Религии, талибани, ердогани и други подобни

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Религиозни ли сте?

Да, православен
60
51%
Да, католик
0
Няма гласували
Да, мюсюлманин
5
4%
Да, индуист
0
Няма гласували
Да, будист
1
1%
Да, юдаист
1
1%
Нерелигиозен
35
30%
Атеист
16
14%
 
Общо гласове : 118
ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: Религии, талибани, ердогани и други подобни

Мнение от acer » 22 Апр 2017, 0:29

Elesar74 написа:Науката не може да ти каже как си станал човек, откъде имаш ум и разум, съвест, способност за преценка, да различаваш добро от зло, емоции, чувства и т.н


За произхода на човека е пределно ясно че 200 хил.год преди да се появим ние е имало няколко дузини човеко-подобни с по-малки мозъци. И за да не съм голословен прикачвам снимка на "Люси", скелет на 3.2млн години на най-ранният човекоподобен. Като се вземе предвид че и днк-то ни се покрива на 98% с боноботата е пределно ясно, че не сме произлязли от птици и гущери. Видовете имат наследственост, нещо като производството на 1 кола, през няколко години модела се сменя и е подобрена.. еволюцията действа по същият начин. И това е официалната теория как сме произлязли. Ако можеш иди и докажи друго, ама дори да си папата няма да помогне :mhihi:

За разума, мозъка, съвестта.. картографирането на мозъка е доста напред ;) в момента се знае коя част от мозъка използва "шаблони" за разпознаване на букви примерно.. сиреч преди да видиш буквата "А", мозъка прави шаблонна проверка че това е "А" за някви части от секундата.

Не ме разбирай погрешно ;) нямам против вярващите, вярата за някои хора носи спокойствие, смирение и придава смисъл. За други обаче не е достатъчен отговор и каквото и да пропявадаш ще постигаш обратен ефект, защото е личен избор. Все едно да обичаш месо и някой веган да те убеждава колко е гадно :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Религии, талибани, ердогани и други подобни

Мнение от Jordana » 22 Апр 2017, 8:13

Най готино е да ползваш всички научни постижения , постигнати през последните 1000 години примерно и да продължаваш да си непоклатим вярващ с чиста съвест . Автомобил телефон интернет компютри електричество медицина химия дрехи...абсолютно всичко от бита ни идва чрез науката . Науката е всичко това което бог не даде на хората , а хората постигнаха с къртовски труд и невероятни усилия . В замяна на това пък попската версия и прочит на старите клишета става още по-нагла - сега мантрата е че всички научни постижения са инспирарни "отгоре" . Това вече е прекалено мисля .
Вероятно Маугли е истинския тип вярващ - гол бос мръсен и издаващ нечленоразделни звуци , но близо до създателя си . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Религии, талибани, ердогани и други подобни

Мнение от Zagy » 22 Апр 2017, 8:15

Преди време нещата пак се развиха по подобена начин, и пак едно и също се пишеше. Интересно ми е как религиозните хора се уповават на науката за всичко в ежедневието си - коли, телефони, интернет, лекарства и т.н., и в същото време вярват в едно имагинерно същество, което е "някъде там", и е всесилно, и всичко, което прави, е в пряк разрез със съвременната наука. Да не говорим, че същото това същество в продължение на хилядолетия е преследвало и избивало учените и умните хора по най-хитроумни и изобретателни начини.

Не е ли малко двуличие това?...
Si non confectus, non reficiat.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Религии, талибани, ердогани и други подобни

Мнение от drago_pavlov » 22 Апр 2017, 9:57

Zagy написа:Интересно ми е как религиозните хора се уповават на науката за всичко в ежедневието си - коли, телефони, интернет, лекарства и т.н., и в същото време вярват в едно имагинерно същество, което е "някъде там", и е всесилно, и всичко, което прави, е в пряк разрез със съвременната наука.

Не е ли малко двуличие това?...

Не.
Да не забравяме, че бог е създал човека и му е дал разум, за да измисли всички тия блага. По пътя на логиката, те са дар от бога, а човекът е само негов инструмент :mhihi:

П.П.: Следващия път като се разболееш недей да ходиш при лекаря за рецепта и после в аптеката, а при попа за торбичка билки, които естествено са създадени от бог :mhihi:
Сигурен съм, че елесар така прави :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Религии, талибани, ердогани и други подобни

Мнение от Borymeckata » 23 Апр 2017, 10:05

Zagy написа:Преди време нещата пак се развиха по подобена начин, и пак едно и също се пишеше. Интересно ми е как религиозните хора се уповават на науката за всичко в ежедневието си - коли, телефони, интернет, лекарства и т.н., и в същото време вярват в едно имагинерно същество, което е "някъде там", и е всесилно, и всичко, което прави, е в пряк разрез със съвременната наука. Да не говорим, че същото това същество в продължение на хилядолетия е преследвало и избивало учените и умните хора по най-хитроумни и изобретателни начини.

Не е ли малко двуличие това?...

Е, какво го наскачахте Колегата? Както казах - вярата започва там, където свършва науката. Защо Господ (или какъвто и да е там имагинерен обект на вярата...) да е "пряк разрез" с науката? Не знам науката да отрича съществуването на някаква висша сила, която управлява Вселената, напротив - тя се опитва да установи принципите, зависимостите и законите, по които става това. Ето например - Законът на Ом. Георг Ом го е открил, но не той е "наредил" тази зависимост. Откъде идва тя тогава? Някой е "казал" да има такъв закон и да действа винаги и навсякъде, в цялата Вселена... Някой е установил тази зависимост между тока, напрежението и съпротивлението на електрическия проводник още от момента на Сътворението (Големия взив...?), милиарди години преди въобще да има проводници и източници на напрежение... И пак казвам - няма значение как ще наречем този "някой" - Бог, Господ или по някак, важното е, че в природата има такива действащи закони. Същото и със Закона на Хук, с гравитацията и скоростта на светлината - все зависимости, които са валидни винаги и навсякъде. Кой ги е наредил?

Също така, не знам Господ да отрича науката, например да забранява на хората да изследват обикалящата ги среда - Космоса, природата на Земята, собственото си тяло и изобщо... Да, Църквата е имала такива периоди, когато е преследвала учените. Но какво общо има Господ с това? Не Господ е палел кладите, не ТОЙ е преследвал средновековните учени. Това са правели хората (Орденът на доминиканците - Dominicanes или Domini canes - псетата Господни) в НЕГОВО име.

Дори в сферата на майтапа - има допирни точки между науката и "имагинерния" Бог. Математиката оперира с имагинерни числа, а в религията има Църква на сциентолозите, нали така?
Последна промяна Borymeckata на 23 Апр 2017, 10:22, променена общо 3 пъти
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Религии, талибани, ердогани и други подобни

Мнение от Jordana » 23 Апр 2017, 10:10

Мммда , религията е нещо като старовремска реклама на бейкролс . Но там където оня обсебен от просветление вика - фри-ди , трябва да е - год блес ю :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Религии, талибани, ердогани и други подобни

Мнение от Borymeckata » 23 Апр 2017, 10:13

klintan66 написа: ... само научени фрази и натиск за невярващите с много силен намек за това колко са глупави, незнаещи и непросфетени...

Ха-ха, по принцип да спориш с вярващ от позицията на атеизма е изгубена кауза. Защо? Ще ти отговоря с един цитат (дали някой ще се сети книгата и автора?):

— Забелязали ли сте, че обикновено свещениците и генералите стигат до дълбока старост? — питам Вернике. — Тях не ги глождят съмнения и грижи. Много време са на чист въздух, назначени са за цял живот и нямат нужда да мислят. Едните имат катехизиса, другите — устава за военно обучение. Това ги поддържа млади. Освен това и свещеникът, и генералът се радват на най-голяма почит. Единият има достъп до бога, а другият до кайзера.

Вернике запалва пура.
— Забелязахте ли също какво предимство има викарият, когато спори? — питам аз. — Ние сме длъжни да уважаваме неговата вяра, а той нашето безверие — не.

Вернике духа дима към мене.
— Той ви ядосва, а вие него — не.
— Там е работата! — заявявам аз. — Ето защо ме е яд толкова!
— Той го знае. Това го прави толкова уверен.
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Религии, талибани, ердогани и други подобни

Мнение от немо » 23 Апр 2017, 12:41

Borymeckata написа:....

Ремарк?
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Религии, талибани, ердогани и други подобни

Мнение от Borymeckata » 23 Апр 2017, 13:42

Точно... :yes: :yes:! Черният обелиск.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Религии, талибани, ердогани и други подобни

Мнение от klintan66 » 23 Апр 2017, 14:24

Borymeckata написа:
klintan66 написа: ... само научени фрази и натиск за невярващите с много силен намек за това колко са глупави, незнаещи и непросфетени...

Ха-ха, по принцип да спориш с вярващ от позицията на атеизма е изгубена кауза. Защо? Ще ти отговоря с един цитат (дали някой ще се сети книгата и автора?):


Вернике запалва пура.
— Забелязахте ли също какво предимство има викарият, когато спори? — питам аз. — Ние сме длъжни да уважаваме неговата вяра, а той нашето безверие — не.


Точно в 10-та
За мен това е сериозен проблем!
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Религии, талибани, ердогани и други подобни

Мнение от немо » 23 Апр 2017, 15:35

Borymeckata написа:Точно... :yes: :yes:! Черният обелиск.

:OT:
Описанието как Кьостер кара д-р Феликс Яфе през нощта с колата Карл ми е любимо.Квинтесенцията на мъжкото приятелство.
От "Трима другари" на същия автор :bchug:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Религии, талибани, ердогани и други подобни

Мнение от Borymeckata » 23 Апр 2017, 18:58

Между другото, религиозната тема е сериозно застъпена в книгите на Е. М. Ремарк.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: Религии, талибани, ердогани и други подобни

Мнение от acer » 23 Апр 2017, 22:59

Теорията на Илън Мъск че живеем в симулация повече ми допада :lol: http://www.independent.co.uk/life-style ... 60941.html

Кой я е създал и как.. може да са някви машини тип матрицата, вместо да ни ползват за енергия обаче си правят бъзик с нас.. биг брадър в по-голям мащаб :mhihi:
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Религии, талибани, ердогани и други подобни

Мнение от Хаос » 24 Апр 2017, 0:57

Колкото симулацията е по-близо до реалността, толкова по-верни са резултатите от нея.
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Религии, талибани, ердогани и други подобни

Мнение от alx » 24 Апр 2017, 2:57

Аз пък си мисля, че всичко е навързано и се управлява по някакво най- малко общо кратно което ние няма как да осъзнаеме защото това нещо/ механизъм/ Бог/ там каквото и които както иска да си го нарича- предпочита да не осъзнаваме, че съществува.

На тази позиция съм защото Аз лично съм бил свидетел на дребни и големи неща в живота които никой не може да ме убеди, че са се случили хей така- случайно. Сигурен съм, че са части от една голяма картина, но кой я рисува, вижда и т.н- мисля, че съвсем умишлено нямаме капацитета да вденеме. И мисля, че това е за наше добро. Дори когато изглеждат нещата лоши съм сигурен пак, че виждаме една малка порция от картината и ако можеше да видиме цялата щеше да рязбереме (ама най- вероятно нямаме капацитета за това), че всъщност лошото е хубаво.

И не натяквам нищо на никого. Дори гледам за политика и религия да не говоря с приятели :)
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: acho.rs

Последни теми
Facebook