Смяна на бутилката на АГУ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 9.10.2010
Пол: Мъж
Кара: 530i E60
Мечтае да кара: М6

Смяна на бутилката на АГУ

Мнение от Rennfahrer » 18 Апр 2017, 11:55

Здравейте,

като фен на големите бензинови двигатели, човек няма как да се изкуши да не сложи Газ Инджекцион, защото разликата в паричния разход на бензиностанцията е значителна, а във вървежа на кола с добре настроен газов инжекцион от висок клас, с мощен изпарител и големи инжектори, разликата е незначителна. Гледам някои обяви на коли, с вече монтиран ГИ, но примерно бутилката е пура, което не ми харесва и предпочитам да е дискретно на мястото на резервната гума, макар и да заема мястото на същата.
Въпросът ми е може ли ако се купи кола с газова уредба с бутилка пура, да се махне пурата и да се промени монтажа на бутилката да е в мястото на резервната гума?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Смяна на бутилката на АГУ

Мнение от speeder88 » 18 Апр 2017, 12:00

Може, единствено ще трябва да си платиш новата бутилка плюс монтажа, старата освен да я сотавиш на газаджията за дребни пари се съмнявам да можеш да я продадеш.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Смяна на бутилката на АГУ

Мнение от zvetiko » 18 Апр 2017, 12:26

Rennfahrer написа:Здравейте,

като фен на големите бензинови двигатели, човек няма как да се изкуши да не сложи Газ Инджекцион, защото разликата в паричния разход на бензиностанцията е значителна, а във вървежа на кола с добре настроен газов инжекцион от висок клас, с мощен изпарител и големи инжектори, разликата е незначителна. Гледам някои обяви на коли, с вече монтиран ГИ, но примерно бутилката е пура, което не ми харесва и предпочитам да е дискретно на мястото на резервната гума, макар и да заема мястото на същата.
Въпросът ми е може ли ако се купи кола с газова уредба с бутилка пура, да се махне пурата и да се промени монтажа на бутилката да е в мястото на резервната гума?


Тороидална бутилка с вътрешно гърло и маркова сонда- може би BRC.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Смяна на бутилката на АГУ

Мнение от k.milanov » 18 Апр 2017, 15:30

Аз бих направил точно обратното, защото ми писна да ми се разхожда резервната гума в багажника. Бих си махнал бутилката от мястото на гумата и бих сложил една пура на гърба на седалките. Взимаш едно парче шперплат изрязваш го прецизно, тапицираш го с мокет и забравяш че е там бутилката. А не всеки път гумата да е на различно място :no:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 430
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: х5 4.6is
Детайли за колата: трака..на 8 цилиндъра

Re: Смяна на бутилката на АГУ

Мнение от Батман » 18 Апр 2017, 17:41

С новата бутилка върви и сонда по размер..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Смяна на бутилката на АГУ

Мнение от DLVasilev » 19 Апр 2017, 21:38

колко литра ти е старата бутилка?
Изображение
ATR-42/72

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Смяна на бутилката на АГУ

Мнение от bam-bam » 19 Апр 2017, 21:55

Да добавим и това, че с тази мощна кола и тази малка бутилка, ще е голямо мислене през 150км къде да зареждаш, а тръгнеш ли на дълъг път е ужас.
Аз не бих си го причинил ... карал съм такава кола по Тракия и е някакъв вид мазохизъм :nono:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Смяна на бутилката на АГУ

Мнение от don_gori » 19 Апр 2017, 22:01

Може и вместо резервна гума да се потърси компресор с течност от кола с фабрична газ, така хем ще имаме що годе голяма бутилка в резервната гума (34-36л) хем и ще си ползваме целия багажник. Верно е малко ташак тая работа с компресора, но за малки неща най-вероятно ще става. Фордовете след 2006-2008 имат фабрична газ, нямат резервна гума и имат оригинален компресор и течност континентал :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Смяна на бутилката на АГУ

Мнение от vladobate » 19 Апр 2017, 22:21

bam-bam написа:Да добавим и това, че с тази мощна кола и тази малка бутилка, ще е голямо мислене през 150км къде да зареждаш, а тръгнеш ли на дълъг път е ужас.
Аз не бих си го причинил ... карал съм такава кола по Тракия и е някакъв вид мазохизъм :nono:

Бах тая мощна кола. С 50 литра бутилка викаш едвам Софето-Майнатаун ша изкараш. Пак в друга тема с разход гледам 10-11 газ харчат колегите с мощните коли . :mhihi: И други пътуват по Тракия и до морето не спират освен да пикат . Така разправят де , аз си мъкна две домашни с газ и преливам кат едно време по кризата :mhihi: .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Смяна на бутилката на АГУ

Мнение от bam-bam » 20 Апр 2017, 21:30

Възможно е да съм изпуснал момента с размерите на бутилките, но сериозно ли има 50л бутилка на мястото на резервната ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Смяна на бутилката на АГУ

Мнение от vladobate » 20 Апр 2017, 22:30

bam-bam написа:Възможно е да съм изпуснал момента с размерите на бутилките, но сериозно ли има 50л бутилка на мястото на резервната ?

Не исках да прозвучи грубо , но да има и аз съм с такава. Комби съм и се наложи да преместя компресора за възглавниците , но стана добре . 50 литра точно събира газ , мен лично ми е доволно . Имам оригинален компресор с лепило на БМВ и ако има нужда от пространство се кара без резервна. Вариант приличен е .


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Смяна на бутилката на АГУ

Мнение от Bogat-Beden » 20 Апр 2017, 23:42

Аз съм с такава, 68 литра тотал,около 50 и няколко литра полезен обем
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 430
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: х5 4.6is
Детайли за колата: трака..на 8 цилиндъра

Re: Смяна на бутилката на АГУ

Мнение от Батман » 21 Апр 2017, 9:10

Какъв е максималния размер на гума, която се събира в "легена“?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 558
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: кестен сити
Пол: Мъж
Кара: 545i
Мечтае да кара: 6 series 650i Gran Coupe

Re: Смяна на бутилката на АГУ

Мнение от Wierdo » 21 Апр 2017, 10:22

Може ли някой, който е с 60 литра бутилка на мястото на резервната гума в е60 да я снима и да каже каква марка е бутилката? Трябва ми, за да мога да ходя и да рутя мойте газаджии, които твърдят, че повече от 47 литра в легана не могат да ми съберат.

Благодаря предварително и моля следователно :mhihi:

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook