Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Dextuar » 25 Дек 2018, 13:26

Hip-hopotam написа:Аз държа винаги на хубави зимни гуми,купувам си среден клас.Става въпрос за Дебика,Клебер,Сава,Гиславед и подобни.Карал съм с втора употреба миналогодишен ДОТ Мишелин Алпин,бях разочарован,но го отдадох на това че все пак не са нови.Скоро приятел си взе същия Мишелин Алпин на 2 сезона и в сняг и лед е ужасна,но пак казвам... втора употреба.
Със средния клас зимни гуми закупени НОВИ лично от мен до сега не съм имал проблеми.Имах Дебика Фриго 2 преди 10години която 4 сезона се държа много добре като потегляне/спиране на сняг и лед.Най-изумен съм бил от Gislaved NORDfrost на приятел на голфчето преди много години като тийнейджъри,купихме колата с тях на може би един сезон преди нас карани.Нямаше лед и сняг за тези гуми потеглянето не беше проблем дори на стабилни наклони ,стига да не си опрял до дъно в снега.Искахме да ги намерим нови да купим но в БГ се оказа че са се предлагали за много кратък период.С Гиславед ЕВРОфрост съм карал също не е лоша ,само са и меки бордовете и се пръска лесно.От Нокиан имам добри впечатления но само като пътник в кола с такива гуми.
Ако тези са среден клас, кои са нисък?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от host » 25 Дек 2018, 14:49

Riken, Sailun, Kelly, Austone, Hifly.. Сещаш се.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Dextuar » 25 Дек 2018, 15:15

Изброените по-горе според мен са нисък клас, среден са по-скоро Нокиан, Фулда, Йокохома и тн, а висок Мишелин, Гудиър, Континентал и т.н. Горните са си баш нисък към среден, ама все още далеч от средния.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 19.11.2018

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Jarvis » 25 Дек 2018, 17:17

Стана ли ти готино като се показА къв си плащач? :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от host » 25 Дек 2018, 17:35

Да си пожелаем през новата година все повече нови гуми по всички МПС-та... Какъвто клас имат пари хората да вземат.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Dextuar » 25 Дек 2018, 17:36

Jarvis написа:Стана ли ти готино като се показА къв си плащач? :mhihi:
Пак не те слуша главата. Пий ги тия хапчета...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 19.11.2018

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Jarvis » 25 Дек 2018, 17:54

Ти хапчетата не ги мисли...
Нали е ясно, че на всеки му се кара Мишлен, Гудиър и т.н.? Кой колкото може да се доближи, толкова. Ама влизаш и тропваш по масата ''тее дето им викате среден клас за мене са нисък''... не е готино, нали? Така утре някой ще се изкаже от висока позиция за колата ти, за жена ти.... която може да хукне след него :lol:
Не е готино така, да знаеш ;)

П.С. Гуми втори сезон не карам, тоя сезон нови фулди, та, не съм бътхърт.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от skoti79 » 25 Дек 2018, 17:56

Jarvis написа:Стана ли ти готино като се показА къв си плащач? :mhihi:


С фулдата на Тетевен викаш няма проблеми :mhihi:

п.с. Митенце, за да не се повтори безславното ти изчезване и в тоя форум,
давай го по-лежерно и с повече уважение ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bai_ILIA » 25 Дек 2018, 18:43

dextuar написа:Изброените по-горе според мен са нисък клас, среден са по-скоро Нокиан, Фулда, Йокохома и тн, а висок Мишелин, Гудиър, Континентал и т.н. Горните са си баш нисък към среден, ама все още далеч от средния.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Точно така :yes: Ако при скъпите има един вид - все хубави, при евтините са два под вида - китайски боклуци и дъщерни евтини гуми, които не са боклуци, но не са и среден клас, макар и с готЯни имена.

Не знам защо се карате - всеки решава с какви гуми да кара. За мен е похвално, че коментираме нови гуми, без значение от кой ценови диапазон...Жарвис определно иска да мине "напряко" с някои по-резки мнения :mhihi: Забавно е, спор няма.
"Чемодан, вокзал, Москва"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Hip-hopotam » 25 Дек 2018, 21:43

С гумите момента е тънък,тези дето съм описал са точно среден масов клас около 90-100лева за 15ка ,ниския клас са 60-70 за 15ка с който бих карал но може би не бих вдигнал повече от 140км/ч. От опит казвам в лоши условия понякога средния клас по нищо не отстъпва на високия клас гуми,за мен е важно това.А за мокър,кишав или лигав асфалт се знае че гума с хубав грайфер и в годност в комбинация с адекватно каране няма грижи.Единствено имам наблюдение че сега съм с едни гуми дето на лед нямат грижи потеглят, спират НО сякаш са много податливи на аквапланинг.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Mollov » 26 Дек 2018, 12:38

Jarvis написа:Стана ли ти готино като се показА къв си плащач? :mhihi:


Съвсем директно ти отправям забележка да спреш да се заяждаш из темите, особено в този раздел. Ако нямаш какво смислено да кажеш по темата, по-добре не го демонстирай писмено.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bai_ILIA » 26 Дек 2018, 17:21

BMW vs Mercedes vs УАЗ vs ГАЗ:

https://youtu.be/Mql38OL3YQo

Иска си гума - няма Газ, Уаз, бляд :mhihi: Нека е паркетник...Еб@си паркета!!
"Чемодан, вокзал, Москва"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от host » 26 Дек 2018, 17:54

коментарите под клипа са квалитетни ... БМВ мафия :mhihi:

иначе имам леки подозрения дали MB не беше в някакъв "авто" режим и за това тракшъна го спъваше ... но все пак с гуми Nokian срещу "паркетен летен бНв" джип с гуми Kleber (по всеобщо мнение нисък клас гуми) трябваше да се представи

при доста тестове на 4х4 , всякакви модели се представят слабо при сложни ситуации докато не се изключи тотално трашкън и всякакви други асистенти (не защитавам Мерцедеса, просто казвам , че има такива случаи)

машините без зимни гуми не ги коментирам, бяха сериозно ощетени от това ( и за хондата игнор , че нейното 4х4 всеки сам вижда какво е)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от drago9205 » 27 Дек 2018, 15:20

Аз карам основно със среден клас гуми и имам лични наблюдения над няколко марки при еквивалентни размер гуми:
1. Летни 17 Нокиан не мога да кажа, че са по-добри от Сава-та. Карал съм и двете и за мен имат сходно представяне (разликата в цената обаче беше към 25%).
2. Същото и за Fulda 15/16-ки, които според мен са съвсем сходни като представяне спрямо Сава/Клебер. Всъщност при по-малките размери гуми евтиняит среден клас се представя на много добро ниво за парите си.
3. Имах един Унироял 15-ка, с който взех старата кола и ми допадна доста повече от нова Фулда като сцепление на мокро.

Излизат доста адекватни ревюта и сравнения всяка година, винаги има представители на (по-евтиния) среден клас в ТОП5/6.

П.П. Един приятел с чисто нови зимни контита и 30км под ограничението пак поднесе и се удари, та ледът не прощава и на премиум гумите :D


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Bogat-Beden » 27 Дек 2018, 17:19

drago9205 написа:П.П. Един приятел с чисто нови зимни контита и 30км под ограничението пак поднесе и се удари, та ледът не прощава и на премиум гумите :D
Явно е било ситуация като за шипове..

П.С. - Знам, че са забранени у нас, преди да контрира някой компетентно :ok:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook