Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от ka4i » 24 Апр 2017, 21:43

dextuar написа:Е кво излиза, ако караш със 140, може и с най-големите галоши, щото не си рейсър :mhihi: Само под секрет да вметна, че тия гуми за по 170 лв/бр също не са рейсърски да не се обърка някой :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro



Пич, карай с каквито гуми си искаш. Тези съм си купил, за моето каране са ок.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Dextuar » 24 Апр 2017, 21:44

ka4i написа:
dextuar написа:Е кво излиза, ако караш със 140, може и с най-големите галоши, щото не си рейсър :mhihi: Само под секрет да вметна, че тия гуми за по 170 лв/бр също не са рейсърски да не се обърка някой :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro



Пич, карай с каквито гуми си искаш. Тези съм си купил, за моето каране са ок.
Не ти казвам с к'во да караш, не ме разбирай погрешно, кофти е само, че пътищата са общи, а колите тежки и бързи...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от ka4i » 24 Апр 2017, 21:51

Работя в телевизия, като оператор и имам поглед върху много катастрофи и птп-та. Повярвай ми проблемът Ни, не е в гумите!!! Ако ме разбираш!
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Mollov » 25 Апр 2017, 10:10

Vra4anin написа:Точно Kormoran Gama B2 са със същата шарка каквито са Taurus 401, Riken и Tigar летните модели.



1:1 са, от-до...

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от vld » 02 Май 2017, 14:13

Някой има ли впечатления от Matador MP47 Hectorra 3 на размер 245 / 45 R17 95Y ?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от speeder88 » 02 Май 2017, 14:51

ka4i написа:Работя в телевизия, като оператор и имам поглед върху много катастрофи и птп-та. Повярвай ми проблемът Ни, не е в гумите!!! Ако ме разбираш!


Май, май има нещо вярно...

В неделя към 18:30 се връщах от Пловдив към София и на 70км имаше не една а две Q7-ци метнати 30-на метра навътре в нивата, изтаванени - новата и предния модел! В аварийната Ferrari с поразбитичка предна броня. Не знам с колко и как са карали, ама тея коли имт нямат система единствено да ти пречисти пръднята в купето. Верно валеше дъжд, ама чак пък толкова и чак толкова навътре
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от klintan66 » 04 Май 2017, 15:13

Не , със зимни са били! Ако бяха с летни щяха да са залепнали за асфалта.
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bai_ILIA » 04 Май 2017, 15:19

просто са карали по-бързо от необходимото на дъжд. има си реки, има и знаци за внимание и ограничение на скороста, понеже преди съдеха държавата, сега простотията им остана само като умрат...айде Ферарито е ясно, но джипките знаем защо са се нацепили - Клатруту братле, знаеш ли кво ги правя на дъжд :mhihi: Всеки път на проливен дъжд има 3-4 излетели на едни и същи места по отсечката Пловдив-София :dummy:
"Чемодан, вокзал, Москва"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от klintan66 » 04 Май 2017, 16:13

bai_ILIA написа:просто са карали по-бързо от необходимото на дъжд. има си реки, има и знаци за внимание и ограничение на скороста, понеже преди съдеха държавата, сега простотията им остана само като умрат...айде Ферарито е ясно, но джипките знаем защо са се нацепили - Клатруту братле, знаеш ли кво ги правя на дъжд :mhihi: Всеки път на проливен дъжд има 3-4 излетели на едни и същи места по отсечката Пловдив-София :dummy:


Именно !

Съобразената скорост при всеки е различна и е набор от няколко основни и сигурно 100 допълнителни фактора.
На първо място винаги е ВОДАЧА!
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 542
Регистриран на: 25.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39tdsA "97
Мечтае да кара: c63amg

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от ShibinG » 27 Май 2017, 9:39

Преди около месец купих 2 предни рикен за е39тката , на сухо бива ,но на мокро няма никой , Ще ги врътна тези дни да сложа барума отпред и рикена отзад, иначе за здрави вече прескочих бордюр с тях с около 40-50км/ч нямат балон или биене :)
6>4

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от acho.rs » 27 Май 2017, 10:47

klintan66 написа:Не , със зимни са били! Ако бяха с летни щяха да са залепнали за асфалта.

Странно тъпо изказване от твоя страна. И на сухо Пилот Спорт Къп излизат от пътя. Но да караш с галоши и да се самозалъгваш, че виждаш ли и коли с яки гуми излизат от пътя, е неуместно .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от klintan66 » 27 Май 2017, 12:40

acho.rs написа:
klintan66 написа:Не , със зимни са били! Ако бяха с летни щяха да са залепнали за асфалта.

Странно тъпо изказване от твоя страна. И на сухо Пилот Спорт Къп излизат от пътя. Но да караш с галоши и да се самозалъгваш, че виждаш ли и коли с яки гуми излизат от пътя, е неуместно .


Колега изглежда не си схванал иронията, която идва от компетентните мнения от темата за зимната гума през лятото.
Не караш ли внимателно , съобразително, с ясната мисъл ,че си отговорен не само за себе си, няма кой да те спаси.
Да, определено качествената гума е за предпочитане, но основния фактор е водача и дори мишелин мегаспорт хиперпилот да караш
фактор номер УНО е водача плюс опит , автомобил , техническо състояние и много други....


п.п. Днес карах Пловдив- Пазарджик в относително силен дъжд с да кажем с 70-90 ...нали съм със зимни гуми присилно намалена видимост от пръските.
То не бяха е36 , рена меган , тойота ярис и всякакви други , явно с МАРКОВИ летни гуми :mhihi: , и кой с 120 кой с повече, изпреварвания маневри , чудеса!
И сега тези герои след като успешно са пристигнали , може ли някой да ги убеди ,че не са готови за пилот състезатели?
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10439
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от Leon » 27 Май 2017, 18:03

Избягахте много от темата, стига толкова. Гумата е само един елемент от поведението на колата и пътната безопасност, не й приписвайте всички катастрофи. Аз лично само китайска гума не бих сложил на колата си по никакъв повод! При европейските марки има някакви стандарти и контрол, тоест дори бюджетните гуми покриват някакви обещани показатели. От там си преценявате с какво да карате, но моля, като си сложите бюджетни гуми, карайте съобразено с тях. Бюджетната гума предполага бюджетни спирачки, тампони, амортисьори и други бюджетни елементи по колата, така че поведението й на пътя става доста различно от фабричното. Не съм карал с нито една от гумите, за които пита авторът, но отзивите дотук ми дават основание да вярвам, че са прилични. Определено е по-добре нови такива, отколкото съдрани от каране "маркови" на 10 години. По мои наблюдения основното предимство на марковите гуми е, че запазват характеристиките си устойчиво и при натоварване и във времето на експлоатация. С малки изключения, гуми над 17'' предполагат тежка и бърза кола, която товари гумите дори при нормална употреба. От там и недоверието към бюджетните гуми в големите размери - може и да стават, но не е сигурно. И не на последно място, пак от опит, не бих си купил кола с 18'' или 19'', ако не мога да си позволя смислени гуми за нея.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от bum_bum » 27 Май 2017, 18:30

:yes: Много точно мнение.

Само да добавя, че аз с топ клас гуми за които всички казват, че вървят като по релси из София се пързалям като на мокро. Т.е. има явно много марки и модели гуми, които биха се представили значително по-добре на нормален асфалт.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Нови гуми - Sailun, Riken или Taurus - мнения?

Мнение от alekangg » 27 Май 2017, 18:35

bum_bum написа::yes: Много точно мнение.

Само да добавя, че аз с топ клас гуми за които всички казват, че вървят като по релси из София се пързалям като на мокро. Т.е. има явно много марки и модели гуми, които биха се представили значително по-добре на нормален асфалт.

Абсолютно вярно!

Не знам кой на какво вика стабилност, но една и съща кола с едни и същи гуми в Бг и някъде в централна и западна Европа, сцеплението е коренно различно, като гумите са биле от най-хубавите и скъпите.
На дъжд на най-хубавите асфалти из Европа, които попиват водата и няма локви съм с по-голямо сцепление от където и да е в Бг на топло и сухо.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook