diego » 12 Ное 2019, 15:26

Ако караш межди 12:00 и 15:00 сигурно им е топло на зимните гуми, но снощи в 23:00 навън беше 4 градуса, днес сутринта в 7:00 беше 6
Днес им следих температурата на моите (доколкото може да се вярва на датчиците на вентилите) и по обяд стигнаха до 26 градуса, според мен не е много
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Bogat-Beden » 12 Ное 2019, 16:03

:yes:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от vvasilev1 » 12 Ное 2019, 20:25

drifty написа:Шума ще го преживея. Износването по никакъв начин не ме притеснява - аз за 5 сезона примерно ще мина най-много 30-35к с тия гуми. Пък и стилът ми на шофиране не износва гумите, до сега нямам свалена гума, която да не изглежда в чудесно здраве.

Снощи ми се наложи аварийно спиране - спрях, ама с яки ритници от абс-а. Да речем, че е нормално, щото е студено, но и лятото се пързалят. Само на дълъг път са добре, като се загреят..

Карам основно градско - из Търново :)
Колега, не знам какво очакваш на нашите баири с тоя лъснал асфалт и тежък автомобил? Освен това вече доста изстина настилката. Аз пък от летен GY имам супер впечатления. Износих два комплекта.

Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от drifty » 12 Ное 2019, 21:49

Не знам на какъв размер караш, но аз лично никак не съм доволен от сегашните. Само след продължително или агресивно шофиране държат. Иначе си прав за хлъзгавия асфалт и студеното време, но лятото пак не държат добре. Не знам, явно спокойното ми каране не може да ги загрее, че да държат.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от BaDxBoY » 12 Ное 2019, 23:25

Пичове, за 20 цолови гуми как стоят нещата ? Един приятел трябва да вземе някакви зимни 20-ки и се чуди всезонни ли да вземе или зимни. Не кара много, бил намерил някакви за 180 лева китайски, а следващите били по 400-500 лева бройката.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от TNT » 12 Ное 2019, 23:27

drifty написа:Не знам на какъв размер караш, но аз лично никак не съм доволен от сегашните. Само след продължително или агресивно шофиране държат. Иначе си прав за хлъзгавия асфалт и студеното време, но лятото пак не държат добре. Не знам, явно спокойното ми каране не може да ги загрее, че да държат.
На мен пък ми се струва, че се филмираш :mhihi: И 600лв за гума да дадеш - това е гума. Няма да е излезнала от Star Wars. Да сравняваш Debica с Континентал - хубаво. Ама от GoodYear на Conti... дори и да усетиш разлика, каква ще е ? Сигурен ли се, че ще я усетиш наистина или ще е плацебо ?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от nickstorm » 13 Ное 2019, 2:32

За вас не знам, мене ме валя сняг тази вечер към Пасау. В Понеделник карах с чисто нови летни Ханкук, вчера ги смених с поизносени зимни Мишленки, еми усеща се разлика в полза на зимните. Минавам по един и същи маршрут всеки ден. За китайските гуми- имахме едни служебни бусове с китайски гуми, поне 4-5 гуми направиха "жаби" чисто нови.
За личната си взех Семперит Спийд грип 2. Доволен съм.

Между другото слушах по местното радио, че Континентал и Мишлен ще затварят фабрики в Германия. Не разбрах само поради каква причина.
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от SpeedyMan » 13 Ное 2019, 9:50

nickstorm написа:За вас не знам, мене ме валя сняг тази вечер към Пасау. В Понеделник карах с чисто нови летни Ханкук, вчера ги смених с поизносени зимни Мишленки, еми усеща се разлика в полза на зимните. Минавам по един и същи маршрут всеки ден. За китайските гуми- имахме едни служебни бусове с китайски гуми, поне 4-5 гуми направиха "жаби" чисто нови.
За личната си взех Семперит Спийд грип 2. Доволен съм.

Между другото слушах по местното радио, че Континентал и Мишлен ще затварят фабрики в Германия. Не разбрах само поради каква причина.


То семперита е като извънземна технология в сравнение с мишелина и кумхото

Изпратено от моят motorola one zoom с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bai_ILIA » 13 Ное 2019, 12:45

BaDxBoY написа:Пичове, за 20 цолови гуми как стоят нещата ? Един приятел трябва да вземе някакви зимни 20-ки и се чуди всезонни ли да вземе или зимни. Не кара много, бил намерил някакви за 180 лева китайски, а следващите били по 400-500 лева бройката.


Да си купи и шлемофон, че ще му трябва. 20-ки китаец взима и ще разбере защо на този размер 400-500лв е нормалната цена :mhihi:
"Чемодан, вокзал, Москва"

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook